Машина за хляб - 12 част

  • 53 429
  • 814
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 921
Raya,  bouquet питката много ми хареса, ама честно не разбрах оформянето. Моля те, обясни ми пак, искам да направя твойта плетка с твойта рецепта. Ааа и ако може рецептата за козунака, много ми хареса, гледам че е също оформянето, ама тц... не можах да го разбера Hug

Много е лесно - правиш два еднакви фитила и един по-голям. Двата еднакви ги усукваш като мартеница - хващаш ги заедно и въртиш двата края един срещу друг (като мокро пране), едновременно ги опъваш. После ги свиваш на кръгче. По-големия фитил го усукваш сам и него го опъваш на страни. Когато стане достатъчно дълъг, с него обикаляш кръгчето на двата по-малки.

Ако си слагала плънка и си навивала на руло кората за да стане на фитил, там където е ръба, при втасването се получава допълнителен релеф. Аз използвам това и правя ръбовете два по-дебелички. При втасването и печенето образуват допълнителна шарка.

# 31
  • Мнения: 9 776

А имаш ли снимка? Имаме адсорбатор на Аляска и... ами, не сме в особен възторг, но пък...

Сега измих контейнерчето, но по-късно ще я я снимам и ще ти я пусна. Вертикално е /контейнерчето/, с една бъркалка, но за тези пари си е супер. Ти сама си прецени. Но щом не ти се дават повече пари, това си е вариант. Други момичета също може да ти препоръчат нещо подобно като цена.

# 32
  • Мнения: 130
Момичета белият хляб по рецепта на бемеранг стана супер Simple Smile Мъжа много се впечатли от хляба. Беше взел на шега машинката и доста се изненада че проработи Simple Smile

Благодаря за помоща и ако имате още някоя готина рецепта мятайте насам да се пробваме и ние новаците Wink

# 33
  • София
  • Мнения: 17 592
А имаш ли снимка? Имаме адсорбатор на Аляска и... ами, не сме в особен възторг, но пък...

Сега измих контейнерчето, но по-късно ще я я снимам и ще ти я пусна. Вертикално е /контейнерчето/, с една бъркалка, но за тези пари си е супер. Ти сама си прецени. Но щом не ти се дават повече пари, това си е вариант. Други момичета също може да ти препоръчат нещо подобно като цена.

Ми то и на моята, дето беше 160 лв. и само контейнерчето е 60, е вертикална, еднобъркалкова...  newsm78

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 14:51 от katiABV

# 34
  • гр.Разград
  • Мнения: 30
polin_a и mariyka благодаря ви,аз направих цареви4ен хляб на marabu от Гответе с мен.Стана много хубав, само 4е от себе си добавих 100 гр сл.семки и малко вода на око. Стана много добре.Неуспях да снимам,защото го изядохме още топъл.

# 35
  • Мнения: 96
Raya, благодаря много. Сега сложих хляб, но още утре ще опитам питката и ще докладвам за резултата.

Тези дни ще пробвам и тестото на Танита, дано и там имам успех.

И сега още един въпрос. Добавките като салам, маслини, кашкавал, домати и др., при звуковия сигнал ли ги слагате и обработвате ли ги с нещо предварително, като овалване с брашно или нещо друго.

# 36
  • Мнения: 9 776
А имаш ли снимка? Имаме адсорбатор на Аляска и... ами, не сме в особен възторг, но пък...

Сега измих контейнерчето, но по-късно ще я я снимам и ще ти я пусна. Вертикално е /контейнерчето/, с една бъркалка, но за тези пари си е супер. Ти сама си прецени. Но щом не ти се дават повече пари, това си е вариант. Други момичета също може да ти препоръчат нещо подобно като цена.

Ми то и на моята, дето беше 160 лв. и само контейнерчето е 60, е вертикална, еднобъркалкова...  newsm78

Ето обещаните снимки на Аляската. Толкова свикнах с нея, че ако се счупи нещо - незнам. Като чета какви проблеми имат някои момичета. Ама то си е до късмет сигурно.

# 37
  • София
  • Мнения: 360
Напротив, аз ползвам само жива. Кажи как си я сложила и колко, въобще дай малко инфо, за да разберем къде е грешката.

# 38
  • Мнения: 5 873
И аз ползвам  свежа мая.Доволна съм.
Само при отложен старт слагам суха на Д-р Йоткер.

# 39
  • София
  • Мнения: 17 592
Много благодаря за снимките!
Чудя се още...
А някой ползва ли двубъркалкова Мулинекс? Че и за нея взех да се чудя...

И още нещо - как я слагате маята на кубчета? Аз само със суха съм правила...  Embarassed Не ми стана ясно като как мога да сложа кубче - и колко, кантарчето ми мери мин. 40 грама...

# 40
  • София
  • Мнения: 9 872
katiABV ,извинявай,но не ми се търси назад Embarassed-счупената ти машинка Мулинекс с една бъркалка ли е?Защото и моята е такава,имам я от година.Мъжът ми и счупи контейнерчето,разказвах преди време как реши да го разглоби да видел какво има вътре ooooh!.Та съм си поръчала ново казанче,макар че и това счупеното върши добра работа.Ми казанчето ми струва около 30лв,как така 60 ти искат,къде това?

# 41
  • Мнения: 1 147
А някой ползва ли двубъркалкова Мулинекс? Че и за нея взех да се чудя...
Аз, но за трети път е в сервиза за няма и 8 месеца:? Незнам аз ли не случих на машина, другите с такава май не са се оплаквали ...
Този път щели да ми сменят интегралната схема и има да си чакам повече от месец Cry
А най ме е яд, че миналата седмица в петък като ходих да си я взема ми казаха, че е готова, пускам я аз у дома да пробвам и тя пак не работи, нося я вчера пак в сервиза и ги питам какво са правили, като тя пак не работи и ми отговарят, ами нищо, при нас си мина целия цикъл и нямаше проблеми #Cussing out Е аз ако нямаше проблеми щях ли да им я нося в сервиза ... направо издивях ... и сега вече щели да ми сменят интегралната схема ...

# 42
Zdraveite! Ot skoro i az imam ma6ina i se spravyam dobre, za6toto otdavna vi 4eta. imam edin vapros otnosno Mulineks 5000. Kakvo e tova gladko bra6no, koeto ima v nykoi recepti v knigata s recepti.

Izvinyvam se za pisaneto, no imam problem s com. 

# 43
  • София
  • Мнения: 17 592
katiABV ,извинявай,но не ми се търси назад Embarassed-счупената ти машинка Мулинекс с една бъркалка ли е?Защото и моята е такава,имам я от година.Мъжът ми и счупи контейнерчето,разказвах преди време как реши да го разглоби да видел какво има вътре ooooh!.Та съм си поръчала ново казанче,макар че и това счупеното върши добра работа.Ми казанчето ми струва около 30лв,как така 60 ти искат,къде това?

Моята е Кенууд, не Мулинекс - сега се чудя дали да не си взема Мулинекс с 2 бъркалки. Кенуудът с 1 беше 160 лв. ( Shocked) - пък Мулинексът с 2 е 200... Абе, изобщо, 1/3 от цената да дам за казанче - че и повече е - и да чакам 4 седмици, ако изобщо благоволят да се сетят за мен и да ми го поръчат... А ми писна мн. бързо от купения хляб - изобщо не е същото.

Ама ми се ще да видя първо някое мнение, някой, дето го е ползвал да си каже...

# 44
  • Мнения: 2 724


И още нещо - как я слагате маята на кубчета? Аз само със суха съм правила...  Embarassed Не ми стана ясно като как мога да сложа кубче - и колко, кантарчето ми мери мин. 40 грама...
Аз разделям едно кубче мая на две .
Мисля че цялото количество е 40 грама ,за бял хляб 20 гр е достатъчно.
Размивам я в топла вода или мляко и я слагам с течните продукти.
За Мулинекс и аз доста се колебаех, но в крайна сметка реших да купя ЕТА -не съжалявам.
Има всички екстри на Мулинекс, работи перфектно, а е по- евтина.

Общи условия

Активация на акаунт