Отговори
# 105
  • Мнения: 498
Ей, ама днес и ние ставаме на 1 месец))) МАлей каква съм заспа  Flutter А пък ние сме наддали откакто ни изписаха 2850, сега сме 3400.

За мръсните дрешки, аз ги събирам в един плик и всеки ден общо взето пускам пералня, защото не са ни много, а той почти след всяко ядене връща по малко или пампа му пуска от пишаното и така.

За 4-тката в ЕГН-то, Мананчето е обяснила, това е индекс, които го слагат за бебешоните след 2000 г.

За лежането на коремчето на тати, и Крис там се успокоява повече на тумбака на татко си отколкото на моя  newsm78 но картинката е неописуема  Heart Eyes

Искам да дам един практичен съвет за мамите хранещи с АМ, (разбира се не при всяко бебе ще действа, но поне при нас е така). Отначало хранех с шишето на Чико това извитото, и с шишетата на Авент, там струйката е доста по-сила и оттам бебчо връщаше доста често. От няколко дена минах на БиФрии, и там дупчицата е доста по-малка, вярно по-бавно се храни малчо, но въздух в шишето грам не влиза и не ми е връщал изобщо от храна (само като се задави по-късно от храчиците, че нали е със сополки и те му слизат надолу  Sad) Та ако имате възможност хранете с тези шишенца.

# 106
  • Мнения: 697
Севче аз лично пия вода  Wink На беб не давам, не съм давала и на баткото и всички знаят категорично, че вода на бебетата не се дава.

Моля те недей да се изказваш така категорично. Ти си решила да не даваш, твое право. Ама такова правило няма.

# 107
  • Мнения: 498
Мими, вярно че всеки решава сам за своето бебче, но е факт, че водата докарва колики. А за правила, мамите си ги създават сами. Не се меся и не споря, само отбелязвам, дано не ме разберете погрешно и сори за намесата Hug

# 108
  • Мнения: 275
Сев, водата излишно ще натовари малкото стомахче на бебка.  Според нашата педиатърка, ако давам вода е възможно бебето да не наддава добре. Само изплаквам с две лъжички вода, която така или иначе бива изплюта с недоволна физиономия Simple Smile

# 109
  • София
  • Мнения: 183
Пуки, много жалко, че ти е спряла кърмата, ако желанието ти е било да кърмиш. Но по-важното , както винаги, е детето да е здраво без значение дали е на кърма или АМ. Галакса, щом се налага дохранвай. И стига с това глупаво чувство за вина, че едва ли не като не кърмиш си половин майка.
Направо ме разби с опикаването след катетъра. Хубаво е човек да намира комичното в подобни ситуации. Само незнам защо ви е боляло от него. Аз нито при слагането нито след това нещо ме е боляло.
Шики, и на мен не ми беше до мазане в болницата. Но ако си прецениш, че ти трябват подобен род мазила си носи.


Дизирела, честита дъщеричка! Много радост да носи в дома ви!
Ванче, голям мъж си родила, миличка! Да ви е жив и здрав, а на теб бързо възстановяване! Чакаме снимки!
Честит син и на Теди! Александър да порастне голям и силен мъж!
Честита дъщеричка на Екатерина! На мама бързи възстановяване от секциото!
Честита дъщеричка на Дарина!

# 110
  • Варна
  • Мнения: 1 576
За водата бебетата трябва да имат право на избор. Ако са жадни и имат нужда ще пият.Пък и за бъбреците им е добре.Това е моето мнение. Има дни когато моя не иска вода, има дни когато изпива по 100 мл. Нека той сам си решава.

# 111
  • София
  • Мнения: 183
Вода много се чудех дали да давам, но Михаела сама отказва да я пие, даже чая на ХИП не иска и сега аз ще го пия, за да го приеме с кърмата. Така че наистина е вярно че човек трябва да се води по детето. Педито каза, че в зависимост от менюто на майката кърмачето може и да поиска вода или да я откаже напълно.

Сев, по твоите въпроси – да нормално е да са почнали коликите. И ние имаме, пием капки Еспумизан преди всяко хранене. Питах педито дали могат да се комбинират с Инфакола – ДА , могат да се редуват през деня. Михаела примлясква сладко сладко на Еспумизана , а като й дам Инфакола прави погнусена физиономия. Но откакто й ги давам и двете неща снощи не е имала колики. Знам ли дали има връзка.
За храната – още като ни изписаха почнах да си хапвам нормално.

Деним, никак не ни отегчаваш с чакането на малкото си съкровище. Всеки на твое място би се чувствал по същия начин. Аз бих изчакала да видя тия дни как ще се развият нещата, но ако наистина прогнозите са за трудно естествено раждане бих избрала секциото. Ама всеки сам си решава де. Само исках да споделя, че преди да родя секциото ми беше най-големия кошмар, но се оказа че не е. Аз нищо не разбрах от катетъра, още на другия ден започнаха да ме захранват, метеоризъм не съм имала, абе само дето трудно ставаш и лягаш но с всеки път става все по-лесно. И аз първия ден разправях че повече не бих родила, но сега бих повторила.

Никози, и аз четох всичко освен кърмата да се дава с лъжичка, но когато съм й давала изцедена кърма ползвах шишето. Иначе капките против колики и глюкозата й ги давам с лъжичка и я приема все едно винаги с прибори се е хранила 

Софко, никак не си досадна с постовете си. Винаги пишеш много адекватни неща и ги чета с интерес. Така че ти разрешавам да зачезнеш само за да родиш

Един процедурен въпрос – колко време след секцио ви позволиха плътските удоволствия? Не че съм се разбързала, но да знам, че ми беше неудобно пак да питам доки. Последния път като питах почнах да раждам.  Blush

# 112
  • Мнения: 42
poli79, добре дошла  bouquet и честито ти попълнение в къщи, да сте много здрави и щастливи заедно! Ще те впиша на първата страничка, но обещай да пишеш често и да ни споделяш радостите и болките с малкото ти ангелче! Hug
mylili, честно казано и аз нямам представа дали ще ми е до това да се мазонтя в болницата, но понеже ми е много суха кожата след баня... А въпроса ми всъщност беше какъв крем мога да ползвам за тяло, който да не вреди на кърмата/която се надявам да имам/?
Присъствала съм на много спорове за това дали се дава вода на бебе или не. Та от това на което съм се наслушала и нагледала, без да имам собствен опит, съм съгласна с Пуки. Ако бебето има нужда от вода то ще си покаже!
Благодаря пак за насоката за гащите!  bouquet

# 113
  • Мнения: 40
Госпойце,
и ние сме със запушено носле от няколко дни. 1-во - ясно си разбрала, че помпата за сополи е гола вода. Ние 2 дни разчитахме на нея и детето се измъчи. Освен това го чакахме да заспи и тогава опитвахме, че като беше буден и голяма борба водеше. На консултацията докито ни изписа Тобрадекс. Това са капки за очи, но каза да ги слагаме в нослето. После изписа едни други, ще видя името и ще ти го пратя ( че е отатък , а малкия спи, да не го събудя като влизам). Тези другите се впръскват в нослето. Много е удобно и малкия докато е замаян от кърменето аз успявам без проблем да му впръсна в ноздричката. Не се тревожи. Ще мине, докито вика че тези инфекции си ги носели от болницата. Ние освен това се мъчим да развием и конюнктивит, така че и в оченцата слагаме капки. Явно първите дни ще сме така. И ние се мъчим с него, ама няма как. Ако мга да ти помогна - насреща съм.
Инче ,  май ти пита за секретите от очите. Слагам капки Тобрадекс, 3 пъти по една капка в основата на оченцето. 1-во почистваш очето с марличка, напоена в преварена вода или отвара от лайка. Почистваш в посока отвън към основата, като внимаваш на всяко потъркване да е от чиста страна на марлята, за да не разнесеш инфекцията.
Кой ще ми помогне да сложи снимка и на моя бебок на 1-ва стр?

# 114
  • Мнения: 40
Госпойце, капките за носле се казват Тетрикал, 4 пъти на ден по една капчица в ноздричките.

# 115
  • София
  • Мнения: 285
Жалко, че съм създала впечатление, че споря с някого. Исках да бъда полезна, но явно останах криворазбрана, а и явно съм вманиачена в кърменето. Поне ще знам да не си споделям вече такива неща.   bouquet


Lauren, мила!

Каквото си споделила за кърменето сякаш аз съм го написала!
Не се изцеждам, не дохранвам, не стимулирам или там как се казва.
Бебчо не знае какво е биберон и какво е залъгалка, не знае какво е АМ. Вода не давам, защото досега не е имало нужда!
Не се храним на режим някакъв си измислен, а когато Олег поиска, тогава му давам да се нахрани.
Девет месеца е бил в корема ми без режим, та ми се струва странно да го поставям на такъв, И въпреки всико наблюдавам часовете в които поисква хранене - има си някаква природна закономерност.
Не съм против АМ - бих давала само в най-краен случай!  Според мен АМ е направено само за жени, кито имат сериозен проблем с кърменето.

Просто за сега при нас природата си знае работата.

Имам два сутиена за кърмачки, които ще изполвам явно само като сме навън, В къщи идеална работа ми вършат т.нар. еластични корсажчета, на които слагам подложи за гърди.

# 116
  • Мнения: 558
Радкакака, честито завръщане с малкия Момчил!!!
Чудесно, че си намерила решение на въпроса с кърменето... Сигурна съм, че след няколко седмици с малко повече настойчивост ще се нормализират нещата със захапването и ще се радваш на естествено и спокойно кърмене.
Значи, потвърждава ми се теорията, че  поразиите със  засукването стават още в болницата, обаче...
Това да ти тече мляко от свободната гърда, докато суче малкия е повече от нормално  Peace. След някой и друг месец ще спре да е така, което не значи че кърмата ти е намаляла, а че сте се орегулирали...

poli79, честито мила!!! Всичко най- хубаво от нас! Как се справяте?

# 117
  • Мнения: 11 079
Тук искам да се похваля черно на бяло, че 13 дни след раждането си успях да ви изчета! Grinning

Честита радост на всички нови мами, не ще изреждам поименно, че да не пропусна и обидя някого.

Започвам лека-полека и да пиша, както казах вече - раждането ще разкажа, след като всички се отчетат и се преместим в "родени", АЙДЕ ШИКИ! Mr. Green

Ние съпреживяваме лека-полека всички грижи и проблеми, които момичетата са описали преди мен.
В последните 7 дни сме само на кърма, въпреки че поради драматизма в раждането аз си видях Марта след повече от 48 часа и имахме не един и два проблема в тая връзка, плюс близки срещи с адаптираното мляко... "Насоките" на хората от неонатологията бяха отврат, по-добре да не си спомням как бебето ми е ревало от глад, защото настоявам да го кърмя. Вкъщи обаче съм дала едно-единствено шише АМ, на нощното хранене първия ден и това беше. Дали й стига - не зная, но ми се струва, че расте Wink Понякога съм в страшен потрес дали не ми е гладно детето, понякога ми яде зърната, плескам Лансинох и айде пак. Но пък пълним памперса 5-6 и повече пъти на ден, та се успокоявам. Купих помпа Авент, че след занемаряването в болницата гърдите ми не бяха в добро състояние, но така и не съм й дала кърма от шише, цедих и изхвърлях няколко пъти и туйто. Сега смятам, че нямам нужда, като изключим факта, че нощем гърдите ми напращяват и се събуждам плувнала в смес от мляко и пот (било отделяне на течности от бременността), сменям по 2-3 тениски на нощ.
Иначе нощем го докарваме и по 6-7 часа да спим, денем пък понякога яде през 1.

Аз като по-чувствителна натура всеки ден си поревавам с Марта или без нея. Мъчат ни колики от няколко дни, няма лек, пробвах Инфакола, но ми се стори, че не суче добре след него, та го зарязах. Сега пък проблемът ми е, че аз имам разстройство  Sick, от 2 дни съм на препечени филийки и чай и се чудя дали не се отразява на качеството и количеството на кърмата. Опитах да се свържа с личната за съвет, тя ме ядоса още повече с безхаберието си.

И бабите ме дразнят зловещо, в случая е моята майка, свекървата не досажда. Уж дойде да готви и пере, аз си се занимавам с детето, но то са акъли - давай вода, давай биберон-залъгалка, увивай го детето в 66 ката да не настине... Абе мъка! Аз накъде имам съмнения в едно или друго, такива умници съвсем ми подкопават увереността.
Виж, таткото много ми помага, макар и предимно с морална подкрепа Simple Smile Сега сме изгонили помагачите за уикенда и ще видим как ще се справим сами.

А, и днес ни падна пъпчето. Вече сме големи Simple Smile

# 118
  • Мнения: 899
Шики, същата е снимката, мерси  Hug. Май ще трябва да я сменя, много в далечен план е бебка, но по-нататък, засега не съм щракала много.
И нашето мише прекара последните две нощи при мама и тати, по-конкретно върху коремите (повече при тати). Определено ме е страх  да не й направя нещо и не мога да спя като хората, но в кошарата не ще да стои, пищи неистово. Коликите почнаха оняден, като прочетох Мананка се успокоих, че не сме само ние така подранили. Засега никакво лечение не сме предприели, чудя се още, според педито  всичките видове капки са "плацебо" и успокояват по-скоро майките  newsm78. Но след още една безсънна нощ едва ли ще издържа и ще тичам към аптеката.
Изкарвам я на терасата по малко, слънцето следобяд при нас е чудесно, мястото е завет и ми изглежда безопасно, особено с шапка на главата и завита добре. Иначе педито каза да не бързаме с разходките, но как да не бързам като гледам метео прогнозите.
Вода засега не давам въпреки съвета на педито да изпива на ден около 100 мл. Леко жълтее мишето, а било добре да пие повече течности, за да мине по-бързо.
Честито бебче на мама Поли79   bouquet!
Щях да забравя да споделя потреса си от историята на Адина със свекърва й и от разказа на Нинка маслинка, че таткото-англичанин още не бил усетил, че е станал татко  #Crazy #2gunfire
А да, и да рекламирам мъжа ми - взе си отпуска и неотлъчно е край нас, просто не мога да си представя какво щеше да е без него  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes. Отхвърля страшно много задължения, а пък е така влюбен в дъщеря си, че подозирам невероятно разглезване в бъдеще  Crazy.

# 119
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Да разведря малкко темата да ви питам къде ще хвърляте пъпчето? newsm78Аз още не мога да измисля а днес ни падна.

Общи условия

Активация на акаунт