Натурална козметика

  • 108 004
  • 285
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 233
Харесвам продуктите на ,,Аквасорс'',но ще следя темата да видя и други мнения и препоръки.

# 31
  • Мнения: 3 314
какви са цените на Plante System горе доло  Thinking

# 32
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
какви са цените на Plante System горе доло  Thinking
Горе-долУ, колкото Нюкс, даже малко по-евтини идват. Хидратантен крем към 40лв, околоочен към 30лв от този диапазон са.

# 33
  • Мнения: 3 314
Сиренце   bouquet
мисля да ги пробвам  Thinking 

# 34
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Сиренце   bouquet
мисля да ги пробвам  Thinking 
Вземи си тестер първо. Аз си взех на хидратиращ крем и крем за блясък и първи бръчки. На околоочните нямаха  Thinking Обаче още не съм ги пробвала да дам отзиви.  Blush

# 35
Според мен разликата между БИО и натурална козметика е, че първата е съставена от органично чисти продукти /отглеждане без пестициди и т.н./, а натуралната е съставена от растителни съставки /без гаранция за произхода им/.

# 36
  • Мнения: 1 222
Много писане, не много истина:
Много твърдят, че техните продукти са натурални. Има различни организации, които правят подобни сертификати - EcoCert France, BDIH Germany и т.н.
Какво влиза в състава на тези продукти:
1. Натурални - 100 % всички съставки трябва да отговарят на критериите - не 1 или 2, не 90 % - всичките! По-лесно е да се каже какво не може да има:
1.1. PEG, PPG -еди какво си- разрешават се само глицеринови производни.
1.2. Продукти на нефто-химията като вазелин, течен парафин, силикони.
1.3. Никакви конвенционални консерванти като парабени, бронопол, тиазолинони. Разрешени са сорбати, бензоати, бензилалкохол.
1.4. Никакви неорганични вещества - соли, уреа и т.н.
1.5. Никакви производни на изопропанола: например изопропилмиристат, палмитат.
1.6. Никакви животински продукти.
Всички суровини трябва да са добити от растения, като се допускат процеси естерификация, неутрализация и хидрогениране. Също така технологията на производство на суровините трябва да бъде екологично чиста- т.е. без използване на тежки метали като катализатори.
GMP-сертификат на производителя на козметика.
За органик - същото + гарантиран географски произход (мястото, където е расло съответното растение), non GMO, никакви торове и пестициди!
Ясно става, че такива истински са изключително малко и са скъпи.

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 00:07 от Mamma

# 37
  • Мнения: 776
Истината е ,че не са най-разпространените продукти.Има една аптека"Нова", там съм гледала, която е квартална, но са я затворили.В Младост 1 се сещам за Mall boulevard, търговски център , там има дрогерия.За центъра не знам.

Благодаря  bouquet

# 38
какви са цените на Plante System горе доло  Thinking
Горе-долУ, колкото Нюкс, даже малко по-евтини идват. Хидратантен крем към 40лв, околоочен към 30лв от този диапазон са.

Да,цените са такива .аз потърсих в интернет информация за марката но неоткрих абсолютно нищо.Странно ми е как може да непише нищо за тях в интернет.Който и да питам ,никой не я е чувал тази марка.Дори в аптелата не ми казаха нищо освен,че е био и,че е нова козметика за нашия пазар

# 39
P.S. Намерих 2 много интересни статии в тялото.г и реших да ги пейстна тук,за да видят всички.Е не е много по темата,но е пак в тематиката...рецептите и статиите са доста интересни. ето ги ...

Както знаем, тоникът за лице е приятно освежаваща, избистряща и важна част от правилната грижа за кожата на лицето. Той стяга порите, изчиства и матира лицето.

Макар че няма да настане катастрофален апокалипсис ако някога пропуснете да нанесете тоник и е далеч по-необходимо да придобиете навик да почиствате в дълбочина кожата си, той все пак е неизменна част от комплекта разкрасяващи и полезни процедури.

Ако искате да спестите средства от закупуване на скъпа козметика, да предпазите кожата си от излишните химични съставки в нея и да се поглезите с природни ухаещо-вкусни изкушения, си пригответе едно добре измито шишенце (тубичка), малко вдъхновение от "Плод и зеленчука" и 10 минути от времето си.

Пък това е и възможно най-природосъобразния начин да се погрижите за себе. Живот в зелено, помните, нали?

И в случай, че сте позабравили, тоникът се нанася сутрин – може да го използвате като единствено почистващо лицето средство, и вечер – последна стъпка от „чистката“ на кожата, която да премахне всички остатъци от грим и мазнина.

Тоник от ябълки

Страшно подходящ за мазна кожа. Използвайки го ще се предпазите от прекаленото наличие на спирт и алкохол, съдържащи се иначе в готовите лосиони.


Необходими продукти:


1/3 ябълков оцет
няколко капки лавандулово масло (или каквото друго си изберете)

Приготвяне:

Изливате двете съставки в чисто шишенце. Разклащате хубаво сместа и готово. С навлажнено с тоника памучно тампонче обтривате цялото си лице. Не се отмива.

Ябълковият оцет в случая нормализира PH – то на кожата, а лавандуловото масло я успокоява.

Тоник с  краставица и домат

Необходими продукти:

половин краставица, нарязана на дебели резени
половин домат, също на няколко резена
50 гр водка

Приготвяне:

С блендер пасирайте краставицата, домата и водката.
Нанася се на лицето и се оставя да действа и освежава за 5 минути, след което лицето се изплаква с хладка вода.

Тонизира и дълбоко почистващ кожата тоник, който обаче не е хубаво да се съхранява повече от два дни.
Лимоново тонизиране

Необходими продукти:


1 торбичка ментов чай
1 с.л сок от изстискан лимон
1 почти пълна чаена чаша завряла вода

Приготвяне:

Накиснете чая във врящата вода за 10 минути. След това извадете чаената торбичка и оставете течността да се охлади. Добавете лимоновия сок, изсипете тоника в подходящо шишенце и го сложете на студено в хладилника. Използвайте ежедневно като не го отмивате след нанасянето.

Тоник със зелен чай

Необходими продукти:

2 с.л листа от зелен чай
½ ч.ч вряща вода

Приготвяне :

Накиснете чая във водата за 10 минути. Охладете го, изсипете в шишенце (заедно с листенцата чай) и ежедневно нанасяйте на лицето с памуче. Не се отмива.
toaloto.bg

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 02:47 от Mamma

# 40
P.S. Намерих 2 много интересни статии в тялото.г и реших да ги пейстна тук,за да видят всички.Е не е много по темата,но е пак в тематиката...рецептите и статиите са доста интересни. ето ги ...

Плод и зеленчук срещу акне
Колко пъти сте се чувствали зле заради пъпките по лицето си, които по стара традиция се появяват точно преди някое парти или важна среща? Да, и на нас ни се случва, не е приятно.

А и проблемите с акнето понякога остават нерешими въпреки скъпата козметика и посещенията при специалист. Ние обаче ще ви направим едно съвсем прилично предложение да потърсите най-лесния и евтин начин за премахване на недостатъците по лицето си.

Не, не хуквайте към близката аптека. Просто идете в кухнята и се огледайте. Там ще намерите няколко чудесни естествени помощници, благодарение на които ще се чувствате по-добре. И ще изглеждате ослепително.
Кисело отношение
И свежа физиономия. Всъщност лимоните въздействат благотворно на кожата и премахват всякакви пъпчици и петна. Освен, че можете да ги използвате за най-различни домашни маски, сокът им изчиства лицето ви бързо.
Просто нанасяйте малко количество от него върху проблемните зони. Изчакайте да изсъхне напълно и след няколко часа повторете.
Лимоните имат доста витамин С и са пълни с антиоксиданти. Положителният резултат обикновено е доста бърз, сами ще се уверите след като засияете. И не пропускайте да хидратирате с подходящ крем накрая.
Портокалово момиче
Не, няма да се боядисвате в оранжево и не си говорим за целулит днес. Портокалите са вашият добър приятел – хем са вкусни и полезни, хем коричките им са ключът към страхотен тен и гладко лице.
Използвайте тънки портокалови кори, които намачкайте добре до получаването на паста. Смесете с вода, за да стане гладка и нанесете върху петната по лицето и тялото си.
След като напълно изсъхне, отстранете нежно с помощта на хладка вода и нанесете подхранващ крем.
Ароматерапия
Е, не точно каквато си представяте, де. А с чесън, който има силно антибактериално, успокояващо и антиоксидантно действие. При това – напълно естествено.
Както знаете, чесънът е адски полезен и действа не само отвътре, но и отвън. Нанасяйте го върху възпалената кожа на тънък слой под формата на паста. Освен това не го пропускайте в менюто си – поне по 3 скилидки дневно.

Зелена вода
Не използвайте тази, която тече от чешмите в по-старите квартали. Имаме предвид краставиците, в които водата е над 75%. в тях има и други полезни вещества, които почистват кожата в дълбочина по най-естествения възможен начин.
Слагайте резенчета краставица за 15-20 минути върху засегнатите зони по лицето си. Правете го минимум 2 пъти дневно докато кожата ви не стане лъчиста и красива.

Ментова въздишка
Не ви ли звучи някак слънчево и приятно? Да, ментата е доста известна с антибактериалното си действие. Същото се отнася и за кориандъра. Можете да използвате едно от двете в комбинация с куркума на прах, за да се отървете от акнето успешно. Нанесете сместа вечерта и оставете през цялата нощ.
А на следващият ден ще преживеете приказката за грозното патенце, гаранция.

tialoto.bg

Последна редакция: пн, 13 окт 2008, 02:43 от Mamma

# 41
  • Мнения: 3 314
ето няколко сайтчета с натурална козметика

http://www.boerlind-bg.com/   
http://bg10.com/dir/ada/   
http://www.naturalnakozmetika.com/   
http://www.rivage-bg.com/ 

# 42
Oldmanriver, аз пък открих доста от първия път...

Пробвай на www.plantesystem.com, ако някой може да активира линка, че нещо не успях Sad

А в някои аптеки не са чували, защото не във всички има, аз разбрах, че козметиката е нова за Б-я.

# 43
  • Мнения: 776
Oldmanriver, аз пък открих доста от първия път...

Пробвай на www.plantesystem.com, ако някой може да активира линка, че нещо не успях Sad

А в някои аптеки не са чували, защото не във всички има, аз разбрах, че козметиката е нова за Б-я.

На мен ми се активира линка без проблем Peace, пробвай да си изтриеш кукитата и пак Wink Не е нова козметиката за България, предлага се от години по някои козметични салони Peace, аз не съм впечатлена, както писах и в другата подобна тема, но, ако имате възможност, пробвайте някоя мостра - все пак всяка кожа е различна Hug

# 44
  • Мнения: 1 222
http://www.naturalnakozmetika.com/  тези продукти са хубави, но не са натурални - има силициев диоксид (изключен), както и няма консервант. Мисля, че са се вързали на въдицата на масло от грйпфрут, обаче според експертите това е измама - в такива масла са откривани парабени, бронопол, тиазолинони.
Ада пък е абсурд да е натурална.
Бьорлинд може би, но няма дадени състави.
Евреите - силно се съмнявам, те продават своето Мъртво море поне веднъж годишно.
 

Общи условия

Активация на акаунт