бебешки гащички и пелени вместо памперси

  • 37 049
  • 351
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 11 315
Aз скоро ще мога да коментирам и пелените за многократна употреба от тук.
Можете да отворите линка по-късно, че в момента реконструират страницата и не се вижда.
Чакам си първата поръчка с мостри от всичките видове.

# 166
  • Мнения: 4 555
Хвърлих едно око Simple Smile
Страхотен сайт  Hug

# 167
  • Мнения: 3 869
Вечерница  Hug
Благодаря, че сподели този сайт!!!  bouquet  bouquet  bouquet
(вече щях да поръчвам чашка от Англия и само чаках цикъла да се възстанови, макар с това ексклузивно кърмене да не го очаквам скоро  Joy)

# 168
  • Мнения: 425
Вечерница страхотен сайт. Много ти благодаря, че го сподели с нас. Лично аз ще чакам с нетърпение да споделиш и отзивите от пелените.

# 169
  • София
  • Мнения: 285
вечерница, ако знаеш как се радвам на всеки един сайт на еко вълна, а за този особено, тъй като е за бебета и майки!

  bouquet

# 170
  • Мнения: 2 013
Не бих използвала такива.
Защо да си създавам куп работа,след като има памперси?!
Освен това,сменяне на пелени и дрешки след всяко пишкане  Shocked ooooh!
Това значи по цял ден да крепя пералнята и дъската за гладене,не благодаря!  Naughty

# 171
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз може би малко в страни от темата се намъквам, но не се сещам къде другаде да попитам...
Можете ли да ми препоръчате преходни гащички? Ще ми трябват след два-три месеца.
Доколкото знам те са на принципа на многократните пелени с някакво допълнително парче плат или нещо такова. Ако някой може да ми обясни по-подробно също ще съм супер благодарна!  Hug

# 172
  • Мнения: 2 818
Защо да си създавам куп работа,след като има памперси?!

За да спестиш на земята на децата си невероятното количество боклук например.
Всъщност има много плюсове.
А многократните пелени не са същите като тези с които нас са ни отглеждали и всъщност са много лесни за ползване.

# 173
  • Мнения: 3 869
Фрост  Grinning
Има много опции. Виж по-горе линка от Вечерница. Друг варинат е да се насочите малко по малко към ЕБХ - тогава ще ти трябват най-обикновенни памучни гащички и бархетни парчета.
Знам че от ЛаРедут могат да се поръчат гащички и панталонки много изгодно (по няклоко брая за евро и нещо  Mr. Green)
Ние от раждането сме с памучни пелени и полиестерни "дишащи" гащички и съм страшно доволна, но като се позатоли след някой и друг месец ще ги махам и ще минем само на памучни гащички и панаталонки.

Вчера гледах съседката с едина огромна торба, пълна с памперси за боклука - дъщя й е на годинка и 7-8 месеца  ooooh! А такива торби изхвърля 2-3 пъти седмично  Sick
Мен, ако не ме виждаха с детото нямаше да ми вярват, че имам бебе - не мъкна пакети с памперси и кутии с АМ, не изхвърлям от въпросните чували с използвани памперси, количка не ползвам навън - изобщо, правя си живот максимално сложен  Mr. Green

# 174
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Благодаря Мег! Аз практикувам нещо като ЕБХ сега, та на ден повече от два-три памперса (в най-лошия случай) не са ми нужни. Но явно от тия преходни гащички наистина няма да са ми нужни!  Thinking

# 175
  • Мнения: 425
Meg! да те питам нещичко (а и не само теб, всички които ползват пелени за многократна употреба). Аз твърдо съм решила да си гледам детето с такива пелени и сега съм в процес на проучване и избор на определени пелени. Много ми харесват тези от сайта, който е дала вечерница и с нетърпение чакам да чуя отзивите. Та засега съм се спряла на тези, на които гащичките са един размер. Обаче чуденето ми е колко броя гащички ще са ми необходими. Засега мисля да взема 6-7 броя гащички и 16-18 подложки, но се чудя дали ще са ми достатъчни тези гащички. То вярно, че имам още доста да се чудя, ама все пак ако някой знае да казва Simple Smile

# 176
  • Мнения: 11 315
Не бих използвала такива.
Защо да си създавам куп работа,след като има памперси?!
Освен това,сменяне на пелени и дрешки след всяко пишкане  Shocked ooooh!
Това значи по цял ден да крепя пералнята и дъската за гладене,не благодаря!  Naughty
Ако се беше запознала с това как изглеждат сегашните пелени за многократна употреба, сигурно нямаше да ръсиш такива бисери. Аз не преобличам малкия на всяка смяна на пелените, по простата причина, че си имат гащички за изолация отгоре.
Но си е въпрос на вкус и разбирания. Като не ти е ясно, се чудя изобщо защо пишеш.

Берушка, аз съм по принцип с 20 комплекта от Пополини (по-рано в темата съм писала за тях) - гащички и парче. Непромокаеми гащички имам само 3 - достатъчни са ми. Пера на 3-4 дена, на ден ползвам различно, но средно 4-5 пелени. Пополини са изцяло от хавлиен плат и затова вървят заедно гащичките с парче. За тези от екомама ще разкажа, като ги получа. Трябва да е тия дни.

# 177
  • Мнения: 3 869
Виж пак във сайта - там има указания за бройката - мисля че бяха около 15. Аз съм с други тип - гащицките ми се 2 бр, а пелените - 24. В първите месеци ги използвах почти всичките за 2 денонощия, но сега и с 12-15 пелени се справям. Ако имаш сушилня, ще ти ти трябват по-малко бройки, иначе предвиди около ден за сушенето на 8-10 пелени от предния ден.

# 178
  • Мнения: 46
takiva prehodni peleni s ga6ti4ki ima susu sigurnost v pemaman.edna priqtelka si kupi ot tam, za6toto imaha dermatitni problemi ot pampersite.no ne znam za otzivite.

Mod.edit: Моля, пишете на кирилица!!!

Последна редакция: пт, 13 фев 2009, 14:54 от AnMary

# 179
  • Мнения: 2 132
Meg! да те питам нещичко (а и не само теб, всички които ползват пелени за многократна употреба). Аз твърдо съм решила да си гледам детето с такива пелени и сега съм в процес на проучване и избор на определени пелени. Много ми харесват тези от сайта, който е дала вечерница и с нетърпение чакам да чуя отзивите. Та засега съм се спряла на тези, на които гащичките са един размер. Обаче чуденето ми е колко броя гащички ще са ми необходими. Засега мисля да взема 6-7 броя гащички и 16-18 подложки, но се чудя дали ще са ми достатъчни тези гащички. То вярно, че имам още доста да се чудя, ама все пак ако някой знае да казва Simple Smile
Зависи от кой модел ще вземеш и колко често мислиш да ги переш, и дали ще ползваш сушилня? Grinning
В една друга тема споделих впечатления за Fuzzi Bunz и Wonderoos.

♣٠·˙♥Rbaby1♥˙·٠♣ ти изобщо виждала ли си какво представляват,щото поста ти е доста неадекватен? Grinning Изобщо не се сменят на всяко пишкане и освен това не се и гладят Grinning Не знам каква пералня имаш, но аз моята я пускам и излизам. Изобщо не се налага да я крепя Grinning

Общи условия

Активация на акаунт