Промивки със сода и кисела PH на влагалищен секрет

  • 38 530
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • София
  • Мнения: 7 242
Мерси  Grinning

# 17
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ето намерих нещо http://www.fromvoulevs.dir.bg/frame.html
Значе все пак ги внася някой, въпросът е дали ги има по аптеките. Като знам, че има градове без тестове за овулация в аптеките  Shocked - за това направо незнам  newsm78

# 18
  • Мнения: 4 399
Да ви кажа, обаче не разчитайте особено на тези ръкавици. Мен са ме преглеждали с такива и ми показаха резултата: идеално pH. Обаче аз много не вярвам на такива неща и настоях за микробиологични изследвания. Оказа се че съм си навъдила бактерийки. Та средата едва ли е била толкова нормална, защото те я променят, но ръкавиците така показаха.

По въпроса за промивките със сода, на мен двама лекари са ми ги препоръчвали. Първия път беше като профилактика срещу бактериaлна инфекция. Обаче ако ви кажа как ми диагностицираха бактерийте- с поглед. Нямаше изследвания, нямаше нищо. 'Имате бяло течение, ето ви антибиотик и правете промивки със сода.'Тогава бях много млада, зелена и неука и бях чувала от майка ми че бялото течение било лоша работа, та се вързах и чинно изпълнявах. Сега като си помисля, най-вероятно съм отишла на преглед във втората половина на цикъла и съм имала кремообразен ЦС.
Вторият път обаче промивките ми ги препоръча една далеч по-образована лекарка във връзка с проблемите ми да забременея. Каза да правя промивки със слаб разтвор на сода преди секс. Аз понеже я изгледах много недоверчиво и бях много скептична, тя каза ако не искам със сода, то поне с чиста вода, това също ще намали киселинността за кратко. Честно да ви кажа, не съм правила нито едното, нито другото. Моето разбиране е че всичко това може да отмие фертилния мукуз и вместо да изпише вежди, да извади очи. Освен това киселинността е естествена бариера за сперматозоидите. Не всички от тях трябва задължително да стигнат до яйцето. Целта е да се осигури механизъм за естествен отбор и да достигнат само най-жизненоспособните. А и те се задържат в тази среда толкова за кратко, че бързите ще преминат и ще оцелеят. Или с една дума, според мен киселинността създава проблеми за забременяването в много малък процент случаи и аз не бих поела риска да я променям.

# 19
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
... Вторият път обаче промивките ми ги препоръча една далеч по-образована лекарка във връзка с проблемите ми да забременея. Каза да правя промивки със слаб разтвор на сода преди секс. Аз понеже я изгледах много недоверчиво и бях много скептична, тя каза ако не искам със сода, то поне с чиста вода, това също ще намали киселинността за кратко. Честно да ви кажа, не съм правила нито едното, нито другото. Моето разбиране е че всичко това може да отмие фертилния мукуз и вместо да изпише вежди, да извади очи. Освен това киселинността е естествена бариера за сперматозоидите. Не всички от тях трябва задължително да стигнат до яйцето. Целта е да се осигури механизъм за естествен отбор и да достигнат само най-жизненоспособните. А и те се задържат в тази среда толкова за кратко, че бързите ще преминат и ще оцелеят. Или с една дума, според мен киселинността създава проблеми за забременяването в много малък процент случаи и аз не бих поела риска да я променям.

При условие, че се препоръчва да не се прави много строг интимен тоалет, в това число изобщо вагинален, не разбирам как е могла да ти препоръча промивки та и със сода.
За киселинността и подбора на сперматозоидите не съм се замисляла, но има логика в твоето изказване.

# 20
  • Мнения: 1 419
Аз съм го чела (това за естествения подбор) и е абсолютно така - но има случаи, в които човек май трябва да помогне на природата Wink ... но май не и с промвки със сода  Whistling

# 21
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Едва ли със сигурност може да се каже че точно промивките са помогнали, някои жени наистина имат завишена киселинност и една промивка може би дава шанс на плувците да напреднат. Но както казва Вяра, тези случаи са редки и сложни, не всеки се наема да "помага" без да има достатъчно изследвания и инфо. Знам със сигурност че в комплектите за момче или момиче, които се продават тук освен хранителен режим, инструкции за датите на бебеправене има и промивки със някакви разтвори, явно алкални за момче и киселинни за момиче, но не знам дали са сода и оцетна к-на. И няма нужда да казвам че няма лекарски препоръки за този продукт  Wink Laughing.

# 22
  • Мнения: 637
Знам със сигурност че в комплектите за момче или момиче, които се продават тук освен хранителен режим, инструкции за датите на бебеправене има и промивки със някакви разтвори, явно алкални за момче и киселинни за момиче, но не знам дали са сода и оцетна к-на.

Имало такива комплекти? Не знаех. Я разкажи, моля те! Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 7 242
Една подобна тема в dir-а
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=probzab&Number=194406 … p;part=1&vc=1

Тук също има за промивките със сода:
http://www.semeinabiblioteka.hit.bg/Zachevane/Momche_ili_momiche.htm

Последна редакция: вт, 02 авг 2005, 15:07 от Лекси

# 24
  • Мнения: 7 716
Аз ги пробвах тези ръкавици.
Мисля, че са удачен продукт. Препоръчвам ги. Аз си ги поръчах от Фромвулеви. Доставиха ми ги в къщи.
Мойто РН оказа  идеално  Laughing. Аз не съм имала оплаквания, просто реших да ги пробвам.
Лесно и практично. И най-важното евтино.
За повече информация вижте ТУК .

# 25
  • Мнения: 3 376
Айрана - хехе, идеята е да се вкарат лактобацили. Обаче сегашното кисело мляко се заквасва с гъби, а не с пробиотици.  Simple Smile
Има едно кисело мляко ЕлБи Тонус. До колкото знам те са единственият лицензиран производител и износител на Лактобактерикус Булгарикус. Предполагам, че тяхното мляко е подходящо за вкарване на лактобацили.

# 26
  • Мнения: 2 567
Малко не е ли пресилено това категорично отричане. Пак казвам - две години не забременявах, забременях в месеца, в който за първи и последен път правих такива промивки.
И аз забременях точно в месеца, в който си направих промивка със сода. След 18месеца опити.
Ръкавиците за PH-то са много удобни. Използвах ги обаче по време на бремеността. Част от здравните каси изпращат безплатен комплект.

Общи условия

Активация на акаунт