На нощна лампа или на тъмно?

  • 4 239
  • 103
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Страх ме е да гася нощната лампа на 23 дневния бебо,но така и аз не мога да получа качествено жалкия си 3-4 часов сън.Той е в нашата спалня,но мъжът ми спи в другата,също заради лампата.Вие как постъпихте,оставяхте  ли на тъмно?

# 1
  • Мнения: 1 763
За детето не е проблем да спи на тъмно. Ние в началото спяхме на нощна лампа, за да съм по-спокойна- от време на време се будех и го проверявах дали диша, което пълна глупост, но мен ме тресяха разни паранои. Детето беше някъде на три месеца, когато бутнах нощната лампа и тя се счупи непоправимо и започнахме да спим не тъмно. Детето изобщо не усети разликата.

# 2
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не съм палила лампа през ноща в стаята в която спим с бебо  Wink палех единствено ако се налагаше да кърмя  Peace

# 3
  • Мнения: 3 334
ами аз в началото оставах светната нощната лампа,ама всъщно защо ли newsm78 ...........явно някой съвет съм приела,в интерес на истината не виждам смисъл...............предполагма,че ако имам отново дете със сигурност няма да оставам да е светло в стаята през ноща.

# 4
  • Мнения: 4 335
Винаги сме спали на нощна лампа,но по скоро за мое успокоение.В сьщност незнам,ако се сьбуди и е тьмно как ще реагира,но на мен така или иньче не ми пречи лампата Wink

# 5
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 877
И ние спим на нощна лампа.По-спокойно ми е, ако мога да я виждам, когато се събудя.

# 6
  • Мнения: 1 512
Оставах я на тъмно и когато се събудеше ползвах  нощната лампа.

# 7
  • Мнения: 336
Напоследък спим на нощна лампа, защото в момента, в който я загасим се събужда и започва да плаче.

# 8
  • Мнения: 257
От какво те е страх? Аз никога не съм държала лампата да ми свети цяла нощ като се наложи да стана святкам нощната лампа храня бебето и загасям
Но всеки си знае сам за себе си щом не ти пречи светлината остави си я светната

# 9
  • Сливен
  • Мнения: 894
И ние спим на нощна лампа.По-спокойно ми е, ако мога да я виждам, когато се събудя.
и аз така Peace

# 10
  • Мнения: 224
Винаги сме спали на тъмно. Откакто я оставих сама в стаята /на около 5 месеца/ пак на тъмно си спи.

# 11
  • София
  • Мнения: 12 554
Първоначално спяхме на нощна лампа. Скоро обаче ме хванаха нервите, защото не можех да спя добре и прекратихме тази практика.

# 12
  • София
  • Мнения: 39 814
Алекс и Дияна спят на тъмно. Мъж ми оставя лампата вечер ако Алекс е буден и си "пее" в леглото. Когато спи - лампата е загасена.

# 13
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
В началото спяхме на нощна лампа, но по скоро заради моето удобство, а не заради бебка Mr. Green. Просто ми беше по лесно да я храня или да и дам водичка, биберона ако имаше малко светлина, отколкото на тъмно да се лутам Crazy. А и ставах да я видя дали диша и такива работи Embarassed

# 14
  • София
  • Мнения: 2 296
На тъмно сме спали винаги.И кърменето също ни е било на тъмно.

# 15
  • Мнения: 11 016
От самото начало спи на тъмно, никога не сме я оставяли на нощна лампа.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 556
Ние все още спим на нощна лампа,макар,че синът ми е на година и три месеца.Буди се много често и не мога да си представя,да не го виждам през нощта.
На нас,с мъжа ми,не ни пречи лампата.

# 17
  • Мнения: 367
От самото начало си спим на тъмно,вярно е че и аз съм имала среднощни скачания да проверявам диша ли и т.н.,но постепенно умората от безсънието взе връх и сега се будя като се размърда за нощното си хранене!След първия месец даже вече не светвах като я храня ,защото се разсънваше и ме правеше "дива и  щастлива" поне 2 часа и половина се опитвах пак да я приспя.И Сега продължавам да се справям на тъмно  Peace

# 18
  • Мнения: 3 993
Ние спим на нощна лампа, така сме свикнали и двете. На мен така ми е по-удобно като ставам да я храня, да й давам вода или да я успокоявам, ако се е събудила изведнъж. Например наскоро беше хремава и сополите й пречеха да спи добре и се будеше често. По-удобно ни е да се справяме на светло.  Simple Smile

# 19
  • Мнения: 8 999
Не само на тъмно, но и в отделна стая спяха моите деца от първия им ден вкъщи. По този начин и ние с баща им успявахме да се наспим, а и те се будеха много рядко, да не кажа почти никак.
В началото, като се роди синът ми, пробвахме да спи в нашата спалня, за да не буди сестра си като го храня през нощта. Но той непрекъснато си издаваше някакви звуци и подпъшкваше и така ме държеше непрекъснато в едно полубудно състояние, защото все ми се струваше, че ей сега ще се разплаче. Затова, след десетдневно будуване, с мъжа ми измислихме хитър план - вечер пренасяхме бебето барабар с леглото му /той спеше в сгъваемите кошарки, които са много леки/ в хола, а ние спряхме да подскачаме при всеки негов звук. И бебето си спеше спокойно - може и да си е пъшкало, но ние не го чувахме, а и той не плачеше, освен когато му идваше времето за ядене.

# 20
  • София
  • Мнения: 44 223
Гасях ест. светвах притъмнено като ставах да кърмя или ако просто исках да го погледна за секунда...скоро и това спрях да правя, оправях се прекрасно и без лампа...
бебето ти е свикнало да му е тъмно. Не го обърквай - по-добре да свиква, че нощем е тъмно и се спи....хем по-късно няма да има глупави страхове от тъмнината....

# 21
  • Мнения: 5 393
Иво заспива и  спи на тъмно от новороден.

# 22
  • Мнения: 3 932
На тъмно, естествено имах нощна лампа до леглото, която използвах при нужда.

# 23
  • Мнения: 4 294
Синът ми винаги е спял на тъмно. Пък за дъщеря ми и да искам да ползвам, не мога, защото нощната ми лампа се прецака преди няколко седмици и още не съм купила нова. Но когато купя определено няма да я оставям да свети през нощта.

# 24
  • Мнения: 2 334
На тъмно, естествено имах нощна лампа до леглото, която използвах при нужда.

И аз така  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 1 185
До 2-3 месец спяхме на леко светнато - сложихме потенциометър на лампата и светеше, колкото като се надигна да видя малкия! Сега на тъмно!!!

# 26
  • Мнения: 544
И ние спим на нощна лампа.По-спокойно ми е, ако мога да я виждам, когато се събудя.

 Peace

# 27
  • Мнения: 2 131
Страх ме е да гася нощната лампа на 23 дневния бебо,но така и аз не мога да получа качествено жалкия си 3-4 часов сън.Той е в нашата спалня,но мъжът ми спи в другата,също заради лампата.Вие как постъпихте,оставяхте  ли на тъмно?
Според мен, за бебето не е никакъв проблем да спи на тъмно. Никога не сме оставяли светната нощна лампа. Но пък и в стаята не е абсолютен мрак, защото все пак влиза светлинка от прозореца, понеже улицата ни е осветена.

# 28
  • Мнения: 9 973
гаси лампата,така или иначе бебето още не вижда

# 29
  • там където ме зове сърцето!!!
  • Мнения: 2 092
За мен беше по -удобно (по сигурна се чувствах ), когато нощната лампа светеше !

# 30
  • Мнения: 114
А пък ние първия месец спяхме на светната лампа-УЖАССССССССС-на бебчо не му пречеше,обаче на нас.................Аз съвсем не се наспивах.
Сега спим на намален телевизор и се чувстваме супер! Flutter

# 31
  • България
  • Мнения: 457
Ние все още спим на нощна лампа,но по скоро за мое удобство.Не ни пречи Peace

# 32
  • Бургас
  • Мнения: 10 822
За мое улеснение си купих една едноватова.Свети само колкото да не се блъснеш в нещо.

# 33
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 779
Ние също спим на нощна лампа,на бебка не и пречи,на мен отначало малко ми пречеше,ама сега и прожектор да ми светне пак ще заспя,ако имам възможност Laughing Laughingпък баща и Mr. Green си спи спи.... Mr. Green

# 34
  • Мнения: 286
Ние спим на тъмно, но през първите  три месеца, когато се будеше и през нощта, спяхме на много слаба нощна лампа. Както са казали и други мами, не заради бебето, а заради тяхно спокойствие- друго си е като си отвориш очите да видиш бебето, а не да го търсиш в тъмното Laughing

# 35
  • Мнения: 1 586
От както се е родил спим на нощна лампа,вече съм свикнала и не ми пречи!

# 36
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
Ние също спим на нощна лампа,на бебка не и пречи,на мен отначало малко ми пречеше,ама сега и прожектор да ми светне пак ще заспя,ако имам възможност Laughing Laughingпък баща и Mr. Green си спи спи.... Mr. Green

 Simple Smile..... И при нас беше така.

# 37
  • Мнения: 46 557
Нямаме нощни лампи. От първия ден си гася всичко вечер.
Лампата е прекрасен начин да провокиране на страх от тъмно  Stop

# 38
  • Мнения: 9 487
Спим на тъмно.
От скоро почти 3 годишния ни син проявява признаци на страх от тъмното, поради което му купих светеща плюшена кукла-за негово успокоение Peace

# 39
  • София
  • Мнения: 44 223

Сега спим на намален телевизор и се чувстваме супер! Flutter

това е още по-ужасно. светлината не е равна и постоянно премигва заради смяната на картините  на екрана.....да не говорим за обръчването......не знам от какво се чувстваш супер така....но по-добре спете на нощна лампа.

# 40
  • Мнения: 493
Oт самото начало спим на тъмно Peace
Мен лично ме дразни и най малката светлинка,обичам да спя на тъмно,не съм имала проблем с Тони Peace
В началото когато се будеше,ставах святках нощната лампа хранех го и после пак загасях Peace

# 41
  • Мнения: 247
На нощна лампа и до днес. Първите 2 години - голям рев, голямо въртене ... честичко бях на крак  Crazy ..... Сега се буди сравнително рядко и като се замисля май аз свикнах да спа на светло  Laughing

# 42
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Спим на лампа. Ключът на лампата в стаята ни може да регулира светлината на лампата. Нощно време оставяйм много леко светната лампа. Колкото да мога да го виждам.

# 43
  • София
  • Мнения: 519
Първия месец, та ако не и втория пyскахме нощна лампа, за нас не беше проблем светлината, защото така или иначе по цяла нощ бебка се дереше и не можехме да спим smile3511 Когато започнахме да спим на тъмно, като че ли и нейният сън стана мааалко по-спокоен Peace

# 44
  • Мнения: 1 674
Оставах я на тъмно и когато се събудеше ползвах  нощната лампа.
И аз така. Peace

# 45
  • Мнения: 4 038
Спането на тъмно го въведох, когато бебето стана на около 5 месеца, защото и аз не можех да спя на светлина

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Никога не сме спали на нощна лампа.Спи си на тъмно от бебе.

# 47
  • Мнения: 249
Не съм палила лампа през ноща в стаята в която спим с бебо  Wink палех единствено ако се налагаше да кърмя  Peace


PeaceАз даже след втория месец спрях и да я святкам

# 48
  • Мнения: 6 713
Не гаси лапмата, щом те е страх. Аз също не я гасях първия месец, но към втория месец се "престраших" Grinning
Между другото аз слагах лапмата под леглото ми, за да я приглуша съвсем и да не ми пречи на съня. Сегашната лампа е под креватчето на бебка, зад нощното шкафче и пак свети доста приглушено. Peace

# 49
  • Мнения: 1 364
И ние спим на нощна лампа.По-спокойно ми е, ако мога да я виждам, когато се събудя.
и аз така Peace

Лампата е слаба и не ни пречи.

# 50
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 092
И през ум не ми е минавало да спим на лампа. И сега, като чета, пак не виждам логична причина Thinking  Какво да гледам на бебето, колко е хубаво ли?! Thinking

# 51
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Първите няколко месеца спеше на нощна лампа. Защо, не знам ?  newsm78

За мое успокоение . Няма друга причина .

# 52
  • Мнения: 85
Ние първата седмица спяхме на нощна лампа и то май наистина за мое успокоение,но после решихме
да я гасим

# 53
  • София
  • Мнения: 23 106
Докато заспи - свети нощната лампа. Иначе спи на тъмно  Peace

# 54
  • Мнения: 178
На лампа спим още от 3-4 месечна възраст на големия.Сега с малкия отначало сме така,вероятно защото съм свикнала и аз съм по-спокойна така,а докога dontknow

# 55
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 584
Аз светвам на терасата, но пускам щорите и така е почти тъмно в стаята, но въпреки това ако ми се наложи да го кърмя се справям без да светвам друга лампа.

# 56
  • Мнения: 194
Никога не сме спали на лампа и защо да го правим Rolling EyesСега бебо кото заспива дори се дразни като е светната.Изгася ли и той мигновенно smile3524

# 57
На тъмно спим. Вай си има стая, но спи при нас, защото аз още не мога да я оставя сама.

# 58
  • Мнения: 922
Още спим на нощна лампа. Много се отвива като спи, а като го сложа в чувалчето му е горещо. Така че нощната лампа я ползваме да мога да го гледам какво прави.

# 59
  • into the blue
  • Мнения: 771
На тъмно спинка  smile3524

# 60
  • Мнения: 1 554
на тъмно Peace

# 61
  • Мнения: 318
И ние спим на нощна лампа.По-спокойно ми е, ако мога да я виждам, когато се събудя.  Peace

# 62
  • Мнения: 3 869
Ние измислихме нещо "средно" - малка нощна лампа под леглото - светлината е много слаба и много мека (понеже не е директна) - по-удобно ми е така заради нощните кърмения и смяната на пелените нощем първия месец, иначе на бебето нищо не му пречи - нито светлото, нито тъмното. На нас пък тази толкова приглушена светлина изобщо не ни се отрази на съня/заспиването.

# 63
  • Мнения: 252
От самото начало си спим на тъмно, но спускам едната ролетна щора само наполовина и влиза малко светлина от уличното осветление. Можеш за свое успокоение да святкаш лампа в коридора и да оставиш открехната вратата, така хен няма да е много светло и да ти пречи, хем пък ще виждаш бебето.

# 64
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Моята дъщеря спи на тъмно , понякога оставяме само телевизора пуснат за цяла нощ , но и това не я бърка Peace

# 65
  • Мнения: 58
И ние все още спим на нощна лампа.

# 66
  • Мнения: 117
От самото начало сме на тъмно.

# 67
  • Мнения: 961
Аз си оставях една лампа в коридора за мое удобство, че като ставам да не се спъвам. Откакто малката се пренесе да спи в нашето легло, нищо не свети!

# 68
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Ние спим на нощна лампа. Не ми пречи  Peace! В началото пробвахме на много слаба детска лампа, но той много плачеше. Като го пренесях в хола и се успокояваше. Така разбрах, че се плаши от тъмното и включихме по-голяма нощна лампа. Сега е на 5 месеца и постепенно намаляване силата на крушките и свалихме лампата на земята, за да свиква!
То си е до дете явно пак  Peace!

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 834
От самото начало сме на тъмно.
И ние също.

# 70
  • Мнения: 257
все още спиме на нощна лампа,отначало и мен много ми пречеше ,но свикнах
Много се буди нощта и за да не търся да светкам я оставям светната,не толко заради бебо ,а повече за мое удобство Crossing Arms

# 71
Моята дъщеря спи на тъмно , понякога оставяме само телевизора пуснат за цяла нощ , но и това не я бърка Peace

Това е вредно. Ако ще да сте с най-тънката плазма пак има радиация и не е хубаво да се оставя толкоз дълго време включен, особено пък когато има малко дете в стаята.

# 72
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Откакто се е родила Валя  лампата в коридора винаги свети. Сега, когато имаме и Мимо продължава да е така.

# 73
  • Мнения: 6 713
Моята дъщеря спи на тъмно , понякога оставяме само телевизора пуснат за цяла нощ , но и това не я бърка Peace

Това е вредно. Ако ще да сте с най-тънката плазма пак има радиация и не е хубаво да се оставя толкоз дълго време включен, особено пък когато има малко дете в стаята.

 Laughing Laughing Laughing Телевизорите не излъчват радиация! Laughing По-скоро аз лично бих се изморила ужасно много са ми шуми цяла нощ телевизора! Wink Peace

# 74
  • Мнения: 3 695
Като бебе - на тъмно, но я виждах, т.е. влиза лека светлина от прозорците отвън.
Сега спи сама в стая и пускме много слаба нощна лампа, за да може да вижда, ако се събуди и тръгне да слиза от леглото.  Peace

# 75
  • Мнения: 384
Никога не съм му "светила". От самото начало си заспива на тъмно, без люшкане, с изключение на периода, в който го мъчеха колики и го гушках, докато се унесе. Сега си има едно кученце-гушкалка, което много си обича. Като му го подам, си знае, че е време за сън, независимо дали през деня или вечерта. Гушва си го, казва му нещо на бебешки и е готов. Имам си много самостоятелно момченце. Светлината даже му пречи, бях взела едно устройство против комари, което е като нощна лампа. С него заспиваше по-трудно.

# 76
  • Мнения: 62
Още от родилния дом бебка спи на тъмно.

# 77
  • Временно
  • Мнения: 788
Ние сме с нощна лампа,на мен не ми пречи.Предполагам бебка би спала добре и на тъмно,но аз няма да съм спокойна.В болницата на 3-ия ден през нощта бебка започна да се задушава и ако не бях оставила лампата не знам дали щях да я видя.

# 78
  • Мнения: 233
От самото начало сме на тъмно.
И ние сме така. Мойта щерка, макар и на 4м., знае - огася ли лампата - време е за спане. Не знам как свикна това дете така.  Thinking Явно щото в началото, като се роди, хич не ми се занимаваше с приспиване. "Хвърлях" я в нейното легло и заспивах.  Embarassed Сега, ако се събуди през нощта и мрънка, светвам малка нощна лампа, давам да яде и пак гася.

# 79
  • Мнения: 2 478
Никога не сме спали на нощна лампа.Не ни и трябва.
Въпроса е до това как е удобно на семейството.А бебето-както го свикнеш Peace

# 80
  • Мнения: 114
Никога не съм използвала нощна лампа макар и като се прибрахме от болницата тя  беше само на 20 часа бебче.Чела съм ,че даже и  да кърмиш е хубаво да е на тъмно  и да не говориш на бебо ,за да на може да прави разлика между ден и  нощ.

# 81
  • Мнения: 405
Ние спим на нощна лампа. Но аз спях и преди така.
Мисля, че на бебетата им е все едно. В нашата утроба също е било тъмно,
но това не им е пречело да се чувстват добре. Hug

# 82
  • Мнения: 3 034
Страх ме е да гася нощната лампа на 23 дневния бебо,но така и аз не мога да получа качествено жалкия си 3-4 часов сън.Той е в нашата спалня,но мъжът ми спи в другата,също заради лампата.Вие как постъпихте,оставяхте  ли на тъмно?

от първия си ден вкъщи спи в неговото легло, сам в неговата стая и на тъмно. за мен това са ценни навици - всеки си има място вкъщи и си го знае. това е и причината той да се чувства много комфортно и да не го е страх изобщо - според мен  Peace

# 83
  • Мнения: 14 498
от първия ден у дома дъщеря ми си спи в нейната стая, на тъмно.
страхът е нещо, което се придобива с израстването, не е вроден, бебето не го е страх от тъмното

# 84
  • Мнения: 8 244
Когато се роди първият ми син известно време оставях нощната лампа да свети. Той спи в друга стая и по-лесно можех да го наглеждам нощем. Сега малкият обаче си спи на тъмно. Дори и когато отивам да го кърмя, не светвам нищо за да не се буди баткото. При нас обаче влиза светлина и от уличното осветление през щорите и не ми е проблем да виждам в тъмното.

# 85
  • Мнения: 304
и ние доста време спяхме на нощна лампа Hug

# 86
  • Мнения: 182
Аз не мога да спя на лампа и за това от самото си раждане бебето си спи на тъмно!

# 87
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не спяхме на лампа в началото, после на ТВ и някъде към 7-8м. започнахме да спим на тъмно.

# 88
  • София
  • Мнения: 1 139
Спим на нощна лампа.Така се чувствам по-спокойна Simple Smile

# 89
  • Мнения: 441
спим на нощна лампа  Peace

# 90
  • Мнения: 2 100
Никога не е спал на тъмно. Всички спим в една стая и няма как да е светло, тъй като нито аз, нито мъжа ми ще можем да се наспиваме. Според мен е до навик-както го свикнеш  Peace

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 1 269
До скоро  на нощна лампа - мисто и просто за мое удобство. Наскоро обаче изгоря и я изключих от програмата  Simple Smile

# 92
  • Germany
  • Мнения: 1 581
От втората вечер спи сама в нейната стая на тъмно, оставям й запалена нощната лампа когато я сложа да си легне, да се порадва на играчките над леглото, и когато свърши мелодията гася.

# 93
  • Мнения: 4 784
Спим на нощна лампа за мое улеснение. Пробуждмам се няколко през нощта и моментално очите са ми в него. Но светлината е изключително слаба, едва доловима, понеже силната светлина мен ме дразни. Спали сме и на тъмно, за детето не е проблем.

# 94
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 333
Моля те, недей на светло, че ще свикне и после ще имаш истинкси проблеми. Няма от какво да те е страх, светлината с нищо не помага.
Ако искаш през нощта да видиш дали всичко е ОК, купи си от онези бледо светещи лампи с натискане и си гледкай бебчето.
Нека и тати се върни в стаята.

# 95
  • Мнения: 428
Спахме на нощна лампа първите три дни след прибирането ни от болницата. По-точно беба си спеше, а ние не можехме да мигнем от лампата и скачахме при всяко нейно промрънкване Crazy На четвъртата нощ просто я изгасих, наспахме се и от тогава никакви лампи Naughty

# 96
  • Мнения: 169
Не знам каква е идеята на светнатата лампа за бебето? То до сега е било все на тъмно сега тази лампа какво му помага  newsm78 Никога не съм спяла на нощна лампа с бебо. Когато мрънка си пускам лампата после пак гася. нямала съм никакви проблеми Simple Smile

# 97
  • Мнения: 2 374
Винаги е спала на тъмно в началото само докато се будеше палех нощната лампа.

# 98
  • Мнения: 2 567
Бебето 9месеца е било на тъмно в корема на майка си, не виждам причина сега изведнъж да го приучвате да спи на светло. По-късно, като отрасне и дойдат различните страхове, да, тогава става, но сега няма смисъл, още повече, щом пречи на твоя сън.

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Бяхме с нощна лампа, докато се будеше вечер и трябваше да ставам.Другото заради което исках нощна лампа е защото сина ми много повръщаше и се давеше.Като повръщаше млякото излизаше не само през устата, но и през носа, задушаваше се и се налагаше да реагираме с мъжа ми светкавично.След като премина тези периоди (около 3 мес.) махнахме лампата.

# 100
  • Мнения: 518
И ние сме с нощна лампа - не толкова заради детето, колкото заради моите глупости. На нея не й пука дали е тъмно или светло.  Simple Smile Ние вече свикнахме с лампата, не ни пречи! Но до сега не се бях замисляла до кога така ще я караме!?  newsm78

# 101
  • Мнения: 540
И ние спим на нощна лампа.По-спокойно ми е, ако мога да я виждам, когато се събудя.

# 102
  • Мнения: 2 960
Бебето 9месеца е било на тъмно в корема на майка си, не виждам причина сега изведнъж да го приучвате да спи на светло. По-късно, като отрасне и дойдат различните страхове, да, тогава става, но сега няма смисъл, още повече, щом пречи на твоя сън.
подкрепям това мнение.Аз от самото начало съм на изгасена лапма.Дори ,когато ставах да давам водичка или биберон - hahahaкато котките виждам в тъмното и за секудна давам необходимото.Мисля,че ако детенцето се почувства застрашено от тъмнината ,тогава за негово спокойствие може да е на нощна лапма!!!!

# 103
  • Мнения: 805
ами аз в началото оставах светната нощната лампа,ама всъщно защо ли newsm78 ...........явно някой съвет съм приела,в интерес на истината не виждам смисъл...............предполагма,че ако имам отново дете със сигурност няма да оставам да е светло в стаята през ноща.
Peace
Така успокояваме себе си.
Бебето в корема е билo на тъмно и му е било добре.
А и нали трябва да му се създаде режим ден/нощ. Ако все му е светло....
Аз знам че и то по това се ориентира кога да спи по-дълго.

Общи условия

Активация на акаунт