Бихте ли поощрили дъщеря си да се пази девствена за съпруга си?

  • 18 359
  • 191
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 822
Да, бих ги поощрила- и сина  и дъщерята си !
Не по религиозни причини, а по чисто човешки причини.
Въпреки, че в 21 век безразборният секс е на мода, той не води до нищо хубаво - има много последствия. Вярно, има превенция за тялото- презервативи, противозачатъчни и прочие(въпреки, че съдейки по броя на абортите, венерическите заболявания и СПИН,явно не е много ефикасна), но няма превенция за душата. Не мога да приема, че ще живееш с някой човек, ще правите секс, ще споделяте живота си и след евентуалната раздяла всичко ще е ок - без рани, без спомени........!Просто ей така, за спорта...!

И, за протокола, чела съм и съм чувала, че е възможно да обичаш някого и да не си паснеш с него в леглото, но не го вярвам. Предпочитанията към конкретни техники, пози, времетраене и т.н. - всичко това се напасва с времето, с взаимни жестове и с много любов. Не вярвам, че може да те присвива под лъжичката само от миризмата на един мъж и после да не ти е хубаво с него в леглото. Просто не си го представям. Може би в случаите на някакво "интелектуално" влюбване, което не включва физическо привличане newsm78 Но аз и това не мога да си представя Confused
И аз мисля така  Peace !

п.п.
А що се отнася до "религиозните" причини - има десет заповеди, чието спазване също вече не е модерно - нищо, че те са залегнали в общочовешките закони и са предписание за един по-добър живот - по-важно е да сме в крак с модата, за да не ни сметнат за задръстени отживелици от Средновековието.....


# 46
  • София
  • Мнения: 62 595
И тук опираме до въпроса що е то безразборен секс и какъв брой на партньорите е границата между приемливото и безразборното.
В края на 80-те все още се смяташе за нещо ужасно едно момиче на 18 да има гадже и да не смятат да се женят. Да не говорим за това да се разбере, че е имала повече от едно гадже преди сватбата. В гимназията се само се носеха слухове кои момичета правят секс, но всъщност никой не знаеше какво става в действителност, защото се смяташе за срамно и страшно. Типично патриархално, нали! По тогавашните стандарти наличието на повече от едно гадже преди брака беше в графата "безразборен секс".
Сега какъв е стандартът?
На всичко отгоре сегашните ученици завършват след като са навършили пълнолетие. И не става въпрос за мода, а за биология. През по-голямата част от човешката култура и история на по 16 години максимум вече са ги женели. Сега какво да правят? Сега кой брак да чакат - като навършат 25-30 години? Аз се омъжих на 25 - тогава ми казваха, че съм позакъсняла, а сега, че много съм избързала.

Последна редакция: нд, 12 окт 2008, 15:27 от RadostinaHZ

# 47
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120

Сега какъв е стандартът?

примерен стандарт ..... Sex and the City  Wink

# 48
  • Мнения: 660
Напълно е възможно да обичаш някого, да се разбирате прекрасно и да не си допаднете в леглото. Говоря от опит.

Едната "велика любов" (какво ли е пък всъщност това?) не стига, за да се напаснат постепенно нещата, ако принципно не вървят. Нужна е зрялост. А зрелостта идва с опита.

Напълно реална е вероятността девойката, ако (не й го пожелавам) изпита такъв вид разочарование, на по-късен етап да изпита разочарование към вярата и да я отхвърли. Последствията са непредсказуеми.


Като малка ходех в подобна църква и виждах как около мен хората се женеха девствени. Защото църквата не позволяваше секса преди брака. Някои от двойките, които се разведоха до няколко месеца след сватбата, не можах да ги питам, какво се е случило, защото напуснаха църквата и повече не ги видях. Защото църквата не одобрява и разводите. А сега, де?


При тази масова залятост от информация е много трудно да си въобразяваш, че това, което ти се случва, е нормално, ако то не е.

# 49
  • Мнения: 2 448
Ако някой ми каже, че ще поощрява  дъщеря си или сина си да се "пази" за първата брачна нощ и това не е от религиозни причини, никак, ама никак няма да му повярвам. Каквото и да говори, ще се окаже, че самият той е религиозен. И то не просто вярващ, а дълбоко / да не кажа фанатично, да няма обидени / религиозен.

На другия въпрос, може ли да се влюбиш в някой и да не си допаднете сексуално, разбира се, че може. Не, че ако толкова се обичате няма да се пънете да си доставяте удоволствие, ама се получава малко аз правя компромис за тебе ти за мене, което в един момент може и да досади. Както е възможно да правиш страхотен секс с човек, с когото нищо друго не ви свързва. Айде да не си говорим приказки от 1001 нощ, че любовта прави чудеса и като се награбят двама влюбени и от оргазъм в оргазъм.  Wink Освен това като няма база за сравнение човек, не може да бъде сигурен хубаво ли му е или не чак толкова. А тези със строго религиозното възпитание момичета, не само, че им се забранява секс преди брака, ами и мастурбацията е обявена за сатанинска. Тъй, че едно такова момиче неопознало само собственото си тяло и възпитано, че повечето неща са срамни ...... може да получи голяма разочарование в секса, защото за него се говори като за удоволствие, а то не се случва ей тъй от нищото. И в едни миг може да си помисли, че в нея нещо не е наред, ако тя не чувства нещата така.

Аз дъщеря нямам, но сина си няма да възпитавам строго пуритански.

# 50
  • Мнения: 5 539
Не, разбира се. Но познавам хора от евангелистка църква. Те имат много по-различни виждания за живота и не правят много от нещата, които ние днес намираме за нормални и банални. Например не гледат ТВ, не слушат забавна музика, само техни си песнопения, не използват контрацепция и т.н.
Щом така им харесва, така да си живеят. На мен не ми пречи Peace И между другото, тези хора са много чисти душевно, ведри и позитивни.

# 51
  • Мнения: 2 663
Изпадала съм в ситуацията, за която питаш -  бях много влюбена, но секса..................връзката ни издържа година и половина и това беше!Ако нещата стояха друго яче, можеше и още да сме заедно, знам ли......

Аз лично никога не бих поощрявала дъщеря ми да се пази за първата брачна нощ, никога!Това би я обременило!

# 52
  • Мнения: 51
Разбира се,че не бих поощрявала дъщеря ми,да се пази девствена за съпруга си! Напротив,бих искала да си поживее хубаво преди да се омъжи Simple Smile

# 53
  • Мнения: 12 668
Идеята за опазване на девствеността обикновено върви в комплект с това, че сексът е грях. Такова момиче трудно може да почувства удоволствието от секса.

# 54
  • Мнения: 4 737
Да, ако бях Не-добре с централния мозък ooooh!

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 130
Не бих поощрявала дъщеря си да се пази за първата брачна нощ, но и не бих позволила да скача от легло на легло! Мисля, че сексът не трябва да е тема "табу" в семейството, а детето да получи адекватно сексуално възпитание у дома, за да може правилно да реагира в съответната ситуация!
За сексуалното привличане без чуства и любовтта, без да си допаднете в леглото! Ами за съжаление съм преживяла и двете неща, и определено секса без чуства е по-добрата ситуация, после няма наранени, сърдити и си оставате приятели! Сексуалното привличане отшумява за 2-3 месеца - това е положението!
Ама да си влюбен (или поне така си мислиш на момента) в някого и да се окаже, че сте несъвместими в леглото..... На това му викам кошмарна ситуация! Такава връзка просъществува 1-2 години с големи мъки и от двете страни и накрая единият не издържа, а другият се чуства предаден и наранен! Не благодаря! Втори път не подлагам нито себе си нито партньора си на такова нещо (дано не ми се налага разбира се Praynig)!

# 56
  • Мнения: 5 370
Добре де, един таклъв въпрос ми се мотае в главата.
Не смятате ли, че това, за девствеността до брака, е пак поредната измислена доскриминация , и том най-вече, спрямо жената???
Защо тя трябва да е "цветето неопетнено", "бялата непорочна лилия", на която на всичкото отгоре са дирели сметка, ако не е била такава????
Как можем да проверим Бай ......брадър какъв е? Няма начин, поне не и познат такъв.
Какъв е изводът тогава?
П.С. Преди време бях чела потресающи статии за това какво се случва със самотни майки или НЕдевствени в арабски страни. Идеше ми.....да рева!!!!!!!!!! #Cussing out

# 57
  • Мнения: 12 668
Явно е от Бога разпоредено. За мъжа - не си личи. Ама за жената - охоооо! Пък аз съм чела, че имало някакви си разтегателни девствени ципи - няма кръв. Леле мале.

# 58
  • София
  • Мнения: 62 595
Сега ние го смятаме за дискриминация, но идеята на тази "неопетненост" е да се гарантира произхода на поколението и наследяването. Имотът, властта и социалното положение се е предавало по мъжка линия и никой не е искал да отглежда и предаде всичко на чуждо семе.

# 59
  • Мнения: 5 370
Явно е от Бога разпоредено. За мъжа - не си личи. Ама за жената - охоооо! Пък аз съм чела, че имало някакви си разтегателни девствени ципи - няма кръв. Леле мале.
A "разпореденото" да не забравяме, че е стигнало до нас благодарение на....хора. Тоест, субективният фактор е изцяло налице. Лично мнение.

Общи условия

Активация на акаунт