Толерантност- що е то и има ли почва у нас?

  • 2 846
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
Не съм толерантна дотолкова, че да замълча, когато нещо е в очевидно противоречие с личната ми представа за човещина, морал и ценности. Коментирането на нещо, което ти се струва напълно лишено от основание е добър повод за диалог и представяне на различната гледна точка.
Толерантна съм към различната култура и религия,  към различната сексуална ориентация, към различната кухня, към ...

Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 18:24 от valerie

# 16
  • Мнения: 516

Злобата е липса на толеранс.
Странно, аз имам друга представа за злобата. Не мога да съм толерантна към откровено просташки прояви, например. Но това за мен не е признак на злоба. Злобата е тесногръдие и неприемане на чужди успехи, клюкаренето и дребнавостта. Но да бъдеш толерантен на всяка цена за мен е признак на слаб характер или глупост.

Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 18:43 от Дона Флор и нейните двама мъже

# 17

  да бъдеш толерантен на всяка цена за мен е признак на слаб характер или глупост.

  Peace

# 18
  • Мнения: 2 792
 Когато някой говори глупости и се излага, да му кажеш, че говори глупости, липса на толерантност ли е ?
 Въобще какво точно е толерантност?
 В повечето случаи, в които се използва тази дума от някой, на заден фон кънти  превъзходството на толериращия над толерирания, въобще не ми харесва рамката, която създава идеята за толерантност.
 

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Tолерантност не*бателност ли е?
Дайте точна дефиниция, моля. Защото ми се струва, че болшинството са толерантни до настъпване на мазола.
Как се нарича комбинацията злоба-интелект?

# 20
  • Мнения: 5 710
Толерантността ми има граници.
Когато някой е толкова прост ( или по-лошо спекулативен) да превежда толерантността ми, като будализъм и се възползва от второто ( за да избие куп комплекси над нас,  тъпите  и неразбиращи),  леко ми писва и се обаждам най-накрая. Иначе, не, няма почва у нас - оскотяването на народонаселението е в пълен ход.

# 21
  • Мнения: 1 517
Казвали са ми, че съм търпелива. И се замислих до колко търпението се покрива с толерантността. Двете и имат и нямат общо май. По-скоро съм търпелива, от колкото толерантна.

# 22
  • Мнения: 662
Според мен българите сме прекалено толерантни, затова сме на този хал.Лично аз съм много толерантна към по-близките ми, което всъщност е грешка, защото те спекулират с това ми качество.Колкото до толерантността ми към останалите-почти нулева е, защото имам принципи, на които държа и не проявявам никаква толерантност, дори с риск да съм прекалено крайна.

# 23
  • Мнения: 502
Според мен българите сме прекалено толерантни, затова сме на този хал.Лично аз съм много толерантна към по-близките ми, което всъщност е грешка, защото те спекулират с това ми качество.Колкото до толерантността ми към останалите-почти нулева е, защото имам принципи, на които държа и не проявявам никаква толерантност, дори с риск да съм прекалено крайна.
   Не,не може да се каже,че българите сме толерантни. По-скоро непукисти или страхливци,или пък хитреци.

# 24
  • Мнения: 2 978
.....
Дайте точна дефиниция, моля. Защото ми се струва, че болшинството са толерантни до настъпване на мазола.


А повечето са с мазоли!

Това, като старата приказка: "Скромността краси човека"
Дрън-дрън...в днешно време, ако си скромен ще те изядат с парцалите.
Същото е и с толерантността.

Уважение и разбиране на чуждото мнение
С тази злоба, егоизъм и завиждане, което е около нас, по- горното отдавна не се забелязва!

# 25
  • Мнения: 4 892
У нас, в България, толерантността няма почва!

Аз лично съм толерантна!

Последна редакция: сб, 20 сеп 2008, 22:02 от NinoTino

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Замислих се по въпроса. Бих казала, че съм толерантна, но се сещам и за много ситуации, в които не съм.



Tолерантност не*бателност ли е?
Дайте точна дефиниция, моля. Защото ми се струва, че болшинството са толерантни до настъпване на мазола.
Как се нарича комбинацията злоба-интелект?


Ето:

ТОЛЕРАНТЕН – който проявява търпимост към чуждото мнение, либерален, с голяма душа.

Това е определението в "Съвременен тълковен речник на българския език с приложения".




# 27
  • Мнения: 2 022
Аз също мисля, че в България няма почва за толерантност. Пасивност и апатия - да, но не и толерантност.

# 28
  • Мнения: 2 018
1. Толерантност - Уважение и разбиране на чуждото мнение.


Уважавам и разбирам, докато мен ме уважават и разбират.
 

# 29
Да,толерантна съм.Не само проявявам  търпимост към чуждото мнение, ами и се забавлявам като чета различните ви мнения по теми за педофили,стари моми,топлофикация и какво ли още не. . Ако някой е нетолерантен към моите или нечии други менния на бг мами,си е негов проблем.  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт