След показните убийства дойде ред на показните "самоубийства"

  • 3 711
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 417
Експертът по съдебна медицина проф. Стойчо Раданов (76 г.) е намерен обесен рано тази сутрин, съобщиха от пресцентъра на МВР. Тялото му е намерено в столичния кв. "Иван Вазов" на катерушка на детска площадка. Потвърдено е самоубийство на професора патоанатом, посочиха от МВР. Раданов е известен с това, че е правил съдебно-медицински експертизи по много общественозначими дела. Сред последните е експертизата по случая със смъртта на двете сестри Белнейски. Проф. Раданов беше ръководител на екип от петима експерти, които направиха повторна аутопсия на телата на убитите сестри Росица и Христина Белнейски от Пазарджик. Според заключенията на тази експертиза сестрите са били прегазени от автомобил и не са били изнасилвани. Това противоречи на твърденията на първата експертиза, според която момичетата са били изнасилени и убити. Случаят още не е разрешен, а резултатите от експертизата на екипа на проф. Раданов бяха оспорени от други съдебни медици. Стойчо Раданов беше съдебен експерт и по делото за смъртта на Ангел Димитров - Чората, който почина по време на полицейска акция в Благоевград.
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1242582
 Thinking

# 1
  • Мнения: 3 423
Според мен е напълно допустимо да е
бил самообесен от други хора. Едва ли
нервите му толкова да не са издържали.

Съболезнования на близките.

# 2
  • Мнения: 1 072
Самоубийство по непредпазливост?!? 
Тези игрушки са толкова опасни.....

# 3
  • Мнения: 6 417
Никой от съдебните лекари не се е съгласил да му направи аутопсия.

# 4
  • Мнения: 3 423
Може би са го мразели.

# 5
  • Мнения: 14 489
Никой от съдебните лекари не се е съгласил да му направи аутопсия.

щото им е ясно кой ще е следващия

# 6
  • Мнения: 410
Сигурно се страхуват и тях да не ги самоубият Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 3 268
Може би са го мразели.
Не вярвям,бил е учител на повечето от тях.По-скоро е от уважение.Гадна работа.И точна днес четох,че пак започват случая Белнейски.

# 8
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
 Confused Лошо...  Flowers Rose Flowers Rose

 Thinking как ли ще повлияе това на хода на делото? мъртвите трудно се защитават ...

# 9
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Е намерил/и къде...

# 10
  • София
  • Мнения: 1 783
Може би са го мразели.
Не вярвям,бил е учител на повечето от тях.По-скоро е от уважение.Гадна работа.И точна днес четох,че пак започват случая Белнейски.
По-точно на всички, както и на поколения лекари. Бог да го прости!

# 11
  • София
  • Мнения: 2 430
Много странно самообесване,като професор патоанатом,предполагам,че може да се сети за поне 100 други начина за "самоубийство",а не на детските катерушки.......................
п.п. без да остави предсмъртно писмо Thinking До колкото съм чувала и знам,ако наистина е било самоубийство,то поне е трябвало да има опити и друг път за това

# 12
  • Мнения: 212
ако наистина е било самоубийство, то поне е трябвало да има опити и друг път за това

Не е задължително. Някои успяват от първия път....

# 13
  • Мнения: 3 405
До колкото съм чувала и знам,ако наистина е било самоубийство,то поне е трябвало да има опити и друг път за това

Често първият опит е успешен.

Мир на душата на професора!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 430
Много жалко за човека,и все пак на 76години да тръгне да се самоубива.Не знам,някак не ми се връзват нещата!
Светла му памет на човека!

# 15
  • Мнения: 3 405
За този точно човек и на мен не ми се връзват  Confused
Но може да е знаел много и страшни тайни.

# 16
  • Мнения: 22 430
Бог да го прости човека.
Но е твърде идиотско за патоанатом да се "самоубие" по този начин. По-скоро си е живо убийство.

# 17
  • Мнения: 29
Много ми е странно това самоубийство и абсолютно алогично...И обикновено при самоубийците има предсмъртно писмо.И още повече, на катерушки...
И факта,че не е се е чуло за някаква лична драма в семейството му, за какво един възрастен мъж,уважаван,с положение в обществото да слага край на живота си. Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 4 300
Не е като да не е бил подложен на стрес и напрежение покрай работата си. Всеки може да не издържи, годините се трупат, умората също. Нищо чудно помията, която се изля покрай случая Белнейски да е повлияла. А относно начина ми се струва, че когато човек стигне до там, професионалните познания не влияят осбено. И лекарите боледуват, страдат и т.н.

Но  е съмнително, спор няма.

# 19
  • Мнения: 4 892
На 76 години, патоанатом и експерт по съдебна медицина...дали не са му здрави нервите, а?
Ама знам ли?

Бог да го прости!

# 20
  • Мнения: 6 417
Водещ спец по съдебна медицина няма да хукне да се беси по детски катерушки. Колкото по- остарява един човек, толкова повече му се живее.

# 21
  • London
  • Мнения: 292
 Flowers Rose
Бог да го прости!

# 22
  • София
  • Мнения: 1 825
Още едно самоубийство:
http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=567118

Нямах възможност да гледам новините. Някой знае ли нещо ново по темата?

# 23
  • София
  • Мнения: 12 554
Нищо ново. Огнестрелна рана, вероятно в главата. Самоличността е потвърдена от МВР. Водеща е версията за самоубийство.

# 24
  • Мнения: 1 878
Водещ спец по съдебна медицина няма да хукне да се беси по детски катерушки. Колкото по- остарява един човек, толкова повече му се живее.

Тъкмо това исках и аз да напиша!
МНого странна работа! Толкова смърди на поръчково убийство, че сигурно и на децата им е ясно. Сигурна съм обаче, че нищо няма се изясни . Ще се говори 2, 3 дена по новините и после случаят ще бъде забравен, както много други подобни в БГ.

# 25
  • Мнения: 2 755
Съмнения относно самоубийството, ще има. За това пък, едва ли някой ще отрече това :

нищо няма се изясни . Ще се говори 2, 3 дена по новините и после случаят ще бъде забравен, както много други подобни в БГ.

# 26
  • Мнения: 17 546
Толкова е гнусно всичко, което се случва в тази държава! Потресена съм! Ние живеем в някакъв абсурд. Клоака, в която управляват безнаказано изроди и нечовеци и никой не смее да им потърси сметка, и да се разправя с тях. Боже, до къде стигнахме... ooooh! Tired

Бог да прости проф.Раданов! Flowers Rose Flowers Rose

# 27
  • София
  • Мнения: 3 099
Той не беше ли гост и на Слави веднъж?

Мир на душата му...

ПП. Ако е той, правеше впечатление на уравновесен и мъдър човек....

# 28
  • Мнения: 2 032
Ужасна работа.
И това, че милиционерите начаса са решили, че е самоубийство, и заглавията по вестниците.

# 29
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Лека му пръст....

# 30
  • Мнения: 875
това беше първата новина, която прочетох тази сутрин. стана ми жал за човека, за близките му, за моите близки и за всички нещастни хора, за които този фарс е ежедневие.

# 31
  • Мнения: 18
Нещата действително изглеждат страховити.. И все пак възможно е да се касае за нещастни и нелепи съвпадения. Мир на душите им! :hug:javascript:void(0);

# 32
  • Мнения: 222
Той не беше ли гост и на Слави веднъж?

Мир на душата му...

ПП. Ако е той, правеше впечатление на уравновесен и мъдър човек....

Да,беше,и дори тези дни отново даваха повторението с гостуването му.

# 33
  • Мнения: 212
Заради ей такива като вас, постоянно подозрителни и които на нищо не вярват, човек не може да се самоубие спокойно.
Все ще се намери някой да каже че било убийство.

# 34
  • Мнения: 2 032
Борка, не се притеснявай ти, скачай. (Но първо си сложи запетайката пред "че": не е хубаво последното писмо-оплакване да е с грешки все пак.)

# 35
  • Мнения: 677
Това старт на предизборната кампания?!
Започнаха уж като предните години, да дадат по някой лев на бабите и децата....



# 36
  • Мнения: 984
Има някаква символика в избора на детската площадка като място за самоубийство. Ако има повод да се счита, че самоубийството може и да е убийство, не че съм някакъв специалист, но аз бих търсила сред нерешените дела, по които е работил професора такива, свързани с малки деца.

Мисля, че случаят "Белнейски" никога няма да се реши институционално, въпреки че ще се разбере рано или късно кой и защо е унищожил двете девойчета.

А случаят "Чората" си е жива саморазправа, но с човек използал чужди животи, за да се обогатява.

Случаят с Ахмет Емин ми прилича на ритуално самоубийство с мотив: " Предадох вожда и учителя и заслужавам да умра. Аз съм нищожество".

# 37
  • Мнения: 6 417
Заради ей такива като вас, постоянно подозрителни и които на нищо не вярват, човек не може да се самоубие спокойно.
Все ще се намери някой да каже че било убийство.
Доколкото разбрах е имал наранявания по главата и странни синини по китките на ръцете, а примката му е била направена по особен начин. Аз не изключвам версията за самоубийство, все пак е бил съдебен спец и никакъв проблем не е имал да си направи каквато иска примка, но човек с положение и име не би се самоунижил по този начин на 76 г. По-скоро, ако беше решил да сложи сам край на живота си, би инсценирал убийство.  Thinking

# 38
  • Мнения: 872
По-скоро, ако беше решил да сложи сам край на живота си, би инсценирал убийство.  Thinking
Не,по-скоро,ако беше решил да се самоубива щеше да намери по-тихо и спокойно място, а не сутринта да изкарва акъла на млади майчета с малки деца.

# 39
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Преди около 30 години синът на този професор се е самоубил по точно същия начин (увиснал на площадка пред блок). Страдал е от шизофрения. Това пише в един от вестниците днес.

Бог да го прости! Flowers Rose Flowers Rose

# 40
  • Мнения: 2 013
Преди около 30 години синът на този професор се е самоубил по точно същия начин (увиснал на площадка пред блок). Страдал е от шизофрения. Това пише в един от вестниците днес.

Бог да го прости! Flowers Rose Flowers Rose


Трийсет години са твърде дълъг период, за да не си прости бащата, ако е имал някаква вина към сина си.
И аз не мога да си представя 76 годишен човек, още работещ, активен, да сложи край на живота си по този начин. Най-малкото би написал писмо на близките си, за да им обясни защо е решил да го направи.
Бог да приеме душата му!

# 41
  • Мнения: 25 600
Писмото не е доказателство - може да се напише и под принуда.
Странните начин и място на смъртта също не са нещо необичайно - самоубийците не разсъждават като нормалните хора. Понякога действат много нелогично...
Сещам се за един случай с мой близък, за жалост, беше вложил много труд и средства, за да се самоубие по особено мъчителен начин. И ние не можехме да повярваме, че го е направил сам, но... Така и не можахме да проумеем защо не е избрал по-безболезнен и бърз начин. Единственото ми обяснение е, че е очаквал да бъде спрян. Уви!

# 42
  • София
  • Мнения: 1 825
Абсолютно си права, Как` Сийке, няма как да търсим логика в действията на самоубийците. Години наред си задавах въпроси относно смъртта по сходен начин на много близък човек, но в крайна сметка стигнах до извода, че няма как да намеря отговорите им.

# 43
  • Мнения: 677
Има някаква символика в избора на детската площадка като място за самоубийство. Ако има повод да се счита, че самоубийството може и да е убийство, не че съм някакъв специалист, но аз бих търсила сред нерешените дела, по които е работил професора такива, свързани с малки деца.

Мисля, че случаят "Белнейски" никога няма да се реши институционално, въпреки че ще се разбере рано или късно кой и защо е унищожил двете девойчета.

А случаят "Чората" си е жива саморазправа, но с човек използал чужди животи, за да се обогатява.

Случаят с Ахмет Емин ми прилича на ритуално самоубийство с мотив: " Предадох вожда и учителя и заслужавам да умра. Аз съм нищожество".

Може ли нещо повече относно последното изречение?

# 44
  • Мнения: 984
Така четох в "Дневник" http://dnevnik.bg/show/?storyid=567118&p=2.

Между другото аз съм сигурна, че Държавата не спи и има хора, внедрени от години на ключови места в обекти, представляващи заплаха за държавността изобщо. Всяка държава е длъжна да има такива хора.

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 17:01 от Мишона

# 45
  • Мнения: 677
Така четох в "Дневник" http://dnevnik.bg/show/?storyid=567118&p=2.

Между другото аз съм сигурна, че Държавата не спи и има хора, внедрени от години на ключови места в обекти, представляващи заплаха за държавността изобщо. Всяка държава е длъжна да има такива хора.
Мерси! За съжаление прочетеното не ме кара да мисля, че се е самоубил, по-скоро обратното.

# 46
Много странно самообесване,като професор патоанатом,предполагам,че може да се сети за поне 100 други начина за "самоубийство",а не на детските катерушки.......................
   
   Peace Съмнявам се да е самоубииство. Той имаше много проблеми покрай експертизите си.

# 47
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 224
току - що казаха по бТВ че проф. Раданов е имал неизлечима болест. то хубаво, ама такъв интелигентен човек да се обеси на детска площадка, ми се струва адски странно.

# 48
  • Мнения: 206
Нали знаете на колко години осъдиха общо убийците на Чората? Не е за преглътване...
А това, че сина му се е обесил така, че уж бл болен... те убийците са си опекли нещата, все пак са професионалисти.
Човек с неговия интелект няма да се обеси толкова показно и то на място, където дори и деца могат да го намерят

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 14
Бог да му прости и лека му пръст на проф.Раданов!Дано истината излезе наяве поне тук!

# 50
# 51
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Цитат
Доц. Христов: Ако проговоря може да спрат погребението на проф. Раданов
http://netinfo.bg/?tid=40&oid=1242995

Цитат
Доган не се прости с мъртвия Ахмед Емин
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1242985

 Confused защо ли?

# 52
  • Мнения: 2 032
От Медиапул и Стояна Георгиева, по повод особено съмнителните (само)убийства. "Лична драма".

http://www.mediapool.bg/show/?storyid=144906

# 53
  • Мнения: 2 013
Най-сосната версия, която чух е, че Доган, в пристъп на ярост, е застрелял Емин.

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Ами започнаха да разследват Доган и самоубийствата зачестиха. Всички са толкова овързани, че няма да се учудя и на нови, последващи ги такива. Прокурорите, в малките градове се хранят на една маса с престъпниците от един или друг вид. Заедно на закуска си сърбат шкембе чорбата, ходят на лов. Вие какво искате, приятел да вкара приятеля си в затвора ли!?  newsm78 Най-слабите отпадат първи.

# 55
  • Мнения: 4 892
Най-сосната версия, която чух е, че Доган, в пристъп на ярост, е застрелял Емин.


Според някакви си там невзрачни.......слухове, само Доган е имал право да носи оръжие в "сарая"......

Алиса, както винаги Стояна Георгиева пише много точно. И без излишъци. Добре, че има mediapool.

# 56
  • Мнения: 2 018
Случаят с Ахмет Емин ми прилича на ритуално самоубийство с мотив: " Предадох вожда и учителя и заслужавам да умра. Аз съм нищожество".

Ако това е така, не мисля, че щеше да го направи в сараите на "вожда си". Това само вреди, а той не е бил глупав човек.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт