Колко време след секцио може да се правят коремни преси

  • 17 287
  • 33
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 288
Здравейте мами интересувам се колко време след секцио могат да се правят коремни преси и дали това ще повлияе на кърмата,т.е. да намалее.Първият път съм раждала нормално и след месец бях почнала вече но сега всеки ми казва различно за това колко време трябва да се пазя след операцията.Ще съм ви благодарна да споделите какво мислите Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 090
Аз започнах да ходя на фитнес и да правя коремни преси чак 1 година след раждането Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 117
След първото секцио се пазих 6 месеца, да не правя коремни преси. Наскоро гледах в Часът на мама една кинезетерапефтка, която обясняваше какво трябва да се прави и какво не след раждане въобще, та тя обясни че сле 40 ден, ако няма противопоказания може да се започнат специални упражнения. Те са нещо като като полу - упражнения  с цел да не се натоварва кръста. За коремните преси точно обясни че те натоварват кръста и повече може да навредят.  Може във форума на предаването да има нещо.
Аз този път ще се обърна към кинезетерапефт да ми покаже какви точно упражнения, след раждането.

# 3
  • Мнения: 209
...Наскоро гледах в Часът на мама една кинезетерапефтка, която обясняваше какво трябва да се прави и какво не след раждане въобще, та тя обясни че сле 40 ден, ако няма противопоказания може да се започнат специални упражнения. Те са нещо като като полу - упражнения  с цел да не се натоварва кръста. За коремните преси точно обясни че те натоварват кръста и повече може да навредят....

аз имах тежко раждане макар и секцио и започнах с коремните преси чак след 7- мия месец ... пак опира и до въпроса на лично усещане - как се чувстваш ти самата ...

# 4
  • Мнения: 11 004
Започнах с упражнения и спорт 40 дена след операцията. Ако се чувстваш добре, нямаш болки и лекарят ти даде зелена светлина, не е нужно да чакаш с месеци.

дали това ще повлияе на кърмата,т.е. да намалее.

Не, няма да намалее!

# 5
  • Мнения: 288
Благодаря ви момичета,помогнахте ми Hug

# 6
  • Мнения: 92
Според мен, ако не се консултираш със специалист по-добре изчакай.
Едно момиче в интензивното ми разказа, че тя след първото си секцио решила след 1 месец да прави коремни преси, вдигнала температура, треска, та чак я приели в болница, и така спряла да кърми. Не е шега работа. Аз още коремни преси не съм правила. Има разни упражнения за изправяне на гърба, които са по подходящи.  Wink

# 7
  • BG
  • Мнения: 1 900
...Наскоро гледах в Часът на мама една кинезетерапефтка, която обясняваше какво трябва да се прави и какво не след раждане въобще, та тя обясни че сле 40 ден, ако няма противопоказания може да се започнат специални упражнения. Те са нещо като като полу - упражнения  с цел да не се натоварва кръста. За коремните преси точно обясни че те натоварват кръста и повече може да навредят....

аз имах тежко раждане макар и секцио и започнах с коремните преси чак след 7- мия месец ... пак опира и до въпроса на лично усещане - как се чувстваш ти самата ...
Peace

# 8
  • Мнения: 4 784
Хубаво е да се изчака поне 40 дни. След това, ако се чувстваш добре, можеш да започнеш с леки упражнения. За коремните преси, аз бих изчакала да минат поне 2 месеца.

# 9
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Аз съм чувала  ,че трябва да се изчака 6 месеца , но при мен вече минаха 6 месеца и все още не се чуваствам готова  Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 3 314
не съм имала проблеми ,но не се чувствах готова и започнах с 8 минутна тренировка Тае бо преди месец като увеличавам времето  , но коремни преси ме е страх да правя  Crazy

# 11
  • Мнения: 1 367
Най-малко 40 дни,аз така знам от лекари.После,ако се чувстваш добре и операцията не ти опъва,можеш да започнеш по малко.Но според мен ако усещаш и най-малкото дразнене в областта на шевовете,трябва да изчакаш още.

# 12
  • Мнения: 8 242
С бебе на 1 м. и още едно дете от къде сили и мерак за коремни преси  Crazy

# 13
  • Мнения: 4 335
Започнах на втория месец,ама бьрзо ми мина мерака Mr. Green

# 14
  • Мнения: 2 068
Започнах на втория месец,ама бьрзо ми мина мерака Mr. Green
Joy и на мен ми мина мерака
и сега сериозно
аз започнах с коремните преси след 7-я месец
Бях чела една статия сега не мога да я намеря, в нея пишеше, че не е хубаво да се избързва с  коремните преси дори и при нормално раждане защото прешлените все още не са се наместили, тялото не е свикнало с новите килограми и съществува риск да си навреди човек  Confused
А кръст и гръб как болят ...... Sick контракциите и секциото ми се видяха песен
Така че не бързай  Wink

# 15
  • Мнения: 1 187
В главата ми се върти 3 месеца, но може и да греша. По- добре изчакай повечко.

# 16
  • София
  • Мнения: 1 139
Моят доктор ми каза,че един месец след операцията мога да правя всичко,включително и коремни преси.Според него няма да имам никакъв проблем.Аз обаче още не съм почнала Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 22 432
От 3 месеца до 1година след това, зависи от организма, възстановяването и т.н.
Коремните преси не спомагат особено за прибиране на корема ако за това ще ги правиш. Има други упражнения за тази цел.

# 18
  • Мнения: 2 197
Кинезитерапевтката, която ни кинсултира ни даде 40 дена "почивка". Аз се водих по нея.

От 3 месеца до 1година след това, зависи от организма, възстановяването и т.н.
Коремните преси не спомагат особено за прибиране на корема ако за това ще ги правиш. Има други упражнения за тази цел.

И какви са другите упражнения за прибиране на корема?
Аз лично освен коремни преси нищо не съм правила. По 250 на ден поне. И мога да ти кажа, че си прибрах идеално корема.

# 19
  • Мнения: 2 960
присъединявам се към мненето на boto  PeaceКоремните преси ,започнати според индивидуалните усещания на жената и след преглед при специалист-може да даде отговор "кога и какво".Лично аз втория месец се чувствах повече от готова за коремни преси.Нищо не ми е дърпало ,боляло или каквото и да е.Много зависи и доколко е тренирана коремната мускулатура преди бремеността!!Споко -за всичко има време! Peace

# 20
  • Мнения: 290
На профилактичния преглед след раждането докторът ми каза,че мога да правя коремни преси и да спортувам.
Това беше седмица преди да стане бебето на два месеца. Доста се изненадох - операцията все още ми се обаждаше.
Лично аз не се чуствам готова за коремни преси, смятам да изчакам шест месеца и тогава.
Иначе правя йогийски упражнения за дишане - за прибиране на корема. Разбрах за тях някъде из темите на форума.
И мен много ме дразни корема, променя ми цялата фигура, но по-добре с корем отколкото да си докарам някакво усложнение след операцията.

# 21
  • Мнения: 1 428
При всеки е индивидуално.По-добре се консултирай с лекаря си.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 27
на мене доктора ми каза слезд 40 ден да почвам да правя колемни преси за стягане

# 23
  • Мнения: 22 432
boto, ами няма как да ти обясня какви са упражненията, трябва да се видят.

# 24
  • Мнения: 288
Благодаря ви момичета аз съвсем се обърках,но наистина ще питам доктора да видя какво ще ми каже той.

С бебе на 1 м. и още едно дете от къде сили и мерак за коремни преси  Crazy
Laughing Laughing абе намира се време сега да видим до кога ще продължи голямото желание Joy Joy Joy

# 25
  • Мнения: 46
Аз започнах с  коремните преси 3,5 месеца след раждане със секцио, нямах проблеми ,но и интусиазмът ми отмина бързо покрай другите грижи.

# 26
  • Мнения: 367
Кинезиотерапевта и интензивнито ни посъветва да почнем с коремните преси или въобще натоварването на коремната стена след 6 месеца,а за други опражнения може и след месец,но зависи как се чувстваш.Аз лично започнах упражнения още след 3та седмица и да ходя много,до края на втория почти нямах коремче,на третия месец след раждането свалих всички килца(качих 20 Embarassed),а сега все едно не съм раждала.Не съм почвала коремни преси все още ,но нямам и корем Wink,мисля ,че ходенето пеш оказа най-голямо влияние Peace

# 27
  • Мнения: 1 629
АЗ знам, че след 6-тия месец може да се започне. Но си е до усещане. Аз примерно мисля, че мога вече, но мързела още не съм преодоляла Mr. Green

# 28
  • Мнения: 1 586
Докторите ми казаха да изчакам 6 месеца, така и направих. Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Практически съвет:
Легни спокойно по гръб. Стегни коремните мускули, колкото имаш сила (или колкото ти е комфортно). Задръж. Отпусни. Повтаряй докато бебчо ревне или докато ти писне. На другия ден отново. Когато започнеш да правиш това без никакво напрежение или дори психически дискомфорт, започни като стегнеш леекичко да повдигаш краката - по- скоро да маркираш началото на повдигане. Отпусни. И пак така. Когато започнеш да се чувстваш добре и с това, почни по малко да ги отлепяш от леглото... и т.н. когато започнеш свободно да правиш голямо количество бавни повдигания на краката - те все пак са по- леки от горната част на тялото ти - в "обратен" ред започни да повдигаш горната си част - също така постепенно. Като се отказваш и при най- малкия признак за напрежение.

Да отбележа: не съм нито лекар, нито педиатър. Това сега си го представих, че вероятно би действало - а иначе мен просто ме мързи да правя коремни преси и никога не съм стигала до тях... уви.

# 30
  • Мнения: 200
Физиотерапевтката в родилното ми каза 3 месеца да не вдигам тежко и да не правя коремни преси.  Peace

# 31
  • Мнения: 19
Аз родих преди три месеца и от три седмици ходя на фитнес, правя и по-малко коремни преси. За съжаление кърмата ми изведнъж спря (по други причини), но щом ти кърмиш имай предвид това:
http://www.dieti-otslabvane.com/%D0%9A%D1%8A%D1%80%D0%BC%D0%B0%D … D0%B8%D1%82%D0%B5

# 32
  • Мнения: 1 554
първо секцио след  3 месец,второ секцио  след 6 месец,хирург ми го каза Peace но все пак както го усещаш,аз не съм правила преси Peace

# 33
  • Мнения: 4 555
Започнах след 40-тия ден с коремните преси и клякане с бебето на ръце.
Кърмата не ми е намалявала нито от диета, нито от спорт.

Общи условия

Активация на акаунт