За завърналите се в България: Липсва ли ви шопинга в чужбина?

  • 6 341
  • 102
  •   1
Отговори
  • Мнения: 147
Здравейте,
искам просто да разбера само на мен ли толкова ми липсва ежеседмичния шопинг в Англия, или наистина съм се била вманиачила. От 2 месеца съм в България и още не смея да стъпя в магазин, особено за дрехи, защото още от вратата ме нападат 2-3 продавачки, започват да ме оглеждат от глава до пети, да ме питат какво търся ?? и ако случайно се престраша да пробвам нещо да ме убеждават колко прекрааасно ми стои  smile3521 да не говорим че всичките са "тип бутик", т.е. идея си нямаш какво точно може да намериш вътре като стил, цени, размери и прочие.... та това едно на ръка, много ми липсват магазини като river island, jane norman, next, topshop, че даже и primark, а особено много надписите SALE  Grinning ама тези истинските Simple Smile а тука с тези цени... ooooh! та въпрос към други завърнали се: свикнахте ли изобщо или се връщате от време на време в лондон за един шопинг Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
Ужасен проблем имаш, съчувствам ти  smile3555

# 2
  • Мнения: 411
Само Лондон ли е чужбина...и само там ли може,да се върнем за шопинг Thinking

# 3
  • някъде
  • Мнения: 979
Верно ли не разбирате какво ви питат?!

# 4
  • Мнения: 147
е не е само лондон естествено Simple Smile казах го защото там ми е най-хубаво, иначе навсякъде се брои Simple Smile

# 5
  • Мнения: 3 423
Ад е шопингуването в София.
За другите градове нямам идея.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 999
Верно ли не разбирате какво ви питат?!

Разбират, но искат да покажат колко по-високо е нивото им. ТЕ се интересуват само от духовното.  Laughing

# 7
  • Мнения: 411
На споходилите ги подобна зла участ,мога да препоръчам пазарЯ в Димитровград  Mr. Green
там винаги е  SALE...
Сега сериозно:
Липсват цените,разнообразието и качеството.Но проблемът е преодолим, предвид общото състояние на републиката!

# 8
  • Мнения: 2 032
Нели, поседях си на ръцете, за да не пиша остри неща.
Просто погледнах, че си млада и ти давам the benefit of the doubt, че не си искала да звучиш дразнещо. За всички хора, които не могат да си позволят да отскочат до Лондон за пазаруване. И дори за кикимори като мен, на които може да им стане смешно баш пък кои магазини ти липсват.

# 9
  • Мнения: 9 904
на мен ми липсва пазаруването в такива магазини

# 10
# 11
  • Мнения: 147
sorry, явно не ме разбрахте, искам да кажа че ми липсват именно магазините за обикновените хора, където има всичко за всеки, излиза ти в пъти по-евтино отколкото в България и има размери дори и за 70кг хора като мен Simple Smile това тук още не съм го намерила Sad

# 12
  • Мнения: 1 212
... От 2 месеца съм в България и още не смея да стъпя в магазин, особено за дрехи, защото още от вратата ме нападат 2-3 продавачки, започват да ме оглеждат от глава до пети, да ме питат какво търся ??

С това не мога да се съглася съвсем ..... има и такива магазини, но има и други !  Peace
Иначе те разбирам. За Англия незнам , но наистина да се пазарува зад граница на много места е съвсем различно изживяване . Party
И предполага зависимост  Wink
Както са ти казали - лечимо е  Laughing

# 13
  • Мнения: 2 032

Нъц, Лиске.

А и авторката се конкретизира. За друго била темата. Имаше и преди теми, че липсват дрехи над размер "танцуващ кокал".

# 14
  • Мнения: 25 655
Не ми липсва нищо, което не познавам. Не се радвам на което.
Искаш ли да се сменим?

# 15
  • Мнения: 489
Едва ли ще ми липсва като се преместим, защото повечето марки вече ги има в България, както и сезонните разпродажби. Да не говорим, че има по-хубави обувки и малки номера дрехи. Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 1 883
МНОГО МИ ЛИПСВА!!!!! Целият този ритуал на шопинга!
С приятелките ми се уговаряхме, обикаляхме , търсихме намаления, разпродажби, после задължително по едно кафе,клюки,млюки! Беше си цяло забавление.
Тук, в София, подобен шопинг може да се прави може би само в Моловете и по Витошка.
Иначе: малки магазинчета, където не знаеш, дали продавачката на кеф ли е днес или не, може ли да пипаш стоките, съвсем малък избор, в 5 поредни магазина, едни и същи неща, ако въобще има намаления, то са супер смешни и т.н.

# 17
  • Мнения: 3 423
sorry, явно не ме разбрахте, искам да кажа че ми липсват именно магазините за обикновените хора, където има всичко за всеки, излиза ти в пъти по-евтино отколкото в България и има размери дори и за 70кг хора като мен Simple Smile това тук още не съм го намерила Sad

Радвай се, бе, маце, ако имаше размери за
дебелани, щеше ли да си толкова богата?

# 18
  • Мнения: 7 837
"Глутница кучета" или форумки, пазаруващи в близките до нас аутлети, цели 130 на едно място. Такава картинка си представям аз.

# 19
  • Мнения: 1 008
Липсват ми чужбинските намаления, особенно зимните.

# 20
  • София
  • Мнения: 12 173
Единственото, което ми липсва по темата е пазаруването в книжарница на четири етажа, в която можеш да пиеш кафе и цял ден да избираш книги подредени прилежно и красиво по теми и автори. Да мога да си купя и книга излязла преди 5 години без да се налага да я търся втора ръка на Славейков. Да знам, че по темата, която ме интересува в момента има прекалено много литература. Липсва ми лукса да чета нещо свястно в оригинал без да се налага да ходя по посолства и културни центрове и да поръчвам и след това да чакам нещо, което дори не съм сигурна, че все още ми се чете.
Колкото до пазаруването на дрехи- вече е въпрос само на пари, а който ги има и му отеснее пазара в София може да гепи самолета/автобуса/влака/колата и да му удари един безразборен шопинг където си пожелае. А ако няма толкова пари, но пак му е тясно има интернет- за справка На пазар в същия този форум.
А и, без да адвокатствам на авторката, много хора след като  поживеят на едно или повече други места стигат до фазата, в която където и да се намират все нещо им липсва.

# 21
  • Мнения: 147
Единственото, което ми липсва по темата е пазаруването в книжарница на четири етажа, в която можеш да пиеш кафе и цял ден да избираш книги подредени прилежно и красиво по теми и автори.
сега съвсем се затъжих  Cry

# 22
  • Мнения: 3 423
Единственото, което ми липсва по темата е пазаруването в книжарница на четири етажа, в която можеш да пиеш кафе и цял ден да избираш книги подредени прилежно и красиво по теми и автори.

Или да си лежиш на червените дивани
в книжарниците и да си четеш, ако са
заети тапицираните в червена кожа
люлки до прозореца. И аз го обожавам.

# 23
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 700
на мен ми липсва пазаруването в такива магазини

 Mr. Green

# 24
  • Мнения: 12 669
Не съм живяла в чужбина, но ми липсва. В България Маркс&Спенсър е бутик.

# 25
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
Липсва ми, разбира се! Живея си в България, но винаги , когато пътувам зад граница, отделям време за пазар. За мене - рядко  Mr. Green, за детето, за мъжО...
Обичам да пазарувам на намаления. Обикновено погледът ми попада на единствената дреха от новата колекция, висяща между намалените  Mr. Green

Как да не ми липсва ... на последното намаление, което  улучих в Зара памучните пуловери с дълъг ръкав за дъщеря ми ми струваха по 2.90 (евро)

# 26
  • Мнения: X
На мен пък като бях извън БГ ми липсваха точно онези магазинчета, големи колкото телефонна кабина, кажи-речи, от които по всяко време на деня можеш да си купиш примерно една дъвка, пакетче носни кърпички, топче кенефна хартия и са ти точно на две крачки от къщата. Много ми лиспваха, не ги прежалих и се върнах Hug

# 27
  • Мнения: 980
ЛИПСВА МИ!

Това е нещото, което някак си не преодолявам. И откакто съм се върнала дрешките от бг-магазини се броят на пръсти. А най-много ми липсва шопингуването по цял ден с приятелка- закуска с кафе в хубаво заведение, шопингобиколка, обяд при италианците, продължава шопингът, бира или кафе с торта за следобедна отморка, шопинг за последно и после цяла вечер се наслаждаваш на тръпнещите ти крака и ровиш в разните там торбички и кутийки.  Mr. Green

Сега веднъж годишно планирам да прескачам и зад граница и задължително да има такива мероприятия. И не само заради пазара, а и заради усещането, тръпката.  Peace

# 28
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Искам да кажа, че УЖАСНО ми липсва шопингът в чужбина.
То не се търпи.

# 29
  • Мнения: 5 647
Не съм живяла в чужбина, но пътувам често. Определено  БГ не става за какъвто и да е шопинг. Цените са надути, продавачките ги мързи да гледат.

# 30
  • Мнения: 12
определено и на мен ми липсва.има огромни магазини и като се запеснеш в тях забравяш къде им е изхода!подобни намаления няма тук от сорта на 70 80 90 % след като свърши сезона.

# 31
  • Мнения: 395
Липсва ми...ужасно ми липсва.....Шопингът ми е бил най-голямото удоволствие....обикновено събота рано сутринта...3-4 приятелки....ставаме в 7, пътуваме 1 час до МОл-а, пием кафе със закуска и в 9 като тръгнем...то си е цял маратон.....обяд в 13ч., после кафе към 4 и към 7 вечерта обратно вкъщи....с множесвто торбички......в Бълария не съм ходила на шопинг точно от 5 години...не знам дали и ще отида.....невероятно завишени цени, много малко разнообразие, лошо обслужване....не ме кефи и това е!!

# 32
  • Мнения: 4 380
Шопингът тук е по-голям ад отколкото в България предвид огромните разстояния до магазините и сравнително еднообразното им съдържание. Излезнеш ли по магазини, си загубваш цял ден и не ти мърда. И съвсем не е факт че ще си свършиш работа и ще откриеш това което ти трябва.  Ужасно досадна история.  В началото много ми липсваше българския шопинг. Обожавам уличките с малки магазинчета тип бутик и мразя големи магазини. Обичам да пазарувам мимоходом отивайки или връщайки се от работа, и мразя да посещавам специално магазин в търсене на нещо си. Още повече мразя пък да си губя времето в разни закусвални с боклуци. В България сядах в кафе на по кафе и цигара...Тук и кафето им противно и цигари не се пушат.  Sick

Това, което истински би ми липсвало в България, това са ниските цени и изгодни намаления.  И вероятно голяма част от избора, въпреки че и тук ми липсва пък час от избора който има в България и няма тук.
Биха ми липсвали редовните и по график намаления на разни стоки и особено хранителни. Би ми липсвало и кафеството на някои стоки.

Мда, в България е скъпотия...Не знам как се живее с такива заплати. newsm78 Абе срамота е тук да купувам кг. кайма за 2 лв., в България да е двойно.
С бутикови дрехи хората може да не са облечени, но и гладни ли да ходят?

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 08:38 от xenia

# 33
  • Мнения: 2 099
На мене ми липсват размери.Не съм пълна,слаба съм.обаче висока.Вече близо 2 месеца си търся дънки.Харесах едни UB джийнс или нещо подобно ,мерих.Ами те крачолите ми над кокалчето...почувствах се като гащат петел и продавачката като ми заяви ехидно че шиели по стандарт за НОРМАЛНА бг жена ме засърбяха ръцете да и фрасна един през средата на мутрата.Внасят дънки дължина 32 и на мене са ми къси.И какво?Търся в секънд хенда,в аутлети Зара и в други незнайни дупки.Думи нямам.Аз съм 176,нося ток и търся дънки 106 см дълги минимум.Писна ми.Вчера пак обикалях и пак нищо.Блузи къси в ръкавите.Не разбирам да нося европейски номер 36,в БГ да мося 46 или 48 горна дреха???Вярно с тесен ханш и широк гръб съм,ама честно казано пазаруването ме отчайва до степен да се подтисна и да се мисля за гърбушкото от Нотр Дамм.Костюм от 2 части не разделяли.Немога да си купя по-малка пола и по-голямо сако.Сакото ми тясно в раменете полата добре.Взема голям номер сакото добре,полата голяма.Харесах кожено плато,ръкавите ми къси.Ами вие сте дълга много...абе дейба какво да направя???Да взема да се одрежа да вляза в стандартите.Пуу пак се вбесих!

# 34
  • Мнения: 4 380
На мене ми липсват размери.Не съм пълна,слаба съм.обаче висока.Вече близо 2 месеца си търся дънки.Харесах едни UB джийнс или нещо подобно ,мерих.Ами те крачолите ми над кокалчето...почувствах се като гащат петел и продавачката като ми заяви ехидно че шиели по стандарт за НОРМАЛНА бг жена ме засърбяха ръцете да и фрасна един през средата на мутрата.Внасят дънки дължина 32 и на мене са ми къси.И какво?Търся в секънд хенда,в аутлети Зара и в други незнайни дупки.Думи нямам.Аз съм 176,нося ток и търся дънки 106 см дълги минимум.Писна ми.Вчера пак обикалях и пак нищо.Блузи къси в ръкавите.Не разбирам да нося европейски номер 36,в БГ да мося 46 или 48 горна дреха???Вярно с тесен ханш и широк гръб съм,ама честно казано пазаруването ме отчайва до степен да се подтисна и да се мисля за гърбушкото от Нотр Дамм.Костюм от 2 части не разделяли.Немога да си купя по-малка пола и по-голямо сако.Сакото ми тясно в раменете полата добре.Взема голям номер сакото добре,полата голяма.Харесах кожено плато,ръкавите ми къси.Ами вие сте дълга много...абе дейба какво да направя???Да взема да се одрежа да вляза в стандартите.Пуу пак се вбесих!

 Mr. Green На твое място не бих се ядосвала. Що аз не съм с такъв ръст. Бих носила къси полички и показвала дълго бедро. Mr. Green Пък "стандартните" да си носят смотаните дънки.

# 35
  • Мнения: 12 669
Рибозом, аз пък си мислех, че стандартната българска жена е поне 176. Защото на мен всичко ми е дълго и се налага да скъсявам. Пък сещаш се, че му се разваля фасонът. А пола, ако си купя, изглеждам като циганка вретенарка.  Саката мога като манто да си ги нося.

# 36
  • София
  • Мнения: 12 173
Рибозом  Аз съм висока 180 и не ме питай как си намирам панталон. Добре, че покрай раждането напълнях малко и сега ми стават някои големи номера. Преди бях 65 кг и като влизах в който и да е  магазин ми казваха "АААААААА, нямаме тоооооолкова големи номера". Чувствах се като Гъливер в страната на лилипутите, но и в Испания беше същото, а и в други страни с не толкова високи хора. Дънки за високи има обикновено в Манго, но там се налага да ги скъсиш, толкова са дълги.

# 37
  • Мнения: 2 891
Рибозом, аз пък си мислех, че стандартната българска жена е поне 176. Защото на мен всичко ми е дълго и се налага да скъсявам. Пък сещаш се, че му се разваля фасонът. А пола, ако си купя, изглеждам като циганка вретенарка.  Саката мога като манто да си ги нося.

Ами роклите? Талията им ми се връзва около ханша. Трябва винаги да избирам нещо прилепнало с неопределена талия или с висока, която на мен да ми дойде на кръста  Mr. Green Къде има линия за ниски дами, а?

# 38
  • Мнения: X
Рибозом, аз пък си мислех, че стандартната българска жена е поне 176. Защото на мен всичко ми е дълго и се налага да скъсявам. Пък сещаш се, че му се разваля фасонът. А пола, ако си купя, изглеждам като циганка вретенарка.  Саката мога като манто да си ги нося.
хахах, и аз съм така.

# 39
  • Мнения: 1 352
За  нестардатните мислят май само в Esprit, там има дънки всякаква номерация -  дължина и ширина.

# 40
  • Мнения: 24
На мен честно казано не ми липсва шопинг, защото същите парцаляци ги има и тук, а не се задълбочавам в дреболии, че тук стрували с 14 евро повече, нито пък чакам разпродажбичка, че да си накупя хубави ризи. Но ми липсва миризмата на конски фъшкии, кафе и пури рано сутрин край Щефансдом, липсва ми онзи спокоен, уравновесен и готин Селтакис, който бях там...

# 41
  • Мнения: 219
Даааа лошо е положението в родината ама туй то! Аз не съм живяла в чужбина, но ходех в командировки и си срадях 1 или 2 часа за шопинг.... Сега естествено се командировам в глуравите и скъпи молове...
Най се дразня на магазините тип ишлеме - демек голяма далавера! Да ама като видех в чужбинско, че нещата оригинално са по-евтини, направо  #Cussing out #2gunfire

# 42
  • Мнения: 2 386
Да, да, да! Бях си в България за няколко месеца и го изпитах, остави възвишените да не знаят какво е! В провинциалния ми иначе любим град магазините са от типа '' Купи ми бат' Кольо от Димитровград и чич' Хасан от Капалъ чарши и аз ви го давам на тройна цена''.  Sick  Отделно оглежданията, коментарите, нахалството, липсата на размери! Аз нося 41 номер обувки и в един уж читав магазин (Фабио май беше?)  ми възкликнаха ''Че това женски крак ли го носи?!'' Ой, лелее, мамини, как ги подредих ...

Ксения е права, тук понякога досадяват разстоянията и огромния избор. Само в един магазин от типа на Мейсис е възможно да видиш повече стока накуп, отколкото във всички молове в София взети заедно. И това подлудява, но и дава огромни преференции откъм модели, размери и цени. Мда, май с цените трябваше да започна.  Heart Eyes

# 43
Neli az Jiveia vuv Valencia, tuk susto ima golemi razprodajbi i kato se prebiram v BG susto mi lipsvat namaleniata po magazinite!

# 44
  • Мнения: 3 423
Какви намаления, бе, това е най неприятното
време за пазаруване, както и съботите или пък
около празниците времето. Озверели маси, ужас.
Избягвам ги, искам си спокойствието.

# 45
  • Мнения: 109
Искам да кажа, че УЖАСНО ми липсва шопингът в чужбина.
То не се търпи.

 Joy Joy Joy

 Peace

# 46
  • Мнения: 2 386
При нас намаленията са всеки ден, Лис. Няма тарапана, стига да не те мързи..

# 47
  • Мнения: 7 837
При нас намаленията са всеки ден...

И да и не. Защото, ако съдиш по рекламите на Мейсис, Колс и подобни, всяла седмица те заливат със 30-50% сейл. Обаче, MSRP е една от най-големите манипулативни уловки, като започнеш от автомобили и стигнеш до дрехи.

# 48
  • Мнения: 1 959
Не. Така описаният шопинг не ми е липсвал.
Липсваше ми интернет пазаруването. Спокойно да си разглеждам, избирам, поръчвам...от всякъде..
Да си платя спокойно с картата, а не да се притеснявам, че някой гений ще ми я източи.
Каквото не ми хареса да го върна/заменя без проблеми.

# 49
  • Мнения: 2 386
Права си, но винаги има Marshalls/Nordstrom Rack опцията, където си идват под МСРП и тепърва ги намалят още.. В България такъв тип магазини просто няма и ако искаш нещо хубаво, трябва да се охарчиш подобаващо (без да се знае от коя граница го е внесъл Кольо, всъщност  Laughing).

# 50
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Какво сега, по тази тема трябва да отговарят само мами живяли в чужбина ли?

Аз лично не харесва моловете, имам си няколко магазничета (наистина бутикови), които посещавам с кеф...и да, разкарвам се яко, защото са в различни квартали. Не ми тежи, забавлявам се.

# 51
  • Мнения: 22 450
Рибозом, ориентирай се към онлайн търговията. ))) Там си има дънки с различна дължина.

# 52
  • София
  • Мнения: 3 099
Още ми кърви сърцето всеки януари за Мейсис... Там съм преживявала разпродажба, от която се сдобих с нов, но и пълен куфар 30 кг. Други чак такива извращения нямам, май.

# 53
  • Мнения: 932
Липсва ми!Липсва ми!Още съм в Англия,ама с две деца приключих с хубавото изживяване.Защото като отида,си прекарвам времето в гонене на Елла и кърмене по пейките.В Бг е много по-спокойно за мен/като има кой да ги гледа/.Харесва ми разнообразието-само аз ли съм така?Харесва ми точно това,че във всеки магазин има различни неща.Аз лично си намирам по-красиви дрехи в България. newsm78

# 54
  • Мнения: 72
Липсва ми!Липсва ми!Още съм в Англия,ама с две деца приключих с хубавото изживяване.Защото като отида,си прекарвам времето в гонене на Елла и кърмене по пейките.В Бг е много по-спокойно за мен/като има кой да ги гледа/.Харесва ми разнообразието-само аз ли съм така?Харесва ми точно това,че във всеки магазин има различни неща.Аз лично си намирам по-красиви дрехи в България. newsm78
Не си. И аз все си чакам почивката в България, за да пазарувам. Хубавите ми неща са все оттам, без да са "маркови", купувани от малки бутичета, и вероятно шити в някой гараж.  Simple Smile Виж, намаленията биха ми липсвали.

# 55
  • Мнения: 690
Липсва ми много Simple Smile Особено като започнеха разпродажбите - любимата ми беше по времето на Деня на благодартността  Heart Eyes Най-готиният шопиг, който съм правила беше супер страненен Simple Smile Бях си купила Миракъл на Ланком. Доплатих 20 долара и получих несесер с червило, спирала, лак, пудра и... франзела  Laughing Френското си е френско Wink Хубаво е, че Гърция е на близо да се ходи за съботно-неделни трипчета, макар и с бебе да са си истинско предизвикателство поне за момента Simple Smile

# 56
  • Мнения: 4 380
Липсва ми много Simple Smile Особено като започнеха разпродажбите - любимата ми беше по времето на Деня на благодартността  Heart Eyes Най-готиният шопиг, който съм правила беше супер страненен Simple Smile Бях си купила Миракъл на Ланком. Доплатих 20 долара и получих несесер с червило, спирала, лак, пудра и... франзела  Laughing Френското си е френско Wink Хубаво е, че Гърция е на близо да се ходи за съботно-неделни трипчета, макар и с бебе да са си истинско предизвикателство поне за момента Simple Smile

Егати и готиния шопинг. Несесерите обикновено вървят безплатно към покупката. Без франзели обаче. Laughing Това във Франция ли ти го пробутаха за 20 дол.?

# 57
  • Мнения: 130
river island, jane norman, next, topshop боже как само ми липсват. точно това са мойте магазини, но и в гърция ги няма  Sad Искам някой ден да се озова с пълна карта точно в тези магазини за неопределено време  Rolling Eyes

# 58
  • Мнения: 690
Липсва ми много Simple Smile Особено като започнеха разпродажбите - любимата ми беше по времето на Деня на благодартността  Heart Eyes Най-готиният шопиг, който съм правила беше супер страненен Simple Smile Бях си купила Миракъл на Ланком. Доплатих 20 долара и получих несесер с червило, спирала, лак, пудра и... франзела  Laughing Френското си е френско Wink Хубаво е, че Гърция е на близо да се ходи за съботно-неделни трипчета, макар и с бебе да са си истинско предизвикателство поне за момента Simple Smile

Егати и готиния шопинг. Несесерите обикновено вървят безплатно към покупката. Без франзели обаче. Laughing Това във Франция ли ти го пробутаха за 20 дол.?

Не - в САЩ  Mr. Green Беше много изгодно..Някъде към $60 беше парфюмът (ако не ме лъже паметта), а другите козметика не беше тестер размери. Обаче голям срам брах да се разхождам с франзела из мола  ooooh!

# 59
  • София
  • Мнения: 3 099
Егати и готиния шопинг. Несесерите обикновено вървят безплатно към покупката. Без франзели обаче. Laughing Това във Франция ли ти го пробутаха за 20 дол.?

Не - в САЩ  Mr. Green Беше много изгодно..Някъде към $60 беше парфюмът (ако не ме лъже паметта), а другите козметика не беше тестер размери. Обаче голям срам брах да се разхождам с франзела из мола  ooooh!

Ксенче, това си е оферта, мацко, не бързай да я иронизираш. Пък и Ланком е добър избор в декоративната козметика, сигурна съм знаеш.

# 60
  • Мнения: 4 380
Миракъл за 60 не може да е изгодно.  Цената му е към 30 дол. Несесерите не винаги са с тестер-размери, но не помня някога да съм доплащала за несесер. В цената на парфюма вече са си заложили няколко пъти  цената на несесера, има си хаз и допълнително да им го плащам.  
Да си в Щатите и да се хващаш на уловки с несесерчета по скъпите магазини е срамота. Доста по-срамно от разхождане с франзела из мола.

# 61
  • София
  • Мнения: 3 099
Миракъл за 60 не може да е изгодно.  Цената му е към 30 дол. Несесерите не винаги са с тестер-размери, но не помня някога да съм доплащала за несесер. В цената на парфюма вече са си заложили няколко пъти  цената на несесера, има си хаз и допълнително да им го плащам.  
...

Сет от стандартни продукти на Ланком (пудра, червило, спирала, лак) в несесер за общо 20 долара има друго звучене.
За цената на парфюма мога да кажа, че често зависи от милилитрите...

# 62
  • Мнения: 4 380
Миракъл за 60 не може да е изгодно.  Цената му е към 30 дол. Несесерите не винаги са с тестер-размери, но не помня някога да съм доплащала за несесер. В цената на парфюма вече са си заложили няколко пъти  цената на несесера, има си хаз и допълнително да им го плащам.  
...

Сет от стандартни продукти на Ланком (пудра, червило, спирала, лак) в несесер за общо 20 долара има друго звучене.
За цената на парфюма мога да кажа, че често зависи от милилитрите...

Това е цената за 100 мл. А козметиката на Ланком е евтина по принцип. Както и Клиник или Ести Лаудер. Всъщност, зависи къде и как е купено...Аз съм купувала червила на Герлен и Диор за по 5 лв. бройката.

# 63
  • София
  • Мнения: 3 099
........А козметиката на Ланком е евтина по принцип. Както и Клиник или Ести Лаудер. Всъщност, зависи къде и как е купено...Аз съм купувала червила на Герлен и Диор за по 5 лв. бройката.

Мога да те уверя, че в Европа ни се налага да пазаруваме козметика извън разпродажби и изброените от теб марки СА добри и скъпи. Включително Ланком.

Ей, изкривени представи имате от този консуматорски, разпродажбен подход в Америка....

# 64
  • Мнения: 690
Миракъл за 60 не може да е изгодно.  Цената му е към 30 дол. Несесерите не винаги са с тестер-размери, но не помня някога да съм доплащала за несесер. В цената на парфюма вече са си заложили няколко пъти  цената на несесера, има си хаз и допълнително да им го плащам.  
Да си в Щатите и да се хващаш на уловки с несесерчета по скъпите магазини е срамота. Доста по-срамно от разхождане с франзела из мола.

Ксения, все пак говоря за преди около 5 години, когато самият парфюм излезе  Peace Много се връзвате обаче - разказах весела история, от която пазя добри спомени  Wink btw - парфюмът си беше 100мл Wink

# 65
  • Мнения: 4 380

Ей, изкривени представи имате от този консуматорски, разпродажбен подход в Америка....

Това е много вярно. Ужасно ни глезят всякакви разпродажби и да купиш нещо за редовна цена хич не е добре. Laughing Определено би ми било много кофти в това отношение в България. Аз редовно се ужасявам от българските цени подочувайки от разни източници, но на място и без разпродажби...сигурно е ужасно. newsm78 Sick Забравяш за маркови дрешки и маркова козметика. newsm78 Ще си купиш палтенце от Донна Каран ама друг път.

Джоли, май ти развалих хубавия спомен от изгодната покупка. Извинявай!

# 66
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 390
Липсва ми възможността всяка седмица да харча по един джоб пари за дрехи, обувки и глезотии.

# 67
  • Мнения: 2 099
Ех Ксения,разпродажбите в Бг не са това което са...какво да ти кажа.Намалено с 10 % ама преди това с надценка 40.Няма празно.Донна Карън от Бг,чак се затъркалях при мисълта да си купя.Продават колекции от миналия сезон на цени прет-а- порте.Мерси съм.То ако ида в Милано по време на модната седмица може да го купя по-евтино отколкото в Бг бутик.Някоя мадама паралийка може и да кихне 2 бона за палто,аз толкова немога.

# 68
  • Мнения: 690
Ксения,  Hug

Аз се ужасих като влязох в магазина на Русалийски проход, където продават Bebe. Тениска с логото, която съм си купувала за $25, беше към 70лв - проста бяла тениска с надпис  Shocked  А толкова ми харесва тази марка  Whistling

Близо до Ню Йорк има огромен аутлетен мол, който обожавах. Огромна площ с огромни намаления.

Еиии, сега ми напомнихте, че имам една блуза на DKNY, която мога да извадя Simple Smile Мерси  Peace

# 69
  • Мнения: 980
Еййй, върнахте ме в един друг живот..... Thinking

# 70
  • София
  • Мнения: 1 732
Аз съм 176,нося ток и търся дънки 106 см дълги минимум.Писна ми.Вчера пак обикалях и пак нищо.Блузи къси в ръкавите.Не разбирам да нося европейски номер 36,в БГ да мося 46 или 48 горна дреха???Вярно с тесен ханш и широк гръб съм,ама честно казано пазаруването ме отчайва до степен да се подтисна и да се мисля за гърбушкото от Нотр Дамм.К.Ами вие сте дълга много...абе дейба какво да направя???Да взема да се одрежа да вляза в стандартите.Пуу пак се вбесих!

Рибозом, много се смях с твоя постинг Laughing
Преди време се оплаквах от подобни неща - аз съм 1.74-1.75 и в повечето бг дрешленца не мога да си напъхам и едната нога (а иначе съм 58-59 кила).
Още си нося парцалките, дето ги купувах по бригадите из Щатско преди 3-4 години, че много издържаха и евтини бяха.
По темата - да, липсва ми пазаруването в чужбина. Щото тук само се подтискам по магазините. И се подтискам, защото стоките са скъпи, не са читави и ми ги пробутват намусени каки.

Пък за обувки - кошмарът е пълен. Номер 41 нося, една колежка-трът само ми обяснява колко ми е голям кракът.
Ама да беше само тя, с мед да я нахраня. Като вляза в магазин да търся обувка "ООООО, 41?!? Че то само до 40 ги правят тия модели!"  #Cussing out
Мани....да не се подпочваме, че мога листа да изпиша.

# 71
  • Мнения: 10
Авторката се изказва за Англия сякаш само там е чужбина. Чужбина е навсякъде извън България. Аз имах щастието да се докосна до Милано, която си е все пак Европейска столица на модата. Там са основно бутици на Версаче, Гучи и др. та просто ми се взе акъла. Шопинга наистина е незаменимо, но скъпо удоволствие. В България има много скъпи неща, но съмнителни. Качеството на дрехите,обувките от там  е просто гарантирано. Цените са високи, но не чак толкова, като се има в предвид скъпите бутици и в България. Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 2 430
Липсва ми възможността всяка седмица да харча по един джоб пари за дрехи, обувки и глезотии.
Peace

# 73
  • Мнения: 147
Авторката се изказва за Англия сякаш само там е чужбина. Чужбина е навсякъде извън България.

ааа моля, моля Simple Smile аз вече уточних, че визирах Англия защото там ми е най-любимо и съм прекарала най-много време за шопинг  Wink то е ясно, че навсякъде си е чужбина  Peace между другото съм пообиколила доста, но засега май най-добрите намаления съм видяла именно в Англия и САЩ, може и греша  newsm78

# 74
  • Мнения: 121
Липсва ми... и още как?! Sad
Две поредни години се връщах от Щатите с пълни куфари и с радост пазарувах и в най-луксозните бутици, защото можех да си го позволя. Рокля на GUESS - $60, същата в България - 370 лв. Ще кажеш, че и плащат самолетния билет  newsm78
Просто ми става тъжно, като дойде време за шопинг в София  #Crazy, но какво да се прави....

# 75
  • Мнения: 110
Здравейте,
искам просто да разбера само на мен ли толкова ми липсва ежеседмичния шопинг в Англия, или наистина съм се била вманиачила. От 2 месеца съм в България и още не смея да стъпя в магазин, особено за дрехи, защото още от вратата ме нападат 2-3 продавачки, започват да ме оглеждат от глава до пети, да ме питат какво търся ?? и ако случайно се престраша да пробвам нещо да ме убеждават колко прекрасно ми стой smile3521 да не говорим че всичките са "тип бутилка", т.е. идея си нямаш какво точно може да намериш вътре като стил, цени, размери и прочие.... та това едно на ръка, много ми липсват магазини като river island, Jane Norman, next, top shop, че даже и prim ark, а особено много надписите SALE  Grinning ама тези истинските Simple Smile а тука с тези цени... :о: та въпрос към други завърнали се: свикнахте ли изобщо или се връщате от време на време в Лондон за един допинг Simple Smile

Аз живея в WOLTON-ON-THAMSE, това е 4-та зона на Лондон, завърнах се преди 2 седмици, и се чувствам поспящия начин, дрехи си купувам само от Англия, простотията и грубостта на продавачите тук е безгранична.Още първия ден като се върнах в България бях един голям супермаркет в Пловдив, където една жена от персонала се скара с едно момиче още от вратата, крещяха и двете към 7-8 мин, нещо което в Англия е недопустимо, първото нещо което си помислих беше"Добре дошла в България".Иначе мойте любими магазини са NEXT  и най-вече MARK$SPENSER, от Primark си купувам дрехи само за вкъщи, но и те стават имат хубави слуйчари, бельото ми е само то triumf, тук в България влезнах в магазин Триумф и мога да ти кажа, че сутиените са-поскъпи от тези в Англия, там има до 70% намаление на бельо, нещо което в България скоро няма да доживеем да видим.
След един месец си заминавам и много се радвам за това.
Липстват ми донотите на Sainsburys.

# 76
  • Мнения: 2 386

А разбират ли те в Лондон? Че с тези слуйчари и доноти.. Laughing

Последна редакция: пт, 24 окт 2008, 01:26 от Ева на сцена

# 77
  • София
  • Мнения: 2 430

А разбират ли те в Лондон? Че с тези слуйчари и доноти.. Laughing


hahaha Joy

# 78
  • София
  • Мнения: 3 099

Ей, изкривени представи имате от този консуматорски, разпродажбен подход в Америка....

Това е много вярно. Ужасно ни глезят всякакви разпродажби и да купиш нещо за редовна цена хич не е добре. Laughing
...

Мда. Щеше да е супер, ако и ценностите по тези географски ширини не бяха с разпродажбена стойност...  Wink Не може движещото мото да е ''American way of life - More & more'', Диор да е 5 лв, и да няма преоценка на стойностите въобще...

# 79
  • Мнения: 927
Мнооого ми липсва!!! Благодарение на компанията, в която работех в Дубай, получавах страхотни отстъпки и подаръци в парфюмерийни магазини, бутиците на YSL, Armani, Gucci...( при разпродажба ние се ползвахме с 75-90% дискаунт ) Много обичах да си пазарувам и от други магазини  Grinning... Е, на мъжът ми му се изправяше косата като видеше баланса по кредитната ми карта.. Laughing, а сега тук избора ми е сведен почти до нула, защото аз съм едричка , а в Бг се продават дрехи само с манекенски размери  Confused

# 80
  • Мнения: 690
Като стана дума за белъо - много ми липсва Victoria's Secret - сутиените ми омаляха Wink (че сега с млекоцентралите  Crazy) обаче материите не са мръднали. Дали доставят до БГ при онлайн пазавуването? Накой ако се е интересувал да не ровя. Praynig

# 81
  • Мнения: 110

А разбират ли те в Лондон? Че с тези слуйчари и доноти.. Laughing



Настина ли не знаеш какво е донот има ги вече навсякъде в България, това са понички, мисля, че и слуйчър е ясно какво е аз на български не знам как се казва това е спортна блузка с качулка.

# 82
  • София
  • Мнения: 12 173
valia001 Да ти кажа последните ти включвания направо ме изумиха. Доста емигранти се опитват да си доказват с всяко идване у нас колко е гадно и ръсят реплики като "Добре дошли в БГ" на всяка дупка по улицата. И защо? За да се убедят, че си струва да са никои в една чужда студена страна, да продължават да се завират в малки стаи в кофти квартали и да ходят на зле платена работа, в която ги третират като боклук. Но после се връщат / Уелком в Бг/ и ни махат кюфтетата от очите, за да скиваме колко "доноти" и "слуйчари" има по света. Все едно единственият начин да научиш нещо за света е като се завираш по чуждестранните канафки. Има един тип хора, за които навсякъде е "Уелкъм в Бг", защото където и да отидат все стигат до огледалото виждат себе си и се отвращават.
Тъжно ми е, заради това което преживяваш. Да си никой в чужда страна е тежко, но и да няма къде да се върнеш, защото е у дома е шит. Е това е шит.

# 83
  • Мнения: 4 380
valia001 Да ти кажа последните ти включвания направо ме изумиха. Доста емигранти се опитват да си доказват с всяко идване у нас колко е гадно и ръсят реплики като "Добре дошли в БГ" на всяка дупка по улицата. И защо? За да се убедят, че си струва да са никои в една чужда студена страна, да продължават да се завират в малки стаи в кофти квартали и да ходят на зле платена работа, в която ги третират като боклук. Но после се връщат / Уелком в Бг/ и ни махат кюфтетата от очите, за да скиваме колко "доноти" и "слуйчари" има по света. Все едно единственият начин да научиш нещо за света е като се завираш по чуждестранните канафки. Има един тип хора, за които навсякъде е "Уелкъм в Бг", защото където и да отидат все стигат до огледалото виждат себе си и се отвращават.
Тъжно ми е, заради това което преживяваш. Да си никой в чужда страна е тежко, но и да няма къде да се върнеш, защото е у дома е шит. Е това е шит.

Ехо, я по-полека с канафките, завирането в малки стаи в кофти квартали, смотаната работа и третирането като боклук! Ако на теб това ти се е случило, не си образеца за обобщаване.

# 84
  • Мнения: 2 386

А разбират ли те в Лондон? Че с тези слуйчари и доноти.. Laughing



Настина ли не знаеш какво е донот има ги вече навсякъде в България, това са понички, мисля, че и слуйчър е ясно какво е аз на български не знам как се казва това е спортна блузка с качулка.

Нямах представа! Благодаря ти! В моето село ядем донъти и носим sweatshirt-и. Селото ми е Сиатъл.

Ох, Ивон, всеки път препрочитам мненията ти в тези теми, всеки.. Не знам защо си обрала и възприела предимно негативите на едно толкова необятно общество, това по принцип правят едни други хора, от които ти със сигурност не си.. Не разбирам, честно. Да, има консуматорско общество, но в Бълария няма ли - телефончето на масата, дрешките на главната и колицата пред блока. Аа, не били всички така? Ами същото  важи и за Щатите..  Простият човек, живеещ на 1-вия ''етаж'' от пирамидата на Маслоу,  си е прост, без значение  на какъв език говори и за колко си е купил гащите. И дали са Циунг Хи или Армани.
Да, приятно ми е, че си купувам разни глезотийки на сейл, но и ти сподели същия гъдел в Мейсис. Значи всеки може да се кефи без непременно това да променя ценностната му система.. А що да няма такива американци? Има, онзи ден срещнах един дядо и се заговорихме покрай едни ботуши, които мерех. Пита ме наистина ли ми трябват и ме посъветва следното: Live simple, eat well, fuck good and stay healthy. Don't spend too much and you'll be happy and rich soon''. Оказа се, че е милионер в зелено, който е тръгнал от нулата и сега се е прибрал в Сиатъл по работа, иначе пътувал по света с жена си. Не му хванах вяра, докато не видях Мерцедес-а му пред магазина.. Като от Хотел Калифорния.. И не си купих ботушите, естествено. Много ме замисли този човек..

# 85
  • София
  • Мнения: 12 173
xenia Не се гневи, моля те! Ако си се почувствала обидена, прощавай! Именно заради обобщенията на valia001 се включих по- остро. Нейните впечатления от родината ми са изкривени и това си има причина. Наистина има такъв тип поведение, което съм срещала при много българи в най- различни чужди страни. Един 50 музикант в Испания, който говореше развален испански ми каза, че е испанец и се отказал да е българин. Познавам много хора, които разсъждават по този начин дори докато живеят у нас.
А иначе не обобщавам. Казах "доста емигранти", а не всички емигранти. Аз самата никога не съм била емигрант, а учех в чужбина и след това се омъжих за един Полу- чужденец. Затова съм живяла извън България и, повярвай ми, доста далеч от това, което описвам като емигрантски живот. Общувам с най- различни хора и затова съм запозната.  Peace

# 86
  • Мнения: 2 099
а сега тук избора ми е сведен почти до нула, защото аз съм едричка , а в Бг се продават дрехи само с манекенски размери  Confused
Абе Иман какви манекенски размери.Размерите са направо за болни хора!Аз съм мършава както казва мъжа ми и навсякъде ме посрещат с нямаме такива размери големи!А онзи ден си харесах обувки.Нося номер 39 или 38 и ми се смяха как съм пазела равновесие като задухал вятъра на тези краченца.Олее чак аз се смях накрая ,то какво ти остава освен да се смееш.Няма си развалям деня я.

# 87
  • София
  • Мнения: 3 800
а сега тук избора ми е сведен почти до нула, защото аз съм едричка , а в Бг се продават дрехи само с манекенски размери  Confused
Абе Иман какви манекенски размери.Размерите са направо за болни хора!Аз съм мършава както казва мъжа ми и навсякъде ме посрещат с нямаме такива размери големи!А онзи ден си харесах обувки.Нося номер 39 или 38 и ми се смяха как съм пазела равновесие като задухал вятъра на тези краченца.Олее чак аз се смях накрая ,то какво ти остава освен да се смееш.Няма си развалям деня я.
Оо, я ,стига...като започнете с тези манекенски размери.Аз пък съм далеч от мършава и никога, никъде не са ми казвали такива неща  ooooh!

# 88
  • Мнения: 147
аз пък съм напълно съгласна за размерите, миналото лято бях 72кг, но съм висока и не ми личаха много..в англия нося размери 10-12, според зависи Simple Smile там това са едни от най-малките размери (обикновено вървят от 8 до 24, понякога има и 6) та минавах за нормална, никога, ама никога не съм имала проблем с купуването на каквото и да е...дойдох си на почивка през август, но беше малко хладно и реших да си купя дънки. бях за 2-3 дни във Варна, та реших да пообиколя там. повярвайте влязох в абсолютно всеки магазин, който ми видяха очите като исках какъвто и да е модел от наааай-големия размер, без значение за цената, марката, цвета и т.н.....и нито едни не ми станаха, ама нито едни, дори въпреки огромните усилия на една продавачка да ми закопчае едни модел и да ме убеди че ще се отпуснат Sad почувствах се като най-дебелия човек на земята и много се депресирах...от тогава не съм влизала в магазин за дънки...прибрах се в Англия и никой не можеше да повярва като им казах че съм най-дебелия човек в България ... накупих си три куфара дрехи и доволна се прибрах отново Simple Smile сега съм с около 10кг по-слаба та вече ми стават "най-големите номера"  Grinning

# 89
  • Мнения: 3 423
Една моя приятелка носи обувки 41 номер.
Казва, че й било огромен проблем да купи.
Нямало такава номерация по магазините.
А защо, когато от даден модел обувки няма
пълната номерация, не правят намаления?

# 90
  • София
  • Мнения: 3 800
За обувките не знам, може би...Но по време на намаленията точно остават номерации над 40 номер /това не по българската номерация/  Rolling Eyes

# 91
  • Мнения: 12 669

Настина ли не знаеш какво е донот има ги вече навсякъде в България, това са понички, мисля, че и слуйчър е ясно какво е аз на български не знам как се казва това е спортна блузка с качулка.

Е, как ти липсват, като ги има навсякъде в България. На мен ми липсват старите понички. А донът е нагримирана и начервисана безвкусна поничка.
А слуйчърът и мен ме хвърли в оркестъра. А ако е без качулка - случайно не са му пришили качулка, значи не е слуйч-ър.

# 92
  • Мнения: 130
Аз пък съм горно 14 и долно 12, дъщеря ми е обратно. В България няма такива размери, няма и възможност да си купиш костюм с различни номера на частите. Освен това от всеки номер дреха има по три дължини - за високи, за нормални и за ниски. В България цените са петорни, а избор за нормалните хора няма. Как може да казвате, че в България има всичко?

Последна редакция: сб, 25 окт 2008, 13:41 от Spender

# 93
  • Мнения: 37
Липсва ми шопинга и още как - както и on-line услугите/покупки и разплащания/ Какво да ви кажа беше ми толкова мъчно за БГ , но сега ми липсва NY след 6 години престой там.Но знам ли и аз кво искам #Crazy

# 94
  • Мнения: 927
а сега тук избора ми е сведен почти до нула, защото аз съм едричка , а в Бг се продават дрехи само с манекенски размери  Confused
Абе Иман какви манекенски размери.Размерите са направо за болни хора!Аз съм мършава както казва мъжа ми и навсякъде ме посрещат с нямаме такива размери големи!А онзи ден си харесах обувки.Нося номер 39 или 38 и ми се смяха как съм пазела равновесие като задухал вятъра на тези краченца.Олее чак аз се смях накрая ,то какво ти остава освен да се смееш.Няма си развалям деня я.
Оо, я ,стига...като започнете с тези манекенски размери.Аз пък съм далеч от мършава и никога, никъде не са ми казвали такива неща  ooooh!

Рибозом, просто се изказах меко  Laughing
Deepred, тук има момичета, които с мокри гащи са 40кг и пак се имат за дебели.. , така че всичко е много относително.. Въпросът е, че наистина се намират много трудно хубави дрешки над 14р... За обувки не съм имала проблем, нося 39-40 н.

# 95
  • Мнения: 110
valia001 Да ти кажа последните ти включвания направо ме изумиха. Доста емигранти се опитват да си доказват с всяко идване у нас колко е гадно и ръсят реплики като "Добре дошли в БГ" на всяка дупка по улицата. И защо? За да се убедят, че си струва да са никои в една чужда студена страна, да продължават да се завират в малки стаи в кофти квартали и да ходят на зле платена работа, в която ги третират като боклук. Но после се връщат / Уелком в Бг/ и ни махат кюфтетата от очите, за да скиваме колко "доноти" и "слуйчари" има по света. Все едно единственият начин да научиш нещо за света е като се завираш по чуждестранните канафки. Има един тип хора, за които навсякъде е "Уелкъм в Бг", защото където и да отидат все стигат до огледалото виждат себе си и се отвращават.
Тъжно ми е, заради това което преживяваш. Да си никой в чужда страна е тежко, но и да няма къде да се върнеш, защото е у дома е шит. Е това е шит.

Дължиш ми едно голямо извинение, но на дали ще го получа от теб и не очаквам,първо неможеш да слагаш всички под един знаменател, ТИ КОГА БЕШЕ С МЕН В АНГЛИЯ ДА ВИДИШ КЪДЕ ЖИВЕЯ И КАКВА ЗАПЛАТА ПОЛУЧАВАМ, НЕЩО МИ СЕ ГУБЯТ СПОМЕНИТЕ., СЪЖАЛЯВАМ АКО СИ БИЛА ТАМ А НЕ СЪМ ТЕ ЗАБЕЛЯЗАЛА.Ще ти кажа, там е семейството ми от години, там са майка ми баща ми, брат ми ,децата и повечето ми приятели са там, а домът на един човек е там където е семейството му и, и приятелите така, че аз съм добре там, защото там са хората който обичам.Не работя на зле платена работа по-простата причина ,че във фирмата която работим е наша семейна, брат ми мениджър там .Изобщо не съм длъжна да ти давам тези сведения, но друг път когато упрекнеш някой в нещо първо помисли с колко информация разполагаш за самия човек, колко е точно информацията която имаш за него, имаш ли право и коя си ти да го упрекваш и чак тогава нападай разгневено.

# 96
  • София
  • Мнения: 12 173
valia001 Едва ли мислиш, че плъховете край Темза са Англия или клошарите в метрото са Франция, или фасовете по пода в баровете са Испания, но свободно твърдиш, че един скандал в един магазин е България.

Явно не си разбрала, че говоря за мизерното съществуване на някои емигранти по- скоро в духовен план, но дори и да си родена в Бъкингамския дворец няма как да обидиш родината си без да обидиш и себе си, затова ако търсиш извинение отиди пред огледалото. Peace

# 97
  • Мнения: 395
Лелеее момичета...аз ли не съм добре или всичко тук не е наред....днес имах да убивам половин час и викам да вляза в Бонжур-а да си купя някоя глезотийка.....останах напълно шокирана от цените там......нека се уточня....живяла съм в Белгия и САЩ и се прибрах преди 3 седмици...на шопинг още не съм ходила в БГ....обаче да речем в САЩ когато имам малко свободно време влизам набързо в аптеката или супермаркета и си вземам гланче да речем на Лореал за 4 $, или лак за 2$.....какви са тия цени....бях си взела от тия на Лореал дълготрайния гланц за 4,5$ бройката....днес го видях за 19.90 лв....а да не говорим за пудрите и ФДТ  Crazy...Тия хора не са добре......дори не искам да мисля за цените на дрехите...било Guess, DKNY, Calvin Klein, BEBE  #Crazy...изпадам в паника какво ще правя след месец-два като трябва да купувам подаръци или пък да си купувам за мен дрешки и козметика....от сега предвиждам сърдечен удар получен от завишените цени  ooooh!

Последна редакция: нд, 26 окт 2008, 23:25 от peonia

# 98
  • Мнения: 147
по-добре се подготви от сега психически... аз още съм в шок от вчера, за първи път ходих в мола, мисля и да е за последен, позавъртях се половин час и си тръгнах, то не бе цифра, не бе чудо  ooooh!

# 99
  • Мнения: 395
по-добре се подготви от сега психически... аз още съм в шок от вчера, за първи път ходих в мола, мисля и да е за последен, позавъртях се половин час и си тръгнах, то не бе цифра, не бе чудо  ooooh!

Нелито аз никога не съм била в МОЛ в България...честно казано ми е интересно да отида Flutter

ПП. Най-прекрасния МОЛ ,в който съм била е този във Вилнюс....не знам дали чувството беше сантиментално, но определено съм възхитена от него

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
В България няма такива размери, няма и възможност да си купиш костюм с различни номера на частите. ...
Това не е вярно Naughty

# 101
  • Мнения: 120
Липсват ми само цените в  чужбина.

# 102
  • plovdiv
  • Мнения: 199
И аз от личен опит мога да споделя,че друго се пазарува в чужбина.Но съм съгласна,че и там има много стоки които са боклуци.

Общи условия

Активация на акаунт