Близнашкият синдром - толкова ли е страшно!????

  • 6 219
  • 40
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 60
Имам близначки на 6 месеца. Преди няколко дни се разхождах в парка и ме срещна една баба, чиито внучки, също близначки са вече на 18 години. Та какво ми разказа тази баба:
Трябвало да знам, че винаги ще има борба за надмощиемежду двете.
Живеят в собствен свят.
Те имат и по-голям батко /като нас/ и например баба им пълни 3 чаши с вода, като едната е за баткото. Близначките си гледат само техните две чаши, само едната да е малко по-пълна от другата, всяка посяга към нея. На баткото може да е препълнена - него не го гледат.
Единия близнак като се оженил, този който остава неженен, става роб на семейството на близнака си. ВИНАГИ било така. Семейство създавал трудно.
Винаги са влюбени в едно и също момче, респ. момиче.

По-смачкана от разходка не се бях прибирала.
Дали наистина е така?
От какво зависи това да не се случи?
Кажете, моля Ви вашето мнение по въпроса!

# 1
  • Мнения: 7 640
ооо, аман от позитивни и компетентни личности Sunglasses

Мисля, че не трябва да вземаш на сериозно казаното. Просто жената си е намерила публика в твое лице.

# 2
  • Мнения: 405
ооо, аман от позитивни и компетентни личности Sunglasses

Мисля, че не трябва да вземаш на сериозно казаното. Просто жената си е намерила публика в твое лице.
Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 3 414
Може и да има такива случаи,ама къде е била бабата и родителите та не са се заели с проблема.
Тук в нашия квартал има 3 двойки големи близнаци не са ми се оплаквали майките.
Ей ама злобни хора,то ясно че става по трудно,ама и с породените деца не е лесно.

# 4
  • Мнения: 7 803
уф, донякъде може да е вярно, но затова са родителите да реагират на време. едни познати близнаци са в същата ситуация. единя е семеен и влачи на гърба си другия. затова съм твърдо ЗА разделянето на близнаците в детската градина и в училище  Peace

# 5
  • Мнения: 7 640
аз  знам едни брат и сестра- тя над 65, той около 55. Тя работи на 3 места, за да храни него и детето му, щото принцът така е научен от родителите си, респективно тя - също.


Голям ад.
Т.е. родителите са най-важни за възпитанието.

# 6
  • Мнения: 7 803

Т.е. родителите са най-важни за възпитанието.
точно това исках да кажа  Peace и все пак при разнополови близнаци не съм чула да се случват такива неща, значи да внимават родителите на еднополовите

# 7
  • София
  • Мнения: 3 414
Уф дано моите като са от различни яйцеклетки и сперматозоиди,а и ако баща им не е един и същ,не се знае последното,както казва мъж ми може док да се е смилил над мен.
Това в кръга на шегата,аз също съм за разделяне,но ако децата не го приемат не бих го направила.

# 8
  • Мнения: 1 165
Аз мисля, че ако има такава силна и "тежка" зависимост, тя е при еднояйчните близнаци.
Моите, са толкова различни като характери, габарити и външност, че ако са в две отделни колички, никой няма да каже, че са близнаци. За мен са като братя износени в една матка. Даже ме питат породени ли са?

Засега не мисля да ги разделям, но е още тоооолкова рано, да са живи и здрави и това ще ми дойде до главата. Те сами ще си покажат. Все пак мисля че ние сме тези, които се водим по тях newsm78. Поне за момента де.

И аз определено смятам, че възпитанието е най-важното нещо. Както ги научиш такива ще са.
Или нашия копия или нарочно наши антиподи.

Срещам често жени като две капки вода, добре де, хуаво са еднакви, ама защо и с еднакви прически, дрехи, хич не ми харесва. Дали не е самоцелно, сякаш да покажат, вижте ние сме еднакви...защото чак пък да имат един и същи вкус за тези неща дори.  newsm78

Но и аз съм чувала куп небивалици.
Не бива да им се поддаваме, хората са различни.

# 9
  • Мнения: 119
Аман от доброжелатели.
Няма ден, в който да съм излязла на разходка и някой да не спре да ми дава съвети.
Нормално е да има конкуренция, то и при братя и сестрис разлика до5година я има. Нали за това сме родителите, да им покажем че всяко дете е индивидуално.
моите момичета не ги обличам еднакво, приличат си, но като сестри и са сразличен характер. Да има конкуренция, като взема едната и другата се нарежда, но ги уча да изчакват.

И тия баби не ги слушай, мноого са компетентни.

# 10
  • Мнения: 4 965
Я не се връзвай на глупости. Важното е възпитанието, което дават родителите.
Казвала съм, че моят род е близнашки - при никой от роднините ми досега не съм забелязала подобен проблем. Да, нормално е да има съревнование между близнаците (от типа на кой са му напълнили повече чашата), но то е нормално между деца на една и съща възраст.
Т.е. ако не се поклажда насила привързаността или конкуренцията между близнаците, тя си е в същите граници като при всички братя и сестри...

# 11
Пълни глупости, не се притеснявай, няма нищо такова.

# 12
  • Мнения: 3 638
И според мен всичко зависи от възпитанието, описаните прблеми се случват и при братя и сестри, и там има и ревност и конкуренция и прекалена привързаност  Naughty Наскоро пък в една темичка в чужбинския форум за суеверията пък бяха пуснали едни страховити суеверия за близнаците и въобще роднини родени на една и съща дата  Sad То човек ако трябва да вярва на всякакви подобни глупости...  ooooh!

# 13
  • Мнения: 7 803
фата, имаш ли линк под ръка на тези чудеса?

# 14
  • Мнения: 3 638
Ето го линка, най-неприятната част е в края на третата страница  Sad

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=319743.0

Само не се връзвайте много-много...

# 15
това зависи от толкова много фактори. Даже съм чувала, че близнаците много милеят един за друг и много се усещат Hug

п.п. Jordan, изброените в подписа ти деца, твоите деца ли са?  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 844
Според мен връзката между близнаците е доста силна, особено при еднояйчните. И има доста истина в това което е казала жената, но възпитанието колкото и да има значение връзката е нещо магично, което никой не може да разбере и определи.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 1 037
Връзката между близнаците е силна вярно,но борбата за надмощие между тях е още по силна.Те си имат вечен конкурент и с това и затова дори и чашата с вода е важна,миенето на ръцете е важно,и най-незначителното нещо е важно за близнаците и това кой от тях ще е пръв.Опитвам се да се преборя с това,но не успявам.Донякъде е добре,надпреварата ще ги тласка напред,но когато стане фикс идея цел да се наложи върху брат си/сестра си е лошо.Аз чух за сестри близначки(еднояйчни)как едната взела мъжа на другата и двете семейни с деца.От родителите зависи да покажат на децата че съществува и друг свят освен техния,да ги насочат в конкуренция с други деца например,да ги запишат на различни спортове или танци,изобщо да развият различни интереси.

# 18
  • Мнения: 4
Здравейте! Моите близнаци са на 9 години казват се Любомир и Александър и си имат малко братче Борис на 7 месеца. Още от по-малки всичко е било по-равно, защото всеки гледа в паничката на другият както се казва. От тази година ги разделих в отделни класове са вече. Александър обикновенно постоянно гледа от брат си и винаги казва - а Любо, защо сега не прави това или онова,което той трябва да направи например. Хиляди пъти обяснявам, че всеки си отговаря за себе си и си е отделна личност с интереси и т. н. Много е трудно наистина. Двуяйчни са и са много различни характери, но ми се струва, че постоянно ще са във война. Струва ми се, че трябва да се разделят по-често да кажем ваканциите да са на различни места. Приемам съвети Simple Smile.

# 19
  • Мнения: 429
нямам близнаци и не мога да ти дам компетентен отговор, но това че при внучките на въпросната баба се е получило така не означава че при всички близнаци ще е така. радвайте се на вашите близначета все пак всяко дете си е отделно човече и зависи от възпитанието какъв характер ще бъде оформен, въпреки че бях чела някъде или гледала не се сещам, че всичко е в гените. едва ли не ако в гените ти е заложено ще станеш банкер каквото и да се случи или лентяй колкото и усилия да полагат родителите ти. там го бяха казали по по друг начин но не ми хареса как звучи и за това дадох нещо подобно за пример
аз толкова много искам да имам близнаци, тризнаци или колкото и да било многознаци, че с интерес чета темите във форума свързани с многознаци

# 20
  • Мнения: 10
Аз много си мечтая да имам близнаци, тъй като ми е интересно развиването на двете деца като личностни. Мисля си, че е нормално да растат в зависимост един от друг, но е нещо контролируемо. Нещо като възпитанието и обучението. Зависи и от характерите им до голяма степен, но не би следвало да има закономерност определяща завист помежду им. Смятам , че няма място за безпокойство.  Wink

# 21
  • Мнения: 355
Децата ми са еднояйчни близначки на 4 год. Обличам ги различно, опитвам се да поощрявам всяка проява на индивидуалност у тях. Не зная докъде ще доведе това възпитание, но и аз като другите мисля, че зависи изцяло от родителите да създадат усещането, че отглеждат и възпитават две отделни деца, две абсолютно отделни личности. Не познавам кой знае колко двойки близнаци, но симптоми като описаните не съм срещала .....

# 22
  • Мнения: 4 965
... и аз като другите мисля, че зависи изцяло от родителите да създадат усещането, че отглеждат и възпитават две отделни деца, две абсолютно отделни личности. .....

  bouquet

А аз скоро открих, че на моменти дори забравям, че децата ми са близначки...
 Wink

# 23
  • Мнения: 2
Искам близнаци, но приятеля ми все още не знае, мисля си за инвитро. Някакви предложения или съвети, ще съм благодарна, ако пуснете някакви отзиви.

# 24
  • Мнения: 7 803
отзиви за какво  newsm78 искаш инвитро само защото ти харесва идеята за близнаци ли или това е единствения начин?

# 25
  • Мнения: 359
maryssa,

никой уважаващ себе си лекар няма да започне инвитро процедура, ако няма медицинска причина за това. Ивитрото не е като да отидеш на зъболекар и да поискаш избелване на зъбите, защото ти харесва. Напоследък ми се струва, че хората, които не са запознати с инвитро процедурата, мислят че това е нещо което можеш да си поискаш защото те кефи. Сигурно влияние имат т.нар звезди, които изгрявах със 'близнаци направени инвитро'...

Иначе ако имате медицински проблем и се налага инвитро ти желая успех от първия опит, безпроблемно да бъде.

А ако нямате проблем се помоли тайничко на Бог или в каквото вярваш, и ако те дари с близнаци, бъди 2но щастлива мама Simple Smile

# 26
  • Мнения: 17 546
И преди време бях писала за моите близнаци, но пак да кажа.  Толкова са различни като характери (и като външност), че още от бебета всичко съм се стремяла да им е различно. Абсолютно независими са един от друг. Някои хора дори не вярват, че са близнаци. От тази година и учат на различни места. Единственото нещо, което съм държала да е еднакво и у трите ми деца е това, че трябва всичко да е по равно за тримата. И до ден днешен едно нещо да е, се дели на тримата, ако няма три неща. Никога не се състезават за това кой е повече от другия. Имат различни приятели и различни интереси.

# 27
  • Мнения: 375
Има един разказ от Жорж Санд казва се "Малката Фадет",там има една подобна история-за надмощие,влюбване в едно и също момиче....,ако някоя майка и е интересно може и да прочете разказа-явно има истина в тая работа newsm78

# 28
  • Мнения: 4 458
Да ви кажа чесно тази баба не е преувеличила. Каквото и да е възпитанито, този проблем си го има. Вечна конкуренция, вечни спорове... Дори преди 2 мин. едната ми дъщеря ме попита коя от двете обичам повече  ooooh!
Винаги се пита: "коя рисунка харесваш повече?", "защо аз имам 2 см. панделка, а сестра ми 2.5 см?", "зашо тя има 3 фиби а аз 2?", "защо на мен си дала 15 пържени картофчета, а на сестра ми 16?" и каквото друго се сетите, че може да се сравнява.
Голям проблем са и приятелите. Елате да видите какви боеве стават за определено дете, всяка иска да е единствената приятелка и само и иединствено с нея да се играе.
При нас е весело, какво друго да кажа  Crazy

# 29
  • Мнения: 405
А заедно ли са по цял ден?Не съм стигнала до периода на дет.градина и училище,но все си мисля,че ако поне там са в различни паралелки ,ще имат различни приятелчета. newsm78
Зависи от децата,разбира се...обсъждали сме го.Но именно за да се избегне това непрекъснато съревнование и "гледане в чинията на другия" се замислих над разделянето на децата поне за няколко часа.Ясно е,че мама не могат да разделят Laughing,но интересите и заниманията ще се обособят и всеки ще гледа него си. newsm78 Не искам да споря,просто разсъждавам....

# 30
  • Мнения: 4 458
Заедно са, да. В първи клас бяха в различни паралелки и да ви кажа не е за предпочитане АКО сами ще помагате за домашни и други училишни занимания.  Аз съвсем сама се грижа за тях и ставах луда от различни домашни, рожденни дни, почивки...

Иначе са по цял ден заедно.  На всякъде, абсолютно на всякъде си намират база за сравнение.  Защо едната била малко по-висока от другата, защо косата на едната била така, а не иначе...
Тази сутрин стана бой за играчка... Вече си надписват всички играчки и обувки и униформи...  Броят се по колко минути и пъти едната е седяла на предната седлака в колата........

Да, имат различни вкусове имат дори различни приятели, но не живеят в различни къщи и не учат в различни училища което неминуемо води до някакъв сблъсък на интереси.


# 31
  • Мнения: 17
Здравейте!Аз нямам близнаци но имам първи братовчеди близнаци а сега и племеници.Братовчедите вече женени с деца (единия пак близначки).Та и в 3-те случая никъде не видях това от което се опасявате.Особено с племеничките съм в много близки отношения те са много задружни защитават се,държат една на друга изобщо е много хубаво.Веднъж едната беше болна и бяха в болница с мама.Другата ми гостува 4 дена излязохме на вън купих и играчка тя ми каза-"Лельо купи една и за сестра ми ".Много се трогнах може би е нормално не само за близнаци а и за братя и сестри но понеже аз имам само един син и това страшно ме впечатли.

# 32
  • Мнения: 4 458
"Лельо купи една и за сестра ми ".Много се трогнах може би е нормално не само за близнаци а и за братя и сестри но понеже аз имам само един син и това страшно ме впечатли.

О да, и това го има  Grinning Това е хубавата страна на нещата.

или си късметлийка че си попаднала на такива близнаци или, по-вероятното за мен, че просто не си попадала на описаното по-горе.
Все пак няма идеални взаимоотношения особено при деца и особено при такива на една и съща възраст които живеят на едно и също място.

# 33
  • Мнения: 7 640
Искам близнаци, но приятеля ми все още не знае, мисля си за инвитро. Някакви предложения или съвети, ще съм благодарна, ако пуснете някакви отзиви.

предлагам и други консултации да минеш- ин витро без мед. показания- що за каприз!?!
Имаш ли идея за какво хормонално натоварване и рискови манипулации става въпрос?
Отделно гаранция за повече от едно бебе никой лекар не дава.

Извини ме за острия тон .

# 34
  • Мнения: 17
Сестра ми вече няма близначки.На 12.05.2009г (точно на рожденния им ден).Внезапно припадна едната от близначките.Закарахме я в интензивното отделение сърчицето и беше спряло направиха и електрошок върнаха я.Но на15.05.2009г малкото и сърчице не издържа и ни напусна стана ангелче.Болеста и се казвала Синдром на бругада и означавало цитирам "Внезапна сърдечна смърт при лица със  структурно здрави сърца"Мами .......ПОРАЗИ НИ ГРЪМ ОТ ЯСНО НЕБЕ...........МНОООООООООГО БОЛИ............

# 35
  • Мнения: 3 638
гюли , ужасно е това, което се е случило, най-искрени съболезнования! Няма по-срашно нещо, просто не знам какво да кажа в такъв момент...  Cry  Нека почива в мир малкото ангелче Flowers Rose 

# 36
  • Мнения: 17 546
Много съжалявам! Cry Съболезнования  Flowers Rose Flowers Rose

# 37
  • Варна
  • Мнения: 47
гюли, приеми и моите най-искрени съболезнования.  Sad Flowers Rose Flowers Rose

# 38
  • Мнения: 2 950
Божичко, тъкмо четях колко задружни са близначките и се радвах....и как така се случват такива неща?!?!

Моите съболезнования! Sad Не мога да си представя какво изживява сестра ти и другото близначе.  Cry

# 39
  • Мнения: 17
Благодаря ви.Това е нещо неописуемо.Сестра ми вдига кръвно ,ходи на психолог отказва да отиде на гроба и и т.н.т.Малката постоянно пита за нея.Тя видя че мама и тати я отвеждат някъде после и тримата не се прибират 3 дни .А на четвъртият ден си идват само мама и тати и малката взе да става агресивна да ги блъска да плаче да се разкарва и със снимка в ръка , да не спи и там подобни но от 15 май 2009 минаха вече 3 месеца взе да и минава сега е по доре но още след всяка новозакупена дрешка или играчка пита -"А за Буги (така я наричаше )нейната къде ще оставим?Къса ми се сърцето  като ги гледам страдам не само за ангелчето ни но и за сестра ми.Племеницата е малка ще  забрави но сестра ми никога носи и обеците, колието и винаги щом остане сама ридае.Дари и всичките дрехи ,играчки,легло ,колело на дома за сирациот всичко имаха по две.

# 40
  • Мнения: 12
Моите съболезнования   Sad  Загубата е голяма за цялото ви семейство.
Дано сестра ви постепенно се съвземе и малкото съкровище до нея да й носи радост и топлина.

Общи условия

Активация на акаунт