Автомонтьор - крадец! Към кого да се обърна?

  • 3 585
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 243
Току-що говорих с мъжа ми. Оставил колата на някакъв автомонтьор за ремонт и като я взел се оказало, че онзи идиот му е откраднал тонколоните и е сложил на тяхно място някакви скапани  #Cussing out #Cussing out #Cussing out и кой знае още какво е направил  #2gunfire #2gunfire #2gunfire да се надяваме, че са само колоните  Praynig
Мъжът ми се усетил вече като си бил заминал. Говорил с полицията, но казали, че нищо  не можели да направят. Няма как да докажем, че колоните са сменени. А и не е някакъв лицензират автоцентър... Знам, че и мъжът ми има вина че си е закарал там колата и я е оставил, но...  Не е толкова въпроса до колоните - ще ги преживеем, но много ме хвана яд  #Cussing out #Cussing out #Cussing out Можем ли нещо да направим... Или единственото нещо е да пием по една студена вода?

# 1
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Задължително да заведете колата на нормален майстор, за да се види какво точно и се е случило още.
После..може и да искате да го пребиете.
Зависи.

# 2
  • sf
  • Мнения: 10 143
кажи кой е автомонтьорът- да не изгори още някой.

# 3
  • Мнения: 4 585

Имате ли някакъв документ, за дадени пари, изобщо какво имате?
Наскоро един монтьор беше гепил винетка от кола и си я залепил на своята.

# 4
  • Мнения: 243
Става въпрос за някакъв гараж в Гоце Делчев, но ни е много непознат район и не знам точно къде се намира.
Нямаме никаква бележка  Rolling Eyes

Явно единственото нещо, което можем да направим е да пуснем името и адреса му в нета.. поне да няма повече пострадали.
Ще разпитам мъжа ми като се прибере и ще пиша.

# 5
  • Мнения: 653
някой ви го препоръча ли?  ooooh! Божеее, кой знае - може и друго да си е харесал...

# 6
  • Мнения: 7 837
А полицията, за какво е?

# 7
А защо не питахте   майсторите от сервиза каква е причината да ви се подменят тонколоните? Да се види какво ще измислят  в  защита имиджа на  сервиза си.

Или е по-лесно да се ходи при полицаите за съвет как да им се направи мръсно... или да ги изтипосаме в нета?Нямам представа дали са добри като майстори и дали  тарифите им са ниски или високи,но  ако пък случайно  са оправили  колата,не е чак толкова фатална подмяната на някакви тонколони.

# 8
  • Мнения: 7 837
Ама, разбира се че не е фатално. Всичко е в името на кастъмър сатисфекшън...

# 9
  • София
  • Мнения: 6 067
От сервиза сигурно ще отговорят, че няма такова нещо, не са сменяли никакви колони... На нас нещо подобно ни се случи преди години на платен паркинг - откраднаха ни радиото от колата (беше старо, без падащ панел). Майка ми повдигнала въпроса пред пазачите, казали, не е вярно, не е станало тук, просто не сте забелязали до този момент... Tired
Наистина идете при читав майстор да проверите да не са си харесали още части от колата!

# 10
  • Мнения: 700
 #2gunfire
Щом е някакво си сервизче и нямате документи, не мисля че можеш да се обърнеш към някого другиго освен към самия майстор. И то се обърни по-майсторски, така да му държи влага.
Аз бих го разнесла из целия нет, както и бих му спретнала анти-рекламна квартална агитацийка, така че жив клиент да не види.
Иначе май висенето на главата на майстора му е майката:
http://audibg.com/index.php?showtopic=45658&st=0&p=60864 … &#entry608649

# 11
  • Мнения: 2 018
Мъжа ти да отиде във сервиза и да му каже на оня в прав текст да ви върне тонколоните. Но не мисля, че само с това сте се разминали...  Rolling Eyes

# 12
На нас пък акумолатора ни бяха взели от колата и баха сложили техен някакйв в сервиз в Мотопфое ! Изкараха колата от там със запален мотор , и нищо не казаха , имахме час веднага след това за реголиране на предницата на колата и там като я изгасих и повече не можах да я запаля , дойде мъжът ми и когато видя акомолатора разбра че е сменен / той купува на всички коли от едно място акомулатори и от една марка/ , бясна бях  #2gunfire

# 13
  • Мнения: 1 380
Oх пълно е с идиоти.....много кофти .....на нас така ни откраднаха от колата новото хендс фри.
Ама мъжо, като е "блейка" и не си го е прибрал.......

# 14
  • София
  • Мнения: 10 326
Ха, на нас така ни подмениха колоните в "Юве и Ко" в Красна поляна. Шефът на сервиза всичко отрече, застана зад гърба на подчинените си. Много важно, че не се върнахме повече.  Tired От "Армеец" достатъчно клиенти им пращат.

# 15
  • Мнения: 243
Полицията каза, че нищо не може да направят. На мъжа ми му е ясно, че дори и да отиде да се разправя ще отричат до последно - никой няма да си признае  Naughty Няма как да пратим данъчни, защото нямаме никаква касова бележка или нещо подобно. Един познат ни прати там. От въпросния познат само добро сме видели, но... защо така стана не знам   newsm78 Дано да са само колоните  Praynig Ще минем задължително преглед в някой лицензитан сервиз. То като гледам и това не е гаранция ама...  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 799
На нас пък акумолатора ни бяха взели от колата и баха сложили техен някакйв в сервиз в Мотопфое ! Изкараха колата от там със запален мотор , и нищо не казаха , имахме час веднага след това за реголиране на предницата на колата и там като я изгасих и повече не можах да я запаля , дойде мъжът ми и когато видя акомолатора разбра че е сменен / той купува на всички коли от едно място акомулатори и от една марка/ , бясна бях  #2gunfire
Алекс 8765, с риск да прозвуча като даскалица, прави ли ти впечатление, че си изписала болдната дума в цитата и трите пъти по различен начин?  newsm78 Другите грешки няма да коментирам...

По темата - пийте една студена вода и счупете главата на наглия монтьор. Ако не друго, поне ще получите морално удовлетворение  Peace

# 17
  • Мнения: X
pachikrak, ти мани, че е написала акумулатор по три различни начина, ама и веднъж не е улучила правилната комбинация  Joy

# 18
  • Варна
  • Мнения: 25 238
Хахахаха, и аз точно това щях да кажа hahaha
На това му се вика каръщина tooth

# 19
  • Мнения: 331
Полицаите са ви посътвели така, за де не пуснете желба - защото има ли жалба с входящ номер - трябва да я разгледат, да проверят и да ви дадат отговор. Моят съвет е да пуснете жалба в полицията - най малкото ще го разкарат монтьора два пъти до районното - ако не друго да се спече малко. Пуснете жалбе и в комисията за защита на потребителите - и тук му е гарантирано едно разхождане до центъра плюс, че ще му се наложи да показва документи и разрешения за извършване на дейност. Може и в инспекцията по труда да пуснете жалба, че там работят хора без трудови договори ... Поне един месец ще се влачи като куче по институциите.

# 20
  • Мнения: 1 763
На брата на мъжа ми скоро се случи подобно нещо, само че в сервиз в Русе. На него му се разреши проблемът, но той прибегна до саморазправа, което по принцип аз не го препоръчвам, но пък и не е честно това, което са ви направили.

# 21
Според вас ако  от сервиза бяха дали касова бележка за услугата ,щеше да  има основание потърпевшата  да   докаже ,че са подменени тонколоните ли? Да бе,да .... Joy

 Защото според мен няма  никакво значение дали сервиза е  лицензиран,дали се плащат осигуровки и тем подобни  подробности.

 Има факт-измама ,но за съжаление-недоказуема.

Що се отнася до институциите, могат да глобят сервиза  ,стига да искат.А глобите са доста по-солени ,ако се докаже,че извършват дейността си нелегално.Но аз лично не бих се впуснала в битка с  автосервиз.

# 22
  • Мнения: 2 099
Същото се случи със свекър ми.Открадната друга част,която беше чисто нова поставена преди 2 дена.Свекъра опита с добро,не се получи и после се саморазправи брутално с монтьора.
Частта беше върната ,монтьора ходи седмици син.

Не одобрявам саморазправата.Безсилието поражда насилие за жалост.

# 23
  • Мнения: 2 641
аз само мога да ви препоръчам супер свестен майстор на коли. ако някой се интересува да ми пише на лични. никога няма да ви задигне нещо от колата и ще сте абсолютно сигурни в колата после. ходим при него 7 години вече.

# 24
  • Мнения: 3 091
За съжаление не можете да направите нищо законно.

Приятелката на брат ми беше попаднала в подобна ситуация, но 1) сервизът беше лицензиран за конкретна марка; 2) колата беше застрахована и 3) не бяха взели колони а бяха навъртели няколко хиляди километра, но 4) тя имаше квитанция, удостоверяваща, че колата е била там за ремонт!
Въпросът се реши заради застрахователната компания - можеше да се стигне и до отнемане на лиценза на сервиза!

# 25
  • Мнения: 231
Много е кофти такава случка,
но докато ти очакваш от нас съвет мъжа ти какво прави,
ако беше моя досега да го е наритал здраво и всичко ще си е както преди,че и нови колони може да му купи.Колкото и да ти разшравят че саморазправата и насилието не са хубави работи,често се оказват единствения начин, тя и кражбата не е легална, така че кво ти пука.
А недай си боже на мен да ми врътнат такъв номер, става страшно
и изпадам в крайности #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 26
  • Мнения: 3 219
 #Crazy #Crazy #Crazy
Съпругът ми има автосервиз, но НИКОГА не би си позволил подобно нещо, направо съм шокирана, нали рискува така авторитета си, който е градил близо 15 години....Боже,Боже...какви хора има.

# 27
  • Мнения: 243

но докато ти очакваш от нас съвет мъжа ти какво прави,
ако беше моя досега да го е наритал здраво 
Първоначално такава му беше реакцията, но ако беше тръгнал да се саморазправя онзи нямаше да се размине само със ступване и мъжа ми щеше да си невлече неприятности. Така че по-добре, че нищо не направи.
#Crazy #Crazy #Crazy
Съпругът ми има автосервиз, но НИКОГА не би си позволил подобно нещо, направо съм шокирана, нали рискува така авторитета си, който е градил близо 15 години....Боже,Боже...какви хора има.
Де да бяха и другите така като съпругът ти  Rolling Eyes

Институциите нищо няма да направят - само ще си загубим времето с търчане и подаване на жалби. Както и да е, пихме по една студена вода и имаме обеца на ухото си.

Общи условия

Активация на акаунт