Какви кърпички ползвате за бебето?

  • 4 718
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 533
Аз използвам Белана Парти - бели малки квадратни салфетки по 100 в пакет, много са меки, продават ги в МЕТРО - по 0,30 ст опаковката. Иначе когато сменям памперсите, използвам т.нар пелени за едникратна употреба - те са от същата материя, от която са и памперсите и са много удобни, особено когато бебо реши да се изпишка или изака по време на смяната на памперся. Продават ги в санитарната аптека до Пирогов - една пелена струва 0,35 стотинки. Доста е голяма - реже се на две и идеално пасва на "дъската" за преповиване

# 16
  • Мнения: 2 596
Сухи кърпички на Белана с различни миризми. Купувам си стекчета от Метро. Само тези на лимон НЕ харесвам.

# 17
  • Мнения: 5 577
За смяна на памперс слагам платняна кърпа, а като беше по-малък и наакан всеки път, слагах от кухненските хартиени рула, тези големите- които са за ръце.
  Peace

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

и аз. Даже са мойте детски  Mr. Green

# 19
  • Мнения: 2 950
За лицето лигавник или платнени кърпички, а памперса сменям на дъската за преобуване, а ако сме някъде другаде с подложка за преобуване от онези с найлон от долу! Аз ползван лигнин за бързо попиване, ако се напишка ненадейно smile3508

# 20
  • Мнения: 6 323
За бебе не съм ползвала сухи кърпички (постилах тензухена пелена), но мокрите направо ги "ядем".
Сухи използваме чак сега, когато хлапетата са по-големи, и то само когато са с хрема. Ползваме салфетките (т.нар. "скубалки") в кутия и в пакетчета САМО на Zewa.

Платнените кърпички определено не са добро решение при хреми и когато детето е болно (мнението не е мое, а на няколко доктори, на които имам пълна вяра).
При хреми и заболявания - само носни кърпички за еднократна употреба, НЕароматизирани.

Много ми харесаха и кърпичките за нос на Чико - напоени с физиологичен разтвор.

# 21
  • Мнения: 269


Точно такова нещо ми трябва. Къде ги има? И аз ползвам тензух за след баня, но като кърпички ми се вижда малко неудобно.
Ами ние си ги купуваме от едно складче за бебешки храни и памперси.
Само за информация – живеем във Варна, вие къде сте?

# 22
  • Мнения: 844


Точно такова нещо ми трябва. Къде ги има? И аз ползвам тензух за след баня, но като кърпички ми се вижда малко неудобно.
Ами ние си ги купуваме от едно складче за бебешки храни и памперси.
Само за информация – живеем във Варна, вие къде сте?

Деси, я кажи от къде ги купуваш тези кърпички. Аз засега купувам голям стек с кърички от най-различни марки по 10 броя от Метро, със всякакви аромати съм взимала, много се тачат от цялото семейство. Мокрите също ги ползвам, ама май повече за каката, и само бебо когато е оакал пейзажа на разходка. Никакви подлогани не ползвам, просто грабвам бебо и хоп на чешмата, много внимателно махам памперса и всичко е чисто!

# 23
  • Мнения: 1 464
Ползвам само платнени кърпички или лигавник,ако е много омазана -мокри,за преобуване слагам платнена подложка с найлон отдолу,имам няколко и като се напишка-бум в пералнята и готово Wink

# 24
  • Мнения: 269
Нези, купувам ги от складчето на Чаталджа-знаеш го.

# 25
  • Мнения: 3 550
За повърнато и лиги използвам лигавник. При смяна на памперса подлагам хавлиена кърпа.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Сигурно е много странно но ползвам пелените, с които аз съм отгледана Laughing.Понеже сега сме с памперси, а пелените са всякаква големина ги ползвам да подлагам навсякъде, като завивки и за бърсане на устичката/беба много повръща/. Страшно съм доволна! Всеки ден се перат поне 5-6.....Иначе мокрите кърпи на Памперс....много ми харесват..

# 27
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
аз ползвам малки хавлиени кърпички, Според мен е по-удачно защото не пускат власинки и попиват добре, без да се разпадат. Имам около 10-15 страхотна работа вършат. Другото, което ми е страшно удобно са големи тензухени пелени (50/50см) сгъвам ги и ги позлвам за какво ли не. От бърсане на уста, до кърпа за глава.

# 28
  • Мнения: 264
Когато сменям памперса застилам пелена от плат.
Мокро кърпички използвам основно за моите ръце или ако е много наакана да махна голяма част от "екстрите" преди да я измия. Иначе преди всяко преобуване и мия дупето - акала не  акала, пищала не пишала аз си я мия.
За сухите кърпички - купувам си от картонените кутии с по 100бр. вътре.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 5 919
за физиономийката ползвам само НЕароматизирани носни кърпички (книжни). От дълго време купувам от тези , а преди от ............ ох как се казваха с момченце и момиченце ........... хмммммм абе сещате се много ги има (само да споделя, че на тези на който на опаковката дечицата са в цял ръст са ароматизирани, а на другите на който са само главичките са без мирис). Памперс сменям върху обикновена пелена, а половин час преди къпане оставям Надежда чисто гола да ритка в/у памперс пелена сгъната на 4. Като я напишка (което почти винаги се случва) отрязвам четвъртинката и така......... просто тя много се кефи да пищи и да рита голичка.

Последна редакция: чт, 14 юли 2005, 09:43 от Яна (2 в 1)

Общи условия

Активация на акаунт