Кой е достоен за орден "Стара планина"?

  • 1 474
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 841
Аз не го знам кой е тоя, ама в днешния Стандарт цяла страница с възхвали са му посветили.

Е няма как, той е собственик на "Стандарт" все пак  Grinning

По темата - ордените от много, много отдавна вече не са това, което трябва да бъдат. Не говоря само за българските, в световен мащаб си ги раздават на кило и по някакви много особени "критерии"... А специално за българските, просто нямам думи...

# 16
  • Мнения: 2 401
Аз не го знам кой е тоя, ама в днешния Стандарт цяла страница с възхвали са му посветили.

Е няма как, той е собственик на "Стандарт" все пак  Grinning

Оооо верно бе.   ooooh!
Като  знам вестника (да уточня, че го купувам само в петък и то не всеки, заради програмата) и мен ме залива вълна на възмущение.

# 17
  • Мнения: 4 892
Да благодарим на другаря Първанов, че направи орден "Стара планина" толкова известен. Гледайте положително, щеше да каже дедо ви Симо, ама вие с тоя негативизъм...

Вече си мисля, че другаря си върти търговия с ордена, нема начин. Колко ли струва? 

# 18
  • гр.ВАРНА мммм... някъде на гребена на вълната
  • Мнения: 355
ЧЕ ТО ЗЛАТНИЯ СКУНКС ПО ДОБРЕ ЗВУЧИ ВЕЧЕ ДА ТИ ВРЪЧАТ ОТКОЛКОТО ОРДЕН СТАРА ПЛАНИНА
ГОЛЯМА ИДИОТЩИНА Е ТУКА В ТАЯ НАША МИЛА РОДНА СТРАНА(НЕ ЧЕ ЩЕ СЕ ИЗСЕЛЯ АМА.....)

# 19
  • Мнения: 677
И Тодор Батков ще бъде увенчан с орден “Стара планина”
16 Октомври 2008

Адвокатът и собственик на ФК “Левски”, както и на в. “Стандарт” Тодор Батков ще бъде увенчан с най-високото държавно отличие орден “Стара планина”. Предложението за удостояването му отправи правителството до президента Георги Първанов.

Така близкият до изгонения от България руско-израелски бизнесмен Майкъл Чорни и представител на деловите му интереси у нас ще стане поредният носител на държавния орден, раздаван изключително щедро в последните години.

Мотивите за предложението са “изключително големите му заслуги към Република България, активната му обществена дейност като меценат и спомоществовател в различни културни проекти, в строителството на духовни средища и на инициативи, свързани с българската култура, изкуство и спорта и по повод 50-години от рождението му”.

В съобщението от правителствената пресслужба се казва още, че предложението за награждаването на Батков е било отправено до правителството от инициативен комитет, оглавен от акад. Антон Дончев, в който влизат бившият премиер Димитър Попов, директорът на Дарик радио Радосвет Радев, проф. Божидар Димитров, Гиньо Ганев, кметът на Смолян Дора Янкова, шефът на СБЖ Николай Петев, Мая Вапцарова, Емил Кало, проф. Николай Овчаров, Божидар Данев, ректорът на УНСС Борислав Борисов и др.



Зова смъртта. До гърлото съм сит
заслугата да виждам просекиня,
и глупостта - в костюм със бисер шит,
и честността - удавена във тиня,
и простият език - немил-недраг,
и пъченето - признак за наука,
и чистото моминство - във бардак,
и почестите - пръскани наслука,
и нрава строг - покварен от властта,
и гордото достойнство - на заплата,
и творчеството - с вързани уста,
и правдата - във служба на лъжата.
Охотно с тази смрад се бих простил,
но как да те оставя, друже мил?


Като че ли писано точно за времето и подобието ни на държава, нали?!

А ето и оригиналният текст на Шекспир:
Tired with all these, for restful death I cry,
As, to behold desert a beggar born,
And needy nothing trimm'd in jollity,
And purest faith unhappily forsworn,
And guilded honour shamefully misplaced,
And maiden virtue rudely strumpeted,
And right perfection wrongfully disgraced,
And strength by limping sway disabled,
And art made tongue-tied by authority,
And folly doctor-like controlling skill,
And simple truth miscall'd simplicity,
And captive good attending captain ill:
Tired with all these, from these would I be gone,
Save that, to die, I leave my love alone.

# 20
  • Мнения: 331
Кой е достоен? Ами явно Гай Ганьо (нали така го наричат Батков). Няма го Алеко да спретне някой фейлетон по случая и пак да го гръмнат...

# 21
  • Мнения: 7 100
Моля, ако онзи с указите не е подписал вече, да има предвид и Лупи в раздаването на дрънкулките.

Който дава пари някъде, все с този тенекиен знак да го обкичат. 
 Tired

# 22
  • Мнения: 4
...този орден почнаха да го раздават както им падне. То вече май човек трябва да го е срам ако го удостоят с него, вместо да се гордее.

Много точно Peace

# 23
  • Мнения: 3 621
За Батков няма да коментирам - излишно е.
Но ако въпросът наистина е "кой е достоен", освен за полицая от Бояджик, на първо четене за друг не се сещам.  Thinking
И аз да допълня още един достоен българин, Михаил Цонков - граничаря от Бургас, който застреля турски бракониер в български териториални води ...
Този орден съвсем се обезличи, след като почнаха да го раздават на хора като Батков, Доган .... сигурна съм че има и други ...

# 24
# 25
  • Мнения: 2 013

О, любимият ми Комарко! Браво на него!

# 26
  • София
  • Мнения: 3 064
К`вато държавата, такива и орденоносците...

Общи условия

Активация на акаунт