Как се карате?

  • 7 653
  • 148
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 747
Започвам с разговор, по някое време си изпускам нервите, разплаквам се, умишлено използвам все по-силни думи, докато не го разстроя наистина,така че да спре да ми мълчи. Доста старание влагам, защото Милото е добре закален от бившата. Wink
Сдобряваме се по стандартния начин  luvbed, след което и двамата дълго се извиняваме, без значение чия е била вината.

# 31
  • Мнения: 375
Обикновено като се караме аз почвам с разговор, като идеята е да обсъдим проблема и да се разберем без караници, но той млъква като риба. Като видя че става така, паля много бързо  Twisted Evil и почвам да повишавам тона - реакция никаква или ако въобще има такава коментара е "Сега си афектирана, не разсъждаваш нормално ще говориме после" - е това после още го чакам. Така проблема си остава нерешен, на мен ми минава и така до другия път.

# 32
  • Мнения: 22 457
Започвам с нормален тон, като може да премине към по-висок. Той обикновено стои и мълчи, което още повече ме вбесява. Ако съм го изнервила максимално, може да започне да говори, или вика (това се случва изключително ррядко). После не си говорим известно време.

# 33
  • София
  • Мнения: 38 602
При нас е така - обикновено той (Телец) си мълчи, но като избухне (рядко)става ужасен - крещи! Аз (Стрелец) използвам иронично - обидни намеци и му говоря назидателно, понякога, рядко, повишавам тон. Много редовно се караме, като всичко трае около час и винаги аз търся примирие, дори когато той е виновен - много е дебелоглав, защото не обичам напрегнати отношения.

Това все едно аз съм го писала с тая разлика, че аз съм Дева.
Ама мъжо преди да избухне, мълчи многозначително. След това викаме и двамата.
Но съм забелязала, че не използваме обидни думи!
Но това не означава, че не си казваме кофти неща.
После аз правя първата крачка.
А той пък много трудно се извинява. Гушка ме, ама думата "извинявай'' не му излиза от устата.

# 34
  • Мнения: 1 233
Обикновено започвам да крещя аз, той мълчи. Ако продължа да викам по-продължително време се включва и той, обикновено завършва с трошене на дребни неща от негова страна. После аз млъквам, защото съм сърдита, че той е счупил един-какво-си и обикновено след половин час все едно не сме се карали. Пък и секса след скандал понякога е невероятен... Embarassed

# 35
  • Мнения: 581
 Зависи по какъв повод са разногласията ни и в какво настроение съм преди свадата.Понякога викам и обиждам, понякога ми е кеф да реагирам спокойно и с усмивка на дебил като виждам, че е ядосан, а той се газира още повече.Мъжът ми никога не ме нарича с обидни думи, колкото и да съм го вбесила, докато аз съм способна на тирада от такива.Мога също да мълча с месеци и да се правя, че човека не съществува.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 355
Бях чела някъде, че най-здравословно за връзката било и двамата да се карат еднакво, т.е. или и двамата фа крещят бясно и да трошат покъщнината или да седнат да си говорят кротко.

Ние с мъжа ми сме от втория вид, всеки сяда и си казва от какво се е засегнал, как другият го е обидил, обясняваме се кой какво си е мислил и защо е постъпил така, и двамата се извиняваме и следва сдобряване  luvbed

Майка ми и баща ми така си крещат, че човек ще си помисли, че са пред развод и се мразят смъртно.

Когато аз се карам с майка тя си вика, аз си мълча и гледам да не й обръщам много внимание, но после аз сълго преживявам скандала, а на нея на третата минута нищо й няма.

# 37
  • София
  • Мнения: 38 602
Много готина тема, между другото.
Най-после да се разбере, че ССФ е нормална жена, дето повиква от време на време, а не митично същество с идеално семейство.

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Доста шумно.

# 39
  • Мнения: 3 092
Говорим си съскайки гадни неща , после се изпокриваме по дупките - разбирай стайте си и никой не се извинява на никого  Mr. Green

# 40
  • Мнения: 280
При нас странното е,че когато единия се разсърди и другия се разсърдва Simple Smile
Уж му влиза в положение,обаче физиономията остава една кисела и така се стига до скандалче.
Дразня се,че не можем да разговаряме нормално и да стигнем лесно до консенсус.Не че аз съм лесен характер,ама моя хубавец може да изкара и най-спокойния човек извън нерви.Иначе когато не сме скарани е най-голямото ангелче Simple Smile
Аз пък се дразня на себе си,че избеснявам и истерясвам,ама той ме провокира ... какво да направя Simple Smile
Лошото е,че никой не умее да укротява топката,което за в бъдеще не знам как ще се отрази newsm78

# 41
  • Мнения: 1 289
Няма семейство без караници. Видяла съм от роднини различни варианти.
Вие как се карате - крещите, мълчите..? А използвате ли обидни квалификации?

А как се сдобрявате после? Единият се извинява или просто се правите, че нищо не е станало?

Рядко крещя. Обикновено казвам 2-3 съществени изречения и после мълча сърдита Mr. Green

# 42
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
За 5 години сме се карали по сериозно 2 пъти.
По принцип той почти никога не повишава тон.До обидни думи не се стига.Аз по принцип съм по избухлива, и от мухата мога да направя слон.Но пък и много бързо ми минава.
Извинява ме се взаимно.
За радост досега никога не сме се карали или спорели пред детето.

# 43
  • Мнения: 78
Зависи по какъв повод са разногласията ни и в какво настроение съм преди свадата.Понякога викам и обиждам, понякога ми е кеф да реагирам спокойно и с усмивка на дебил като виждам, че е ядосан, а той се газира още повече.Мъжът ми никога не ме нарича с обидни думи, колкото и да съм го вбесила, докато аз съм способна на тирада от такива.Мога също да мълча с месеци и да се правя, че човека не съществува.
Важи в пълна сила и за мен. Да не си зодия риби? newsm78

# 44
  • Мнения: 712
Като за рак (моя милост) и лъв (половинката) имаме доста хармонични отношения. Да сме се карали... май почти не сме... за три години и половина. Яхна ли метлата, обикновено първо съскам, съответно липсва реакция, после крещя. Рядко ми се връзва и като се накрещя, млъквам. След някоя друга минута му се извинявам, че съм крещяла (а не че не съм сгрешила  Mr. Green). И пак цари мир и любов...
Никога досега не съм си позволила и думичка, с която да го обидя или засегна лично. Съответно, никога не съм чувала нещо подобно за себе си.
Странна работа, излиза че живеем в идилия...

Общи условия

Активация на акаунт