Колко пари давате на детето си на ден за училище?

  • 32 499
  • 367
  •   1
Отговори
# 360
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
щерката щи е 7 клас и сум се спрела на 8 лв на ден и 25 лв на седмица за каквото иска,но първо нии с баща и да знаем за какво ше ги даде инак нц
Дали съм те разбрала правилно? 8 лв./ден = 40 лв. за 5 учебни дни. Плюс 25 лв. за точка "разни". Дотук 65 лв. на седмица или 260 лв. месечно джоб пара за дете 7-ми клас. Любопитно ми е за какво може да изхарчи едно дете тези пари.  newsm78

# 361
  • Мнения: 2 134
Аз също се изненадвам,че дете в седми клас може да разполага с такава сума.За какво би харчила парите?

# 362
  • всеки тежи на мястото си, та и аз ...
  • Мнения: 726
аре,почна се.за кво ги харчи дете,вас не ви засяга.туй засега нас щото нии и ги даваме и нии и искаме сметка а не обществото.темата маи е колко пари а не що и защо.нали тъй  Wink
Кобра, целта на форума е обмяна на информация, споделяне на опит, проблеми и мнения, предимно за отглеждане и възпитание на деца и т.н. Ти пишеш в темата за децата, а не в Клюкарник. Тук си сверяваме часовника и споделяме кое е правилно за възпитаване на децата.

Та в този ред на мисли, ще споделя, че не бих възпитавала детето си да добива фалшиво самочувствие чрез фукане с пари. Приятели се печелят с други средства, уважение - също.  Heart Eyes

# 363
  • Мнения: 803
Кобра, целта на форума е обмяна на информация, споделяне на опит, проблеми и мнения, предимно за отглеждане и възпитание на деца и т.н. Ти пишеш в темата за децата, а не в Клюкарник. Тук си сверяваме часовника и споделяме кое е правилно за възпитаване на децата.
Та в този ред на мисли, ще споделя, че не бих възпитавала детето си да добива фалшиво самочувствие чрез фукане с пари. Приятели се печелят с други средства, уважение - също.  Heart Eyes
  202uu

# 364
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Сега ще е втори клас. Миналата година давахме по 1 лв. на ден, с който си купуваше всякакви джунджурии и от време на време някоя вафла или гризки. Тази година не мислим да увеличаваме сумата, защото ще е същото... Храни се у дома или на стол в училище.

Последна редакция: нд, 13 сеп 2009, 14:18 от mar4ela5

# 365
Мама ми даваше в 1 клас до 4 клас 1,50 но аз бях целодневно и не закусвах в къщи но имах билет за столовата!Сега когато съм половин ден,пас не закусвам,но се връщам на време за обяд ,тогава тя ми дава 2 лева за всеки случай,ако ми потрябва тетрадка или помагало,(от първи до трети тя ми ги копуваше),стигаха ми,даже винаги ми оставаше ресто ако не ослужвах на някой,и си ги слагах в касичката!


Това според мене добре ако детето ви не закусва в къщи

# 366
  • Мнения: 2 134
Купуването на" буклучета "не прави един човек по-стойностен,както и демонстрирането на възможности.На училище се ходи по предназначение,а не на пазар.Нека поне тези теми да се използват за обмяна на опит,съвет и помощ!

# 367
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Тази година май ще вдигнем джобните на 6 лв. на ден + карта за път.

Общи условия

Активация на акаунт