Болезнената менструация винаги ли е симптом за проблем?

  • 4 046
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 355
Момичета, имам проблем, върху който се замислям чак сега, когато започнахме бебеправене. От първия ми цикъл, който беше на 14г. до сега - на 21г., всеки месец като дойде време да ми идва и ми се плаче. Ужасни болки и нищо не помага - Спазмалгон, но-шпа, аулин, сега съм на тилкотил - успокоява леко болката, но мъките си остават. И това е първия ден от М, докато започне да тече. След това ме боли, но търпимо. А ПМС ме хваща една седмица преди това - изнервеност, болки в яйчниците и гърдите.
Та исках да ви питам това нормално ли е, или трябва да се замисля по въпроса. Все по-често си мисля, че трябва да отида на гинеколог.
Моля ви, дайте съвет на невежата.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 891
При всяка жена оплакванията при мензис са различни. Няма "нормално" и "ненормално". Ако искаш все пак иди на гинеколог за успокоение  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 419
Според мен няма повод да се притесняваш - около мен има 3 много близки мои жени, които са с безумно болезнена М. - до припадък чак! В момента и трите дундуркат по един бебок, едната чака и втори Wink
Така че, според мен колко боли и колко не - не е признак за проблем - аз също съм с болезнена, макар и не чак толкова и съм говорила с лекар - казват, че след първото раждане трябва поне да намалее

# 3
  • Мнения: 46 539
Аз губех съзнание от болка, не искам да си спомням. Нямаше причина според лекарите, аз съм с миома и мислех, че е от това, но всички отрекоха. Не съм имала проблем със забременяване и износване. Успех!

# 4
  • Мнения: 355
Благодаря ви много. Успокоихте ме. Утре сигурно ще си направя тест, ако не ми дойде днес. Болят ме гърдите и яйчниците и съм супер изнервена, но при мен това е ПМС. Сега четох, че същите са признаците и на бременност, все още има надежда.

# 5
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Чувала съм, че е по-скоро обратното- че когато няма болка има проблем. Е поне при мен се потвърждава това.

# 6
  • Мнения: 534
Чувала съм, че е по-скоро обратното- че когато няма болка има проблем. Е поне при мен се потвърждава това.

 Shocked Shocked
Стига бе Манго, какво по-точно са имали предвид ...

Иначе теоритично болезнена менструация може да има при ендометриоза.

# 7
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Ами де да знам. Може би нещо свързано с лигавицата. Може би е по-нормално поне леко да те заболи като ти идва. Не знам Confused

# 8
  • Мнения: 1 612
Момичета да Ви кажа, че и аз съм с болезнена менструация. Получавам и кръвоизливи, припадам, абе голямо шоу. Питала съм лекари, но и те не могат да ми помогнат.
И аз съм чувала, че болезнената менструация е признак за ендометриоза, но не е задължително.
Познавам много момичета, които никога не са имали болки, а си имат бебенца. Същото важи и за тези, които са с болки.
И аз не знам вече.

# 9
  • Мнения: 980
И при мен е много болеzнено, но само първия ден. Тогава са болки, превиване, повръЩане, чудесии........ Sad.Да живее течния аналгин. Hug Всичко друго не ми действа
Ходила съм на доктори и ми каzват "след като родиШ Ще се нормалиzират неЩата" Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 2 120
Не се стряскай и при мен е много болезнена от както се помня.
С годините започна и да ми пада кръвното и стигам до виене на свят и ха да падна, потят ми се ръцете , ще ми изскочи сърцето, и напоследък дъже предпочитам да ме боли зверски без другото.
Иначе болките ми са като контракции-- през дупето, през яйчниците, като рязане с ножове.
лекари са ми казвали, защото нямам видим проблем, че като родя ще се оправя.

# 11
  • Мнения: 355
Благодаря ви, но аз май ще преминавам при мамите, защото днес си правех тест и чертичките бяха две, макар едната да беше по бледа. Утре ще го повторя. Не е истина колко съм радостна и колко ме е страх едновременно с това. Стискайте ми палци. Grinning

# 12
  • Мнения: 46 539
Благодаря ви, но аз май ще преминавам при мамите, защото днес си правех тест и чертичките бяха две, макар едната да беше по бледа. Утре ще го повторя. Не е истина колко съм радостна и колко ме е страх едновременно с това. Стискайте ми палци. Grinning

Честита радостна новина   bouquet

# 13
  • Мнения: 2 825
Благодаря ви, но аз май ще преминавам при мамите, защото днес си правех тест и чертичките бяха две, макар едната да беше по бледа. Утре ще го повторя. Не е истина колко съм радостна и колко ме е страх едновременно с това. Стискайте ми палци. Grinning

Ами 4естито мила, лека и безпроблемна бременност и след 9 месеца да се радваш на малко розово бебешор4е Grinning

# 14
  • Мнения: 2 120
Браво на теб.
тази седмица, който реши ,че ше ходи на лекар, защото нещо го заболи , се оказва, че ще става мама.
Хайде всички така, а на теб виртуални целувки.   

# 15
  • Мнения: 1 419
тази седмица, който реши ,че ше ходи на лекар, защото нещо го заболи , се оказва, че ще става мама.
Не всички - не всички  Naughty
Аз оттам се връщам сутринта, но ме увериха в обратното  Crossing Arms

# 16
  • София
  • Мнения: 1 639
Честито на бъдещата мама:)

И аз да се оплача от същия проблем. При мен нищо не помага! Привиквам към болкоуспокояващите и след 2 месеца не помагат:( Единственото, което помага са противозачатъчни. Първоначално ми ги изписаха(още в ученическа възраст) с цел уголемяване на матката, защото като ме гледаха, каза лекарката, че била леко пречупена настрани и може това да е причината. ПОсле като ги спрях след три месеца и се почнаха наново болкоте. Сега не съм ги спирала от 3 години и ме е страх да ги спра, защото не искам да се връща болката:(

За свещичките, които сте споменали - и тях съм пробвала. На втория месец още ми действаха, но се появи от тях адски гадна режеща болка в дебелото черво. Искрено се надявам като спра хапчетата бързо да стане бебошко и след реждане да няма такива проблеми.

# 17
  • Мнения: 3 591
Не се стряскай и при мен е много болезнена от както се помня.
С годините започна и да ми пада кръвното и стигам до виене на свят и ха да падна, потят ми се ръцете , ще ми изскочи сърцето, и напоследък дъже предпочитам да ме боли зверски без другото.
Иначе болките ми са като контракции-- през дупето, през яйчниците, като рязане с ножове.
лекари са ми казвали, защото нямам видим проблем, че като родя ще се оправя.

И са прави лекарите. И яз бях така до раждането на първото дете.Но при мен болките бяха дори и в бедрата. А след второто забравих какво е болка и проблем(е да ама сега пък имам проблеми с износването на бебетата Sick )...
Обесниха ми го(лаишки)  с това, че на нераждала жена шийката е МНОГО тясна, кръвта се събира вътре и контракциите са по силни за да я изхвърлят навън. Организма просто правилно работи. След бременностите и раждането това вече не е така. Шийката на раждала жена никога не се затваря по начина по който е била, и естествено вече не са необходими толкова силни контракции за да освободят матката от кръвта.

# 18
  • Мнения: 529
Честито на бъдещата мама:)

И аз да се оплача от същия проблем. При мен нищо не помага! Привиквам към болкоуспокояващите и след 2 месеца не помагат:( Единственото, което помага са противозачатъчни. Първоначално ми ги изписаха(още в ученическа възраст) с цел уголемяване на матката, защото като ме гледаха, каза лекарката, че била леко пречупена настрани и може това да е причината. ПОсле като ги спрях след три месеца и се почнаха наново болкоте. Сега не съм ги спирала от 3 години и ме е страх да ги спра, защото не искам да се връща болката:(

И аз решавах проблема с болезнената м. с противозатъчни и така 8 години. Беше ме страх да ги спра, мисълта какъв ужас ще настъпи - болки, припадаци и подобни... #Cussing out Но като реших че искаме бебе, нямаше как - спрях ги. И от тогава - октомври 2004 не ми е дошъл нормален цикъл нито веднъж, все се тъпча с някакви хапчета /дуфастон, утрогестан и какво ли още не/ и ми тече по няколко капки, само за ден два.  Вече почнах да си мечтая да ми дойде, пък все ми едно с болки или без Sad

# 19
  • София
  • Мнения: 1 639
И аз решавах проблема с болезнената м. с противозатъчни и така....

Извинявам се за офф-а, но какви хапчета си пила?
Мен ме уверява гинеколожката, което ми ги изписа, че няма проблем и 10 години да ги пия.
Така или иначе, смятам да ги спра наесен, за да почваме бебеправене, но си ме е страх да няма последици от тях.

Последна редакция: ср, 13 юли 2005, 14:30 от Morena

# 20
  • Мнения: 529

Извинявам се за офф-а, но какви хапчета си пила?

Аз съм пила трирегол, а после марвелон и бях много доволна от последните - никакви странични ефекти. Аз съм привърженик на хапчетата, не мисля, че те влияят зле на бебеправенето. Просто аз досега реагирах като щраус - подозирах че имам проблем, ама се скатавах и си ги пиех, за да не мисля какво ще стане когато не ги пия. Embarassed

# 21
  • Мнения: 1 798
Аз не познавам жена,която да няма болезнена менструация/говорим за първия ден само/.

# 22
  • Мнения: 1 768
При мене положението е съ6тото,такива големи болки,4е съм нетрудоспособна 4ак.Ло6ото е 4е мене ме боли поне 5 дена преди да дойде менструацията и първите два дена на менструацията.Преди zа кратко вzемах противоzа4атъ4ните и не ме боле6е,но откакто 4ух,4е при вzемането на противоzа4атъ4ните се zабавя след време zабременяването и се откаЗах.Говоря ако иска6 да zабременее6 след като спре6 противоzа4атъ4ните се zабавяло уж бременеенето ShockedДали е вярно не zнам... Sunglasses

# 23
  • Мнения: 7 430
Аз не познавам жена,която да няма болезнена менструация/говорим за първия ден само/.

Аз познавам Wink моята сестричка и нека винаги да е така newsm10
И нека пак нея дам за пример, че тя постоянно е на противозачатъчни и си забременява без проблем - е, като ги спре естествено  newsm53

Аз и след раждането на малкия дивак имам непоносими болки - а се надявах, че ще отминат Weary
За сега се оправям с Нурофен и течен аналгин Confused

# 24
  • Мнения: 1 336
От първия ми цикъл, който беше на 14г. до сега -...всеки месец като дойде време да ми идва и ми се плаче. Ужасни болки и нищо не помага - Спазмалгон, но-шпа, аулин, сега съм на тилкотил - успокоява леко болката, но мъките си остават. И това е първия ден от М, докато започне да тече. След това ме боли, но търпимо. А ПМС ме хваща една седмица преди това - изнервеност, болки в яйчниците и гърдите.
Години наред имах този проблем, до момента в който започнах да пия противозачатъчни. 1 година и нещо преди да забременея бях на контрацептиви и помен не остана още след 1-вия месец от ПМС и болезненото обилно кръвотечение, което имах. Мисля като родя пак да продължа с хапчетата.
Забременях 1-вия месец след като ги спрях, пиех жанин, но след раждането мисля да ги сменя с ясмин и двата продукта са на шеринг.

# 25
  • Мнения: 1 029
И аз пиех противозачатъчни,но пак имах същите болки при М.Мисля,че като при всичко и тук при всеки е различно. Peace

# 26
  • Мнения: 7 716
Аз нямам болки. Нищо не усещам.

# 27
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Смятам, че не е задължително да имаш проблем . Обясниха ми го ...но много сложно .За болезнена менструация ми предписаха   " Напроксен " , пие се 4-5 дена преди цикъл и след като ти дойде 2 дена . Български са и май имат ефект  Rolling Eyes но от първия път не мога да преценя.

# 28
  • Мнения: 2 759
   Нямам болки обикновено. Нищо не усещам, нямам пмс. Веднъж на 1-2 години ме заболява малко първия ден и това си е. Нямам открит проблем засега.

# 29
Владимира и аз имах същия проблем когато започнахме бебеправенето. При менструация изживявам ужасни болки, които не могат да се спрат с нищо..Мислех си, че това е съпроводено с нявкакъв проблем, но не е така. Просто явно всичко е на хормонална основа. Преди да започнем бебеправенето при цикъл не изпитвах никакви болки. така, че споко  love001

# 30
  • в стаята
  • Мнения: 469
zdravei
pri men bolkite bqha neopisuemi ne mi pomagaha nikakvi lekarstva na vsi4ko otgore i povra6tah mnogo pati umiraiki bot bolka sme vikali i lineika i sa mi postavqli injekciq  gikekolpga mi kaza 4e imam krivina na 6iikata na matkata i zatova me boli tolkova i ne moje da se napravi ni6to Sad

# 31
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Момичета, за също с безкрайно болезнен цикъл и единствено  АУЛИН ми помага. Не знам дали сте пробвали, но лично аз останах приятно изненадана от ефикасността му!

# 32
  • Мнения: 7 474
И аз имам болезнен М,много се надявах след раждането да спрат болките ,но уви просто са една идея по-леки и пак пия шепа хапчета. Скоро ми изписаха свещички Профенид, слагат се предния ден и да ви кажа доста добре се чувствах имаше леки болки за около 2 часа.Някой ползвал ли ги е, защото някой беше писал за проблеми с дебелото черво? #Cussing out

# 33
  • Мнения: 4 212
..........всеки месец като дойде време да ми идва и ми се плаче. Ужасни болки и нищо не помага - Спазмалгон, но-шпа, аулин, сега съм на тилкотил - успокоява леко болката, но мъките си остават. И това е първия ден от М, докато започне да тече. След това ме боли, но търпимо. А ПМС ме хваща една седмица преди това - изнервеност, болки в яйчниците и гърдите...

същата работа съм, посиняват ми ноктите на ръцете от болката. Доктора ми каза Дисменорея(болезен мензис), имало жени с такава диагноза немалко. Пиех всеки пит хап4ета още като усетя малка болка, 4е после е мятане  Close не помня името на хап4етата  newsm78 спомням си 4е беше комбинация между бузкулизин и аналгин, ама това е леко вредни4ко според мен.
Оба4е, моми4ета тез хап4ета дето ги пием, и вие и аз хи4 не са безобидни. Чувам много 4есто за този Аулин, вълшебното хап4е, ама доста вредно се оказа май.
Сега пия капусли Нолотил. Съвсем безобидни, даже ги изписват  за болки  при бременност.

# 34
  • Мнения: 46 539
Следя темата, защото знам какво е  Confused въпреки, че след раждането болката е почти незначителна, все пак се върна  Confused Да споделя, последните месеци купувам Ибупром, странното е, че в началото ме обезболяваха 3 таблетки, а сега една и е достатъчна. Опитайте, дано помогне  Hug

# 35
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
При мен след раждането нещата се поуталожиха, пак е болезнена М, но съм в състояние да си върша обикновените задължения, а не я прекарвам на легло в адски мъки.Лошото е, че сега пък получавам страшни пристъпи на главоболие-нищо в природата не се губи. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт