сред вас има ли вегетарианци

  • 7 775
  • 177
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
asyalein ,не мисля ,че само месото има протеини,написах ,че не знам кои са другите храни освен соята.Просто нямах много инфо по въпроса.

РЕНИ ,благодаря за линка!   bouquet

# 16
  • Мнения: 3 094
asyalein, напротив, супер съм щастлива. Не ям месо, защото съм подражавала като дете. Дълга история. Не обичам месо по принцип, вярно, но обичам пушено филе, пил. филе на скара и разни др. сухи меса. Понякога изпитвам нужда да ям месо. Изключително много съм свикнала да се вслушвам в организма си, за да го пренебрегвам.  Ако аз покажа на сина си,че мразя месо, той моментално ще спре да го яде. Докато не се усеща си го хапва с удоволствие.  Grinning За мен всички крайности са вредни и предпочитам децата ми да се хранят балансирано. Това , за ман , включва и месо. Не разбирам защо е тази агресия към останалите, на всяка цена ли държиш да се оправдаваш пред всички? Вегетарианка си, ОК, проблемът си е твой, никой не те насилва. Не разбрах защо скочи срещу "месоядните"? И никой не може да ме убеди,че е по-здравословно да ям генно -модифицирана соя , вместо пържола, извинете!

Ако Дедо Боже искаше да ядем само растения, щеше да ни направи крави, не мислите ли?! Mr. Green

Е защо точно пък крави да ни прави?! Писах, че в Индия са 80% вегетарианци, защо смяташ, че с избора си са се окравили?
Да си вегетарианец не е проблем - това е избор и светоглед. Думата проблем просто за мен не е точно и влага някакво отношение, което не е хубаво Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 4 050
Добре де, да не е крави, сърнички щеше да ни направи.  Но ние сме всеядни.
Смятам,че всяка крайност е вредна за организма. Също смятам,че популярните диети -Дюкан,Аткинс и т.н. също не са безвредни, макар,че милиони ги спазват и са добре.

Както и да е, не искам да спамя, нямам нищо против вегетарианците. Нали, в крайна сметка, всеки си гледа в неговата паница. Буквално!  Grinning

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Аз пък не мисля, че вегатарианството е крайност. Още по-малко пък е вредно. Хората не сме всеядни и вегетарианството е естественият начин на хране.

# 19
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Добре де, да не е крави, сърнички щеше да ни направи.  Но ние сме всеядни.


и това за теб е аргумент  ooooh!
помисли си още колко животни са всеядни Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 4 050
Добре де, да не е крави, сърнички щеше да ни направи.  Но ние сме всеядни.


и това за теб е аргумент  ooooh!
помисли си още колко животни са всеядни Wink

Помисли си колко други животни имат пръст, който се противопоставя на останалите 4.  Wink Ако смяташ,че бройката има значение,де. Имаче освен нас, всеядни са другите примати, свинете и мечките. За тези се сещам , може да пропускам някои.
Цялата ни храносмилателна система е устроена, така,че да се храним и с растения , и с месо - зъби, стомах,черва, всички ензими. Това за мен е аргумент!

# 21
  • Мнения: 3 094
ха, точно според устройството и формата на зъбите и второ според дължината на червата, бозайниците се зелят на:
- карнивори - месоядни
-хербивори - тревопасни
- фруктивори - плодоядни.

На работа съм и не мога да ти извадя точните метражи на червата на 3-те групи, както и схеми на зъбите, но според това човекът принадлежи къмгрупата плодоядните.

Поне като чуете нещо, което привидно ви се струва еретично, помислете малко преди да говорите за баланси в храненето.

# 22
  • Мнения: 473
Аз много уважавам вегетарианците и смятам, че човек може да живее без месо. Искаше ми се да не давам на детето или поне да му давам много рядко, но има доста нисък хемоглобин и се страхувам да не стане по-зле. Аз почти не ям месо, много рядко, предпочитам млечни продукти, само мъжа ми си го яде, ама не искам да се боря с вятърни мелници. Трудно е да убедиш някой месояден, че месото повече вреди, отколкото помага.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 050
Bastet, не е баш така:  http://en.wikipedia.org/wiki/Mammals


Бозайниците биват:
  -карнивори
  -омнивори (всеядни)
  -хербивори, с 2 подгрупи:
        1. плодоядни
        2. тревоядни

# 24
  • Мнения: 3 094
Аз пък напук на уикипедия, мога да ти кажа, че всеядните се смятат за подвид на хищниците, дори няма и такъв вид, защото чисти хищници няма - те като изядат друго животно (трево- или плодоядно) поглъщат и съдържащите се немесни храни в стомаха му.

Последна редакция: чт, 02 окт 2008, 15:33 от Bastet

# 25
  • София
  • Мнения: 4 050
Добре, Bastet, щом ти казваш - така е!  Peace


Спитам до тук ,че много спам.

# 26
  • На небето
  • Мнения: 5 530
................
Ако Дедо Боже искаше да ядем само растения, щеше да ни направи крави, не мислите ли?! Mr. Green

Това ми звучи малко обидно. Явно не си християнка (съдя по-изказването ти), но в библията пише, че в началото не е било така. Хората не са яли други живи същества (така да се изразя). Peace

# 27
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Съдейки по храносмилателната система човекът е плодояден.

# 28
  • Мнения: X
А аз мисля, че различията в храненето не бива да разединяват хората и да ги карат да спорят! С каквото и да се храним - месо или растителна храна, никой от нас не е нещо повече и по-добър от другия. Всички сме хора и душите ни са от Господ.
Всъщност никой не знае кое е правилното хранене и кое не. Може да знае много плюсове и минуси, но кой може да е сигурен докрай.
Просто всеки от нас избира това, което най-много му подхожда на организма, начина на живот, възпитанието и ценностите. И не на последно място - всеки от нас е избрал собствен авторитет, който да го ръководи.
А пък ако грешим много с начина си на хранене, организмът ни го показва - с болести  и неразположения.
  bouquet

# 29
  • София
  • Мнения: 1 508
................
Ако Дедо Боже искаше да ядем само растения, щеше да ни направи крави, не мислите ли?! Mr. Green

Това ми звучи малко обидно. Явно не си християнка (съдя по-изказването ти), но в библията пише, че в началото не е било така. Хората не са яли други живи същества (така да се изразя). Peace

Защо изобщо намесвате религията в спора? Доколкото аз си правя изводи от това, което съм чела, Бог е бил месояден:

И след време Каин принесе от земните плодове принос на Господа.     
Тъй също и Авел принесе от първородните на стадото си и от тлъстината му. И Господ погледна благосклонно на Авела и на приноса му;    
а на Каина и на приноса му не погледна така. Затова Каин се огорчи твърде много и лицето му се помрачи.


Извинявам се за евентуални неточности в текста, използвала съм цитат от превод от 1940г., който намерих в нета.

Общи условия

Активация на акаунт