За детската кухня...

  • 3 357
  • 44
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 35
здравейте момичета.имам няколко въпроса към мамите който хранят малчуганите си на кухня.след няколко дни 6те записвам моята дъ6теря на децката кухня,но до сега никога не е яла не6то подобно и си мисля 4е няма да иска да яде от там.захраних я на 3 месеца с плодово пюре,по нататък минах на зелен4уково,местно и така.но никога не ги е яла 4исти тия пюрета.винаги слагам половин бурканче зеленчуково и половин плодово или половин местно и половин плодово.ако няма плодово не ги иска.как да я нау4е да яде манджите от кухнята без да слагам плодово пюре?вие как се оправяте с храните?дайте ми съвет за6тото незнам какво да правя?

Последна редакция: ср, 03 сеп 2008, 18:39 от Vivi

# 1
  • София
  • Мнения: 7 066
Ако сте на АМ, пробвай да слагаш по малко разтворено адаптирано мляко в супата, яхнията и т.н. Може като има друг познат вкус в храната, да не търси вкуса на плодовото пюре.


P.S. Извини ме, че ще си позволя да те посъветвам съвсем доброжелателно  Peace, използвай бутона "Проверка правопис".

# 2
  • Мнения: 1 596
За ДЕТСКАТА кухня Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 3
  • Мнения: X
Ами всяка майка сама си докарва проблемите, не е трябвало изобщо да смесваш. Предлагаш, предлагаш, докато прояде. Да си виждала голям човек само на плодови пюрета?

Започни да намаляваш количеството плодово пюре, докато съвсем го махнеш и мине на чисто. Пробвай домашно/друга марка и т.н.
Без да опиташ няма как да знаеш дали детето ти ще яде от детската кухня.

# 4
  • Мнения: 1 477
Предлагаш, предлагаш, докато прояде.
Това е истината. Hug

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ще прояде....

# 6
  • София
  • Мнения: 672
Ние от 10 дни сме на детска кухня-чакаме още за държавната и заради това вземам частна. Проблеми с вкуса нямаме-по-скоро с консистенцията и гъстотата. Мисля, че не е подходящо да даваш "буламачи" само и само да яде. Предложи нормална вкусна и прясно сготвена храна-колкото иска да хапне. Търпение  Peace

# 7
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Предлагаш, предлагаш, докато прояде.
Това е истината. Hug
Peace

# 8
  • Мнения: 116
и аз така смятам въпреки, че може да не се наложи /най-често децата я харесват кухнята /е, има и изключения/


# 9
Извинете за може би глупавия въпрос, но какво й е хубавото на детската кухня? не е ли по-добре сами да си готвите на бебетата? Аз живея в Дания и тук такова нещо като детска кухня няма..И се справяме чудесно и смея да твърдя че дъщеря ми се храни много разнообразно и здравословно...

# 10
  • Мнения: 298
Извинете за може би глупавия въпрос, но какво й е хубавото на детската кухня? не е ли по-добре сами да си готвите на бебетата? Аз живея в Дания и тук такова нещо като детска кухня няма..И се справяме чудесно и смея да твърдя че дъщеря ми се храни много разнообразно и здравословно...

Според мен няма нищо хубаво в детската кухня. Знам,че повечето мамчета ще настръхнат против мен,но кое му е хубавото? Това че не знаеш с какво качество и произход са продуктите,каква хигиена се спазва / ако хигиената и контрола са толкова стриктни,щяха ли да бъдат толкова често случаите на салмонела?/.Да,при вас няма такова понятие като детска млечна кухня-трябва да се преименува в българска млечна кухня. А защо я има в БГ ли? Ами причините са 2-за такива които нямат финансова възможност / тях ги разбирам напълно/ и за мързеливи майки на които им е по-лесно да киснат цял ден по барчета и градинки и се оправдават че нямат време да готвят за бебоците си или пък че не могат да поднесът такова разнообразие от ястия. Иска ли човек,винаги може да намери време, а едно готвене няма да отнеме повече от час-два.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 066
...
А защо я има в БГ ли? Ами причините са 2-за такива които нямат финансова възможност / тях ги разбирам напълно/ и за мързеливи майки на които им е по-лесно да киснат цял ден по барчета и градинки и се оправдават че нямат време да готвят за бебоците си или пък че не могат да поднесът такова разнообразие от ястия. Иска ли човек,винаги може да намери време, а едно готвене няма да отнеме повече от час-два.
Качеството и произходът на продуктите, които ти купуваш, за да готвиш вкъщи също са с неизвестен произход, освен ако не си отглеждаш всичко в двора. За хигиената съм съгласна. Аз съм използвала детската кухня и ми правеше впечатление, че жените работещи там непрекъснато се оплакваха от зле измити бурканчета - вината за това е изцяло в майките.   
Има и такива майки, които изобщо не са си позволявали да киснат по барчета и градинки, аз (а и много други майки) тръгнах на работа, когато синът ми беше на 2,5 месеца и след като навърши 9 месеца избрах варианта с детската кухня, защото предпочитам тези един два часа, които ще ми отнеме готвенето да ги прекарвам пълноценно с детето си и да му готвя през уикенда. Много деца тръгват на ясла след годинка и се хранят със същата тази хран от детските кухни,  Stop бъди по-спокойна с квалификациите и обобщенията си за хора, които не познаваш.

# 12
  • Мнения: 2 960
има и обрате вариант:Яде-яде-яде от детската кухня и после започва да отказва.Моят син в началото ядеше без проблем ,сега обаче започна да предпочита наготвеното от мен....така ,че въпрос на вкус ,на възможности и на желания на майката да приготвя храната на детето си.Като слушах вчера за бума от натровени бебета/салмонелоза/ от детската  кухня във Велики Преслав-настръхнах..Дано във Варна се упражнява по строг контрол над храните в ДК

П.П. Корегирай си заглавието не"деЦка" а "Деткса кухня" Peace

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 12:44 от daninka

# 13
  • Мнения: 2
ние сме от 3 дни на детска кухня ;хапва малко супа но не го насилвам колкото толкова но иначе кремчето си го изяжда с голямо желание . Hug

# 14
  • Мнения: 2 908
natalee,има много теми по въпроса-За или Против кухнята,пусни една търсачка да видиш как сме се изпокарали там,недей да наливаш масло и тук в огъня-няма смисъл отново. Mr. GreenАз да ти отговоря на въпроса-основно я записах на кухня,защото колкото да мразя да готвя не мразя така друго нещо-ако ми дадеш 10 ризи да ти огладя,ще ти ги огладя с усмивка,ако ми дадеш 10 манджи да ти наготвя,ще ти ги наготвя и 100 пъти ще те псувам. Mr. GreenЖивота трябва да е спокоен и весел,не мъчителен.

# 15
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
...
А защо я има в БГ ли? Ами причините са 2-за такива които нямат финансова възможност / тях ги разбирам напълно/ и за мързеливи майки на които им е по-лесно да киснат цял ден по барчета и градинки и се оправдават че нямат време да готвят за бебоците си или пък че не могат да поднесът такова разнообразие от ястия. Иска ли човек,винаги може да намери време, а едно готвене няма да отнеме повече от час-два.
Качеството и произходът на продуктите, които ти купуваш, за да готвиш вкъщи също са с неизвестен произход, освен ако не си отглеждаш всичко в двора. За хигиената съм съгласна. Аз съм използвала детската кухня и ми правеше впечатление, че жените работещи там непрекъснато се оплакваха от зле измити бурканчета - вината за това е изцяло в майките.   
Има и такива майки, които изобщо не са си позволявали да киснат по барчета и градинки, аз (а и много други майки) тръгнах на работа, когато синът ми беше на 2,5 месеца и след като навърши 9 месеца избрах варианта с детската кухня, защото предпочитам тези един два часа, които ще ми отнеме готвенето да ги прекарвам пълноценно с детето си и да му готвя през уикенда. Много деца тръгват на ясла след годинка и се хранят със същата тази хран от детските кухни,  Stop бъди по-спокойна с квалификациите и обобщенията си за хора, които не познаваш.

съвсем точно   bouquet

# 16
  • Мнения: 161
За малко и тази тема да се превърне в "за" и "против" ДК. Мисля, че авторката е решила да дава храна от кухнята и не пита нас дали е добре или не. Интересува се как да стане прехода към новата по вид и начин на приготвяне храна. Според мен, по-безболезнено е когато детето похапва домашно приготвена храна преди да мине изцяло на детска кухня. Аз лично постъпих така: Захраних след шестия месец с готови пюрета, към осмия започнах да приготвям вкъщи храна, близка по състав и консистенция с готовите бурканчета. Така се хранихме до годинката. След това пробвахме и ДК, хапва си я без възражения, но сега в жегите предпочитам да готвя вкъщи. Имам и време, разбира се, пък и бабите помагат. Но когато свършат отпуските, най-вроятно пак ще се храним от ДК, а след два месеца и от яслата.

# 17
  • Мнения: 781
мързеливи майки на които им е по-лесно да киснат цял ден по барчета и градинки и се оправдават че нямат време да готвят за бебоците си или пък че не могат да поднесът такова разнообразие от ястия.
  Shocked

Стана ми любопитно ти не извеждаш ли детето си по градинки Thinking и ако е така бих си позволила да квалифицирам и аз..

# 18
  • Мнения: 298
мързеливи майки на които им е по-лесно да киснат цял ден по барчета и градинки и се оправдават че нямат време да готвят за бебоците си или пък че не могат да поднесът такова разнообразие от ястия.
  Shocked

Стана ми любопитно ти не извеждаш ли детето си по градинки Thinking и ако е така бих си позволила да квалифицирам и аз..


Не миличка,не го извеждам заради озоновия слой  Joy. Много ясно че излизам с детето и то не за 1-2 часа,но съм си преценила колко време ще ми е нужно за да приготвя обяда й и при положение че съм от друг град и нямам роднини тук,а съпругът ми е на работа от 09:30 до 19:30 и всичко върша абсолютно сама и пак намирам време-всичко е до организация и желание.

P.S. А майките които работят и ползват ДК,ни най-малко влизат в това число. Ставаше дума за онези майки,които са си по цял ден у дома.

# 19
  • Мнения: 4 784
Моят син не ги прояде манджите от кухнята. Два пъти безуспешно го записвам, но уви, той не ги харесва.
Чува се, че скоро ще сменят фирмата приготвяща ДК и в новата ми е надеждата  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 908
desi1509... Thinking-не се смятам за мързелива въобще...ама щом даваш обща класификация на хората и то без да ги познаваш-евала ти казвам-човек на място си и то работлив,невероятен,честен,способен,просто-супер мама Stop
Не ходя още на работа,но и не кисна в градинки или по кафета-само това ще ти кажа,ти все пак си специалист в класификацията на хора,така,че друго не ти трябва. LaughingДетето ми август беше без кухня и беше всеки ден нахранено с различна храна-влез в "Кой какво ще хапва днес"........малко не те ли е срам като обиждаш така всички майки,ползващи кухня и да смяташ себе си за най-способна и велика?

# 21
  • Мнения: 4 784
desi1509  с изказванията си слагаш всички мами под общ знаменател. Не е честно!
Има далеч не мързеливи мами, принудени поради различни обстоятелства да дават ДК. 
А и какво лошо има ако ДК предлага добър асортимент да се възползват от това?
Извинявам се на авторката, но не бива да се поддава на такива злостни коментари за и против ДК. Като си решила пробвай го, дано да я прояде.

# 22
  • Мнения: 298
veni9,ако си прочела внимателно коментара ми по темата,ще видиш че не слагам ВСИЧКИ мами под общ знаменател.
Хайде посочете ми основателни причини да предпочетете детската кухня пред домашната. Търся мненията на онези майки които не работят и са добре или що годе добре финансово и могат да готвят сами за малчуганите си.
Афродита,не се имам за супер мама,а само за добра мама.
buni,права си че не мога да съм 100% сигурна за произхода на продуктите,но поне съм 200% сигурна за хигиената при приготвянето на храната. Всеки случай не е като в някои детски кухни където лелките си бъркат в носа и ушите и после забравят да си измият ръцете,или след тоалетната. Като хигиената е на ниво,от къде идват тези чести случаи на инфекции,салмонели в детските кухни?

# 23
  • Мнения: 4 784
desi1509 използвай  search, за да не подхващаме наново темата за и против ДК. Има голяма тема по въпросите, които задаваш.

# 24
  • Мнения: 298
veni9,просто отговарям на въпроса на natalee за детската кухня  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 15 247
desi1509 , прочети една от многото теми по въпроса за детските кухни: да готвим за бебенцата си или да ползваме детската кухня? . Съмнявам се, че пак ще се метнем лъвски да пишем 14 страници, за да ти отговорим на въпросите.   Peace

# 26
  • Мнения: 5 940
Само искам да попитам готвещите вкъщи успяват ли всяка седмица да предложат на децата си патешко, пилешко, заешко месо,  риба, телешко, кайма?

# 27
  • Мнения: 298
ДА,осигурявам нужното месо всяка седмица.За сега съм въвела само пилешко,пуешко и заешко-заешкото изобщо не го хареса и за сега ще отпадне от менюто ни.Другите видове месо също ще бъдат осигурявани,но първо ще трябва да ги въведа в менюто на бебка. Не ми представлява трудност да осигурявам всички видове меса в манджите й поради факта,че съпругът ми е заклет мръвкар и се стремя да редувам всички видове меса.

# 28
  • София
  • Мнения: 302
Аз смених 2 кухни.. Дори по едно време и аз готвих и явно му харесва кухнята, а не моята храна Simple Smile.. Реално предпочитам кухнята, колкото и да съм добре организирана. Не знам какво слагат в храната, контрола по хигиена и качество, но аз не мога да осигуря чак такова разнообразие в менюто.

# 29
  • Мнения: 4 784
Само искам да попитам готвещите вкъщи успяват ли всяка седмица да предложат на децата си патешко, пилешко, заешко месо,  риба, телешко, кайма?
Не, не успявам.
Но и в кухнята, в града, където живеем, разнообразието от толкова видове месо е мираж. Да не говорим, че заешко, риба и пуешко са си мечта!

# 30
  • Мнения: 1 763
И моето дете от една седмица е записано на детска кухня. По принцип много трудно свиква с нови вкусове, но всичко от кухнята му харесва. Коментарът за мързеливите мами ще го пропусна. Не виждам защо да не се възползвам от разнообразна, прясно сготвена храна за детето ми.  Наистина не знам каква е хигиената, но почти всички пълзящи и абсолютно всички ходещи деца ядат какви ли не боклуци от земята и наистина хигиената трябва да е много лоша, за да има последствия. Между другото и аз се опитах да готвя на детето ми, но моите манджи не ги харесва. Яде ги само смесени с някое готово пюре.

# 31
  • Мнения: 545
Моята дъщеря яде от д.к. от 11 месечна - имаше около седмица-две леко мръщене, после свикна. Лично аз съм най-доволна от държавната детска кухня, ползвали сме и две частни (Ози и Джуниър), от тях последната беше отврат и бързо я спрях. Относно готвенето - много мразя тази дейност, противно ми е, нищо друго не ми тежи така от домакинството.  Преди готвех, докато малката спеше, вместо да седна пред компютъра, да си почета книга или някаква приятна дейност. После се записахме на д.к. и  времето за готвене го прекарвах в писане на дипломна работа вместо да се потя над тенджерите.  Хем тя яде всеки ден нещо различно, хем аз си свършвам моя работа или просто си почивам и двете сме доволни и както някой по-горе беше написал - не е нужно животът да бъде мъчителен. А това в Дания дали има или няма кухня никак не ме засяга - явлението българска млечна кухня според мен е прекрасен избор за който желае да ползва подобни услуги. Който иска да готви сам - ами супер, много похвално, нека го прави, щом така е преценил. Имам първи братовчед, който е женен за американка, идваха си това лято в БГ, тя беше очарована от идеята за детска кухня  и даже взимахме от нея за детето им.

# 32
  • Мнения: 1 949
здравейте момичета.имам няколко въпроса към мамите който хранят малчуганите си на кухня.след няколко дни 6те записвам моята дъ6теря на децката кухня,но до сега никога не е яла не6то подобно и си мисля 4е няма да иска да яде от там.захраних я на 3 месеца с плодово пюре,по нататък минах на зелен4уково,местно и така.но никога не ги е яла 4исти тия пюрета.винаги слагам половин бурканче зеленчуково и половин плодово или половин местно и половин плодово.ако няма плодово не ги иска.как да я нау4е да яде манджите от кухнята без да слагам плодово пюре?вие как се оправяте с храните?дайте ми съвет за6тото незнам какво да правя?

Може би вече си го направила, но опитай все пак постепенно да намалиш количеството на плодовото пюре, докато не го доведеш но 0 Simple Smile Постепенно ще прояде. Само за информация искам да ти кажа, че дъщеря ми беше супер злояда към всякакви пюрета и пр. бебшки манджи. Не съм й давала детска кухня, аз й готвех, защото тогава не ходех на работа. Но въпреки домашно приготвените и разнообразни манджи тя не ядеше. Прояде, когато започна да яде обща храна - непасирана, на малки парченца. Това стана горе-долу към 1г6м.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 337
...
А защо я има в БГ ли? Ами причините са 2-за такива които нямат финансова възможност / тях ги разбирам напълно/ и за мързеливи майки на които им е по-лесно да киснат цял ден по барчета и градинки и се оправдават че нямат време да готвят за бебоците си или пък че не могат да поднесът такова разнообразие от ястия. Иска ли човек,винаги може да намери време, а едно готвене няма да отнеме повече от час-два.
Качеството и произходът на продуктите, които ти купуваш, за да готвиш вкъщи също са с неизвестен произход, освен ако не си отглеждаш всичко в двора. За хигиената съм съгласна. Аз съм използвала детската кухня и ми правеше впечатление, че жените работещи там непрекъснато се оплакваха от зле измити бурканчета - вината за това е изцяло в майките.   
Има и такива майки, които изобщо не са си позволявали да киснат по барчета и градинки, аз (а и много други майки) тръгнах на работа, когато синът ми беше на 2,5 месеца и след като навърши 9 месеца избрах варианта с детската кухня, защото предпочитам тези един два часа, които ще ми отнеме готвенето да ги прекарвам пълноценно с детето си и да му готвя през уикенда. Много деца тръгват на ясла след годинка и се хранят със същата тази хран от детските кухни,  Stop бъди по-спокойна с квалификациите и обобщенията си за хора, които не познаваш.

съвсем точно   bouquet

 newsm10 Малката е на 2 месеца и половина и аз работя от вкъщи през деня...за съжаление ,ако запо4на всеки ден да готвя няма да мога да смогна на коли4естовото работа...по градинки,бар4ета и кафета не ходя,защото наистина нямам време...е разбирам и вярвам,4е домашното си е домашно,но някои наистина нямаме време...за мен е по-добрия вариант да поработя и да подпомогна с колкото мога бюджета,от колкото да готвя..ако трябва да избирам между готвене и кафета -да бих готвила..някъде ми убягна този избор оба4е newsm78

# 34
  • Мнения: 2 526
Само искам да попитам готвещите вкъщи успяват ли всяка седмица да предложат на децата си патешко, пилешко, заешко месо,  риба, телешко, кайма?
Да, предлагам. Отделно на това осигурявам и домашно отгледани плодове и зеленчуци от собствена градина /вкл и подправки като целина , магданоз, копър/.

Към питащата - освен  за постепенното махане на плодовите пюрета, мога да ти дам и съвета да смесиш зеленчуковото пюре с каша /Ориз и царевица на Милупа/ и постепенно да махнеш и нея.

П.П. А кой ти даде съвета да смесваш плодово и зеленчуково пюре? Педито или някоя "компетентна майка"?

# 35
  • София
  • Мнения: 15 247
Само искам да попитам готвещите вкъщи успяват ли всяка седмица да предложат на децата си патешко, пилешко, заешко месо,  риба, телешко, кайма?

Не.
Готвех в къщи преди да запиша Иво на кухня. Може да се каже, че и сега яде много неща, сготвени само за него.
Най-голямо разнообразие на видове супи, основни, меса ядеше по времето, когато се хранеше на кухня.
И, моля, нека да не се започва едно по-по-най надцакване и да не ми се обяснява, че ако съм една истинска майка на място, ще давам 5-6 вида месо на детето си седмично и в къщи. Може и да се опитвам да храня детето си според разбиранията си за здравословно, пълноценно и полезно, но не съм родена за герой.  Peace

# 36
  • Мнения: 1 745
Миналия път не писах по темата,ама сега не мога да се сдържа! Mr. Green
Моето дете в момента прохожда и това е една от причините да не ме оставя и секунда да върша нещо-цял ден я водя за ръчичка! ooooh! Ако я оставя,за да готвя,настава неспирно мрънкане,което преминава в рев... ooooh!
Второто,което е-ние с мъжа ми не ядем супи и манджи. Mr. GreenНие сме по скарите,по пържолките,цър-пър...Та нали се сещате,че понеже не мога да сготвя 1 супа и да я ядем всички поне 2 пъти Mr. Green ,цял ден трябва да готвя-4 пъти за малката и поне 3 пъти за нас. #Crazy Направо ще се побъркам. Crazy
Трето-мога да осигуря пилешко и телешко. Rolling Eyes Второто не й е любимо.Риба също не иска! Tired
От понеделник взимам храна от ДК и малката излапва всичко,даже не й стига. Crazy Само днес не й дадох таратора. Wink Иначе за сега съм много доволна! Peace
Упрех на авторката!Голямо улеснение е ДК! Peace

# 37
  • Мнения: 2 526
Само искам да попитам готвещите вкъщи успяват ли всяка седмица да предложат на децата си патешко, пилешко, заешко месо,  риба, телешко, кайма?

И, моля, нека да не се започва едно по-по-най надцакване и да не ми се обяснява, че ако съм една истинска майка на място, ще давам 5-6 вида месо на детето си седмично и в къщи. Може и да се опитвам да храня детето си според разбиранията си за здравословно, пълноценно и полезно, но не съм родена за герой.  Peace

Не става реч за "надцакване". Просто така беше зададен въпроса.
А най-добре е темата да бъде заключена, за да не се превръща в поредния безмислен и глупав спор. Всеки сам си решав с какво и откъде да храни детето си.

# 38
  • София
  • Мнения: 15 247
Да, знам.
Освен това знам, че детето на Валери се храни на ДК.
Разбирам и подтекста на въпроса й.
Но като знам форумските нрави, очаквам някой да ми скочи насреща и да ми заобяснява това-онова-пето-десето за качествата ми на майка, предвид обстоятелството, че не съм в състояние, а най-вероятно нямам желание, пък всъщност, вероятно опира до мързел, щом не давам 6 вида месо седмично.  ooooh!

# 39
  • Мнения: 486
Аиде и аз в кюпа.Да кажа като майка по средата между домашната храна и кухнята.Предпочитам Били да яде домашно приготвена храна, но ми идва леко нанагорно осигуряването на такова разнообразие и непрекъснато готвене(ходя на работа) .Затова съм в средно положение за 4 дни готвя аз, за останалите 3 -кухня.Да отбележа ,ч е Били бе6е 2 седмици само на кухня и изведнъж започна да не иска да яде, според мен всички манджи там имат един и същи вкус и й омръзва.Та сега редуваме и всички са доволни  Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 17 592

Хора, това дете е на 6 месеца!!!
Каква кухня!?  Shocked


Освен ако в твоя град няма специална млечна кухня за 6 месечни бебенца?  newsm78
Ама и така да е - какво ли има в нея...  #Crazy

На 6 месеца е нормално да предпочита определени пюрета и да не желае и да вкуси други. Общо взето, давай онези, които харесва. (Вероятно ще се окаже, че има подходящи - и от зеленчуковите, и от месните, които да хареса без задължително да смесваш с плодови. Ако не - намалявай постепенно количеството на плодовите).

# 41
  • Мнения: 2 908
Аз записах дъщеря си на 6 месеца на кухня #Crazy... Mr. Green-на 4 я захраних.Млечна кухня имаме от 6 месеца-дава се пюре зеленчуково и кисел.Много е хубава WinkВ София е известно,че няма такава-да,но в другите градове-има. Wink

# 42
  • Мнения: 2 960

Хора, това дете е на 6 месеца!!!
Каква кухня!?  Shocked


Освен ако в твоя град няма специална млечна кухня за 6 месечни бебенца?  newsm78
Ама и така да е - какво ли има в нея...  #Crazy



Моят син го записах на кухня ,след като навърши годинка.Според мен- храната не може да се сравни с домашно приготвеното,там избираш само най-доброто ,но не всеки има време за това.

Другото ,което исках да напиша е-ДА ВЪВ ВАРНА-всички детски кухни са за бебета навършили  6месеца-това е първа група храна , за тези над годинката е 2-ра група.-това по повод чуденката на katiABV

# 43
  • Мнения: 298
Цитат

Освен ако в твоя град няма специална млечна кухня за 6 месечни бебенца?  newsm78
Ама и така да е - какво ли има в нея...  #Crazy



 newsm10

# 44
  • Мнения: 4 038
Браво, друго си е, когато темата е започната на чист българнски език. Иначе с правописна грешка още в началото .... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт