Хитринки и магийки в кухнята ви

  • 24 288
  • 124
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 80
Аз пък във водата за спагети (колкото и нетипично за традиционна паста да е) слагам бучка масло, сол, пилешки бульон.

Винаги за аламинути  режа лука на полумесеци и после намачквам със сол това ми пести много време.

Преди да изстискам лимона го търкалям по плота, за да се изцеди повече сок.


За да е крехко, варя телешкото месо във вино, преди да сложа посправките и олио.

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 15:21 от rianonr

# 46
  • France
  • Мнения: 726
Когато пека риба на скарата, например скумрия, увивам в най-горните листа от зеле. Това го измислих, когато веднъж разбрах, че нямам фолио  Laughing

# 47
  • Мнения: 236
Слагам хартия за печене на почти всичко, което се пече във фурната, дори и манджи. Стига да не е наистина супер течно. Изрязвам хартията по-голяма, за да не изтича сосът. Спестява време и усилия за миене на тави.












# 48
  • София
  • Мнения: 3 789
Всичко месно се старая да пека в плик във фурната- така си спестявам усилията по миенето на тави и загоряла мазнина

# 49
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Някой може ли да ми каже нещо, моля? Имам едно страшно гадно червено вино Sick, ама такова отвратително вино едва ли сте вкусвали през живота си - с доста сладникав вкус и цвят на мръсна кръв Sick. Та въпросът ми е дали ако направя с него винен кебап ще се усеща гадния му сладникав вкус, да не съсипя само месото?
Направи го на греяно вино, като добавиш и някакво по-хубаво вино ако имаш. В греяното вино и без това се слага захар и подправки няма да се усеща.

# 50
  • Вече на село
  • Мнения: 569
- когато ми се наложи да запържа замръзнала кайма, я забождам с вилица и пържа ту от едната, ту от другата страна, омекналата при пърженето кайма свалям с ножа и така до пълно размразяване;
- сместа за палачинки приготвям в дълбок съд - изсипвам всички съставки и след това с пасатора;
- картофите за картофена салата с лук сварявам на кубчета в подсолена вода, като внимавам да не ги преваря, изливам водата и добавям масло, след това добавям лука и доовкусявам, салатата става много сочна;
- когато правя кексове, торти и друго от сорта, винаги разбивам първо белтъците със захарта, след това набързо добавям жълтъците един след друг и продължавам с другите продукти, по този начин мога да не ползвам набухвател и сладкишът пак да е пухкав;

# 51
  • Мнения: 5 001
*Когато ще правя целувки слагам няколко капки лимонов сок преди да започна да разбивам белтъците на сняг.Стават много бяла и гъста пяната.
* Когато се правят палачинки с прясно мляко,към сместта се добавя 4-5 с.л. вода.Не стават жилави.
*Когато се правят катми,яйцето(яйцата) се слагат най-накрая в тестото.Стават невероятно вкусни така.

# 52
  • Мнения: 1 283
Темата е страхотна. Поздравления  bouquetМарулка
Когато правя розички от картофено пюре, трябва да напълня поша/ръкава/ и ми е много трудно с една ръка. Затова го слагам във висока чаша, обръщам краищата и спокойно пълня с пюрето Peace

# 53
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
Застройки правя с 1 яйце и сока на половин лимон. Яйцето предварително много добре се разбива и тогава се прибавя сока. Не се пресича.
На 2 яйца - 1 лимон и т.н.

# 54
  • Мнения: 13 188
За да не се пресича застройката добавям 2-3 лъжици вода в нея, разбърквам и чак тогава започвам да наливам по малко от горещата супа.
Ориз мия с гореща вода- така набъбва, става по-бял и се чисти много по- лесно.
Картофени и месни кюфтета не пържа, а пека на фурна- бързо и здравословно.
Лук- само в робота, по 5-6 глави, задушавам го и после в хладилника- така 4-5 дена времето за готвене намалява  Wink.

# 55
  • Мнения: 4 496

Когато ще пържа нещо, за което знам, че ще пръска, слагам метално фолио върху котлоните, като за котлона, който ще ползвам, изрязвам дупка. След като свърша с готвенето просто махам фолиото и го хвърлям, а около котлона е чисто. А не всичко в мазни пръски. ooooh!
Мис Арк, това приложимо ли е за керамична плоча  Thinking


Предполагам, че ще стане. Кое те притеснява? Дали фолиото се нагрява по някакъв начин, или?  Thinking

# 56
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
Ами да, да не се нагрее и да се разтопи или запали  Thinking Макар че принципно не би трябвало да се загрява плочата извън зоната за готвене. Понеже ще ползвам за сефте стъклокерамика, та да не я прецапам още чистак новичка  Blush

# 57
  • Мнения: 189
За да не се пресича застройката слагам само жълтък,добавям лимонов сок или оцет,разбърквам хубаво и в купичката доливам от готовата вече супа,за да се изравни температурата.След това вече смело изсипвам цялата смес в супата.Никога не ми се пресича:)

# 58
  • Мнения: 22
за да не ти се пресече застройката- мъъъничко лимонтозу в току-що разбитите яйца и после млякото.

Това при мен не важи, от опит го знам.

Аз пък отдавна се каня да питам защо винаги кюфтетата ми се свиват? Много неприятно, правя ги големи, а в крайна сметка се получват на половина. И с бира съм пробвала и пак ми се свиват. Каймата ми не е много мазна, телешка взимам.  С такъв мерак ги правя и меса и премесвам, цял ден стоят в хладилника, и снощи пак ми се получиха едни дърдонки Confused

Относно кюфтета , опит от една баба , една лъжица кисело мляко и щипка-две сода за хляб към каймата ,кюфтета стават много вкусни и пухкави.

# 59
  • Мнения: 4 433
За да не се пресича застройката слагам само жълтък,добавям лимонов сок или оцет,разбърквам хубаво и в купичката доливам от готовата вече супа,за да се изравни температурата.След това вече смело изсипвам цялата смес в супата.Никога не ми се пресича:)
И аз слагам само жълтък,иначе ме е страх да сложа цялото яйце

Общи условия

Активация на акаунт