Какво бихте направили?

  • 2 584
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 321
че откъде накъде ще им чистят родителите ?  newsm78
това е работа на персонала на градината...
а същият този персонал си получава заплатата благодарение на това че ние родителите работим и плащаме данъци...
ако не им се чисти вън та поне да не заемат напразно работни места...

абе луд народ значи  #Crazy
 

# 16
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Какво бихте направили ако учителката в детската градина ви каже, че трябва да отидете да чистите в градината, за да вземат детето ви там? Към кого трябва да се обърнете?
Аз бих казала "Няма проблем. Свободна съм от понеделник до петък в часовете между 19,30 и 20,30. Както и по-следващата събота, и неделята след 3 седмици. Мога да отделя няколко часа от това веме. В останалото време съм на собствената си работа. Ще бъде далеч по удобно да обявите на всички родители ден и час в извънработно време, в което да могат да помогнат."
Едва ли чистенето е предимство за приемане в градината. От друга страна ако ме помолят човешки бих помогнала.

# 17
  • Мнения: 297
луди хора  Shocked

# 18
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
...Беее то няма лошо  ама все пак трябва да е по желание пък и нали дечицата ни  са в градината  newsm78 Мн. зависи от директорката и от начина по който поставя "молбата" т.е. да не звучи като ултиматум  Crazy

# 19
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Rolling Eyes Някъде и пари си просят Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 518
 #Shocked Доста тъпо условие! Ти поне се радвай, че не са ти искали дарение да направиш!  Tired

# 21
  • Мнения: 553
Каквото и да ме помолят за доброто на децата и на моето и общо на групата -, ако ми е във възможностите: не бих отказала. И без да очаквам нещо насреща, като да ми приемат детето следваканционно или за каквото става там въпрос.
мисля че е повече от очевадно че бюджетите на държавните градини не стигат за всичко, и че тези 40 лева които плащаме също са символични спрямо стойността на грижите и издръжката им там.

дори и най-меркантилно погледнато- по-добре да давам  за градината отколкото да наема жена, коята като остане на саме с детето кой знае какаво ще прави. на персонала в градината имама много по-голямо доверие.
те не са ни врагове, да не би да искат да им чистим в тяхната къща- търсят помощ за да е чисто на децата. какъв е проблема?!?
да не би ти да си от онези майки което все са заети и винаги се скатават и затова да са ти поставили така въпроса?!?
Дали пък ако си била по-загрижена и отзивчива предишната година изобщо биха повдигали въпроса за въпросното гледане, ммм? Или щяла просто да те помолят, мо доста по-мило и без никакави условия и т.н.

в тези отношения има две страни... тезижени работят за мизерни заплати ито главно защото си обичат работата, ако майките ценяха труда им дори наполовина колкото този която те самите полагат само за своето си дете...

а и в крайна сметка, ако беше чисто или имаше кой да почисти сигурно нямаше да го искат. може би става дума за почистване след ремонт за да може по-скоро да отворят градината.
кога ще свикнем че държавата не ние е длъжна баш за всичко.

# 22
  • Мнения: 107
Мамчета, темата пусна дъщеря ми по моя заръка (аз нямах възможност и й се обадих по телефона, затова не е обяснено както трябва), а пък проблема е на моя колежка(аз нямам толкова малко дете),  която негодува, но и няма кураж да се възпротиви. Та ние с друга моя колежка решихме да и помогнем да резбере тя и другите майки дали това е правилно. По причината, че нямам малки деца и не съм наясно с проблемите в детските градини, реших да потърся вашите мнения и кометари и дали на някоя от вас и се е случвал такъв проблем.
Значи градината е била в едномесечен ремонт, а междувременно доста от обслужващия персонал е напуснал. Градината трябва да заработи в понеделник и директорката е казала всички майки да отидат да чистят, а бащите да си вземат мотички и да оправят двора.
Които родители не отидат детето им ще бъде върнато в понеделник от градината.

# 23
  • Мнения: 872
Които родители не отидат детето им ще бъде върнато в понеделник от градината.
Това ми звучи като изнудване  Confused  Не бих отказала да помогна с каквото мога и когато мога.Но точно така поставен въпросът никак не ми харесва.Има родители,които работят събота и неделя или по 12 часа на ден,те отпуска ли трябва да си вземат? Иначе лошо няма да се помогне, нали децата там прекарват по-голяма част от деня.  И да,държавата не ни е длъжна за всичко,но нали се крепи именно на редовни данъкоплатци като нас .

# 24
  • Мнения: 2 100
Които родители не отидат детето им ще бъде върнато в понеделник от градината.

Това мисля, че е било казано след някое подмятане или възмущение на някой родител, че трябва да се поизцапа и поизпоти някой друг час в почивните дни, вместо да си пие кафето някъде.
И аз не обичам такива закани, бих реагирала остро, но какво пък-не виждам проблем, особено след като нямат персонал, всички ще помагат и е за доброто на децата ни-все пак ремонта е направен най-вече за тях. Не е кой знае какъв проблем да се изчисти. И аз и съпруга ми ще сме първи пушки там  Mr. Green Винаги съм била на мнение, че е по добре да викат родителите да помагат, отколкото да ги "изнудват" за пари.

# 25
  • Мнения: 9 973
не се ли плаща такса за да си намерят персонал Thinking

# 26
  • Мнения: 645
 Shocked #Crazyняма ли чистачки #Crazy

# 27
  • Мнения: 114
Които родители не отидат детето им ще бъде върнато в понеделник от градината.

Това мисля, че е било казано след някое подмятане или възмущение на някой родител, че трябва да се поизцапа и поизпоти някой друг час в почивните дни, вместо да си пие кафето някъде.
И аз не обичам такива закани, бих реагирала остро, но какво пък-не виждам проблем, особено след като нямат персонал, всички ще помагат и е за доброто на децата ни-все пак ремонта е направен най-вече за тях. Не е кой знае какъв проблем да се изчисти. И аз и съпруга ми ще сме първи пушки там  Mr. Green Винаги съм била на мнение, че е по добре да викат родителите да помагат, отколкото да ги "изнудват" за пари.
и аз мисля така.
когато пролет и есен(а и лятото през няколко седмици) има оборка пред блока всички слизаме да чистим.косим тревата ,метем и става муцка.
а ако става дума за детето ми- първа бих се юрнала да почистя и помогна на хората,които ще го гледат и възитават цяла година

# 28
  • Мнения: 298
Това,че са помолили всички родители го разбирам,но да се постави условие за да ти вземат детето на детска-това вече не.Иначе при наличие на свободно време на драго сърце бих отишла все пак става въпрос за детето ми.След като голяма част от персонала е напуснал пък кой ще им потдържа после и кой ще почиства?И нали децата също имат нужда от този въпросния персонал,не може постоянно родителите да се грижат за чистотата.
Малко ми прилича на изнудване.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
  доста от обслужващия персонал е напуснал........
всички майки да отидат да чистят, а бащите да си вземат мотички и да оправят двора.

Ако наистина е така - няма персонал и директорката помоли всички родители нямам нищо против, все пак нашите деца са там по цял ден.Но иначе не толерирам никакво изнудване.

Общи условия

Активация на акаунт