Документи за ясла

  • 3 415
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 21
Кога се подават документи за ясла?На място в яслите или в интернет?Имали определен срок или целогодишно ?

# 1
  • Мнения: 1 371
На място в яслата, ако говорим само за ясла, а не за ОДЗ или ЦДГ. Приемът е целогодишен, ако се освободи място - приемат следващото дете по списъка от чакащите.

# 2
  • Мнения: 21
Благодаря

# 3
  • Мнения: 21
А колко време преди да сме готови за ясла

# 4
  • Мнения: 4 433
на място в яслата се подават
аз подадох сега септември за другия септември да започне

# 5
  • Мнения: 1 371
Зависи кога искаш да започне детето ти. Според мен сега ги поддай, пък не се знае колко ще чакаш.

Ciara, яслата е до 3 годишна възраст (или до 3 и 6м., но не съм сигурна). Казвам го само, защото видях на колко е сина ти.  Hug

# 6
  • Мнения: 4 433
Зависи кога искаш да започне детето ти. Според мен сега ги поддай, пък не се знае колко ще чакаш.

Ciara, яслата е до 3 годишна възраст (или до 3 и 6м., но не съм сигурна). Казвам го само, защото видях на колко е сина ти.  Hug
Да знам,че е до 3 години,но групите по принсип започват септември,иначе лятото правят някакви групи Hug

# 7
# 8
  • Мнения: 3 695
За ясла в ОДЗ - по интернет www.kg.sofia.bg - за догодина още умуват регламента; за чиста ясла - на място, колкото по-рано толкова по-добре (важат и молби от минали години).  Peace

# 9
  • Мнения: 1 428
На място в яслата.Аз подадох документи септември, евентуално следващата година септември да почне.И трябва февруари и после април да отида да потвърдя,че иначе отпадаме.

# 10
  • Мнения: 153
Някой може ли да ми каже, трябва ли да се носи и копие от Акт за раждане на детето, когато подавам молбата за постъпване в ясла?

# 11
  • Мнения: 1 167
Каква е разликата м-у "чиста ясла" и ясла в ОЗД и какъв е реда за подаване на документи в двата и какви са те?

# 12
  • Мнения: 3 695
Каква е разликата м-у "чиста ясла" и ясла в ОЗД и какъв е реда за подаване на документи в двата и какви са те?

Чиста ясла си е само ясла, няма после детска градина към нея, на 3 г. изписват детето от там. Ясла към ОДЗ - от яслата после прехвърлят автоматично детето в детската градина. За София кандидатстването е така:

За ясла в ОДЗ - по интернет www.kg.sofia.bg - за догодина още умуват регламента; за чиста ясла - на място, колкото по-рано толкова по-добре (важат и молби от минали години).  Peace

За Варна, виж тук: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=245681.0

# 13
  • BG
  • Мнения: 1 900
На място.

# 14
  • Мнения: 388
Някой може ли да ми каже, трябва ли да се носи и копие от Акт за раждане на детето, когато подавам молбата за постъпване в ясла?
Не, не е необходимо. Само молба, която ти дават там на място. Ако е към ОДЗ на www.kg.sofia.bg

# 15
  • Мнения: 2 197
Някой може ли да ми каже, трябва ли да се носи и копие от Акт за раждане на детето, когато подавам молбата за постъпване в ясла?
Не, не е необходимо. Само молба, която ти дават там на място. Ако е към ОДЗ на www.kg.sofia.bg
Трябва да се пита в яслата. На мен ми искаха копие от акта и молбата си я писах в свободен текст. Говорим за ясла, която не е ОДЗ, те са към друго министерство. Там можеш да започнеш по всяко време на годината, не само септември. Има логика да прилагаш акт за раждане, защото има ограничение във възрастта - доколкото знам минимума е 10 навършени месеца. Краят на яслата е след навършени 3 години на 30.06 (за родените до средата на годината) или на 31.07 (за родените след средата на годината).
Иначе подаването трябва да стане максимално рано, за да имаш шанс да те приемат. И трябва периодично да се проверява и да се потвърждава, че молбата е още актуална. Аз подадох молба миналия септември за започване от 1.03 тази година. Извадих късмет и я взеха.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 524
За ясла в ОДЗ - по интернет www.kg.sofia.bg - за догодина още умуват регламента; за чиста ясла - на място, колкото по-рано толкова по-добре (важат и молби от минали години).  Peace
абсолютно Peace
други  документи  освн молбата по принцип не искат при подаване на заявлението, но евентуално съм чувала за "чиста" ясла да искат копие от ака за раждане. иначе когато го приемат вече, има няколко изследвания които им се носят на място
 (за яслата ми искаха васерман на 1ния родител, кръв, урина до 15 дни преди постъпването, проби от акото за микроорганизми и още нещо, както и бележка от педиатъра че детето не е било в контакт със заразно болен, която да е 2 дни преди постъпването му + личната здравна карта и препис от картона му за имунизациите) Peace

# 17
  • Мнения: 153
Бото, лени_вас - благодаря ви за отговорите! Явно навсякъде е различно, та утре ще звънна и ще попитам какъв е реда в нашата ясла Simple Smile

# 18
  • Мнения: 247
Някой може ли да ми каже, трябва ли да се носи и копие от Акт за раждане на детето, когато подавам молбата за постъпване в ясла?
Не, не е необходимо. Само молба, която ти дават там на място. Ако е към ОДЗ на www.kg.sofia.bg

А на мен ми искаха копие от акта за раждане и медицинския картон на детето.

# 19
  • Мнения: 7 821
За ясла питаш на място е избраните ясли, за ОДЗ в тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=333947.0 .

Общи условия

Активация на акаунт