На каква възраст децата престават да слагат всичко в устата?

  • 6 713
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Малко преди да навърши 2 престана, но след един инцидент. Глътна камък, задави се с него, уплаши се и явно нещо от всички приказки, които съм изприказвала по повода и влезе в главата след това. За щастие здравословни последици нямаше.

# 31
  • Мнения: 9 481
Вие ме отчаяхте направо  Confused
Преди малко едва и извадих едно камъче от устата, не искаше да го изплюе и се наложи да и стискам носа, за да си отвори устата  Close

Връзката с кърменето ми се струва интересна, може наистина да има такова нещо  Thinking

Какво имаш прдвид във връзка с кърменето и лапането на предмети?

# 32
  • Мнения: 4 555
Някой по-горе беше написал, че кърмените деца по-рядко лапали предметите, по-често ги изучавали с ръце, понеже им бил задоволен сукателния рефлекс.

# 33
  • Мнения: 9 481
Значи нашия е изключение Mr. Green кърмен е  2години 8месеца и половина Peace

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
Значи нашия е изключение Mr. Green кърмен е  2години 8месеца и половина Peace
Всичко е да дете Laughing Моят беше на АМ ама на и то все в устата пъха Twisted Evil
А това със задоволяване на сукателния рефлекс май си е поредната измислица. Не кърмените бебета намират други начини да задоволяват този си рефлекс / биберон например/

# 35
  • София
  • Мнения: 44 098
Някой по-горе беше написал, че кърмените деца по-рядко лапали предметите, по-често ги изучавали с ръце, понеже им бил задоволен сукателния рефлекс.

надали...моя е кърмен на поискване до година и два месеца....лапането започна преди отбиването и продължи до 2 - 2 и малко години.....и не подбираше - де що хване и хоп  в устата....направо не ми се ще да си спомням какво се е опитвал да налапа....

# 36
  • Мнения: 502
когато ще никне зъб дъщеря ми постоянно гризе нещо в устата, после има затишие и след това отново. мисля че докато не изникнат всички зъби няма да има край на слагането на разни предмети в устата.

Общи условия

Активация на акаунт