Какво ви посъветваха педиатрите (корички/крусти)

  • 6 170
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 803
Мажех с зехтин и те сами си падаха постепенно.

# 16
  • Мнения: 4 293
Махах ги. Мажех с някакъв крем, но съм забравила какъв беше.

# 17
  • Мнения: 518
Не съм питала педиатър. Сама реших да ги махна, а и бебето имаше само отпред, съвсем близо до челото. Мазах със зехтин и после решех. За сега са се махнали, не знам дали ще се появят пак?!  newsm78Дано не!
п.с. Както решиш - ако са много и не ти харесва да са на главата на бебчето ги махни. Grinning

# 18
  • Мнения: 2 334
Посъветва ме да мажа с крема на Мустела и съм доволна Peace

# 19
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 535
Пяната за новородени на Мустела прави чудаса-дъщеря ми,обаче се роди без крусти Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 2 336
Препоръчвам пяната за новородени на Мустела Peace

# 21
  • Мнения: 1 155
Педиатърката ми каза да мия косичката по често и те ще паднат. Аз купих кремчето за крусти на Мустела и разрясвях след намазването. Постепенно изчезнаха. Peace

# 22
Ние имахме огромни корички/крустички по главата и то на фонтанелата.Пробвах какво ли не- зехтин, бебешко олио, разресване след това Мустела и нищо не помогна до момента в който не му купих и сложих спецеалин за това крем на Клоран струва 10,50лв. и честно не вярвах да има ефект но потресаващо изпадаха за два днил Мазах още 2-3 дни и вече нямаме.

# 23
  • Мнения: 961
Каза да мажа с масажното олио и те щели да паднат.
Аз купих кремчето за крусти на Мустела и разрясвях след намазването. Постепенно изчезнаха. Peace
И аз постъпих така.

# 24
  • Мнения: 304
мажа с олио Peace

# 25
  • Мнения: 1 121
въпроса ми е по-скоро принципно дали да се махат или не.

Аз винаги разресвах внимателно синът ми след баня. Ако това се счита за махане, значи да, махах ги. Но не съм правила нищо повече от това и след 2 седмици сами си изчезнаха.

# 26
  • В страната на чудесата!!!
  • Мнения: 24
Посъветваха ме да спрем миенето със сапун и да ползваме бебешки гел за измиване от главата до петите BUBCHEN (бюбхен) Аз го купих от Висвиталис! След второто измиване коричките изчезнаха. Не знам дали е от гела или спирането на сапуна но вече нямаме проблем! Съветвам те да пробваш с какъвто и да е бебешки гел ако не намериш BUBCHEN , те са с по-меки и нежни към кожата от сапуна. Heart Eyes Peace









# 27
  • София
  • Мнения: 39 795
Все още нищо не ме е посъветвала, защото крустите на Алекс се появиха наскоро, а на консултация е на 14ти другия месец. Купих крем на Мустела и го мажа. Къпя го с Мустела.

# 28
  • Мнения: 4 335
Нашата педи каза,ако искам да ги махам,не ми е забранила.Мажех глави4ката с бебешко олио 30-40минути преди баня,кьпех и разресвах.Бьрзо из4езнаха и не са се появявали след това Peace

# 29
  • Мнения: 252
Нашата педи каза,ако искам да ги махам,не ми е забранила.Мажех глави4ката с бебешко олио 30-40минути преди баня,кьпех и разресвах.Бьрзо из4езнаха и не са се появявали след това Peace
и на нас така ни каза , но има и някакво хомеопатично лекарство от което сами се излюспват. Хомеопатката ни го дава на голямата ми дъщеря (за съжаление обаче не мога да ви кажа какво е точно, ще я питам следващият път като отидем при нея), наистина имаше голям ефект.

Общи условия

Активация на акаунт