Обръщение - по име или по ник?

  • 4 212
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 886
МИ  на кой както му харесва да се обръща към мен .Аз лично по ник се обръщам някак си по лесно се помни newsm78

# 61
  • Мнения: 940
В нета на се обръщам с ника към хората. В реалността гледам да е с имената им.
Понякога се случва с близки приятели или колеги да си говорим по ник.

# 62
  • UK
  • Мнения: 3 959
Тук с никове, в други форуми обикновено с имена. Към мен всички се обръщат с име, идващо от ника ми - Ева (от Evanescence) от пет години и аз по принцип така се представям пред хора, които познавам от Интернет. Наживо като цяло е същото.

# 63
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Във форумите по ник, а извън - за което успея да се сетя, ако изобщо направя връзката Laughing Много трудно връзвам имена (все едно истински или ник) с физиономиите и се получава конфузно понякога Embarassed
Аз отговарям и на ник, и на име в реалния живот - ника ми е достатъчно близо до името, пък и си го харесвам и като звучене, и като идентификация Grinning

# 64
  • Мнения: 1 517
Боре: ник = прякор  Peace

Аз в нета по ник, в реалния живот по име. Към мен обаче и в реалността понякога ме никуват  Grinning .

# 65
  • Мнения: 5 710
Изключително ми е неприятно обръщението не по ник, а по име. Ненужно фамилиарнечене с неизвестна за мен цел.

Другото, което е неприятно за мен е умаляването на ник-ове.
Вчера двама мъжа  си размениха умалителни никчета, за да си засвидетелстват ВНР. Избацал юнака 4  см. ник ( с мисъл някаква за него,), и хоп, някой вземе да те умали нежно.
В моята 'отчетна' понякога говорим и по име.
Никой не е съвършен.

# 66
  • Мнения: 4 892
По ник нейм, разбира се!

# 67
  • Мнения: 7 474
В темите по ник. Лошото е че по навик и реално се обръщам към съфорумките по ник. Blush

И аз така Laughing, покрай никовете си забравих името  ooooh!

# 68
  • Мнения: 4 585

Е, то ще е голям цирк да се развикам на обществено място по ник. По-добре да си препасувам.
Пр да викам како Сийке, при условие, че съм 20г по-голям. Или Летяща Кравооо. Shocked

# 69
  • Мнения: 3 622
Имам познати във форума, но се обръщам към тях не по име

# 70
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147

Е, то ще е голям цирк да се развикам на обществено място по ник. По-добре да си препасувам.
Пр да викам како Сийке, при условие, че съм 20г по-голям. Или Летяща Кравооо. Shocked

Че какво толкова странно има? newsm78 То сакяш прякорите с интеренета са били измислени...

# 71
  • Мнения: 871
Пр да викам како Сийке, при условие, че съм 20г по-голям. Или Летяща Кравооо. Shocked

 hahaha hahaha hahaha Или Вълкъъъъът с дълъг нииииик, здравей Mr. Green

# 72
Искате ли да се посмеете  на един  случай за   недоразумение   никове-име  за една баба Пенка?

Значи...Един мой познат  ми разказа,че прибирайки се от работа ,видял негова  комшийка баба Пенка  в автобуса и седнал до нея.Зад тях имало компания от лапетии,едното от лапето -съученик на дъщеря му. Малко приказвал   със съученика на щерка си...Децата си говорили за интернет ,за  разни техни форуми явно,защото се говорело за  оня морков,онази  мадам,оня  заек залупен   и  т.н.  На моя познат  дори му било  забавно да ги слуша. По едно време обаче  едно от лапетата казало : " А баба Пенка  е  такава клюкарка,че ще  ако съм на мястото на модерите,ще  й го нафраскам отзад.Друго хлапе  казало: " О ,за баба Пенка само един як бан,та да замълчи завинаги".Онази баба Пенка -комшийката, като скокнала,зачервила се от  нерви и казала на моя познат: " Винаги съм харесвала семейството ви и дъщеря ти,ама че  така  е говорила за мен  онази сополанка  с   тези  кретенчета,няма да понеса!!!"  Моя познат се  втурнал  да й обяснява на бабката,че   не е това което си мисли,че  става дума за интернет  и прякори,дори  и децата в автобуса   се включили  да обясняват,но   тази баба Пенка  след този случай  така се разсърдила,че вече като видела някой от семейството на моя познат, не само не връщала на подрава ,ами и  цъкала недоволно.

# 73
  • Майничка
  • Мнения: 12 590
Предпочитам по ник, все пак човек се е потрудил да се индивидуализира, що да му кърша хатъра.
Моят ник си ми е прякор отдавна, реагирам на него така, както на името си.
Да му мислят тези, дето се кръщават "$@^&@" или "мръсница" (примерно) и после очакват така да ги зоват в реалността. Laughing

# 74
  • Мнения: 2 407
По ник,по лесно ми е.

Общи условия

Активация на акаунт