За пенсионерите и шофирането...?!

  • 2 707
  • 53
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 837
Очен преглед е желателно да има за всички, при всяка смяна на книжката. Май, според тукашния правилник, над 65-70 г. възраст, минават всяка година на такъв. Но пък и аз доста книжки смених, покрай смяната на адреси, винаги минавам очен тест.


Witchy, вземи си редактирай поста, че ще продължат да ти се изреждат. Ще заприлича на правописна оргия след малко...

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 423
За мен спор няма Peace
Факт е ,че има възрастни шофьори които не трябва да управляват Peace
Както и млади ,на които им трябва стаж и търпение Peace

Сега пък аз няма как да не се съглася с тебе  Laughing
Обаче има и доста млади, на които може би не трябва да се дава книжка. Има хора, които колкото и стаж да натрупат - не стават.

"Доказано е, че възрастните шофьори са много по-внимателни на пътя."
Aлеко,ти ли го доказа тва ,бе,льохман!Аман от изкуфели папардаци и бабугерици.Изкукуригалите пенсии да си гледат сериалите вкъщи!Айде ,бягай и ти да не изпуснеш 1598 серия!

Леле и с тая уста свирки правиш сигурно... Ух на дядя  Laughing

Ако и кола кара така, както се изразява... бих предпочела да не ме види на пътя пенсионер, отколкото да налетя на такова чудо  ooooh!

# 32
  • Мнения: 4 678
Защо вървите срещу природата Hug
Доказано е ,а и всеки знае ,че с напредване на възрастта периферното зрение намалява Peace
С две думи,ставаш шофьор с капаци...до 100 години ли ще карате..или виждате Peace
Да не говорим ,че трафика сега не е както преди...когато дядото и бабата са били млади Hug

# 33
  • Мнения: 804
Защо вървите срещу природата Hug
....................
С това съм абсолютно съгласна. Аз лично спрях да карам кола в София още на 40. Просто прецених, че ми е твърде натоварващо да се промъквам между селяни, джигити и старлетки с мощни коли. Мой близък човек (летец) се отказа от шофирането преди да направи 60. Всеки нормален човек има усещане за собствените си възможности, а ако го няма трябва някой да го спре - независимо от възрастта.

# 34
  • Мнения: 25 636
Ох, извинете за отклонението, но не мога да се сдържа. Току-що в друга тема на шофьорска тематика се стигна до логическото заключение, че за да е добър шофьор една жена, означава да е еманципирана. А еманципацията била измислена от грозните жени и мързеливите мъже, ако не бъркам цитата.
Следователно - наред с възрастните хора, да се забрани и на красивите жени да шофират!  Flutter Joy
А да ви питам сега, коя от вас ще посмее да се изфука с шофьорска книжка?  Mr. Green

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 702
Е, то и крушките са измислени само от един, но всички си светим с тях ...  newsm03

# 36
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Честито на печелившите от лотарията на двойните регистрации.

# 37
  • Мнения: 212
Честито на печелившите от лотарията на двойните регистрации.

Баси колко си гадна само Simple Smile С какъв кеф го каза...

# 38
  • Мнения: 3 405
Леле, изчезна половината тема  Laughing

# 39
  • Мнения: 804
Нещо не схванах. Тук пък защо двойни регистрации.  Писах, а после нищо... Анджелина ти поне прочете ли ми обяснението, беше лично за теб.

# 40
  • Мнения: 3 405
Нещо не схванах. Тук пък защо двойни регистрации.  Писах, а после нищо... Анджелина ти поне прочете ли ми обяснението, беше лично за теб.


Да Simple Smile

# 41
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Възможно ли е да спре чата в тази тема?
Благодаря предварително.

# 42
  • Мнения: 4 678
Възможно ли е да спре чата в тази тема?
Благодаря предварително.

Предполагам Hug  bouquet

# 43
  • Мнения: 804
Моля за извинение за "чата".  

Излизам с конкретно предложение - на всички
с образование различно от нашето,
на красивите жени,
на грозните жени,
на пенсионерите,
на мисионерите,
на кривогледите,
на късогледите,
на далекогледите,
на различните,
на неприличните,
на по-младите от нас,
на по-старите от вас,
и въобще на всички, които не са ни по вкуса и са се изпречили на пътя ни
- да им се отнемат книжките!
И тогава ще настъпи спокойствие
и ще имаме време да намразим и "заклеймим" някой друг за друго нещо.

# 44
  • Мнения: 27
По темата- повечето млади шофьори имат инциденти и точно тези инциденти ги правят опитни (господ да ги пази, да се разминават само със счупени ламарини). Факт е обаче, че мозъкът се адаптира към промените и учи по-лесно, докато е млад.
Това на което бях свидетел това лято беше възрастен мъж (на видима възраст около 65) прегазил дете (на около 12 години). Не знам какво се е случило, просто минах прокрай инцидента, полицията още не беше дошла.
Друг случай- май месец, пенсионер беше тръгнал да пресича "Цариградско шосе" на Плиска. Докато колата пъплеше едвам, едвам чух някой да обяснява, че не ползвал подлеза, защото го болели колената и не можел да слиза по стълби. Не уточнявам дали пенсионера е оцелял, защото оцелели пешеходци на Цариградско няма!!!
Вчера-карам успоредно до Шкода от 80-те. Шофьора беше доста възрастен мъж. Изведнъж реши да се престрои в лентата ми. Без мигач, без да погледне през стъклото или да използва огледалата на автомобила си. Просто го реши и го направи! Добре, че ситуацията ми позволяваше да реагирам ( лентата в дясно от мен беше свободна и зад мен нямаше друга кола).
Вече не се ядосвам, но мнението ми е, че пенсионерите са в рисковата група шофьори   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт