Галено име на Василена?

  • 9 341
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 364
Здравейте!
Не се сещам за нито едно галено име на Василена.
Ще ви бъда много благодарна ако ми помогнете!

# 1
# 2
  • Мнения: 399
Освен Васи  Rolling Eyes ,може би Лена,Лени или само Ени... newsm78

# 3
  • UK
  • Мнения: 3 959
Зависи от това доколко позволявате вариации, Васи, Аси, Сиси, Лени, Ени, Ели...

# 4
# 5
  • Мнения: 6 993
Това имам чувството, че е универсално, дори мен така ме наричат 2ма души (от Михаела)  Laughing

На единствената Василена, която познавам, казваме Васи.

# 6

Васи ми харесва много!  Simple Smile

 

# 7
  • София
  • Мнения: 5 757
Васи или Лена, Лени. Като лично на мен второто ми харесва повече.

# 8
  • Мнения: 340
Друго освен Васи не става според мен.  Ако ще я наричате Лена, направо си я кръстете Елена.  Ако искате да е Ели-- кръстете я Елена/Елина/Елица. 

Хич не разбирам когато стандартни галени от едно име се ползват за съвсем различно име...

# 9
  • Мнения: 4
Веси Васи

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 187
Виви, Вени

# 11
# 12
  • София
  • Мнения: 4 588
Васи е най-близо до името.
Може и Веси.

# 13
  • София
  • Мнения: 141
Аси  Peace

# 14
  • Мнения: 3 675
Васи определено. Heart Eyes

# 15
  • Мнения: 26
Васи, но името Василена си е много хубаво, за да го разваляте.




Цитат
VASI NO IMETO VASILENA SI E MNOGO XUBAVO ZA DA GO RAZVALQTE



-------------------------------
Моля, пишете на кирилица!

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 00:38 от Mamma

# 16
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
Васи и Лена   Peace

# 17
# 18
  • Мнения: 4 555
Хич не разбирам когато стандартни галени от едно име се ползват за съвсем различно име...
Аз пък много харесвам тази практика. На дъщеря ми понякога и казвам Лили или Ина.

# 19
# 20
  • Мнения: 544
И аз съм за Васи.

# 21
# 22
  • Мнения: 92
Васи, Лени, Ени!   Peace

# 23
  • Мнения: 4
Познавам 2 Василени на едната казваме стандартното Васи, другата сама предложи да я наричаме Сени, така че и това е вариянт. На мен ми е инт. някое галено на Християн с изкл. на Хрис Confused Ще съм ви благодарна ако предложите нещо.

# 24
# 25
  • Мнения: 251
newsm10И аз такива обръщения съм чувала!

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 3 559
Предпочитам Вася пред Васи!

# 27
  • Мнения: 1
Аз се казвам Василена на галено Васи,васе,василена,

# 28
  • Мнения: 8 578
Васи, Веси, Лена, Лени.

# 29
  • Мнения: 2
Най-добрият прякор за Василена е Василка🙆🙆🙆

# 30
  • Мнения: 8 243
Василенка, Василенче Simple Smile
Това със съкратените имена аз лично хич не го понасям.
Едно е Василена друго е Васи.
Едно е Екатерина друго е Катя.
Едно е Константин друго е Косе.
И ако първите са силни и красиви имена, то вторите са едни смарцафьосани и половинчати Simple Smile
А името носи най-силната енергия в живота на човека.

# 31
  • Мнения: 2
Василенка, Василенче Simple Smile
Това със съкратените имена аз лично хич не го понасям.
Едно е Василена друго е Васи.
Едно е Екатерина друго е Катя.
Едно е Константин друго е Косе.
И ако първите са силни и красиви имена, то вторите са едни смарцафьосани и половинчати Simple Smile
А името носи най-силната енергия в живота на човека.

И мен не ме кефи don't worry , be happy

# 32
  • Мнения: 618
Друго освен Васи не става според мен.  Ако ще я наричате Лена, направо си я кръстете Елена.  Ако искате да е Ели-- кръстете я Елена/Елина/Елица. 

Хич не разбирам когато стандартни галени от едно име се ползват за съвсем различно име...
Hands Plus1
Съгласна съм. И в много случаи недоумявам какво още се търси при наличие на ясно, благозвучно и насочващо към името умалително.
Тук обаче формулировката в основния въпрос "...не се сещам за нито едно" сякаш подтиква пишещите към търсене на още и още варианти. И колко далече се е стигнало - Ели на Василена Astonished Ми то тогава и Ася може - взимаме втората и третата буква и им слагаме окончание...
Скрит текст:
Радослава - на галено Ави. Пренебрегва се най-логичното умалително, реже се чудесният корен, носещ радостта, за сметка на някакво безлично и безсмислено буквосъчетание.
Александра - на галено Ая. Като че ли си се опитал да кажеш "Аля", но си се излигавил, в противовес на силното царствено име.
Има и нещо друго, в много от случаите, в които с умалителното сякаш се "бяга" от името, си има история/причина за това. За основно две такива се сещам: или детето/човекът е кръстен на роднина, който после нещо ги е разочаровал и затова поне с умалителното се разграничават от името му, или детето като току-що проговарящо се е нарекло по някакъв опростен начин, който близките са намерили за сладък и са си оставили като умалително.
Но изначално да се залага умалително, нямащо почти нищо общо с името, не го разбирам. Нали по презумпция родителите кръщават децата си с имена, които харесват?

# 33
  • Мнения: 1 392
Познавам само една Василена и на галено й викат основно Вася, понякога търпи варияции като Вуси, Въс и подобни, но то е защото се познаваме от деца и понякога си се лигавим с умалителните.

# 34
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Васка, Васе, Васи.
Всички са ужасни.

# 35
  • Мнения: 5 546
Васи, Веси, Лени, Ени, Вени.
А може и нещо съвсем различно.
Например Ина се използва като галено на мои познати Ивалина, Константина, Радостина, Калина.
На една Александра й казват Ася на галено, а мислех, че последното се ползва като умалително на Анастасия (няколко познавам с такова галено). Все бях чувала Алекс, Сани, Сашка, Али, Санди, но не и това. Странно, но факт.
На един Стефан му казват Съни.
Та каквото галено си измислите и каквото ви звучи най-добре.
За мен, обаче, красотата на името е в неговата цялост. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 1 392
Аз познавам две Анастастии, едната е Ани или Стаси, а другата е Настя. Знам за Неделина, на която викат Ника и за Стефан, който е Теко на галено, но мисля, че и двамата така са се нарекли в бебешкия период.

# 37
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 280
Васи или Вени.

# 38
  • Мнения: 646
Васи/Веси

# 39
  • Мнения: 3 488
Не бих използвала галено име, защото трябва да се съкращава, а всяко съкратено на Василена на мен ми звучи кофти. Бих изполвала цялото име Василена за обръщение към детето. Името е хубаво и приятно в целия му вид.

Общи условия

Активация на акаунт