Любители на котки - тема 14

  • 25 705
  • 447
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 4 116
А аз днес по центъра какво малко сладко кученце видях - и то търчеше милото след една жена, която очевидно нямаше и представа, че то я следва. И тя си пресече на 2 пъти булеварда - аз гледам и тръпна да не го смачка някоя кола. По едно време минаха зад моята кола и аз отворих врата да сляза да го взема, ама се отдалечиха,  а и светофара светна зелено и трябваше да потеглям. Още ми е притеснено за палето.

# 376
  • Враца
  • Мнения: 876
Mims spoko много лошо още повече че е мъниче

 bushkata това коте все едно е наша Джувания...онзи ден мъж ми спасил едно комшийско кротко кученце от нея...
Казвала съм вече как прибирайки се тя ни чака пред входната врата (още повече че сега захладнява вечер) и аз се прибрах да и сипя храна, а както всяка вечер Java навигира на мъжо как да прибере колата в двора...и вече затваряйки входната порта една баба с бастунче (комшийка която всяка вечер си разхожда болонката) минали покрай тях при вечерната си разходка...и мъж ми се изумил като видял как отминали на няколко метра Джувания го задебнела да го уплаши  и нападне...много се притеснил че бабата е възрастна, кучето и то да не ги стресне и да им стане нещо и бързо я гепил...и идва доволен и ми вика спасих едно куче от Java ...а те двамката най редовно си се дебнат и плашат, но който им не е свикнал се стряска...систъра е редовната жертва в плашенето от Джувания...умира си от кеф да плаши сисъра или да и погажда номера, а пък по - готиното е че систъра ми и кряска и понякога като ги наблюдавам си мисля че Джава, ако можеше би реагирала така  hahaha hahaha hahaha най - редовно и се крие в коша за пране и като реши да пере изхвърча коте

иначе систъра ми обяснява сутрин като станем идва проверява ни какво правим и излиза...всяка сутрин един и същи ритуал...напоследък ме изумява като я повикам по име (редовно се крие на различни места в къщата и няма откриване) и тя с едно мяуууу тича...незнам дали защото като вечеряме знае че като я викам означава че ще и дам мръвчица или просто е поумняла...

и да не ме упрекнете като мъжо че я уча да хапва докато вечеряме...мръвчиците се дават само и единствено в купичката и...тя е двойна и едната част е за лакомства другата за консервите...

иначе е послушна душичката ...може с часове да седи на диванчето и да наблюдава какво става на масата, но никога няма да открадне от чинията  Naughty
ярък пример за това е тази снимка...може часове да прекара така и само ще се чува едно сърцераздирателно мяууууууу от време на време

# 377
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 513
Хоп и аз в темата на колегите-коткари Simple Smile.Винаги съм обожавала котките.От както се помня,все се грижа за някой бездомен мустачко.Последно в двора ни се окоти една Писа,но я блъсна кола и аз се заех да храня малките с Фризолак през 2 часа.Напук на прогнозите едното мъниче оживя и след направените му ваксини стана горда,селска котка.Е, вярно че третия етаж(където ги гледах)си смени името на Бълхарника и доста време връщащите се от там имаха къси чорапки от бълхи но....целта оправдава средствата.
Сегашният писан се нарича Фродо.На 6 е.Абсолютен домошар и любител на цветя.Пък и спестовник-има си ергенска квартира под камината и редовно я зарежда с лукчета,чесън,орехи,които краде от стелажите.Но си е от полза,когато закъсам-само се натиквам в Бърлогата и си набавям нужното.
Ето го и милорд-  http://drozofila.multiply.com/photos/album/10/FRODO#1

# 378
  • Мнения: 1 027
Хоп и аз в темата на колегите-коткари Simple Smile.Винаги съм обожавала котките.От както се помня,все се грижа за някой бездомен мустачко.Последно в двора ни се окоти една Писа,но я блъсна кола и аз се заех да храня малките с Фризолак през 2 часа.Напук на прогнозите едното мъниче оживя и след направените му ваксини стана горда,селска котка.Е, вярно че третия етаж(където ги гледах)си смени името на Бълхарника и доста време връщащите се от там имаха къси чорапки от бълхи но....целта оправдава средствата.
Сегашният писан се нарича Фродо.На 6 е.Абсолютен домошар и любител на цветя.Пък и спестовник-има си ергенска квартира под камината и редовно я зарежда с лукчета,чесън,орехи,които краде от стелажите.Но си е от полза,когато закъсам-само се натиквам в Бърлогата и си набавям нужното.
Ето го и милорд-  http://drozofila.multiply.com/photos/album/10/FRODO#1
  Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha хахаха, сладууур!!!
wb, а на Пуфи и трябва точно една секунда след като си се обърнал и вече не я гледаш, за да си свали някоя мръвчица от чинията....опасна е Simple Smile
ето да не забравите плюшондерчето ми -  Пуф с мама. Много се обичат двете. Мен и майка най-мн ни обича и спи само при нас. Нито при сестра ми, а да не говорим за татко и любимия... те са й фаворити отзад напред Simple Smile) не е нова снимката, ама нямам нова с по-добро качество, че все с gsm и...
хубава вечер!

# 379
  • София
  • Мнения: 1 825
Едно от моите котета има цистит, все му е студено и стои под някаква завивка по цяло денонощие. Брат му се опитва да си играе с него, а оня все се гуши някъде. Мисля да му купя палтенце, но май няма такива за котки. Препоръчайте някой магазин с богат избор в София, където има аксесоари за животни, за да му купя поне кучешко такова.

# 380
  • Мнения: 5 173
Емел, хвани някоя баба да му оплете Peace
иланг-иланг, искрено ме развесели с разказа и снимките Hug

# 381
  • Мнения: 229
Хоп и аз съм от колегите котарани седим си двете с Утето той легнал на рамото ми само за снимка сме ,но няма кой да ни снима че сме сами в къщи-довечера ще се гушим двамата
трябва да му пусна една по нова снимка ,че така се ошишка след като го кастрирахме ,ама е много кротичък сега.

# 382
  • Мнения: 854
Едно от моите котета има цистит, все му е студено и стои под някаква завивка по цяло денонощие. Брат му се опитва да си играе с него, а оня все се гуши някъде. Мисля да му купя палтенце, но май няма такива за котки. Препоръчайте някой магазин с богат избор в София, където има аксесоари за животни, за да му купя поне кучешко такова.
Щом му е студено, значи температурата му е паднала. Това никак не е добре, надявам се го лекуваш?
Сложи му пластмасово шише, пълно с гореща вода под завивката,  в кято се с гушило.

# 383
  • София
  • Мнения: 1 825
Лекувам го хомеопатично, но за сега няма видим резултат. Мисля да сменям лекаря, но все още не съм открила друг подходящ - хем ветеринар, хем хомеопат. Той по принцип си е зиморничав от малък, никога не е излизал навън. Ако докосне сняг на терасата, търчи като ненормален да се крие.  Joy Веднъж брат му избяга за една нощ, върна се с хрема, а на другия ден и двамата подсмърчаха. Беше много смешна гледка.
Идеята за оплитането на жилетка е много добра. Ще споделя с мама.

# 384
  • Мнения: 3 050
От много отдавна не съм писала тук и не съм чела, но виждам все хубави котенца Heart Eyes Heart Eyes
да ви покажа Алф (старото коте е при баба ми, тя го гледа)
по-късно ще ви разкажа за него, какъв характер има и какви бели прави Mr. Green


# 385
  • Мнения: 992


Някои мами питаха за Djinjari днес се чухме -  добре е, още не са се родили, но са в очакване!

това го копнах от ноемврийската темичка  Peace

нашта писана е добре , расте и все повече дивее, но това й е работата. Малката не я оставя на мира постоянно я влачи, слага я да спи, завива я. А то животинчето кротува и я търпи. Много са ви хубави всички писанки   Hug

# 386
  • Мнения: 4 116
Игуанке, добре си се завърнала. Страхотен е Алф, давай още снимки. И разказвай за него.

# 387
  • Мнения: 15 708
100% адреналинка , ей, този Топчо голям кефчо! Няма ли си някой батко да го запознаем с наша Дуци?! Grinning На пролет имам предвид......


Кълбовидна Мълния, да голяма е хипнотизаторка - особено като почне да ми намига със синьото око. Simple Smile





ами не мила няма си - но ни имайте впредвит за по нататък  Peace

# 388
  • Мнения: 15 708
Kotkovo, да ви е честит новия член на семейството Simple Smile Много е сладддъъъъъъък Heart Eyes
Bastet, разкошно котеее-направо се разтапям колко е мекичко и беличко  Crazy Simple Smile И с тези интересни очички-пу пу...
адреналинка, тоя Топчо само за мачкане- много е готииин Heart Eyes
относно това предаване- ужасно се радвам, че съм го изпуснала, защото сигурно щях да орева света... има за съжаление всякакви хора, не хора, а изверги... #Cussing out
Целувки на всички мърковци


мерси мерси - и аз много си го обичкам - а сина ми направо го обожава - макар, че от любов как го тормози - добре, че котето е добричко и крътичко

# 389
  • Мнения: 15 708
момичата, аз се включих във вашата тема, защото имам нужда от съвети и препоръки за мноого неща относно новия член на дома ни, тъй като явно не съм много запозната с гледането на малки котета от тази порода  Embarassed

искам, като за начало да ви помоля за съвет относно два проблема, свързани с Топчо

1. научи се да ака под спалнята - чистих го, мих с белина /по препоръка на една колежка/, какво ли не правих, но той продължава да го прави

2. точи си ноктите от дивана - ни знам как да го науча да не го прави там - взела съм му плетена кошница за тази цел, но малчото не иска и не иска

много ви моля, кажете ми как да го отуча от тези неща докато е още малък, защото мъжа ми е бесен и каза, че ако не успея в скоро да го отуча ще го изхвърлиии  newsm45

а аз и сина ми много си го обичаме котаранчо и не искам да се разделям с него

много ви моля за съвет  Praynig

бяха ми казвали за някакъв спрей, който отблъсквал котетата и за такъв, който ги привличал - има ли нещо такова  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт