Облъчването от компютри вредно ли е за плода?

  • 5 190
  • 47
  •   1
Отговори
Здравейте,

бременна съм във втория месец и тези дни ме притеснява това, че прекарвам часове пред компютъра, тъй като работата ми го изисква. Дали облъчването при работа с компютър вреди на плода? И как мога да се предпазя максимално, докато съм пред компютъра?

newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 44 098
облъчването от телевизора, гсм-а ти, клетките на мобилните оператори, уаърлеса на съседа и т.н. са доста по-големи и вредни от тези на песоналния ти компютър, така, че не се тревожи особено.
Аз лично прекарах 8 месеца от бременността си средно по 10 часа работен ден пред компа и всичко е ок....компютрите в къщи са основно занимание и професия и на мъж ми и на мен, домашния комп винагги е включен докато сме в къщи и будни, на детето нищо му няма, освен любовта към машинките Wink

А ако говориш за облъчване от монитора специално - ако е плосък такова няма, ако е тръба то е назад от страната на тръбата....самата кутия на компа също не излъчва...евентуално ако интернета ви е на уаърлес , а не кабелен....

# 2
  • Мнения: 1 763
Почти всички тук сме изкарали бременността си пред компютър-или на работа, или вкъщи и сме родили здрави деца. Не се притеснявай  Peace

# 3
  • Мнения: 1 006
През цялата бременност съм прекарвала по 5-10 часа на ден пред компютъра.

# 4
  • Мнения: 4 335
Работния ми ден беше 12 4асов и по4ити през цялото време стоях на компютьр,с изклю4ение на по4ивките Wink

# 5
  • Мнения: 2 334
До 7-я месец от бремеността ми бях на работа ,а тя е да съм по цял ден на компютъра.След като излезнах по майчинство пък беше студено и почти по цял ден съм била пак на компютъра.Като съм се консултирала с лекарите са казвали че няма проблем.Облъчване има почти навсякъде Peace

# 6
  • Мнения: 1 512
Споко! До края на 6 месец ходих на работа и по 8 часа бях пред компа.Като се прибирах в къщи - за удоволствие пак пред него.Докато родя също прекарвах доста часове пред него. Единственото гадно нещо е че като ти порасне повече коремчето е малко неудобно.Така че не се шашкай толкова много.Леко бременеене и леко раждане.

# 7
  • Мнения: 518
Не съм се пазила от компа Grinning Бебето ми е напълно нормално  baby_neutralHeart Eyes

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Не е вредно. Преди месеци гледах "Часът на мама" и там експерти казаха, че съвременните компютри не са вредни за бременните жени и бебето.
Аз лично през бременността ми използвах много компютъра и нямах никакви проблеми Peace

# 9
  • Мнения: 11 003
Цялата си бременност изкарах пред компютъра, детето ми се роди живо и здраво.

# 10
  • София
  • Мнения: 4 588
И моята работа беше свързана с почти постоянно седене пред компютъра. Всичко с бебето беше наред. Peace

# 11
  • Мнения: 6 713
Не е вредно. Преди месеци гледах "Часът на мама" и там експерти казаха, че съвременните компютри не са вредни за бременните жени и бебето.

Не, не е вредно! Peace

# 12
  • Мнения: 4 753
облъчването от телевизора, гсм-а ти, клетките на мобилните оператори, уаърлеса на съседа и т.н. са доста по-големи и вредни от тези на песоналния ти компютър, така, че не се тревожи особено.

 Peace  Не се шашкай, тепърва като родиш ще се чудиш кое вреди и кое не...   Grinning 

# 13
  • Мнения: 1 121
Знам, че по принцип не е полезно за очите, но чак да вреди на плода не ми се вярва Shocked

# 14
  • Мнения: 4 784
Ох, то да е само компютъра...

# 15
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Здравейте,

бременна съм във втория месец и тези дни ме притеснява това, че прекарвам часове пред компютъра, тъй като работата ми го изисква. Дали облъчването при работа с компютър вреди на плода? И как мога да се предпазя максимално, докато съм пред компютъра?

newsm78

Облъчването хич не вреди! Ама заседяването може хич да не ти се отрази добре на бременността и в последствие за раждането.
Не задълбавай толкова!  Wink

# 16
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Мисля,че няма проблем Peace

# 17
  • Мнения: 9 776
Вреди, както и всичко, което ни заобикаля, ама няма къде да избягаме или да се скрием. Пред компютъра съм по цял ден - като работех и сега вече 8 месеца нон стоп.

# 18
# 19
# 20
  • София
  • Мнения: 226
не

# 21
  • Мнения: 356
Спрях да работя на компютър десетина дена преди раждането. Моите очи бяха преуморени, вените на краката си усещах слабо болезнени. На детенцето, слава Богу, нищо му няма  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 537
Не, няма проблем  Peace Споко, по точно заседяването може да навреди както са ти казали, разхождай се Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 807
облъчването от телевизора, гсм-а ти, клетките на мобилните оператори, уаърлеса на съседа и т.н. са доста по-големи и вредни от тези на песоналния ти компютър, така, че не се тревожи особено...

Подкрепям, т.е. не се притеснявай за облъчването от компютрите...  Wink

Безпроблемна и усмихната бременност желая!  Hug

# 24
  • Мнения: 1 187
Ако няма сървър в стаята, не се притеснявай, опасен е той, не самият компютър, поне според моят доктор.

# 25
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
облъчването от телевизора, гсм-а ти, клетките на мобилните оператори, уаърлеса на съседа и т.н. са доста по-големи и вредни от тези на песоналния ти компютър, така, че не се тревожи особено.

 Peace  Не се шашкай, тепърва като родиш ще се чудиш кое вреди и кое не...   Grinning 
Точно!  Peace

# 26
# 27
  • София
  • Мнения: 23 093
През цялата си бременност бях пред компютъра, защото такава ми е работата! Сега имам едно прекрасно дете-приказка  Peace

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
През цялата си бременност бях пред компютъра, защото такава ми е работата! Сега имам едно прекрасно дете-приказка  Peace

Да и аз, само че моето дете не е никаква приказка, ами си е жив кошмар  Mr. Green Инати се, тръшка се, крещи...Доста съм го облъчила май  Whistling
Шегувам се, радвай се на бременността и по малко си мисли за такива неща  Peace

# 29
  • Мнения: 3 929
Всяко едно облъчване е вредно, но чак до такава степен, че да предизвика увреждане на плода - едва ли. Моята работа изцяло е свързана с компютър и през цялата си бременност бях пред компютъра, но, слава Богу, нищо му няма на детето ми.

# 30
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Бе то е вредно и по улиците да се върви заради изпаренията на автомобилите ама дай сега и да не дишаме ....

# 31
  • Мнения: 2 960
не е Naughtyвредно!!!!!!!!!!!!

# 32
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами не бих ти препоръчала да си лепиш корема до 21'' екран е електронно-лъчева тръба. От там на сетне...  Laughing Действай смело, няма страшно.

# 33
  • Мнения: 826
Много бъдещи мами работят пред компютър. Аз всеки ден съм с часове пред него. Никъде не е доказано какво точно лошо предизвикват тези лъчения, а и не познавам ни една мама, която да има проблеми с бебе заради "облъчването". Не знам дали знаеш, но оБлъчването от телевизора например е с пъти по-голямо.

# 34
  • Мнения: 264
До последно ходих на работа и прекарвах доста време пред компютъра, отделно и вечер вкъщи. На детенцето, слава богу, му няма нищо. Не мисля, че трябва да се притесняваш.

# 35
Ако няма сървър в стаята, не се притеснявай, опасен е той, не самият компютър, поне според моят доктор.

 А-а-а-а сървърът, а не компютърът... Щото съврърите не са компютри, те са гевреци.  Joy

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 19:31 от Deneav

# 36
  • Мнения: 304
 Peaceедва ли компютара е само проблем-като си помисля какви храни ползваме ,замърсения въздух,киселинния дъжд............. newsm78 така,че споко Peace

# 37
# 38
  • Мнения: 187
ей това със сървъра не го разбрах! Да не би сървъра да е ядрена централа? Извинявам се за поста, но е безкрайно смешно подобно изказване! Не мога да се сетя в коя година на обучението на лекарите се занимават със сървъри, че да изказват професионално мнение! Моята професия си е обаче точно свързана с компютри и сървъри и тея машини са ми по-познати от което и да е друго нещо! Гарантирам, че сърсъра няма да навреди повече от един компютър! Освен това един сървър се слага в отделно помещение(поне във едно себеуважаващо се учреждение), което може да бъде охлаждано и темперетурата се държи ниска (при мен е под 18 градуса)!

# 39
  • Мнения: 1 475
незнам дали е вредно или не, но знам, че аз без компютър немога, средно дневно прекарвам по 10часа пред компа!!

# 40
  • Мнения: 8 917
Не мисля, че е възможно да се избегне съвсем ползването му или по-вредно от доста други неща, които могат да се избегнат.

# 41
  • Мнения: 61
бременна съм във втория месец и тези дни ме притеснява това, че прекарвам часове пред компютъра, тъй като работата ми го изисква. Дали облъчването при работа с компютър вреди на плода? И как мога да се предпазя максимално, докато съм пред компютъра?

 Много е вредно. Обърни се към агенция за недвижими имоти "Пещерите са природосъобразни".  Joy

# 42
  • Плевен
  • Мнения: 101
По цял ден прекарвах пред компютъра. Има много по-вредни неща, не се притеснявай излишно

# 43
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И при двете ми бременности не се отделях от компютъра, така се налагаше. Проблем няма с децата, не се притеснявай  Hug

# 44
  • Мнения: 961
Всички работим на компютър или вечер сядаме за малко да се поровим в нета. Така че не се впрягай излишно.
А по мобилния телефон като говориш, не се ли притесняваш пак за вредното излъчване? Около нас има толкова вредни неща, че ако ги мислиш постоянно, ще се побъркаш.

# 45
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
Почти всички тук сме изкарали бременността си пред компютър-или на работа, или вкъщи и сме родили здрави деца. Не се притеснявай  Peace

Много точно казано. Peace

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Нищо няма да ти се случи спокойно.

# 47
  • Мнения: 2 336
Нищо няма да ти се случи спокойно.
цяла бременност изкарах пред компа в къщи  Peace
.......... Около нас има толкова вредни неща, че ако ги мислиш постоянно, ще се побъркаш.
Peace Peace Peace

Общи условия

Активация на акаунт