Най-хубавата кайма-коя?

  • 5 221
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 675
Вчера от Т-маркет купих 2 пакета кайма на Сами.Беше прясна, бледорозова/с две думи хубава/, докато не започнах да готвя и не замириса в кухнята на гадно.Преди известно време същото се случи с една кайма на Попов.Пишете от кои марки сте най-доволни, включително и такива готови за принцеси.Майка ми е доволна например от Народна.На коя си заслужава наистина да се спре човек /имам предвид малките хартиени опаковки/.Мерси за отговорите.

# 1
  • Мнения: 5 001
Най-добрата кайма е тази,която ти смелят пред очите в магазина с месо,което ти си си избрала.....
Иначе от купешките кайми аз купувам(когато ми се наложи) "Тандем".....В "Народна"-та има прекалено много соя.....

# 2
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Най-добрата кайма е тази,която ти смелят пред очите в магазина с месо,което ти си си избрала.....
Иначе от купешките кайми аз купувам(когато ми се наложи) "Тандем".....В "Народна"-та има прекалено много соя.....
Peace
Аз лично съм доволна от "Чобанов" Wink

# 3
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Най-добрата кайма е тази,която ти смелят пред очите в магазина с месо,което ти си си избрала.....
Иначе от купешките кайми аз купувам(когато ми се наложи) "Тандем"..........................

И аз действам в същият ред!  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 789
И за мен най-добрата кайма е да си купиш месото и да ти го смелят в магазина, пред теб или вкъщи ти да си го смелеш,а ко имаш условия за това.
Купувала съм какви ли не кайми- все едни и същи боклуци са Crossing Arms Знам само, че на Тандем слагат най-много месо, в срвн. с останалите марки и производители.....
Затова и рядко готвя нещо с кайма Tired

# 5
  • Мнения: 3 675
Предполагам, че Тандем зареждат големите вериги магазини и там има тази кайма, за която говорите.Наистина не се знае какво слагат в каймата, маз, соя.Последният път пак взех на Сами от квартален супер, не беше лоша, а тази от Т.маркет отврат направо.

# 6
  • Мнения: 384
От всички готови кайми, които съм ползвала, най-много харесвам тази на хипермаркет "Билла". Смес свинско/телешко, без сол. Просто личи, че е от месо и няма други примеси.

# 7
  • Под звездите
  • Мнения: 1 298
Аз ползвам доста често кайма,но никога готова от магазина взимам месо(телешко и свинско)и си я смиламе в къщи или в магазина.

Последна редакция: пн, 27 окт 2008, 17:56 от miceva

# 8
  • Мнения: 7 474
От купешките Тандем най ми харесва.

# 9
  • Мнения: 2 388
Най-добрата кайма е тази,която ти смелят пред очите в магазина с месо,което ти си си избрала.....

Много точно написано. Hug Мама ми прави кюфтенца от такава кайма. Heart Eyes

Аз не хапвам нищо от готова кайма.

# 10
Най-добрата кайма е тази,която ти смелят пред очите в магазина с месо,което ти си си избрала.....
Иначе от купешките кайми аз купувам(когато ми се наложи) "Тандем".....В "Народна"-та има прекалено много соя.....

+ 1  Peace

# 11
  • Мнения: 2 803
Най-добрата кайма е тази,която ти смелят пред очите в магазина с месо,което ти си си избрала.....

Много точно написано. Hug Мама ми прави кюфтенца от такава кайма. Heart Eyes

Аз не хапвам нищо от готова кайма.

На същото мнение съм. Обикновено в месарския си смилам гърди + телешко 50/50.

# 12
в купешката кайам забелязох, че има доста вода. Правя си кюфтенцата аз, едни такива хубавички, по-големички си ги оформя, и като ги пусна да се пържат, наполовина свиват диаметър Close

# 13
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Отдавна вече не купувам готова кайма от магазина  Naughty

Отивам в месарски магазин, изберам си месото, мелят ми го пред очите.

За мен това е "най- добрата кайма".

# 14
  • Мнения: 1 432
в купешката кайам забелязох, че има доста вода. Правя си кюфтенцата аз, едни такива хубавички, по-големички си ги оформя, и като ги пусна да се пържат, наполовина свиват диаметър Close

По скоро е мазно ,отколково вода  Simple Smile
Иначе аз взимам мляно месо, понякога и Народна-та

# 15
  • Мнения: 3 314
Народна

# 16
  • Мнения: 16
За мен най добрата кайма еНародната

# 17
  • Мнения: 3 641
Готовите не ми се нравят. предпочитам на Фантастико мляната на место Peace

# 18
Най-добрата кайма е тази,която ти смелят пред очите в магазина с месо,което ти си си избрала.....
Peace
И аз съм на този принцип, така със сигурност знам какво има в каймата.

# 19
  • София
  • Мнения: 12 554
Около нас няма магазин, където да смеля месо, така че разчитам на Тандем и на Сами-М. Но съм забелязала, че разфасовките от 250 грама на Сами-М са по-читави от тази от 500 грама. Или поне зависи от партидата.

# 20
  • Мнения: 5 001
Които нямате магазини около вас където да мелят месо....Ами не може ли да си мелите месото в къщи? newsm78 Става в кухненски робот или с машинка за месо....Ама поне знаете какво ядете после.....

# 21
  • Мнения: 337
Досега купумах само на Сами - М, но последния път не ми хареса, ще опитам Тандем, пък ще видим   Thinking

# 22
  • София
  • Мнения: 12 554
Които нямате магазини около вас където да мелят месо....Ами не може ли да си мелите месото в къщи? newsm78 Става в кухненски робот или с машинка за месо....Ама поне знаете какво ядете после.....

Може, стига да ми останат пари да купя едно от двете. За момента излишъци не само, че не мога да регистрирам, ами обикновено изкарваме от една дата до друга на педал  Sad

# 23
  • Мнения: 5 001
Които нямате магазини около вас където да мелят месо....Ами не може ли да си мелите месото в къщи? newsm78 Става в кухненски робот или с машинка за месо....Ама поне знаете какво ядете после.....

Може, стига да ми останат пари да купя едно от двете. За момента излишъци не само, че не мога да регистрирам, ами обикновено изкарваме от една дата до друга на педал  Sad
Разбирам  Sad
Машинката за месо е 20 лв(масивна,чугунена). Може да помислите дали ви устройва това и в бъдеще да си купите.Тя ще ви е за дъъъълги години напред...  Hug

# 24
  • София
  • Мнения: 285
А какво месо избирате, за да ви смелят? В смисъл гърди, плешка, шол.....?

# 25
  • София
  • Мнения: 12 554
TheNMaster не знаех, мислех, че са доста по-скъпи.  Hug

Elika майка ми купува винаги свинското да е шарено - т.е да има сланина малко. Гърди например.

# 26
Аз ги смесвам и телешко и свинско, като свинското гледам да е по шарено, а от телешкото няма значение стига да няма разни жили по него.   

# 27
  • Мнения: 194
Вземам само кайма, която е смляна пред мен. В краен случай съм вземала на Тандем.

За Народна не ми се говори Sick Sick Sick

Общи условия

Активация на акаунт