Дразни ме една майка-дайте съвет!

  • 5 712
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 24 467
Мой личен проблем с години беше този, че не бях научена да казвам "не" твърдо, ясно и категорично, та лично аз намирам за нужно децата ми да нямат този проблем и когато не желаят нещо и не са длъжни да се съобразяват с него да изразяват становището си, без да обиждат, разбира се.

Жената вече "си призна", че не е задължително и тя да е добра компания и не предлага да сритва отзад никого.

Не ми е минавало през ума да окачествявам хората в тази ситуация като "добри" и "лоши", не играя на индианци. "Дребнаво" и "превзето" в случая също за мен са недопустими квалификации, точно толкова, колкото "лош" и "добър". Ако има ситуация или личност, с които нито съм длъжна, нито имам желание да комуникирам няма да го направя. Аз също не се натрапвам на хората.  Ако човек, когото питам за нещо, не ми отговаря последното, което бих направила е да продължа да настоявам за контакти. Лично право на всеки е да избира дали, кога и с кого да влиза в неформални контакти. Да си любезен не означава, че следва да загърбиш себе си.

# 46
  • Мнения: 2 803
    Имах подобна история с една девойка, с която се запознах в родилния дом и се наложи да поостанем там заедно, затова реши, че сме близки. В един квартал сме и беше неминуемо да не се засичаме по разходки. Дразнещото при нея беше, че постоянно целуваше дъщеря ми и я пипаше - нещо, което безумно ме влудяваше, а аз не си позволявах да го правя на нейното дете. Мълчах си доста време. Кипна ми, когато по-голямото й момченце реши да се вре в лицето на детето ми по времето, когато върлуваше летния вирус и целия град беше с дрискане и повръщане.
    Тогава взех телефона и й се обадих, като любезно й обясних, че ме притеснява, че момченцето й ходи и на градина и контактува с доста деца по площадките и не ми се иска да рискувам да си лепнем вирус, тъй като моето дете не е събирано толкова много с други дечица.
   Тя уж прояви разбиране по телефона, но явно се е сетила, че не изгарям от желание и нужда за компанията й и сега старателно се прави, че не се виждаме на улицата, което перфектно ме устройва.
   Предполагам, че някаква подобна история на фона на зимните вируси ще прозвучи логично - може би поне за малко ще се дистанцира, а за продължение ще измислиш нещо. Стискам ти палци.

# 47


Не е нужно да я харесваш и да ставате първи приятелки, можеш просто да бъдеш любезна.

Аз съм любезна с нея и затова съм на такъв хал,в по-горни постове обясних,че не е в мой стил да и кажа направо че ме дразни.Опитвам да и покажа,но или аз не съм убедителна или тя е тотален непукиз.Когато ставам за разходка,нали се сещате,че и тя тръгва с мен,живеем в един и същи квартал неизбежно е да не се засичаме.Искам просто като се видим да се поздравим,да сменим една,две приказки и да си пожелаем приятен ден,не искам да прекарвам деня си с нея.Много ли искам Rolling Eyes.

# 48
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Значи- точно така правиш. Срещате се, поздравявате се, пожелаваш й лек ден и отиваш в другия край на градинката примерно.

Ох, и за мен се беше залепила една кукундрела, ама пълна. При това живеем в един блок. А както писах в една друга тема, нямах (и още нямам) никакво желание да общувам с майки от квартала, паркове, градинки и т.н.

Та с тази "дама" в момента си кимаме за поздрав, само от благоприличие.

# 49
  • Мнения: 2 099
Чета такива теми и се чудя.Аз явно не съм в ред нещо.Аз мразя да се събирам с майки.Не се събирах с първото дете като бях,не се събирам и с второто сега.Или майките които са около нас са такива...не ми допада това да се говори за ядахме-срахме.Имаме обривче едисикъде,пишлето ни намасикво...
Искам да говоря за мода,за книги ,за декорация ,за интериор...за фитнес.Аз съм човек който всеки ден спортува,разчитам си времето точно,мразя да кисна часове в квартално кафе.Обичам да съм облечена добре,да съм подстригана добре,не се гримирам.Странни са ми майките кръжащи наоколо-облечени в АНЦУЗИ мамка му,все анцузи.Как веднъж не ги видях в нещо различно.И сур,сур като повлеканки.Родили по едно дете и живота свършил.Изрусени,корените пораснали 2 пръста,вони на манджа,неоскубани вежди,олющени нокти.Ами точно като повлекани.Обичам спретнати жени.Явно наоколо няма такива,затова си седя сама и не търся контакти.Моля кажете,че при вас има нормални чисти майки,не модни икони ,но поне що-годе спретнати.

# 50
  • Мнения: X
Serendipity, не е превзето да не харесваш някого.И не винаги има обяснение.
На мен например ми се е случвало с човек,с когото току що се запознавам.Нищо не знам за него, нито някой ми е говорил за него,абе за пръв път се появява в живота ми.И ми е адски неприятен, просто не го дишам.Няма причина, нищо не ми е направил/а, любезен е, възпитан,но аз едва го изтрайвам.Нямам обяснение защо е така...
Случвало ми се е два-три пъти досега.
Така че и този случай може да е такъв-и двете майки поотделно да са си страхотни хора,просто аурите им не се понасят.
Аз обикновено отбягвам места,където мога да срещна неприятни за мен хора.Да,не е справедливо аз да променям навиците си,но другия човек не ми е виновен ,че не го изтрайвам,така че,аз съм тази която сменя посоката.Не винаги всички трябва с мен да се съобразяват.
Предпочитам спокойствието си пред това всеки ден да изпадам в неловки ситуации и тягостни реплики.

# 51
  • Мнения: 93
Чета такива теми и се чудя.Аз явно не съм в ред нещо.Аз мразя да се събирам с майки.Не се събирах с първото дете като бях,не се събирам и с второто сега.Или майките които са около нас са такива...не ми допада това да се говори за ядахме-срахме.Имаме обривче едисикъде,пишлето ни намасикво...
Искам да говоря за мода,за книги ,за декорация ,за интериор...за фитнес.Аз съм човек който всеки ден спортува,разчитам си времето точно,мразя да кисна часове в квартално кафе.Обичам да съм облечена добре,да съм подстригана добре,не се гримирам.Странни са ми майките кръжащи наоколо-облечени в АНЦУЗИ мамка му,все анцузи.Как веднъж не ги видях в нещо различно.И сур,сур като повлеканки.Родили по едно дете и живота свършил.Изрусени,корените пораснали 2 пръста,вони на манджа,неоскубани вежди,олющени нокти.Ами точно като повлекани.Обичам спретнати жени.Явно наоколо няма такива,затова си седя сама и не търся контакти.Моля кажете,че при вас има нормални чисти майки,не модни икони ,но поне що-годе спретнати.

Аз съм такава бременна и ще бъда такава майка след няколко месеца живот и здраве  bowuu
И четейки подобни мнения много се радвам,че има майки които мислят по подобен начин, като мен  Grinning

# 52
  • Мнения: 184
Чета такива теми и се чудя.Аз явно не съм в ред нещо.Аз мразя да се събирам с майки.Не се събирах с първото дете като бях,не се събирам и с второто сега.Или майките които са около нас са такива...не ми допада това да се говори за ядахме-срахме.Имаме обривче едисикъде,пишлето ни намасикво...
Искам да говоря за мода,за книги ,за декорация ,за интериор...за фитнес.Аз съм човек който всеки ден спортува,разчитам си времето точно,мразя да кисна часове в квартално кафе.Обичам да съм облечена добре,да съм подстригана добре,не се гримирам.Странни са ми майките кръжащи наоколо-облечени в АНЦУЗИ мамка му,все анцузи.Как веднъж не ги видях в нещо различно.И сур,сур като повлеканки.Родили по едно дете и живота свършил.Изрусени,корените пораснали 2 пръста,вони на манджа,неоскубани вежди,олющени нокти.Ами точно като повлекани.Обичам спретнати жени.Явно наоколо няма такива,затова си седя сама и не търся контакти.Моля кажете,че при вас има нормални чисти майки,не модни икони ,но поне що-годе спретнати.
Абсулютно те подкрепям с две ръце.  Избягвам майки, които говорят само за дребен битовизъм. То верно че това ни е част от ежедневието, но направо се задушавам в разговори за памперси, каши и "Ти какво ще готвиш днес?, Аз пуснах две перални от сутринта, като се прибера ще пускам още една."и др подобни.
Към авторката,  мисля че просто я игнорираш и не и обръщаш внимание ще е достатъчно. Ако не е пускаш "тежката артилерия"-колкото и да не възпитано и грубо, прекъсвай я когато нещо ти говори, и говори много за себе си и твоето дете само. Когато види че не желаеш да я слушаш ще те зареже със сигрност. Това е изпитан метод.

# 53
Чета такива теми и се чудя.Аз явно не съм в ред нещо.Аз мразя да се събирам с майки.Не се събирах с първото дете като бях,не се събирам и с второто сега.Или майките които са около нас са такива...не ми допада това да се говори за ядахме-срахме.Имаме обривче едисикъде,пишлето ни намасикво...
Искам да говоря за мода,за книги ,за декорация ,за интериор...за фитнес.Аз съм човек който всеки ден спортува,разчитам си времето точно,мразя да кисна часове в квартално кафе.Обичам да съм облечена добре,да съм подстригана добре,не се гримирам.Странни са ми майките кръжащи наоколо-облечени в АНЦУЗИ мамка му,все анцузи.Как веднъж не ги видях в нещо различно.И сур,сур като повлеканки.Родили по едно дете и живота свършил.Изрусени,корените пораснали 2 пръста,вони на манджа,неоскубани вежди,олющени нокти.Ами точно като повлекани.Обичам спретнати жени.Явно наоколо няма такива,затова си седя сама и не търся контакти.Моля кажете,че при вас има нормални чисти майки,не модни икони ,но поне що-годе спретнати.
Е това исках да кажа и аз,ама не посмях,да не влизам в излишни конфронтации.

По моя въпрос,май разбрах защо така се е закачила за мен,днес ме попита след като и свърши майчинството,мъжа ми може ли да я вземе на работа ooooh!.Казах и че ще видим,засега няма свободно място.Заминавали за месец на гости на майка си(в друг град),та сигурно затова си направи устата още от сега,да я имам предвид.Да го беше казала направо,много щеше да ни улесни и двете Simple Smile

# 54
  • Мнения: 2 784
Ох, и аз не съм стадно животно. Докато малката беше бебе съм се присъединявала чат-пат към разни групички, но за кратко. Не, че не обичам да имам компания, просто още от пубертета ми идват в повече тези дружинки, дето и до тоалета ходят заедно. Да излезеш на разходка, да видиш позната, да се поразходите, да побъбрите- да, ама да се виждаш всеки ден с едни и същи хора, едва ли не да сте вързани един за друг- не е за мен. Лошото е, че отскоро щерката проявява признаци на "стадно животно"', та сега се насилвам, заради нея.

# 55
  • София
  • Мнения: 2 840
Почни да се оплакваш, че нямаш пари. Разплачи се и я попитай дали в името на приятелството ви, би ти услужила с няколко хиляди, защото мутри преследват теб и детето ти заради хазартни сългове на мъжа ти. Не забравяй да й кажеш, че много се радваш на компанията й, защото няколко пъти, докато си била сама в парка, тези са ви нападали и заплашвали теб и детето ти. И я помоли вече дане се срещате в парка, а да идва да те вземе от вас, за да си правите компания и да не си сама, щото те е страх.

Докато ридеш безутешно, добре ще е да я прегръщаш. Не е задължително да се триеш в ръкава й, но да й искаш от ктрпичките на детето й, защото ти нямаш, е задължително. Добре ще да я помолиш и в този миг да стане и да иде да ти купи вода, щото усещаш, че ще припаднеш.а най-добре се опитай да изпиеш тази на детето й. Директно от шишето. В шок ще си все пак.

# 56
  • Мнения: 2 784
Клонке, офф, ама подписа ти ме мъчи цял ден. Ахматова, нали?

# 57
  • София
  • Мнения: 2 840
Клонке, офф, ама подписа ти ме мъчи цял ден. Ахматова, нали?
Конечно Wink

# 58
Абе все някой ви дразни - я мъжа ви, я свекъвра ви, майките от парка, на комшията кучето, артистите от сериалите, световната криза ... Едно време като са нямали нет - кой ли им е давал съвети  newsm78 ?

# 59
  • Мнения: 308
Почни да се оплакваш, че нямаш пари. Разплачи се и я попитай дали в името на приятелството ви, би ти услужила с няколко хиляди, защото мутри преследват теб и детето ти заради хазартни сългове на мъжа ти. Не забравяй да й кажеш, че много се радваш на компанията й, защото няколко пъти, докато си била сама в парка, тези са ви нападали и заплашвали теб и детето ти. И я помоли вече дане се срещате в парка, а да идва да те вземе от вас, за да си правите компания и да не си сама, щото те е страх.

Докато ридеш безутешно, добре ще е да я прегръщаш. Не е задължително да се триеш в ръкава й, но да й искаш от ктрпичките на детето й, защото ти нямаш, е задължително. Добре ще да я помолиш и в този миг да стане и да иде да ти купи вода, щото усещаш, че ще припаднеш.а най-добре се опитай да изпиеш тази на детето й. Директно от шишето. В шок ще си все пак.

   Дано това да е майтап. В противен случай ми изглежда като заговорничене в детската градина.

Чета такива теми и се чудя.Аз явно не съм в ред нещо.Аз мразя да се събирам с майки.Не се събирах с първото дете като бях,не се събирам и с второто сега.Или майките които са около нас са такива...не ми допада това да се говори за ядахме-срахме.Имаме обривче едисикъде,пишлето ни намасикво...
Искам да говоря за мода,за книги ,за декорация ,за интериор...за фитнес.Аз съм човек който всеки ден спортува,разчитам си времето точно,мразя да кисна часове в квартално кафе.Обичам да съм облечена добре,да съм подстригана добре,не се гримирам.Странни са ми майките кръжащи наоколо-облечени в АНЦУЗИ мамка му,все анцузи.Как веднъж не ги видях в нещо различно.И сур,сур като повлеканки.Родили по едно дете и живота свършил.Изрусени,корените пораснали 2 пръста,вони на манджа,неоскубани вежди,олющени нокти.Ами точно като повлекани.Обичам спретнати жени.Явно наоколо няма такива,затова си седя сама и не търся контакти.Моля кажете,че при вас има нормални чисти майки,не модни икони ,но поне що-годе спретнати.
Е това исках да кажа и аз,ама не посмях,да не влизам в излишни конфронтации.

   Тогава защо казваш, че не знаеш защо те дразни. Явно през цялото време ти е било ясно.

Общи условия

Активация на акаунт