Да си смуче ръцете или да й дам залъгалка

  • 2 417
  • 63
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 62 595
Ако нямаш друг избор, по-добре залъгалка. Отучването от нея ще е по-лесно от отказването на палеца.

# 46
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Според мен по-малкото зло е залъгалката.

# 47
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
Смятам, че залъгалката е за предпочитане. Аз самата много трудно съм се отказала от палеца, и то доста късно. 

# 48
  • Мнения: 1 103
Определено залъгалката е по доброто  от двете .

# 49
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
залъгалка Peace

# 50
  • Мнения: 805
Залъгалка.
Това с пръстите най-малкото е нехигиенично и според мен - грозно!

# 51
  • Мнения: 3 268
Не виждам какво лошо има в това,бебе на 3 месеца да смуче залъгалка.Това е напълно нормално.Много по-лошо е да си смуче ръцете

# 52
# 53
  • Мнения: 781
По добре е да дадеш залъгалка - от нея ще можеш да я отучиш като я скриеш, а от пръсчето няма да можеш ( няма как да го скриеш)
Абсолютно съм на същото мнение! Бибата рано или късно ще я махнете после.
Подкрепям - залъглка Peace

# 54
  • Мнения: 439
от двете злини по-малката-бибето smile3541

# 55
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Голямата ми дъщеря не заспиваше без залъгалка, малката не можах да я науча. Изводът е-залъгалката е чудо за приспиването. Малкия звяр само с друсане заспива сега или със шишето с АМ, което в един момент ще е проблем. Не се успокоява, само се чуди какво да свърши. Аз съм за залъгалката. Както вече са и написали други-пръста не можеш да го скриеш, залъгалката-може.

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
от двете злини по-малката-бибето smile3541

Да и от бибата по-лесно се отучва, докато с пръста може да има сериозен проблем.

# 57
  • Мнения: 1 237
Аз също съм на мнение,че залъкалката е за препочитане пред пръста.

# 58
  • Мнения: 4 017
Залъгалка е по-добре от смучене на пръст.

# 59
  • Мнения: 41
Според мен се опитай първо да кърмиш, ако бебето е неспокойно и си лапа ръцете. ...
...Бебетата имат силен сукателен рефлекс, това е факт, и гърдата (кърменето) би трябвало да го задоволи. Ако не му е достатъчно, може би кърмиш рядко/малко, сама казваш, че май се отбива ...

За съжаление, не винаги кърменето задоволява сукателния рефлекс.  Cry 
Моето бебе е върл фен на залъгалките. След като се насуче, пуска гърдата и до 5-10 мин търси залъгалка (сигурна съм, че не остава гладна). Дори вечер, като си е изтървала залъгалката, ако се пробуди, в просъница си я намира, засмуква я и заспива.

И аз съм на мнение - по-добре залъгалка, отколкото палец. Залъгалката я "изгризва кучето", "взима баба Яга" и какво ли не, но пръстчето винаги е там.

Общи условия

Активация на акаунт