Тайната на дългата и здрава коса- 44

  • 45 444
  • 390
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 965
докато се усетя 3 страници сте изписали...  bouquet
Явно не само аз съм на вълна кичури.
Преди 1-2 теми някой показа невероятни кучири, много тънки, все едно гребен е минал през косата и е оставил толкова фини кичури, че просто цялата коса излежда с тон по-светла. Мисля, че беше Анелия85 ? Много искам и аз да си направя такива, обаче ми е интересно каква е поддръжката след това? Какво правиш с корените после?

Четох за една пудра на Шварцкопф, която прави обем в корените. Някой да е пробвал?

Моите са да, благодаря ти за коментара.  Flutter В интерес на истината, това е вторият път, когато си правя руси кичури. Първите ми бяха от малко по-дебелите, но пак успяха да се слеят добре с естествения ми цвят, защото и той е светъл и се получи като цяло много естествен вид. Сега с тези тънки като струни кичури е с пъти по-добре. Лично аз нямам проблем с корените, защото колкото и странно да звучи, дори когато израства коса и да кажем тя е с тон по-тъмна, не си личи изобщо. Някак си си се слива и дори не усещам кога е пораснала така косата. Доколкото си спомням твоята коса също е естествено светла или поне светло-кестенява и ми се струва, че добре ще ти стоят, в случай че си решила да си правиш кичурчета. Иначе за освежаването на корените - просто ти мацват само там, когато израсте и това е.. (но това само ако не се харесваш, което мисля, че няма да стане  Mr. Green). какво обясение само ти дадох...  Joy

А за тази пудра за обем за сефте чувам... нещо повече за нея?

# 46
  • Мнения: 4 496
Здравейте!Да се запиша да следя темичката ви и аз.Не се оплаквам от косата си.само че цъфти  TiredА искам и да ми стане по-дълга.Използвам Хининов шампоан и вода,но много ми изсушават косата.Шампоана ми почти свърши.сега мисля да го заменя с друг и да ги редувам.Незнам обаче дали е добра идея? newsm78     bouquet


Като видя, че ти изсушават косата дадени продукти, защо още ги използваш? Rolling Eyes
Предполагам, че новият шампоан, който ще си  купиш, ще е такъв, че няма да ти изсушава косата. Аз не бих ги редувала. Просто си вземи новият и си ползвай само него. Кажи по-подробно каква е косата ти/бои, скалп и дължина- мазно,  сухо/, за да ти препоръчаме някакъв. Ако вече не си си избрала де.

За цъфтящата коса : можеш лекичко с ножичка да си клъцваш крайчетата и сама, косъм по косъм. Ако косата ти е достатъчно дълга, за да хванеш кичур и да го виждаш де.  Или да отидеш на фризьор, на когото имаш доверие, за да ти ги махне.  Hug

# 47
  • Мнения: 132
Добро утро,момиета! Hug Аз докато се появя отново и вие си имате нова темичка и цели три изписани странички в нея.  Whistling Благодаря на всички ви за топлото посрещане.Както казах онзи ден си направих маската.Издържах 2 часа! Simple Smile Определено си заслужаваше!Имах хубава коса,но..... Само имах.След много нерви,стрес и така нататък,всичко отиде подяволите. Embarassed Сега най-сериозния ми проблем е косопада.Взех си и медицински шампоан,и ампули и с маската се надявам да овладея положението,защото наистина се притеснявам.

# 48
  • Варна
  • Мнения: 2 730
Привет от мен пак.
Вчера стоях с маската два часа. Косата ми е много хубава днес и някак нежна.

Имам оромен проблем с един вреден навик, дърпам си крайчетата на един кичур до лявото ухо... ама така зверски, че косата ми се чупи и изпадват по няколко милиметра парченца от косъма. Сега като посегна, тя ми се изплъзва и не успявам да си причиня тази гадост.  Joy Доволна съм.

Мъж ми пък заяви, че му паднала по-малко коса като се среса... той е с много дълга къдрава коса (до под плешките) и много му пада, та е по-навит и от мен.

Мис арк, благодаря за посрещането. Ще докладвам и по-натам.

# 49
  • Мнения: 4 496
Има предложение в първия пост да включим шампоаните, от които сме останали доволни! Идеята ми се струва добра. 

Моля, пишете ми на ЛС марка и приблизителна цена.




Дорчестър, много се радвам за вас  с мъжа ти!

Може да си направиш снимка , и след месец например още една, за да ги включа в албума като "преди-след". Hug

# 50
Добър и усмихнат ден на всички !Аз като казах преди няколко дни следя темата отдавна ,но се регистрирах скоро ! Бих искала да споделя нещо с вас ,възможно е да бъркам ,но питам !Преди години и аз като Вас се запалих по маската с Тривитаминола, но така и не успях да видя "въпросната Деси" на снимка, сега като препрочетох отново всичко пак не я видях  newsm78
Другото което си мислех и бих искала да споделя е,че след маската си ходех мазничка ,но не е толкова голям проблем защото съм с дълга коса и я връзвах, лошото бе ,че много ми цъфти косата от тази маска.Има ли някой друг който да е забелязъл нещо подобно !Възможно е да се получава при мен така защото я мия поне три пъти с шампоан, за да я отмия !Но, когато сложа мас и тривитаминол няма миене !

# 51
За шампоаните мога да кажа добри неща за жълтата серия на Лореал, хининовия шампоан на Клоран, вита-цимента на Керастас, всички шампоани на Хена плюс и Фито !

# 52
  • Мнения: 4 496
...но така и не успях да видя "въпросната Деси" на снимка, сега като препрочетох отново всичко пак не я видях  newsm78
Другото което си мислех и бих искала да споделя е,че след маската си ходех мазничка ,но не е толкова голям проблем защото съм с дълга коса и я връзвах, лошото бе ,че много ми цъфти косата от тази маска.Има ли някой друг който да е забелязъл нещо подобно !Възможно е да се получава при мен така защото я мия поне три пъти с шампоан, за да я отмия !Но, когато сложа мас и тривитаминол няма миене !

Ако се появи Десислава или ми пише, че мога да ти я покажа- ще ти я пратя. Sunglasses

Косата ти не цъфти от маската. И шампоана, дето нанасяш три пъти, няма общо. Проблемът е в плочиците на самия косъм.
Пробвай вместо мас да слагаш масла. Те се отмиват по-лесно.


За шампоаните ми пишете на ЛС! Иначе после ще трябва да ровя като къртица по страниците.

Последна редакция: вт, 23 сеп 2008, 11:40 от мис арк

# 53
  • Мнения: 1 258


Като видя, че ти изсушават косата дадени продукти, защо още ги използваш? Rolling Eyes
Предполагам, че новият шампоан, който ще си  купиш, ще е такъв, че няма да ти изсушава косата. Аз не бих ги редувала. Просто си вземи новият и си ползвай само него. Кажи по-подробно каква е косата ти/бои, скалп и дължина- мазно,  сухо/, за да ти препоръчаме някакъв. Ако вече не си си избрала де.

За цъфтящата коса : можеш лекичко с ножичка да си клъцваш крайчетата и сама, косъм по косъм. Ако косата ти е достатъчно дълга, за да хванеш кичур и да го виждаш де.  Или да отидеш на фризьор, на когото имаш доверие, за да ти ги махне.  Hug

Продължих да го използвам защото искам малко да ми порастне косичката.Иначе косата ми се омазнява  в корените а краищата са ми сухи.Не се боядисвам вече 2месеца.искам да си оставя естествения цвят на косата.Последния път като се боядисвах си купих боя на Лореал (кастинг-а).Друго какво да кажа?Косата ми е  до средата на гърба(ама как обясних само Blush)Мисля да си купя шампоан на пантен.мога да кажа че съм доволна от тях. Peace

# 54
  • Мнения: 4 496
Имай търпение косата ти да порасне без хинин. Той изтънява косъма. Добре, може да порасне по-бързо, но ще започне да цъфти повече и пак ще трябва да играе ножицата...Хининовата вода е нож с две остриета. Sunglasses

За дължината каква купена маска ползваш?

# 55
  • Мнения: 246
У мен възникна следното питание...
"Маската с АДЗЕ използва ли се и за дължината или трябва само в корените?"Малко се обърках newsm78

# 56
  • Мнения: 1 258
На Миосотис с плацента и костен мозък,но вече е към края си и мисля да сменя малко с някаква друга.Някакви предложения?А относно цъфтежа-аз всяка вечр си махам по малко от връхчетата с една ножичка.Фризьорката ми ще ражда  тия дни и не ми се иска да я притеснявам.Ходих миналия месец при една друга и като я видях колко коса се кани да ми отреже(уж връхчетата ) и станах от стола ooooh!

# 57
  • Мнения: 1 919
Мама терорист   newsm78 и колко по-бързо ти расте косата от хининЧО newsm78 аз така от любопитство питам де...за кастинга  Whistling чудна боя уж без амоняк и се отмивала бързо...ми все така си седи черна косицата ми и синия отенък си седи...за разлика от палетето на което няма син отенък..има но до 2 измивания, и боята ми пада след 2 седмици и излизат едни руси кичури  ooooh! червени и какви ли не цветове...но нищо не казвам-на едни тази  боя им се отразява добре, на други друга.Важно е човек да намери правилните продукти за своята коса.
преди ми цъфтеше косата  Sick да не дърпам дявола за опашката.....но от 1 г...няма такова нещо...но полагам грижи с повече инвестиция в нея  Thinking    Crossing Arms а мен що ме няма в албума Blush
Цитат
"Маската с АДЗЕ използва ли се и за дължината или трябва само в корените?"Малко се обърках

Тривито+както и маслата всичко мажа и в корените и по-дължина....нека се подхранва косицата  Blush

# 58
  • Мнения: 4 496
У мен възникна следното питание...
"Маската с АДЗЕ използва ли се и за дължината или трябва само в корените?"Малко се обърках newsm78

Както си пожелаеш.   Grinning Аз мацам навсякъде, но когато не ми стигне количеството, по дължината слагам някакво масло.


Мама терорист, на Денис са хубави маските. На Керанове също. И двете марки ги има в големите вериги супермаркети и в магазините за козметика. Аз лично винаги ще препоръчвам Абсолют и Инетнс рипеар на Л`Ореал. Около 30 лв. са.

# 59
  • Мнения: 1 365
Здравейте хубавици!
Аз си взех маската на Рилкен Експерт и съм много доволна - край на изсушените крайчета само с едно нанасяне  newsm44 , а какъв обем имам, направо  newsm09

Общи условия

Активация на акаунт