За първа година в детската градина! - 10 част

  • 9 831
  • 281
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 2 312
А и още нещо да питам-вашите групички по колко деца са -нашата са 31,въобще не знам как обръщат внимание на всички и какъв имунитет трябва да има детето,за да издържи цял месец без да отсъства?

Групата им е от 25 деца.
Вчера сутринта платих таксата и имаме за октомври само 3 дни,в които не сме ходили.Е ,вярно вземах я на обед по едно време,ама удържаме фронта. PeaceДано не се разболява сериозно PraynigВъпреки писъците по едно време и ревовете бях настоятелна,макар да ми казва мъжа ми ,че съм Мека Мара и щом чуя да реве ще се откажа.Да ,ама не!
Днес я заведох и си беше спокойно детето и си влезе и направо ми напълни душата.
Ама що нерви скъсах покрай сутрешните циркове само аз си знам!

Можете да ми честитите. Влизам в болница, малкият е с пневмония.

Няма ли поне мала възможност за домашно лечение?
Болниците са много стресиращи за децата  Sad
Бързо оздравявайте и целувки за малкия  Praynig Hug

# 271
  • гр.София
  • Мнения: 199
Момичета  днес сина ми е за първи ден в д.г.,а на мен сърцето ми се свило,чакам да стане 4ч. да си го взема.

# 272
  • В средата на времето
  • Мнения: 2 400
Можете да ми честитите. Влизам в болница, малкият е с пневмония.

dididid  Hug бързо оздравяване пожелавам  Praynig

SASH аз направих капките за нос с клеева тинктура и му капя от петък в носа. Има ефект, обаче явно са неприятни, защото Кристиян опищява света като трябва да му ги слагам.. Crazy

Fair Ladу, ами това, което си и казала е правилно. Аз също така казвам на моя син - ако някой го притеснява да каже на госпожата или да спре да общува и играе със съответното дете. Не му казвам, ако го ударят да удря, защото и без това вече имах оплакване от една майка, че Кристиян удря сина и.. Embarassed Говорих му много за тези изблици на агресия, казала съм и на госпожите да го наблюдават и наказват за такива случаи ако е виновен..За да се променят нещата трябва много говорене от страна на родителите. Така мисля аз..учителките в градината могат само да помагат в "оздравителния" процес, но не и цялата отговорност да е тяхна..

# 273
  • Мнения: 1 187
Мами, аз не съм изгубила надежда, че ще сме си вкъщи. След два часа имам среща със завеждащ отделението в едната болница. Надявам се, че ще ни разрешат вкъщи. Но ако пневмонията наистина е двустранна, едва ли. А до вчера имаше грип?! Всеки ден го преслушваха и казваха, че нищо му няма. Днес на своя глава направих снимка, без да се консултирам с педиатъра. И добре, че го направих. То тази пневмония не се чува.

# 274
  • Мнения: 2 885
Децата са с различен темперамент и не може да ги съдим за това.
Аз се запознах с майката на най-доброто приятелче на Стефан след като жената ми рева по мобилния с извинения, че синът й бие Стефан. Беше миналата година в яслата, сега са заедно в градината. И пак са най-добри приятелчета. Детето й наистина е по-буйно. Жената говори ли, говори...наказва...резултат минимален. Стефан е свит по природа, но сега явно се е открехнал след като го записах на тайкондо. Учителките правят всичко възможно, не им се сърдете. Събирайте децата да играят извън ДЗ. Поощрявайте ги да се заиграват заедно.

# 275
  • Мнения: 2 885
Мами, аз не съм изгубила надежда, че ще сме си вкъщи. След два часа имам среща със завеждащ отделението в едната болница. Надявам се, че ще ни разрешат вкъщи. Но ако пневмонията наистина е двустранна, едва ли. А до вчера имаше грип?! Всеки ден го преслушваха и казваха, че нищо му няма. Днес на своя глава направих снимка, без да се консултирам с педиатъра. И добре, че го направих. То тази пневмония не се чува.

Ако ти покажа нашите снимки /правих две през седмица/ за двустранна пневмония ще видиш голямо плътно бяло петно вместо дробчета. С Клацид /АБ/, Саностол, витамин С, противоалергично Ксизал и в носа слагах два вида капки /не помня в момента/ след промивка с извара от лайка. Скочи за седмица и го пуснах на ясла. Никакви болници..........

# 276
  • Мнения: 1 187
Има едно детенце в групата на сина ми, което удря всички. Но причината не е агресивност. Това дете се нуждаело от любов (така ни обясни учителката) и внимание. И когато някое детенце не искало да играе с него, то просто го удряло, защото му било мъчно. Само не разбрах как са стигнали до този извод, но щом го обясниха на родителската среща, може и специалист да е говорил с него. Не знам.

# 277
  • Мнения: 1 187
Немирнице, не знам, за два месеца имаме 4 ангини, а сега и това. Ще видим какво ще решат.

# 278
  • Мнения: 2 885
Немирнице, не знам, за два месеца имаме 4 ангини, а сега и това. Ще видим какво ще решат.

Непременно пиши какво са решили. Трябва да се намери причината за повтарящите се ангини. Аз съм била така от 6 месец до първи клас.

# 279
  • София
  • Мнения: 6 260
Немирнице, не знам, за два месеца имаме 4 ангини, а сега и това. Ще видим какво ще решат.

Непременно пиши какво са решили. Трябва да се намери причината за повтарящите се ангини. Аз съм била така от 6 месец до първи клас.

Немирнице, нали искаха да им вадят третата сливица...  Peace

# 280
  • Мнения: 2 885
Цитат на: Спящата красавица link=topic=342724.msg9101937#msg9101937
Немирнице, нали искаха да им вадят третата сливица...  Peace

Не винаги това е единствената причина. Моята трета сливица не е вадена.

# 281

Общи условия

Активация на акаунт