Най-възрастният или черният?

  • 3 870
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Смятам, че Обама ще спечели.

# 16
  • София
  • Мнения: 5 828
И аз мисля, че ще е Обама, колкото и да не ми харесва ...
Бях за Хилари, жалко, че не успя.

# 17
  • Мнения: 4 841
Така, както Хилари беше едва ли не на 99% сигурния кандидат, пък отпадна, така и тук не изключвам всякакви изненади...

# 18
  • Мнения: 5 710
Не съм много запозната с вътрешната им политика, но като знам външната, мисля, че за света ( и за джобовете им)  е по-добре да има президент демократ.
Писна ми от войните им, от намесите им, от интересите им. Искам свеж полъх в стил "Кенеди", човек, който прави мостове със света, а не ги гори. Искам нов "Берлинчанин".  Имам романтична представа за това какво е един президент демократ. Свързвам го с полъх на положителна мирна промяна за хората и  т.н.
Но не мога да гадая, не знам много неща и много тамошни нагласи.
Предполагам че накрая ще ги облъчат с думи, като 'сигурност'  и ще гласуват за републиканеца, за да ги 'пази' с пушка.


# 19
  • Мнения: 3 268
Твърдо съм за Обама-много харизматичен млад човек.Ако е онзи дъртия,тежко ни и на нас,щото да не забравяме,че и ние сме в кюпа.

# 20
  • Мнения: 5 622
Надявам се, който спечели да има позитивна нагласа относно падането на визите за Българите. Мисля, че позицията на МакКейн беше цитирана някъде, в наша полза, а позицията на Обама не е съвсем ясна.

Смятам, че с идването на новия Президент, ще се стабилизира и долара. Дали това ще ни бъде в плюс или в минус, обаче никой не знае  Simple Smile

И аз ще следя изборите, определено това има значение, поне за мен  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 27 524
/Между, другото какво стана с онзи страхотен чернокож актьор, който катастрофира и играе често президенти и други положителни силни герои?/

Морган Фрийман ли? Добре е май  Peace

И аз съм за Обама и го харесвам. Старият не, Хилари пък хич  Confused
Разбира се, отстрани да кажеш, че харесваш или не някого е доста пресилено, но няма значние.  Grinning Важното е, че при тях поне има някакво раздвиждване от досегашната им закостенелост по тези въпроси. Мисля, че ще е за добро  Peace

# 22
  • Мнения: 3 268
Имам приятелка,живяла 11 години в Америка,баща й беше дипломат там.Тя ми е казвала,че американците не гласуват.Били напълно аполитични.Ако по някакъв начин накарат младите хора на Сащ да гласуват,ще спечели Обама.А тази, с бременната дъщеря никак не ми е симпатична.Натрапва семейството си,все едно са циркови животни.И това бебе го размятат навсякъде.Горкото.

# 23
  • Мнения: 2 697
Според мен Обама е по-достойният кандидат и него ще предпочетат хамериканците.

# 24
  • София
  • Мнения: 443
И аз мисля, че черният. Симпатяга е, пък и повечето амерканци май не са бели, така че да гласуват по расов признак. Ако изобщо отидат да гласуват.

# 25
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 393
Аз съм си говорила със съпругът ми по този въпрос и мисля, че той за първи път няма да гласува за президент.
Обама ще има много привърженици сред тъмнокожите, но и много противници сред всички които помнят атентата на 11 септември 2001г. Това, че е мюсюлманин (или дядо му е бил такъв) му е в минус. Защото повечето американци като чуят за мюсюлмани и настръхват.
За другият пък никой не беше чувал ...
Мисля, че ако Хилари не беше отпаднала, щеше тя да стане президент. И то не защото е най-добрата, но беше по - добър избор от останалите двама.

# 26
  • Мнения: 191
Мисля, че Маккейн ще спечели. То като погледнем Буш, няма защо да се чудим на новите кандидати, че били малко "странни"  Laughing

Иначе бях категорично против Хилъри, нищо че е жена. Според мен, тя щеше да играе политика на война и агресия срещу тероризма, най-вече в държави с природни богатства, като нефт например. Типичната американска "успяла" жена. До болка са ми познати с лицемерието си, живяла съм в САЩ и хич не ми харесва тая поза...

# 27
  • София
  • Мнения: 228
Надявам се да спечели МакКейн.

# 28
  • Мнения: 1 883
Предлагам  анкетка: Маккейн или Обама Peace Аз съм за Обама. Не им знам точно платформите на двамата, но този Маккейн ми прилича на човек с много крайни разбирания.

# 29
  • Мнения: 893
Обама.
Гледах едно изказване на жена му, голям оратор, само как й се радваха хората, а много и плачеха.

Общи условия

Активация на акаунт