Проявяват ли инат вашите малки човечета

  • 2 593
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 929
Не бих казала, че е от много инатливите деца. На моменти се опитва да став по неговото, но в повечето случаи това са капризи, породени от желание за сън, от умора, от глад или жажда, а не от инат. Когато се е опитвал да се "тръшка", го прегръщам, за да го успокоя, и в повечето случаи това действа, а не назиданието. Иначе, не спираме да му угажадаме за какво ли не. Но не се е разглезил от това още.

# 31
  • Мнения: 668
Да инати се много.Понякога прилягва и на земята в нас.Вначалото спокойно му обяснявах ама не става така.Сега просто излизам в другата стая  като почне.Разредиха се инатите му Mr. Green сега вече рядко го прави hahaha

# 32
  • Мнения: 1 059
незнам дали са капризи или някакъв бебшко-детски стремеж всичко да става по нейния начин:

Според мен проблемът е, че и угаждате. Показали сте и, че с тези представления винаги може да постигне това, което иска и тя затова го прави.

Права сте,така е,ама наистина няма друг начин да я накараме да спре да плаче.Умна е,разбира,говори много,знае доста неща за възрастта си(брои,пее няколко песни),НО когато почнем да и обясняваме,кое не е добро,сякаш не ни чува-тръшка се,пищи и повтаря това,което си е наумила до безкрай.
Понякога си мисля,че е по-различна в емоционално отношение и нищо не мога да променя,докато тя самата не реши.

# 33
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да започва да скача ooooh! и застава на колене.А преди месец ми тропа с крак, че исках да го изкарам от банята ooooh!
Това е на 9м, а на 1.9г не ми се мисли как ще е  Tired

Последна редакция: ср, 17 сеп 2008, 14:30 от Carolina Herrera

# 34
  • София
  • Мнения: 5 760
Ние сме страшни инати ooooh!
От 2 месеца е ужасен като иска нещо или да отиде до нещо а аз да не давам Rolling Eyesабее въобще се инати на много неща!

# 35
  • Мнения: 1 477
Проявява  Tiredголяяям инат.На моменти се чудя това моето дете ли е...Не му обръщам внимание и спира бързо...но след като е бил за часове на гости при бабите става невъзможен.Ограничения при тях няма и след това ми е трудно да го вкарам в релси...

# 36
  • Мнения: 257
момичета благодаря ви ще опитам да не му угаждам  толкова и да не му обръщам много внимание когато се тръшне следващият път дано успея тъка да го отуча от този лош навик защото не ми се мисли след време

# 37
  • Мнения: 1 195
Напоследък сина ми проявява воляма проклетия, все на неговото иска да е а ако не стане почва да пищи и да се изпъва назад ooooh! В повечето случай не става на неговото, но за съжаления понякога се налага да отстъпя.

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Инат ми е детето, да. Имаше периоди, в които се тръшкаше и налагаше с рев, но слава богу вече отминаха. Все по- добре се разбираме с обяснения  Grinning

# 39
  • Мнения: 336
Инат? - постоянно!

# 40
  • Мнения: 1 340
И моето дете започва с истериите, тръшканията, мрънканията докато не получи своето... Общо взето се старая да не угаждам на всичко и да поставям някакви ясни граници до къде може и откъде натам не.... На теория съм много добра, но на практика не знам Simple Smile
Например като мрънка сутрин да дойде при нас в кревата (или по-точно при баща си държи да отиде) нямам нищо против, дори тези сутришни игри са ми много сладки, но като истеряса за да получи нещо, което ясно съм казала че не е за его (нещо остро или пък чупливо) просто се старая да игнорирам тръшкането.

Аз пък четох в едно списани, че ако детето не е инатливо, то не се развива правилно.Е, моя се развива много добре Peace!

С това съм съгласна в известна степен - чела съм материали на тази тема: ако в ранна възраст пречупим характера на детето си ще си имаме едно твърде послушно дете, което ще подтиска желанията си и емоциите си и за в бъдеще не е много ясно на къде ще избие.
Така че до към 3 годинки родителя трябва да внимава и да оставя поле за изява на детето си Wink Пък било то и за циркове и изпълнения по улиците, все пак това в един момент ще премине.

# 41
  • Мнения: 9 973
о,да,и веднага му го пречупвам.

# 42
  • Мнения: 2 334
Аз мисля че всяко дете в определена степен проявява инат.Дъщеря ми също на моменти се тръшка и плаче за да получи своето ,но аз преценявам според ситуацията дали да и дам това което иска или да я оставя и честно казано в повечето случай не и обръщам внимание и точно след 2 мин. е забравила какво е искала  Wink

# 43
  • София
  • Мнения: 5 079
Да, много е инатест, особено що се отнася до научаването на нови, непознати неща... По - мнително дете не познавам...  Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 2 521
Ами като иска нещо и не му се даде,веднага започва да крещи Confusedдо търкаляне по земята не е стигал,но ако продължава така.....не знам Thinking

Общи условия

Активация на акаунт