Casual beauty или Kлубна тема No 7

  • 25 518
  • 427
  •   1
Отговори
# 405
# 406
  • София
  • Мнения: 145

Благодаря,добре заварила!Приятно е тук,едно такова ми е ...уютно. Simple Smile
Познавам и българки ,като описаната от Василиса Умница французойка.Две са ме впечатлили особено.И двете живяли дълги години извън България,ама не толкова далеч -Унгария и Германия,а сякаш бяха от съвсем друг свят и време."Унгарката" ми е от ученическия период-имаше вила в селото,където прекарвах ваканциите при баба и дядо.През лятото идваше и внучката от Унгария(баща българин,майка унгарка)-двете с нея  си играехме (кога ли беше това?) Joy,а пък бабите си хортуваха покрай нас.След толкова години още си ги спомням двете баби една до друга- моята с груби от селската работа ръце,тъмни дрехи,забрадка и престилка ,а другата-  фина,изправена,късо подстригана,винаги със светли дрехи,дори бяли,обувки с ниско токче и ненатрапчив парфюмен аромат около нея.Какво толкова си говореха тези жени,какви общи теми намираха,още се чудя,но видно и на двете им беше приятно да общуват помежду си!"Германката" е от по-новия ми(семеен) период- комшийка в блока,където живеехме.Как само се носеше тази жена!Прехвърлила 70-те,но винаги изправена,елегантна и в дрехите си и в отношенията с другите!Пазаруваше си сама жената,ама с такъв финес носеше платнената! пазарска чанта,сякаш излизаше от скъп бутик.Така елегантно се и качваше и слизаше пеша по стълбите,когато не работеше асансьорът-все едно е на разходка по Champs-Élysées.

# 407
  • Мнения: 3 521
Французойките не пълнеят, защото са генетични мършолети. Изключвам частта, която е близо до Африка - там са си внесли някогаш по-закръглени дами и са си скапали гените. Извинявам се за острото изказване, но изобщо не успях да свикна с нацията им. При все, че 3 години се водехме с един гарсон, поживях известно време при тях и ...просто не са моите хора. Rolling Eyes

Колелото из немско също се кара много. Има даже едни сгъваеми велосипеди, които се сгъват на 4 части и можеш да си ги метнеш в сакчето на рамо. Карат ги почти всички типове - бизнесмени, студенти, баби, мацки. За мързеливите предлагат разходка пък с ей такива чудеса на техниката   -колело за 6ма Laughing  .

# 408
  • под дъгата
  • Мнения: 630
surfline, за мен обувки № 4, благодаря!
Обожавам да карам колело, но не мога да си представя да ходя на работа костюмирана и яхнала велосипед, да не говорим за придвижване в абсурдните столични градски условия.
За любителите на дългите ръкавици да споделя, че на Коперник в един секънд хенд има такива велурени за скромната сума от 14 лв, нови с етикет са. Аз така и не си паднах по този тип.

# 409
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
А правило ли Вие впечатление, че испанките са винаги с шал?

# 410
  • Мнения: 281
Да ви се оплача.
След като много дълго време си търсих по секънд хендовете блуза като тази на Готие, си намерих такава в магазина на Noa Noa. И си я запазих (имат и такива жилетки, но не ми харесаха).

Вчера си намерих подобна в един секънд хенд. Sad Сега ще имам две.
Добре, че тази на Noa Noa, е по-хубава. Grinning
 

Последна редакция: нд, 09 ное 2008, 08:35 от Мария Лу

# 411
  • Мнения: 1 547
А правило ли Вие впечатление, че испанките са винаги с шал?


Не само те, всички са с шал в днешно време.  Laughing Дори в сайта на Noa Noa шаловете извират - ежедневни, официални, всякакви. Аз слагам от време на време, заради идеята, ама не ми е особено удобно. В колата или в офиса не мога да стоя омотана, щото е нелепо, а пък от и до тях пътят ми е прекалено кратък. През останалите сезони е по-добре, човек се движи повече с крака.  Mr. Green

# 412
  • Мнения: 89
Василиса, crazy chick , прави сте, няма условия за колоездене никакви, затова предлагам, като пукне пролет, с колелца и развети копринени полички да наберем поддръжници за каузата - "Повече велоалеи - повече красиви гледки!"  Wink

Последно по френската тема, само да кажа, че като чуя френска майка си представям неистово тази гледка:



А вие как ги носите тия шалове, аз само си го мотая около врата, но напоследък се заглеждам и по този начин, като връхна дреха, ама пък вече май стана студено:

http://ecx.images-amazon.com/images/I/416EB4E7ZPL._SL500_.jpg
http://athreadofhope.org/images/JGF_5576%20cotton%20shawl%20smaller.jpg

# 413
  • Мнения: 281
А вие как ги носите тия шалове...

Аз, лично - така.
Но зависи от шала, все пак.

# 414
  • Мнения: 22 432
ето малко шалове за техните почитатели. )
http://www.fashionscarvesandshawls.com/

# 415
  • Sofia
  • Мнения: 4 222
Аз умирам за шалове. Имам поне 30 и постоянно се захласвам по нови.
Намирам, че могат да бъдат изискан, закачлив, спортен акцент според вида на облеклото. И придават индивидуалност на стила дори, когато конкретния тоалет е съвсем прост и обикновен.

# 416
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
О, шаловете. Мине не мине, излизат шалове в тази тема.  Laughing И аз съм шаломан, най-вече на фишутата. Връзвам където ми падне - освен "шийно", на колан, на шапка, по обувки, чанти, като гривна - някой път се получава готино, повечето пъти седи странно (като шарен бинт, накриво омотан Crazy), но аз си мисля, че съм много шик.  Joy Иска ми се да си връзвам в косата, обаче засега не съм намерила смелост да се подам навън така. Мисля, че приличам на леля от комиксите.  hahaha
Не се отказвам с опитите, обаче.  Laughing

# 417
  • Мнения: 494
 За шалове няколко пъти стана дума, а Mirama e дала много сладък линк. Като изключим зимата, когато без топъл шал (и ръкавици) се чувствам така, все едно съм без палто(, т.е. крайно некомфортно и студено ми е), шалове нося само на главата. След едно изключително неприятно преживяване във фризьорски салон (оръпаха ме...няма да кажа за колко пари, че сърцето ме заболява като се сетя, пък резултатът беше Crazy), открих шаловете по принуда Laughing .После обаче ми харесаха и съм ги носила как ли не... Един от начините:

http://www.fashionscarvesandshawls.com/headscarfdannygirl.html

Друг начин, много обичан от мен:

http://www.fashionscarvesandshawls.com/justwordsheadscarf.html
и т. н....

 Само дето моите шалове не са така обемисти, а от доста по-малко плат, че на дребния ми ръст с много плат по главата заприличвам на.... топлийка... Laughing. Преди време, пред входа СУ-то си купих и подобна шал-шапка с козирка, като от първия линк. Взех и за децата. Страшно са ми сладки.

# 418
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Много се радвам на чуждоземските баби. Наистина ме карат да се радвам на живота.
Прекрасни са! И в тази връзка споделям на crazy chick мнението по въпроса.

НЕдебелеенето на французойките отдавам на качеството на храната там. Последното впечатление, което имам за немско дори, е, че и там не дебелеят, пък макар и да ядат за двама минимум. Въпросът е в това какво ядат, мисля си аз.

Колоезденето - пак в немско, много ми допада. Аз колело не мога да карам, нямаше кой да ме научи, нито къде да го карам.

Василиса, не знам намери ли си късо палтенце, но вчера, в магазин TRAKY, на ъгъла на Графа и Евлоги Георгиев, видях такива. Цена 129 лв. Не знам какво е качеството, но от вън не изглеждаха лоши.

# 419
  • Мнения: 233
не помня писала ли съм при вас, момичета! бременилският ми мозък ми спира достъпа до някои файлове...
както и да е, искам да се включа в редиците ви със старанието ми да съм спортно-елегантна бременна (в момента), а иначе - лежерна почитателка на шаловете (мдам, вмъквам се в дискусията), практичните прически, ниските обувки, парфюмите и естествените разкрасители!
споделям, че миналата зима в Париж французойките ме шашнаха с балеринките на бос крак, пушенето (абе, тук българките сме им конкуренция, свъщност) и консумацията на огромно количество въглехидрати (основно тестени изделия). за елегантност мога да поспоря, защото са доста разнородни в различните възрастови групи, но моя да кажа за уханието им - и млади, и стари използваха тогава традиционни пудрени, сухи кожено-флорални композиции, предимно на френски производители - Guerlain, Lanvin, Serge Lutens. това донякъде допринася за чувството за елегантност.

само да се оправя от проклетата настинка и тръгвам на лов за семпло палтенце за бременни...
а шаловете ги обичам дъъълги, надиплени, по възможност да обгръщат по-голяма площ и да топлят, етно или с графични шарки. май ги предпочитам по-колоритни. Blush

Общи условия

Активация на акаунт