Изтръпване на ръцете нощем

  • 40 580
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 172
Ръцете не са ми изтръпвали,но пък някакъв нерв се прещипва в левия ми крак и направо окуцявам внезапно.Така беше през първата бременност.Като родих се оправи.
Този път пак същото.Даже така и се осъмних,че пак съм бременна.Пак ми се прещипва,особено като лежа  #2gunfire Предполагам ,че след раждането ще се оправиш.Чувала съм за много такива случаи  Peace

# 16
  • Мнения: 9
Като бях бременна от 4 месец почнаха да ми изтръпват ръцете нощем, след това болки и до края на бременноста не можех да хвана нож, дори телефон. Докторката каза, че плода притискал нерв и това е причината за изтрапването. Наистина мина ми един месец след раждането. Но ето, че от 1 седмица отново се появиха изтръпването и болките и място не мога да си намеря нито денем нито нощем. А мина половин година от раждането. Отидох на лекар и се оказа, че ставите на ръцете ми са възпалени - артрит.

# 17
  • DE
  • Мнения: 521
Като бях бременна от 4 месец почнаха да ми изтръпват ръцете нощем, след това болки и до края на бременноста не можех да хвана нож, дори телефон. Докторката каза, че плода притискал нерв и това е причината за изтрапването. Наистина мина ми един месец след раждането. Но ето, че от 1 седмица отново се появиха изтръпването и болките и място не мога да си намеря нито денем нито нощем. А мина половин година от раждането. Отидох на лекар и се оказа, че ставите на ръцете ми са възпалени - артрит.

И таз добра! Shocked Значи и аз трябва да отида на лекар, защото при мен изтръпванията не отшумяха с раждането, сега сутрин като се събудя ме боли ужасно едната китка и пръстите на ръцете. Не са подути, но е доста неприятно. Явно трябва да взема мерки.

# 18
  • Мнения: 9 436
И аз съм така от 7-я месец.Спасение няма Tired

# 19
  • Мнения: 434
Изтръпването много често се дължи на недостиг на магнезий в организма, най безобидното и сладко лечение е да си хапваш черен шоколад, ако не ти помогне то със сигурност няма да ти навреди Wink

# 20
  • София
  • Мнения: 1 476
и аз имах подобен проблем, за щастие рядко ми се случваше, но бях чела че е нормално, с раждането ще и мине, като повечето странни неща, които се случват сега с тялото  Peace

# 21
  • Мнения: 38
Бях така от 4-и месец и лекарката ми препоръча да ям кайсии.Тъй като не им беше сезонът,ядях сушени и определено имаше ефект - изтръпването не спря напълно, но намаля значително и можех да спя спокойно / иначе мира не ми даваше/ Grinning

# 22
  • Мнения: 1 195
Ина мен ми изтръпваха пъцете, даже накрая денем ноще мвсе с изтръпнали ръце бях, но нощем ме боляха толкова силно че се е случвало цяла вечер да не мигна ooooh!

След като родих за 2-3 седмици всичко отшумя Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 23 093
Изтръпвали са ми ръцете нощем докато бях бременна. На моя приятелка едната й ръка почти постоянно й изтръпваше и я болеше. Като родихме се оправихме  Wink

# 24
  • Мнения: 9 973
на мен ми изтръпваха краката

# 25
  • Мнения: 19
На мен към 3-4 месец от бременността също ми изтръпваха ръцете нощно време, целите - от рамото до пръстите, казваха ми да пия повече течности (вода), а малко преди да родя само пръстите, дори и през деня, но те се бяха подули толкова много, че дори не можех да ги свивам.

# 26
  • Мнения: 236
През последните 4-5 месеца на бременността,посреднощ се събуждах от изтръпването на ръцете.Много е неприятно,но след като родих всичко се оправи.Мисля,че няма никакъв лек затова. Hug
И аз бях така! Да не се притеснява излишно, минава Peace

# 27
  • На топло...
  • Мнения: 584
На ставата на китката от вътрешната страна има едно място, през което минават нервите към пръстите - нарича се Карпален тунел. Това изтръпване се появява, когато от задържането на вода по време на бременността се притискат нервите - съответно се нарича Синдром на карпалния тунел...

Това с притискането на нерв на ръката от плода ме застреля Shocked!
Не е сериозно, или?! Нервите към ръката тръгват от височината на врата долу-горе, плодът и да иска не може да стигне дотам...

Бях също много зле, болката тръгна и нагоре към мишниците, нощем се будех от нея. Още месец след раждането имах изтръпнал среден пръст на едната ръка...

# 28
  • Мнения: 1 335
Аз имах този проблем първата бременност, сега не. Никакво решение не можах да намеря, сега единствената разлика е във физическото натоварване - много търчане по малкия и вдигане на тежко; а също ходя и на йога за бременни, може и да има общо, защото там правим доста упражнения.

# 29
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Уф голям дискомфорт ми бе това с изтръпването на ръцете през ноща дакато спя  Confused Събуждах се и се стрясках, усещането е такова все едно нямаш ръка  Crazy .....вЕ кофти ама  с раждането всякакви такива екстри ще отшумят  Wink

Общи условия

Активация на акаунт