Помощ ! Хлебарки! 2 тема

  • 120 907
  • 541
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 17
 Аз бях поръсила с Демор и да ви кажа, където има от пудрата ги няма,но където не....в шкафовете например,като отворих и лошо ми стана Shocked   Вчера направо фугирах всичко с Globol Gel и днес гледам-мнооого трупове  Party
 Но има и тук-таме още пълзят... Дано след някой друг ден да се натръшкат и те...  Praynig
 Ще пиша за резултата. Успех!

# 31
  • София
  • Мнения: 2 437
Да взема и аз да пиша. В старата тема много се оплаквах. Сега не смея още да се похваля, но за десетина дни откакто се прибрахме от морето съм видяла 2 бр., които моментално бяха унищожени Mr. Green Та за момента мисля, че се справих да видим докога. Два пъти пръскаха от една фирма - както някой беше писал направо се разбягаха по другите стаи #Cussing out Имаше трупове, но не бяха унищожени. После 4 кутийки навсякъде кубчета Хлебомор, 2 пасти Глобол гел и 1 флакон Райд. Тотална борба Mr. Green Дано наистина да съм успяла Praynig

# 32
  • Мнения: 11
И в предишна тема бях писала,че аз се спасих от тези гадове с ГЛОБОЛ.Горещо го препоръчвам PeaceУ нас имаше ужасно много и всякакви  Sickмалки ,големи средни  #Crazy Преди глобола бях пръскала с какво ли не,дори отрова от ХЕИ ми бяха дали и пак никаква полза.Сега с глобола вече година просто изчезнаха,няма нито трупове нито нищо.Вярно ,че аз мазах ама МНОГО smile3508 newsm48 изобщо не спазвах препоръките от опаковката да слагам само по няколко капчици тук там ,но пък съм доволна от ефекта WinkАууууууууу ,а само като си спомня преди когато светнех нощем и какъв купон заварвах в кухнята ууууу Sick #ShockedИскам само да спомена ,че живеем в стар панелен блок ,с парно и гълъбчета на покрива  Crazy просто чудесна комбинация #2gunfire

# 33
Ние извикахме фирма миналата седмица - 22 лева. Засега не виждам живи хлебарки, само трупове  #2gunfire Ще видиме как ще е нататък...

# 34
  • Мнения: 17
 Втори ден. Още трупове-всякакви размери...  Sick
В шкафовете-пустош   Sunglasses
Доволна съм от Глобол Гела,дано и за напред ги няма гадовете  ooooh!

 Успех!

# 35
  • Мнения: 800
Абе напръскайте с Регент и не се занимавайте повече. Достатъчно безвреден е. Който се съмнява да потърси в Гугъл с Fipronil (активната съставка) и да се увери сам.

Ефикасен е против Blata Orientalis (голяма черна хлебарка) и Blatela Germanica (малка кафява хлебарка). Впрочем против всякакви насекоми - от стоножки до срамни въшки (Phthirius pubis).

# 36
Здравейте,искам да ви попитам за този Регент.Прочетъх във форума,че е доста отровно и трябва да ни няма 2 дни(което е просто невъзможно),а вече го купих.Имам зайче и много ме е страх да не му стане нещо от препарата,чудя се дали да не пробвам смесицата РЕГЕНТ+ варен картоф +яйце,но дали е толкова ефикасен колкото да се напраска само с Регент?!

# 37
  • София
  • Мнения: 15 464
Ох и аз имам заек, куче и внуче и ме е страх да пръскам с Регента.А иначе имам две разновидности хлебарки - големи черни, те са единични, и в кухнята сега гледам търчат  и жълти големи и малки бебета.

# 38
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Трудно е да се четат две теми, в които основното е - и аз имам, но има и куп полезни неща, прочетете ги. Чичко Гугъл също върши чудесна работа. Съставката в много ( да не кажа всички) от отровите за хлебарки , включително и Регент се съдържат в пудрите, с които се пудрят домашните животни против бълхи и кърлежи. Е какво ще им стане тогава? Освен ако не решат да ближат напръсканото, което е почти изключено. И аз имах разни опасения, като попрочетох тук там, ми стана ясно, че не е толкова страшно. У дома единствените опасения са ми за живота на рибите, защото са студенокръвни.

# 39
  • Мнения: 800
Нищо му няма на зайчето. Все едно сте го напръскали с Frontline против бълхи и кърлежи. Основната съставка е същата.
Препаратът е отровен, но за насекоми и студенокръвни животни (риби, змии и гущери). Няма нужда да отсъствате от къщи. Просто като пръскате дръжте прозорците отворени и като изсъхне затваряте.
Безвредна отрова няма.  Затова е отрова. Токсичността на  Регент за хора и бозайници е ниска. Леталната доза е от порядъка на 90-95 мг/кг. Това значи, че една жена 50 кг (тук сте предимно жени) трябва да погълне 4.5 - 5 грама сух препарат (една чаена лъжичка) за да се отрови. Е, не го правете.
Въпросът с рибките е по-сложен. Напръскайте в другите стаи, не при рибките. И си измийте ръцете преди да им давате храна.
Не е необходимо да се правят хранителни примамки за хлебарките. Стига им да го полазят. Освен това го разнасят на недостъпни места.  Абе минават на самообслужване.

После споделете тук опита си.  И го кажете на съседите.

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 14:21 от PinkPanther

# 40
  • Варна
  • Мнения: 283
а някой да каже координати на изпитана фирма... благодаря!

# 41
  • Мнения: 3 886
а някой да каже координати на изпитана фирма... благодаря!
КАМЕН ЛЮБЕНОВ"БЛАТА"
тел 8520813
0888/537012
Понякога изключват телефоните това означава че са в чужбина.Чака се при тях но си ЗАСЛУЖАВА пръскала съм със стотици неща и нищо не помага  и  ги викнах тях.Чаках 6 месеца  но не съжалявам

# 42
  • Мнения: 800
Ето ви картинка:

[img=http://img206.imageshack.us/img206/5533/regentnn9.th.jpg]

Пакетче 5 х 7 см.  Цена 1.50 лв от магазина на Женския пазар.

Разтваря се в 2 литра вода.

Тел. на магазина - 983 13 00 - проверете дали има, защото се свършва бързо.

Ликвидира хлебарките поне за 2 години.

Последна редакция: ср, 10 сеп 2008, 12:42 от PinkPanther

# 43
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Днес си купих Регент, продавачката ме пита - За хлебарки ли? Laughing Каза ми, че се разрежда в 1л. Аз я погледнах въпросително , а тя - От един до два.Чакам скоро да ме снабдят с борна скиселина и започвам масирана атака.
Вчера рисувах с един китайски тебешир за хлебарки, останал ми от мнооого време, на местата където излизат най-много от бебетата. Сутринта имаше трупове Mr. Green На възрастни обаче нямаше Sad

# 44
  • Мнения: 800
Още някои подробности:
Регент 80WG означава 80% съдържание на активно вещество - Fipronil под формата на водноразтворими гранули. Значи 1 пликче Регент съдържа 800 мг Fipronil.

Frontline - препарат против бълхи и кърлежи за кучета и котки се предлага под формата на пипети, съдържащи 0,67мл  10% разтвор на Fipronil (за кучета до 10 кг). Това са 67 мг Fipronil в една доза.

Изводът е, че едно пакетче Регент се равнява на 12 еднократни дози Fipronil за малко куче. Изводите за токсичността върху бозайници си ги правете сами.

Въпреки това препаратът е силно токсичен за всякакви студенокръвни животни и като такъв е опасен за околната среда. Но ако нямате терариум в къщи (свекървата не се брои) можете спокойно да го използвате.

Проветрявайте докато пръскате, измийте си ръцете и като изсъхне затворете прозорците. Регент не се изпарява и е много по-безопасен от препаратите в аерозолни туби, които се изпаряват. Те пък са по-ефикасни срещу молци. Но това е друга тема.

Общи условия

Активация на акаунт