обличането ни е един малък кошмар

  • 1 667
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 34
здравейте искам да ви питам дали и при вас има нещо подобно - моето бебче е на 9 мес. и от около месец обличането ни е един малък кошмар, не дава дори памперса да му сложа , постоянно се извива, блъска и се опитва да се изправя, хайде лятото досега беше по-лесно , ами сега като започнаха блузите с дълъг ръкав , или гащеризоните и якета  #Crazy , да не говорим, че след всяко къпаме го мажа с олио , а сега доста трудно успявам.

# 1
  • Мнения: 4 017
не че темата е за храненето и сигурно някой ще я поотмести, но да ти кажа, че и ние сме така - предполагам че е нормално, доскоро бяха с по едно боди, а сега - дълги ръкави, копчета....

# 2
  • Мнения: 4 335
Темата ти не е за тук WinkНо и ние сме сьс сьщия проблем от известно време.Доиде ли време за обли4ане и какьв рев настьпва.

# 3
  • Мнения: 2 131
А защо не се спестиш поне това всяка вечер да мажеш бебето с олио? То вече е голямо и, според мен, не е необходимо. Би могла само дупето да мажеш, например, с някакъв крем.
Алекс в общи линии никога не е плакал при обличането, но пък не го свърташе на едно място, и сега продължава да е така. Давам нещо супер интересно - поне памперса да сложа, телефон, дистанционно и т.н. Иначе - вече преобладаващо го обличам прав, но твоето бебе е още малко за това. Би могла обаче да пробваш с някакви забранени играчки, колкото и да не е възпитателно по принцип това.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 753
Тук важи с пълна сила правилото:БЪРЗИ,СМЕЛИ,СРЪЧНИ! Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 554
и ние имахме такъв период около вашата възраст Laughing

# 6
  • Мнения: 3 314
принас това беше кратък период

# 7
  • Мнения: 805
Ох, някои майки ме учудват!
Ами здраво ти е детето, жизнено, иска да играе, да пълзи. Кое ти се струва странно?
Ако лежеше без да мърда сигурно и това щеше да те притесни! newsm78

# 8
  • Мнения: 4 555
И при нас падаше голяма борба. После започна да се кефи на обличането и сега ми помага. Сама си нахлузва блузата през главата, сама си пъха краката в крачолите. Даже обличането в момента е супер хит и само да види някъде дреха (независимо нейна или не), веднага я награбва и започва да я облича.
Обаче с памперса много трудно се справям. През поне половината от пътите се борим най-малко 15 минути и накрая започвам да викам и тя се кротва за няколко секунди. Баща и успява да я заиграе с нещо и много по-лезно сменя памперс, аз в някои моменти се предавам и я оставям гола  Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 1 311
При нас е същото, което едва ли те успокоява. Спомените от баткото ми са, че към годинката поне памперса вече слагах по-лесно.

Ама я си представи ти, че си на 9-10 месеца, можеш да пълзиш или дори да ходиш, имаш цял един свят за разучаване и толкова много по-интересни работи за правене. Как да губиш време за някакво си обличане, като на всичкото отгоре да си гол е толкова по-хубаво.

Гледам да съм бърза с памперса, пея песнички ако се налага. Останалото се облича в седнало/изправено състояние и така.

# 10
  • Мнения: 236
Моят син също много шава докато го обличам или сменям памперса ! Намерила съм решение като му давам играчки или нешо интересно да се занимава и за малко го разсейвам , но пак действа правилото "бързи , смели , сръчни" LaughingБаща му отказва вече да го облича , защото не е обигран и е много бавен , съответно трудно успява да го пребори ! Laughing Laughing

# 11
  • Мнения: 620
Всички минават през този период Simple Smile
Присъединявам се към призива - бързи-сръчни-смели
и към това да спреш да мъчеш детето с олио.

# 12
  • София
  • Мнения: 928
На човечето му е кеф да е голо  Laughing Период е, който ще отмине  Peace Синът ми сега пък се кефи като почна да го навличам, защото се сеща, че ще излиза.

# 13
  • Мнения: 161
Поради същите причини започнах да му слагам памперс гащички, веднага щом стигнахме долната граница в килограмите, записани на опаковките. Не, че съм супер доволна от тях, но е по-добре отколкото без никакъв. А за дрехите - наистина голяма борба пада. Обикновено се обличаме на почивки, средно за около петнадесетина минути и то само ако позволява температурата в стаята. Когато не сме у дома бързам да го облека за възможно най-кратко време, и това го докарва до зверски рев и направо пищене. Например тази сутрин - водих го на консултация и продъни цялата поликлиника. На излизане от кабинета всички чакащи майки с бебенца ни гледаха така, сякаш сме прокажени.

# 14
  • Мнения: 112
Тук важи с пълна сила правилото:БЪРЗИ,СМЕЛИ,СРЪЧНИ! Simple Smile

и при нас е така Crazy

# 15
  • Мнения: 2 479
Давай му нещо, което по принцип не докопва и му е интересно. Това беше спасението при нас. И не го мисли толкова, чакай да видиш периода, когато като го облечеш се съблича след това Laughing.

# 16
  • Мнения: 2 312
Период е.
А представяш ли си след време детето да бяга ,а ти да го гониш с дрехите Grinning

# 17
  • Мнения: 610
Едва ли ще мога да ви успокоя,но ние все още сме така.След всяко обличане и събличане.Дори сега започнах да прибягвам до хитрости от сорта,че бау,бау ще и изяде дупето ако стои без гащички. Grinning

# 18
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Да не го обличаш на повивалника?

Като станат по-игриви, децата е по-лесно да се обличат седнали, на леглото или най-добре на коленете на мама. Иначе лази и бяга за отрицателно време.

# 19
  • Мнения: 194
Напълно нормално е и няма от какво да се притесняваш.Следвай примера и на другите майки за бързи-смели-сръчни и това е Wink

# 20
  • Мнения: 219
Ох, и при нас е така моят син е на 7 мес. и не мога нито да го съблека,нито да го облека,нито да го изкъпя,а за сменяне на памперс да не говоря докато сваля памперса и взема кърпичка той вече е на другия край на спалнята,че и с акото тръгва Joy Не,че съм намерила решение как да го укротя,но обръщам всичко на игра докато го преобличам например му давам играчка гледам да го забаламосам със физиономии,правя се на шут и той ми се хили и така по лесно става

# 21
  • София
  • Мнения: 7 190
Споко, на мен вече ми се налага да се гоним с кикот из цялата къща по 30 минути, за да я облека.
Прибягвам до хитрости като "криеница на ръчичките в ръкавите", или нови смешни похвати като обличане на боди през краката, за да става майтап.

# 22
  • Мнения: 3 929
Синът ми беше така на вашата възраст. Успявах някак да се справя. Давах му да си играе с нещо или да пие сок от шишето, докато го обличам с максимална скорост. Отмина с времето.

# 23
  • Мнения: 4 784
Не малък, кошмарът си е голям! Отдавна спрях да го мажа с тоалетно мляко след баня точно поради тази причина.

# 24
  • Португалия
  • Мнения: 3 955
Оох,моите ме изпотяват,докато ги облека,ръцете ме заболяват да ги обръщам/като кебапчета на скара се въртят/ ,да ги връщам от там,накъдето са се запътили, да изтръгвам памперса от ръцете им/даже памперс  прави съм им слагала/,или да ги накакрам да си вдигнат ръцете,за да съблека блузката..Направо си е борба #Crazy, за мен нервите....,а те се скъсват от смях Joy Joy-ако не се скарам де, тогава се е разревават.
майките,които споделят,че отминава ...дадохте ми кураж...  bouquet Hug

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И ние минахме през този период....неискам да си го спомням направо ooooh!

# 26
  • Varna
  • Мнения: 603
И ние минахме през това, сега сме в друго, но много сходно положение.Иска всичко да прави сама - аз опитвам да я обуя, следва - "не, сама".Мушка единия крак  в гащичките, след това другия  в същата дупка, заклещва се и крещи ,че не може да стане. Ако опитам да помогне се дърпа и  пак казва сама, а всъщност не винаги успява... За дрехите през главата да не говорим.Мушка главата, след това и ръцете в дупката за главата и... В някои моменти ми е много смешно и весело, друг път като днес (бързаме,че трябва да водим каката на училище) не ми беше особено приятно, но какво да правим - период е, ще отмине!

# 27
  • Мнения: 2 132
И при нас е борба. Ива постоянно се върти и иска да стигне до нещо наблизо когато се преобличаме. Гледам да съм бърза и я държа да не се завърта. А пък тя ми се кара и ми бие ръката, с която я държа Grinning Като почне да се изправя не знам как ще сме  Grinning

# 28
  • Мнения: 408
Все едно си описала наща картинка.Съклет ме хваща като трябва да сменям памперс.За мазане с мляко тук-там където успея. SickВърти се се по корем,дам нещо да се заиграе той се обърне по корем за да си играе Crazy.Дано да премине че не знам колко още ще мога да издържа е почти свикнах де Mr. Greenто от 3-4 месеца сме така вече.

# 29
  • Мнения: 2 960
Напълно нормално е и няма от какво да се притесняваш.Следвай примера и на другите майки за бързи-смели-сръчни и това е Wink
Joy Joyами да  hahahaтова е!!!

# 30
И ние имахме този проблем и за това започнах да му сменям памперса и обличам прав, стъпил върху повивалника. Така и на мен ми е по-удобно, защтото не се навеждам, а и той няма къде да мърда. На стената около повивалника има картинки и аз го залисвам като го карам да ми покаже къде е слончето, или да изпеем песничка на мечо и т.н.
Дано се справите, защото знам, че е много изнервящо, особено когато бързаш за някъде.

# 31
  • Мнения: 179
Споко мила ние сме на 5 и половина и е същия ад а не знам по нататък какъв звяр се очертава Shocked

# 32
  • Мнения: 257
и ние имахме такъв период около вашата възраст Laughing
Нашият бързо премина дано и при вас да е така

# 33
  • Мнения: 1 512
Е и при нас е същото  Laughingсамо че не се притеснявам.Щях да се притеснявам ако лежеше без да шава.

# 34
  • София
  • Мнения: 17 592
Преобличай само на повивалник.

# 35
  • София
  • Мнения: 324
От 4ти месец е така. Едвам издържам. При нас щур театър с олигофренски виканици и движения помага малко(но трябва асистент). И по тоя повод сега в студа слагам върху гащеризона панталон, блуза и яке, като се върнеме понякога само якето успявам да сваля. Памперс сменям и на обратно, а от скоро и в движение. Даже пропускам къпане понякога, защото не искам да преживявам мазане и обличане.   

# 36
  • Мнения: 4 717
и при нас е същия кошмар, не само след къпане, ами постоянно, на всяко преобличане и преобуване, понякога от безпомощност ми се приплаква
гледам да давам играчки, или нещо, което й е интересно, да ми отваря крема или да изважда мокрите кърпи от кутията, това й е любимо, но понякога и то не помага, без ръце останах да я преобръщам

# 37
  • София
  • Мнения: 1 524
 smile3516 smile3511 smile3514 това съм аз
   smile3533 smile3534 rotfImao това е малката

Разговор от преди няколко часа, приготвяме се за лягане.
аз :Сладко краче, хайде да го пъхнем в пижамката
започва въртене, извиване, опит да докопа косата ми,
тя : аммм,маа, гаа, кака, гутапата
аз: не спри, не махай памперса
тя: неее /не го казва а показва с движение на ръката/
аз: точно така не, не Кари, не!!!

памперса разлепен, тя вече на колене в опит да падне от единия ръб на леглото.
аз: Карина, моляте стой за секунда мирна
хващам я и я обръщам,
тя: cry с децибели равни на излитащ самолет..
чувам стъпките на мъжо, подава се една глава
той :удари ли се
аз: не обличаме се
той: с едно бебе не можеш да се справиш, дай аз

излизам от стаята и въздишам, - този път се оттървах.......

Последна редакция: сб, 27 сеп 2008, 01:18 от meggyv

# 38
  • Португалия
  • Мнения: 3 955
smile3516 smile3511 smile3514 това съм аз
   smile3533 smile3534 rotfImao това е малката

Разговор от преди няколко часа, приготвяме се за лягане.
аз :Сладко краче, хайде да го пъхнем в пижамката
започва въртене, извиване, опит да докопа косата ми,
тя : аммм,маа, гаа, кака, гутапата
аз: не спри, не махай памперса
тя: неее /не го казва а показва с движение на ръката/
аз: точно така не, не Кари, не!!!

памперса разлепен, тя вече на колене в опит да падне от единият ръб на леглото.
аз: Карина, моляте стой за секунда мирна
хващам я и я обръщам,
тя: cry с децибели равни на излитащ самолет..
чувам стъпките на мъжо, подава се една глава
той :удари ли се
аз: не обличаме се
той: с едно бебе не можеш да се справиш, дай аз

излизам от стаята и въздишам, - този път се оттървах.......


 smile3501 hahaha hahaha Joy все едно е у нас ,ама има още 2 крака,2 ръчички.....

# 39
и ние сме със същия проблем,не иска да го обличам и да му сменям памперса.Когато го правя се чудя с какво да го залъгвам,давам му телефона ,дистанционното и горе долу стой

# 40
  • Мнения: 9 973
давам забранени неща за игра и така обличам Wink

# 41
  • Мнения: 307
И ние сме така,аз я слагам по корем тя се обръща и започва да пълзи.Като й сменям памперса й давам един памперс да го разглежда и дайствам бързо,после я вземам седнала в мене и сядаме пред огледалото,там я обличам и не протестира много Peace

# 42
  • Мнения: 127
И ние го имаме този проблем,явно е някакъв период.Памперса,чорапогащника и панталонките обличам на повивалника,като и давам нещо в ръцете да се залисва-засега най помага списание,което да мачка.А потничето,боди,блузка или яке обличам,като я слагам права в леглото,тя се държи за решетката и така.Иначе е голямо въртене и рев!

Общи условия

Активация на акаунт