Проблем.........................в секса

  • 4 441
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 726
Кърмиш ли още? Аз докато кърмех, т.е. 7 месеца имах страшни болки. Всеки акт беше като раждане, но като спрях да кърмя и изведнъж спряха.

# 16
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
С риск да си навлека гнева на съфорумници, ето и една друга гледна точка.

Продължавам да недоумявам, как става така, че всеки път, щом бременна или наскоро родила жена споделя спад в интереса към секса около бременността и раждането, се намират една купчина секс-богини, които скачат и й обясняват колко е ненормално това. Как трябва да положи усилия, как горкият й мъж еди какво си и ала-бала. След което я светват, как по време на бременността и кърменето са правили най-страхотния секс, понеже не са си позволили да се запуснат и са носили секси-бельо (нищо, че е ставало на петна от кърмата) и т.н и т.н

В резултат на това, горката жена се чувства още по-неадекватна, решава, че нещо в нея е генерално сбъркано, посипва си главата с пепел и благодари, че са й показали колко много бърка.  Twisted Evil Ужас!

Всъщност, бременността е много натоварващ за организма период (не го казвам аз, казва го професионалистът, който проследи моята бременност). Който не е минал през това, той не го знае. Натоварването е двойно, всъщност, защото е и психическо. Доста жени се чувстват непривлекателни дълго време, след като са родили и това също е фактор. Съвем нормално и естествено е да не им е до секс.

И, за бога, някой може ли да ме светне кому е нужно на толкова жени да оказват насилие над себе си и да правят секс, докато ги боли в периода след раждането и по време на кърмене? Не вдявам. Сексът не би трябвало да е свързан с болка, совен, ако не е част от сценария и това не е желано  Wink

В конкретния случай, освен еднообразието, грижата за детето, преумората и болките, Марсел споделя и недоволство от партньора си. Без да му лепи етикети, го описва като доста егоистичен любовник. На мен, например, не би ми харесало да спя с някого, който не се вълнува от моите потребности. В допълнение, човекът отказва да си отвори ушите и да чуе, че много неща или не й харесват, или не й достигат - ако не се говори, значи няма проблем. На фона на цялата тази радост, жената получава и съвети как да е творец на собствения си сексуален живот. Ами, няма да се получи, защото не е фея-магьосница.

Марсел, не ти предлагам решения, просто ти казвам, че имаш всичкото право на света да се чувстваш по начина, по който се чувстваш. Успех.

# 17
  • Мнения: 139
А за евентуален хормонален проблем замисляла ли си се? Болката може да е предизвикана от липса на овлажняване, което да е на основата на по-сериозен проблем. И оттам по спиралата "не ми се прави секс, защото изпитвам болка". Посети гинеколога си и му сподели проблемите си. И аз съм имала такива периоди, а не съм раждала.

# 18
  • Мнения: 2 448
Saule, за какво го написа този дълъг пост, за да се правиш на специалист ли или какво? Сякаш ние дето сме писали не сме били бременни. Добре, че ни каза, как трябва да сме се чувствали? Никой не е писал, че не е нормално да се чувства така, но поне гадаем за причините с цел да измислим някакъв съвет. Нали за това е пусната темата.
Има право да се чувства зле, а няма ли право на разбере причините , поради които се чувства така и да ги премахне. Аз мисля, че тя като всяка жена заслужава да не е само майка, но и да изпитва удоволствие от секса.

# 19
  • Мнения: 12 663
А ако удариш 1-2 чаши вино? Не се шегувам, човек се отпуска.

# 20
  • Най-сетне у дома
  • Мнения: 911
Pasinet, първо, написах този дълъг - както правилно отбелязваш - пост, защото така реших.

Второ, не знам кои сте тези "вас", на които съм казала как трябва да се чувствате. Казах, че според мен Марсел (повтарям, Марсел и само тя, "вашият" случай не ми е познат) има право да се чувства така. 
Трето, съвсем съм съгласна с теб, че също така има и право да разбере причините. Само, дето тя много добре ги разбира и ги посочва една по една, не мислиш ли?

Дългият пост е затова, защото в нашата култура, когато някой има проблем, хората се втурват да му казват "а, стегни се, ще мине ако направиш еди какво си" или нещо от този род. Съветват "да се положи усилие". Марсел и без това полага достатъчно усилие - за децата, за мъжа си, за какво ли не. Много точно си го казала, че заслужава да изпитва удоволствие от секса. Да, но удоволствието е спонтанно, то няма да дойде с още едно усилие към купчината други. Трудовашкият секс не топли никого.  Понякога човек има нужда да знае, че не е някакъв сбърканяк, ако се чувства по определен начин. А причините за ситуацията, която описва авторката, няма да се "премахнат" с полагане на усилия, самовнушения и себенасилствена смяна на нагласата. Хайде на бас.

Марсел, извинямай, че ти оспамихме темата! Няма вече!   bouquet
 

# 21
  • Мнения: 2 448
Да, но удоволствието е спонтанно, то няма да дойде с още едно усилие към купчината други.

Е ти какво и предлагаш, да седи и да чака да и мине?  newsm78 Определено ще става по зле, не и по добре.
Освен това, не съм сигурна дали тя напълно си дава сметка каква е причината, може и да си мисли, че е една , а тя да е съвсем друга.
Аз също съм имала големи проблеми свързани с болки и страшна неприязън от секс, но изобщо не е било свързано с раждане. Намерила съм своите причини за проблема ми и съм ги решила. Тя трябва да намери своите, за това я питаме, дали не е това или онова. Правим предположения. За мен от нейния пост все още не е ясно тя няма нужда и желание за секс или не желае нейния мъж? За това попитах в първия си пост има ли желание и прави ли го сама? Правила ли го е изобщо?

Тази част от поста и говори за съмнения и обърканост, не ми се вижда да е напълно наясно с причините за положението си. Не знам как ти ги видя така нещата, че всичко и е ясно. Ако беше, нямаше да търси съвет.


По принцип  не съм най- активната в секса......... пък това може да е и от партньора. Имала съм и по- добри моменти. Но не са били редки случаите, когато съм си казвала "че тоз филм съм го гледала толкова пъти , че знам цялото действие и финала" / който обикновено е в полза на мъжката страна/. След 11г. брак и 12г. в които сме заедно- не бих казала, че ги има онези първоначални чувства. Тогава всичко може да е било ОК- пък може и да не  е било, а да съм се лъгала newsm78

# 22
  • Мнения: 6 700
Saule, всеки има право да се чувства както си иска.
И как според теб ще се премахнат причините авторката да се чувства зле  newsm78
Или важното е да кажем - да, много си права да си зле, другите са виновни и са тъпаци. И к'во от това, като на нея не й става по-добре. Не е ли по-важно тя да е добре, а не да търсим кой прав и кой крив.

# 23
  • Мнения: 17 546
Марсел не отговори дали само с този мъж не и се прави секс или не и се прави секс въобще. Аз мисля, че освен чисто физиологичните причини, си има и хора, за които секса просто не представлява интерес, освен момента около създаването на деца. След което просто се превръща в бреме, мъка, нежелана процедура и като такава може да доведе до всякакви усещания, включително болка. Ако една жена е подчертано сексуален тип, едва дочаква и края на препоръчителните 40 дни, било то с шевове, било без... Просто има жени, за които правенето на секс е излишно, дразнещо и то не, защото са омъжени от Н-брой години и са с един и същи мъж, а би било така и с когото и да е друг.

# 24
  • Мнения: 157
Посъветвай се с лекар!
Погледни по позитивно на нещата и не забравят, че те зависят и от теб.
Вземи се в ръце, мъжете не обичат мрънкащи и вечно недоволни жени. Факт!

# 25
  • Мнения: 3

Марсел, извинямай, че ти оспамихме темата! Няма вече!   bouquet
 

Е хубава дискусия се заформи. Сега да отговарям - подред

EXIT- преди време имах връзка /  както се казва -имах си любовник/. И за да е ясно -  всичко тръгна като едно приятелство в продължение на 1 год. ние се виждахме /работихме заедно/ и СИ ГОВОРИХМЕ. Чак след една год. - бяхме си споделяли много неща/ и досега това е единствения човек , който знае за мен много повече, от който и да е било друг/ нещата се промениха и се сближихме. През това време всичко беше ОК - и на двете места. Но беше доста натоварващо за мен да поддържам връзката/ все пак  се страхувах- никой от нас не искаше да си разбива семейството/ и реших да и сложа край. Това стана като смених раб. място и впоследствие като се оттърсих малко от тази връзка се замислих, че ми е време да си имам и  второ дете/ нещо което, преди това не исках, или по- точно си казвах, че има време/. Та на въпроса ти - правила съм  и добър секс.

PASINET - И сама съм си доставяла удоволствие.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 109
Като чета какво си написала,Марсел излиза,че явно не ти се прави секс с мъжа ти.Което означава, че  липсват  и други неща помежду ви и тогава е нормално сексът да започне да куца. Съвет не знам какъв да ти дам,честно.Може би да се опитате да възтановите загубеното  и тогава другото само ще дойде.Има и друг вариант,ама не е много добър за семейна жена.Просто пак да си намериш любовник.

# 27
  • Мнения: X
Е,и като си намери любовник,ще си реши проблема и ще заобича секса и мъжа си!
Тя сама каза,че когато е била в такъв филм,й е било трудно да поддържа баланса...защо мислиш,че още натоварване и стрес ще й помогне...
В такъв случай най-добре да напуска мъжа си и веднага да търси друг...Смях в залата...

# 28
  • Мнения: 2 448
Предварително се извинявам, ако отговорът ми се стори леко грубичък, но след разясненията на авторката по скоро ми се потвърдиха съмненията, че тя просто не желае сексуално съпруга си.
Ами в случая насила хубост не става, то е ясно, каквото и да те посъветваме, каквито и тактики да ти предложим, няма как да ти дойде тръпката към човек, когото не желаеш. Ако варианта любовник не те устройва, а дори и да имаш такъв след време, едва ли би могла да си запазиш семейството без да правите секс с мъжа си. Има един начин, ако се опиташ да си наложиш да мислиш за някой когото желаеш или нещо което те възбужда докато правиш секс със съпруга си, донякъде ще ти помогне да се отпускаш и да нямаш болки. Естествено, че няма да е страхотен секс, но поне ще си запазиш семейството, ако това е което искаш.

# 29
  • София
  • Мнения: 1 109
Е,и като си намери любовник,ще си реши проблема и ще заобича секса и мъжа си!
Тя сама каза,че когато е била в такъв филм,й е било трудно да поддържа баланса...защо мислиш,че още натоварване и стрес ще й помогне...
В такъв случай най-добре да напуска мъжа си и веднага да търси друг...Смях в залата...
Не съм твърдяла,че ще си реши проблемите с намирането на любовник. Проблемите и са свързани с мъжа и.Вариантите не са много,базирайки се на моя опит.

Общи условия

Активация на акаунт