По принцип и де факто за ДГ

  • 5 319
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Пожелавам успех, дано при теб има ефект. Да, от първата родителска е неуместно да се тръгне с такъв старт.Пробвай с добро и дано срещнеш педагог, който обича работата си. При нас едната е просто перфектна, но другата ooooh!

# 16
  • Мнения: 46 511
Според мен е трябвало да се съберете недоволните и да отидете при дирекорката.

Аз на родителската среща си мълчах, защото няма никакви оплаквания. Освен това госпожите са нови, току що постъпили и още не ги познавме.

Имах си само 2 изисквания и си ги казах - да се зарежда тоалетната с мокри кърпи, за да се трият децата след ходене по голяма нужда, но понеже ги вадели и хвърляли навсякъде, стигнахме до извода - който иска да слага в раницата и децата да си взимат, раниците им са на път за тоалетната.

Другото беше, че ще ходи от 9 ч., закусила.

Имаше майки, които се оплакаха от препарата, с който се чисти (НЕ Е белина, а одобрен като безопасен от ХЕИ) - децата им кихали, били със зачервени очи и имало избелели петна по дрехите. Не казвам, че не са прави, но как да кажа нещо, като нито миналата, нито тази година съм видяла подобно нещо при моето дете?

Не мина и без караници, но да не ви занимавам  Tired

# 17
  • Мнения: 4 841
За три години при едни и същ учителки не съм имала съществени забележки. В началото още си поставях исканията и вижданията в директен разговор с тях, изградихме прями и добронамерени отношения, да не кажа дори приятелски  Peace
Естествено, има и родители, които имат забележки - няма как, различни хора сме. На родителските срещи се забавлявам страхотно, защото най-мърморещите са по правило и най-мълчаливи, а пък тези, които все пак си изразяват гласно претенциите, го правят по такъв начин, че стават за смях на останалите. Например защо девойка отива на градина с прическа с дванайсет шнолки, а я взимат в края на деня рошава и половината шнолки са загубени; или защо събличат вълненото пуловерче на младеж докато играят гимнастика (а как да не го събличат на температура 25 градуса)  Crazy Но, както казах - хора разни  Hug

При съществен проблем съм категорична, че човек не трябва да мълчи, а да си търси правата и да алармира нагоре по веригата всички възможни инстанции, докато проблема бъде разрешен. Никога не бих премълчала сериозни неща, не разбирам въобще и подбудите за едно такова мълчание.

# 18
  • Мнения: 800
Ей, супер! При нас вече децата се изпращат сами по стълбите до третия етаж (в трета група) и така са и взимат - звъним отдолу и те слизат сами по стълбите, забравили по нещо. Госпожата дори не ми казва дали е добре, какво е станало днес - нищо ... Защото са вече големи... А по повод оплакванията - аз и дъщеря ми си изпатихме миналата година още й го натякват и на детето хич не му се ходи на градина.

 newsm78 А как точно си изпатихте???
А защо не натякваш и ти - на директорката?
Изпати си дъщеря ми - отношението към нея е по-специално, наричали са ме пред нея "ненормалница" - детето ми пита какво е това .... А на директорката се оплаках тогава при случая - ефектът бе разговор с госпожата пред нея, проблемът ми не бе разрешен. Няма да пиша нашироко - ставаше въпрос да направят изключение от правилата в ДГ - да й дават сироп за бронхиалната астма при нужда (пристъп) - не пожелаха.

# 19
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
[]

Изпати си дъщеря ми - отношението към нея е по-специално, наричали са ме пред нея "ненормалница" - детето ми пита какво е това .... А на директорката се оплаках тогава при случая - ефектът бе разговор с госпожата пред нея, проблемът ми не бе разрешен. Няма да пиша нашироко - ставаше въпрос да направят изключение от правилата в ДГ - да й дават сироп за бронхиалната астма при нужда (пристъп) - не пожелаха.
[/quote]


Олеле, ужас-и при нас стои проблем с астма, само че алергична. Знам какво е и ти съчувствам искрено. При мен поне този проблем засега не стои, реших си проблема индивидуално-ходи само до обяд на градина и след това е с детегледачка.Но пък на родителската ми се обясни от госпожата колко е полезно да тичат по поляните, е да, то лошо няма, но тя знае че моето дете прави пристъп точно от цъфтящи треви.Така че и нас това ни чака  Crazy

# 20
Мартини, подозирам, че сме били на една и съща родителска среща   Hug
Защо не опиташ с добро, госпожите не са никак лоши, просто всеки си има характер и трябва да се съобразяваме с него. Това, че е казала, че не приема да й се нарежда, какво да прави...ами че кой приема. Просто не се настройвай срещу нея, наистина са свестни Wink
П.С. И аз съм имала пререкания с нея, но не е рефлектирало върху детето, така че не вярвам и при твоето да стане нещо такова
Успех   bouquet

# 21
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
До и аз бях там
Радвам се и се надявам да са свестни.
Аз не се настройвам срещу нея, ама май тя се настройва срещу мен. Пък и малката ми я обича точно нея повече, тя определя симпатиите си по това, че според думите и" е много красива Crazy"
Айде като е така пиши ЛС и се разконспирирай, че ме яде любопитство Embarassed

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 388
По принип - всички с които говорих бяха против да се дава флуорирано мляко на децата в ДГ и "ох, особено без да сме уведомени, много вредно, проблеми..."
Де факто - когато ни дадоха да подпишем декларация дали сме съгласни само аз бях против и "е, то е в допустимите норми, дават го от толкова години..."

# 23
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Мда, ей за това говоря и аз. Чак се чудя доколко от мненията на темите "как бихте реагирали, ако"-с тоолкова много изобразени епични битки за правото и кривото-изобщо са верни.

# 24
  • София
  • Мнения: 12 554
Аз на майка ми не мълча, че ме е родила и отгледала, та детето си няма да защитя. Не съм от мълчаливите, нито пък ме е страх от отмъщения.

Мартини с директорката далеч не се изчерпва списъка на възможностите. Следва директора на отдел "Образование" в съответната община, където е ОДЗ-то или ЦДГ-то. Тази личност е пряк ръководител на директорите на всички ясли и градини в общината. Писмена жалба и директорката веднага ще е на килимчето за обяснения. Ако и това не подейства има достатъчно начини да се намери телефона на Йорданка Фандъкова в Столична община. Ако и това не стане - МОН е следващата институция. Накрая естествено влизат в обръщение и колегите от медиите и така.
За тази дума "ненормалница" тази госпожа ще си търка езика с лют пипер, ако бях на твое място.  Twisted Evil Като види Мавриков на прага да я пита с микрофон в ръка какво значи тази дума и това нов педагогически похват ли е, бързо ще влезе в час.

# 25
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Аз на майка ми не мълча, че ме е родила и отгледала, та детето си няма да защитя. Не съм от мълчаливите, нито пък ме е страх от отмъщения.

Мартини с директорката далеч не се изчерпва списъка на възможностите. Следва директора на отдел "Образование" в съответната община, където е ОДЗ-то или ЦДГ-то. Тази личност е пряк ръководител на директорите на всички ясли и градини в общината. Писмена жалба и директорката веднага ще е на килимчето за обяснения. Ако и това не подейства има достатъчно начини да се намери телефона на Йорданка Фандъкова в Столична община. Ако и това не стане - МОН е следващата институция. Накрая естествено влизат в обръщение и колегите от медиите и така.
За тази дума "ненормалница" тази госпожа ще си търка езика с лют пипер, ако бях на твое място.  Twisted Evil Като види Мавриков на прага да я пита с микрофон в ръка какво значи тази дума и това нов педагогически похват ли е, бързо ще влезе в час.

Ох, това беше цитат в моя отговор, не ми е казвала ненормалница Naughty, ако беше сега нямаше само да пиша тук а щях да пиша обяснения Laughingв близкото РПУ. Просто нещо не ми се получи цитата, сори че съм те объркала Embarassed

# 26
  • Мнения: 4 841
Мда, ей за това говоря и аз. Чак се чудя доколко от мненията на темите "как бихте реагирали, ако"-с тоолкова много изобразени епични битки за правото и кривото-изобщо са верни.

Мииии, да кажем, че са толкова верни, колкото и твърденията, че никой не дава на децата си зрънчо, вафли, бонбони и прочие, и всички се хранят свръх-здравословно с плодове, зеленчуци и пълнозърнест хляб, а децата по правило предпочитат каша от просо или елда пред шоколад  Joy

# 27
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Права си, вЕрвам им на 100%.

П.С.Много готин подпис имаш, BirdsFlu Joy

# 28
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
И аз да се запиша.

Честно казано съм изключително тиха, кротка и търпелива, но всичко си има граници. Вече не мога да понасям спокойно некомпетентното, грубо и незаинтересовано отношение, независимо за коя сфера на живота става въпрос. Naughty

Мислех, че като дам детето в прехвалена частна градина и плащам скъпо и прескъпо, то всичко ще бъде наред.
Да, ама не. Вече втори месец детето е нещастно и загуби блясъка и веселостта си, защото там какичките много "крещят на децата". /Това е вярно, защото станах свиделка на крещене по много незначителен повод/.

В момента чакам директорката да се върне, за да я попитам това ли ще им е педагогическият подход и занапред.

Междувременно уча детето да не се предава и щом й крещят, спокойно да направи забележка, че на децата не бива да се крещи.

Вчера сподели, че пак са им крещели, моята принцеса казала, че така не бива да се прави, но тихо и какичката не е чула /или се е направила, че не чува/.

Опитвам се да науча детето си да бъде смело и уверено в себе си и да отстоява принципите си. Дали съм правя за пътя, само бъдещето ще покаже.

# 29
  • София
  • Мнения: 12 554
Мартини  Peace Явно съм се объркала, но така или иначе това са стъпките.

BirdsFlu тук е пълно със ССФ все пак  Wink

Общи условия

Активация на акаунт