Кога изкарвате бебчета за 1-ви път на вън?

  • 2 489
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Здравейте,  моето бебче вече е на 20 дни и ме посъветваха да е изкарам на разходка тези дни за по няколко минути.Роди се на 10 окт.Незнам дали все още не е рано да е изведа на вън.От друга страна ако пък сега не използваме хубавото време незнам дали ще има др. слънчеви и топли дни.

# 1
  • Мнения: 172
Правилото ,което ми каза нашият педиатър е да е над 5 градуса,да не духа,да няма мъгла.Аз лично разходих за първи път Гери на 42 ден,но тогава беше зима.Мисля,че вече и вие може да се разходите,облечи го подходящо.Успех!

# 2
  • Мнения: 4 335
Има такава тема на пьрва страница Rolling Eyes

# 3
  • София
  • Мнения: 1 535
Виж и тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342535.0

Според мен дори си закъсняла вече. Сега по обяд времето е много приятно. Можеш поне на балкона да го изнасяш като за начало.

Иначе голямата ми е април - на 10-ия ден бяхме навън. Малкия е в края на юни. С него изобщо не съм чакала - спеше на балкона в количката още когато се прибрахме от болницата.

Приятни разходки и не изпускай хубавото време  Peace

# 4
  • Мнения: 209
Има такава тема на пьрва страница Rolling Eyes

точно това щях да кажа и аз - поразрови се малко - ще видиш - доста отговори има Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 027
Сина ми е роден април месец и на 10 ден бяхме навън за няколко часа  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 5 755
И аз мисля, че вече можете да излизате, времето на обяд е приятно.
 Peace
Иначе аз изведох сина ми след 7мия ден, но той е роден август.

# 7
  • Мнения: 4 292
Дъщеря ми е родена на 2.10 и от миналия понеделник не пропускаме разходка.  Rolling Eyes Преди това си чаках количката и ме беше яд, че изпускам хубавото време.

# 8
  • Мнения: 1 674
родени сме юни-след 10-ия ден,заради горещините

# 9
  • Мнения: 7 201
И аз мисля, че вече можете да излизате, времето на обяд е приятно.
 Peace
Peace Време ви е.И аз за първи път изведох след 20-25-я ден,но защото и аз като Клото си чаках количката.

# 10
  • Мнения: 9 973
И аз мисля, че вече можете да излизате, времето на обяд е приятно.
 Peace
Peace Време ви е.И аз за първи път изведох след 20-25-я ден,но защото и аз като Клото си чаках количката.
и аз на 25-я ден като купихме количка

# 11
  • Шумен
  • Мнения: 36
Изкарай го сега, на слънчице, че като настане зимата.. Sick Ние излязохме на 17-ия ден, но все пак беше септември. И аз така, като теб събирах няколко дена смелост, а то навън слънчице, майки, колички..Давай по смело, облечете се. Просто трябва да се престрашиш. newsm30

# 12
  • Мнения: 22 430
Дъщеря ми се роди недоносена, след прекарани 20дни в кувиоз и още 5дни в болницата извън него я изкарах на 4тият ден от прибирането в къщи. Щях да я изведа и по-рано, но още нямах количка. Не разбирам това чакане по 20-40дни особено в това време в момента. На бебето нищо няма да му стане да излезе на вън.

# 13
  • Мнения: 1 554
има същата тема на първа страница,четете преди да пускате темите Stop

# 14
  • Мнения: 512
На 10 ден!  1stroller

# 15
  • Мнения: 367
На  11тия след раждането,но бяхме до 7мия ден в болница.Ако е топло времетоне пречи Peace

# 16
  • Мнения: 1 734

Мисля, че беше към 7-10 ден, не помня вече много добре, но не съм чакала много - времето беше топло

# 17
  • Мнения: 61
аз първо го изнасях на терасата за половин 4ас и на 14 ден излязохме на разходка

# 18
  • Мнения: 3 929
Смятам, че можеш спокойно да го изкараш навън в това време. Синът ми се роди на 14 октомври. Тогава времето също беше така топло като таз годишния октомври. първоначлно го извеждах всеки ден на терасата за по няколко минути, като увеличавах времетраенето, и някъде след около 2 седмици или 20 дни го изкарах навън на разходка. Хубаво е "запознаването" с атмосферните условия навън да става постепенно обаче.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
На 20я ден.Излизайте.Времето е хубаво.

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Излизайте да използвате топлите дни.Аз сина ми го изкарах за първи път на 18-тия ден.

# 21
  • София
  • Мнения: 4 588
На 16-я ден го изведох за първи път. Щях да го направя и по-рано, но цяла седмица валеше непрестанно.

# 22
  • Мнения: 9 814
На 6-ия ден.

# 23
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 867
На осмия ден, но тя е родена юли. Излизайте и вие, като постепенно увеличаваш времетраенето.

# 24
  • Мнения: 4 447
Ако се притесняваш започни със загрявки на балкона.
Днес 5мин. Утре 10, после 15. И така... Ние преди
40 ден бяхме по 30мин навън, а сме декемерийци  Peace

# 25
  • Мнения: 117
На осмият ден бяхме навън за един-два часа.

# 26
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
На деветия ден с нетърпение Laughing

# 27
  • Варна
  • Мнения: 289
На 7-мия ден , бяхме си от 3 дни в къщи.беше горещо излязохме сутринта, преди жегата..Сега времето е разкошно  Peace

# 28
  • Мнения: 493
Още на 14-ти ден бяхме на вън.Използвай слънчевите дни,докато ги има все още.

# 29
  • Мнения: 2 334
Дъщеря ми е зимно бебе и я изкарах за първи път на вън като беше на 20 дни ,като тогава грееше слънце  Peace

# 30
  • Мнения: 60
Баткото го изкарах на вън около 15-я ден, той е роден в края на октомври. Малката бубка, около 10-я ден, но тя се роди април и пак беше студено. Сега е хубаво времето и аз бих извела бебчо, още щом се върнем у дома.

# 31
  • Мнения: 7 723
На по около десетина дена. И двете.

# 32
  • Мнения: 27 524
Веднага след изписването ни от болницата. Същият ден прекарахме 5 часа навън  Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 090
Марина я изведох за първи път на 14 дни, а Алекс - на 7 дни.

# 34
  • Мнения: 2 478
О ние стоояхме доста вкъщи.Около 4о дни.Ама не от предразсъдъци,а от моята глупост Embarassed
Чаках една количка,която си бях наумила да имам,ама накрая не я изчаках.Купих си друга и започна една дъждовна седмица...
И така,постоях вкъщи с бебето повече от месец.

# 35
  • Мнения: 31
аз го изкарах на около 20 ден.роден е на 05.09.08г и аз така се възползвах от хубавото време.Първо го извеждах на терасата да го адаптирам все пак.1ия ден за 5 мин посел за 10 мин  за 20 мин и вече отидахме на центъра за около 2 часа.Възползвай се от хубавото време по добре го облечи повечко ако с епритесняваш дори да го претоплиш ще му мине по добре от колкото да му е студено,:)

# 36
  • Мнения: 4 433
на 20тия ден

# 37
  • София
  • Мнения: 521
Аз разходих Ники след първата ваксина, но тогава, когато се роди беше доста хладна есента. Ако времето  беше такова бих я извела и по-рано.

# 38
  • Мнения: 288
каката на 21 ден,а бебчо на 15.Не вярвам на бабините деветини да не се изкарва 40 дена.Ако времето позволява изкарвай го на тях им е много хубаво Peace

# 39
  • Мнения: 903
Аз изведох Иванна на 10 дни, но тогава беше лято и времето беше страхотно. Сега също е хубаво времето с единствената разлика, че всяка секунда се променя и не знаеш как да се облечеш, но предполагам, че в количката на бебешока ще му е добре.

# 40
  • Мнения: 137
На 10 ден  Peace

# 41
  • Мнения: 2 159
на 10-тия ден

# 42
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 750
Извеждай я смело докато още е хубаво времето.

# 43
  • Мнения: 318
няколко дни след като ни изписаха от болницата започнахме да излизаме,отначало за по 5-10мин. и така до 2-3 часа  Grinning

# 44
  • Мнения: 4 784
Как - ами с голям мерак! Зимата се роди. При първата възможност - липса на дъжд, сняг, мъгла и кучи студ, бяхме навън.
Извеждай бебчето и не се чуди повече.

# 45
  • Мнения: 594
Ох, ами моите и двете бяха зимни бебета - каката се роди средата на февруари, а мъника средата на декември... То е ясно, че посред зима няма да изкарам новородено да го простудя... Така че ги изкарах за пръв път след първият им месец - по точно в първият удобен момент с по-топло временце и слънчице по обед  Mr. Green

# 46
  • Мнения: 1 931
Синът ми е роден на 20,12,2004 год- студена и снежна цяла зима, но той като стана на 20 дни и на вън. Цяла зима, на вън е имало моменти само ние с количка, да не говорим за толкова малко дете. Но количката ни беше прекрасна- с големи гуми, триколка предната не подвижна, на сняг правехме пътечка с нея, зимният кош страхотен, затворен от всякъде, детето с космонавта, завито с одеяло и дъждобрана отгоре и на него си му беше добре. А и тогава само на вън спеше. И тогава определено не боледуваше. Е сега от 2 месеца започна, но тогава ми беше здраво бебче.
Маринка на 8 ден-юли месец, топло, гонехме сенките и хладината сутрин и късно привечер.

# 47
  • Мнения: 1 336
Използвайте хубавото време и излизайте. Моят син се роди на 14 Септември и излязохме на 18-тия ден. Но гледах да избягвам много контакти с други хора, особено с други майки с малки деца.

# 48
  • Мнения: 5 026
Около 20я ден го изведох, но той е зимно бебе.

# 49
  • Мнения: 174
На 34 тия ден я изведох за първи път,бяхме на консултация,но тя се роди февруари месец,затова  Peace

# 50
  • Мнения: 2 005
Изкарах го на 25 ден  Peace Използвай чудесното време  Hug

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 409
родени сме на 02.12, изписаха ни на 7.12 събота, на 10 бяхме навън, т.е. точно на една седмица, беше - 5,6 градуса,но това не е проблем когато детето е облечено добре, не навлечено, и няма директно да му духа в лицето. Тогава около мен повечето бяха учудени, но на следващия ден даваха по телевизията как във Финландия 3 дневни бебета ги оставят да спят навън поне за по 2-3 часа на хубаво време,т.е. -15 градуса!!!! така,че спокойно излизай те!

# 52
  • Мнения: 393
 Тъй като синът ми се роди на 01.02. първо излизахме на терасата по малко, а след около месец и на разходки с количката.

# 53
  • Мнения: 2 100
Незнам кога го изведнохме за първи път, но пределено беше доста преди 20тия ден. Не съм го извеждала на терасата за по 5мин. и т.н. Направо си излязохме за около 2-3 часа. Използвай докато времето е хубаво да го свикнеш да излиза. Като се захлади пак, но за по малко време. Поне аз така практикувах  Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 864
имам приятелка която роди на 1 октомври. ве4е се разхождат с бебка по 2-3 4аса 4е и пове4е понякога
не мисля че тр да из4акваш още ами се възполвай от хубавото време. единствено обле4и бебка добре

# 55
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Баткото на 4м ,а малката на 20-я ден

# 56
  • Мнения: 173
Виж и тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=342535.0

Според мен дори си закъсняла вече. Сега по обяд времето е много приятно. Можеш поне на балкона да го изнасяш като за начало.

Иначе голямата ми е април - на 10-ия ден бяхме навън. Малкия е в края на юни. С него изобщо не съм чакала - спеше на балкона в количката още когато се прибрахме от болницата.

Приятни разходки и не изпускай хубавото време  Peace
newsm10

# 57
  • Мнения: 1 428
Родих декември месец и беше доста студено за разходки.Но ти се възползвай докато можеш.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 023
Родих февруари месец и на 17-я ден бяхме навън. Peace

# 59
  • Мнения: 1 062
На 5-6 ден след раждането изведох бебето си, но е лятно бебе. Голямата ми дъщеря е родена февруари, мисля че около 20-я ден я изведох, но пък тя до 5-я ден беше в ковьоз.

# 60
  • Мнения: 1 488
на 6-тия ден я изкарах

# 61
Zdraveite! Az jiveq v Spain i tuk e normalno da izvede6 bebeto dori kogato e mnogo malko- na 10-15 dni naprimer, nezavisimo ot sezona. Tuk zimata sa6to e studena, razbira se kogato kam obqd vremeto e po-toplo, go izvejda6 za po 30 min. newsm03

# 62
  • Мнения: 388
Вече ви е време. Аз изведох бебето на 10-я ден за 15 минути, а след три дни вече бяхме за по 1 час. Беше края на септември.

Общи условия

Активация на акаунт