как разбрахте че е дошло време за раздяла

  • 10 548
  • 62
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,
Реших да пиша като гост, защото вече писах в Дом и семейство за това което ми се случи, но имам някакво вътрешно усещане че май не съм за там  и не искам да ми четат писанията. Накратко след бурна ученическа любов, прераснала в брак и дете след 20години заедно разбрах, че моят мъж в последните няколко години не е бил само мой. Разбрах го по-доста гаден начин – отидох да се направя профилактични изследвания за планирана бременност, защото той винаги е искал второ дете, а аз така и не бях почуствала сигурността да му го дам за тези години, но както и да е реших се, защото отношенията ни бяха доста поохладнели и си мислех че това би могло да ги оправи донякъде. Както и да е, за моя изненада се оказах с чпв инфекция, в последствие и бактериална /все предавани по полов път/ и така след няколко месеца викове, обвинения – знаете го репертоара предполагам, преди около месец ми каза, че е имал връзка 3 години, но я бил прекратил, защото искали от него неща, който не можел да даде. Шокът ми беше толкова голям и толкова неочакван, че спрях да се храня, да спя, исках да избягам от всички и от всичко, имам чуството че само работатата ми ме крепи. Явно обаче силата на волята си казва своето, защото ето няма и месец вече и аз отново се изправям – винаги съм била силна, май даже прекалено силна – потърсих помощ от психолог, от най-близките ми колеги, които ме подкрепиха, от родителите му, които толкова се шокираха, че даже ме питаха с кой акъл съм още с него след това. Не съм му даже ядосана, по-скоро ме е яд на него, че разби всичко в което вярвах, и напоследък си мисля, защо съм в крайна сметка с него – аз го издържам, аз се грижа за всичко, дадох му всичко каквото можех, а какво получих – само болка. Как разбрахте че е време за раздяла – това искам да ви попитам. Дали все още сме заедно по навик, има ли любов и какво следва от тук нататък. След 20 години заедно ме е страх да бъда сама, да се събудя сама, но ако всичко е било илюзия, заслужава ли си болката да спиш до някой, който в крайна сметка се оказва че не си познавал. Просто като го погледна не виждам този, когото обичах и мисля, че никога няма да го видя. Задавам си въпроса, защо въобще е с мене, ако не е бил щастлив и е търсил щастието си другаде, защото му е по-удобно или защото плаща данък обществено мнение. Е аз не се страхувам вече – просто и аз искам да бъде щастлива и се съмнявам, че ще простя, просто това което се случи е в разрез с всичките ми принципи за добро и лошо. Знам че няма рецепта за щастие, но ако можете да ме посъветвате нещо ще ви бъда благодарна.

# 1
  • Мнения: 2 175
заслужава ли си болката да спиш до някой, който в крайна сметка се оказва че не си познавал.

Мисля, че вече си взела решение. Защо ти трябва и кому е нужно одобрение?
Гадно е, боли и дълго време ще е така.. Но минава..
Ти ще си решиш, дали си струва да  "преглътнеш"..
Аз не бих могла..
(п.с - не това, че е имал любовница..а това, че ме е изложил на риск заради това..
баси! не ползват ли предпазни средтва/ и според мен не е само една..)

# 2
По мои изчисления си около 38 год.нали (+ /–2 -3)
36-38 ми се струва една идеална възраст за ново начало..За нов дом ,за нови приятели.
Казваш ,че имаш 20-год. брак .Значи детето ти е вече голямо и скоро ще поеме по своя път.Ето още една стъпка към свободата ,която не си имала-личната свобода. (казвам не си имала лична свобода,понеже смятам,че докато децата ни са малки ние сме длъжни да ги поставяме на първа позиция) 20-години ти си била вярна и любяща съпруга -от познатата картинка..работа,домакинстване, семейни почивки сегиз -тогиз,отговорности ,проблеми ,грижи с подрастващото дете.компромиси с "благоверния"
Аз съм твърде млада още-но съм била свидел на не един и два такива брака-зародени от първата ученическа любов,затова си позволявам да коментирам.
И ти в твоя подреден живот ...усещайки индикациите ,които ти подсказват ,че има нужда от освежаващ душ вашият брак-се решаваш на второ дете...И тогава се сгромолясва всичко.
Сега ти питаш...дали любовта е навик....Ми да,след описаната от теб и "иронизираната " от мен картинка-ДА ...твоята любов е навик.
Въпросът е ДАЛИ МОЖЕШ ДА ПРОСТИШ.Дали УВАЖАВАШ съпруга си.Изневярата е много болезнена част от една връзка...И на мен са ми изневерявали..но пак казвам аз съм все още много млада..и при мен ставаше дума за връзка на 3 години,а не на 17-20...
Разликата е огромна.
Но както ти казах,че 40 е страхотна възраст за ново начало,така те питам заслужава ли си?
Ако ти си семеен човек,обичащ сигурността и домашният уют-махни с ръка и прости,...
Помисли...ТОЙ Е ПРЕКРАТИЛ ВРЪЗКАТА,защото СА ИЗИСКВАЛИ ТВЪРДЕ МНОГО  от него...
какво са изисквали ..СЕКС??? не ,не мисля ,че е секс...Изисквали са брак или поне съжителство...А щом за него това е твърде много,то значи,че той е неспособен да го даде,понеже чувства и иска САМО ЕДНО СЕМЕЙСТВО-това с ТЕБ
Защо ти е признал....от страх? Или може би от вина...може би е искал прошка...разкаял се е.
Успокой се.Станалото е станало.Помисли какви са ти приоритетите...И се опитай да сложиш ред в желанията си.
Разделите и разводите се изживяват-може би....Но заслужава ли си.ЗАСЛУЖАВА ЛИ СИ???
Казваш ,не виждаш "онзи в който си се влюбила"Ми че и аз не виждам онзи , който се влюбих (макар че втората ми връзка е на само три години).
Може би прекият ми съвет е да се разделите за месец...без да се чувате ...ако можете да си го позволите...Така ще усетиш понае какъв ще е животът ти без него.
Аз се разделих с БНД-понеже той ме малтретираше психически...не исках детето ми да расте във нездрава среда.Аз сложих последната точка две години след раздялата ни,когато той се довлече на колене пред вратата ми ,за да иска прошка.Но фактическата раздяла е провокира той като изчезна безследно .с малката си любовница,след раждането на синът ми...
Аз затова съм самотна майка...Понеже таткото не се интересува от детето си...Сравнявай ,ако ще ти помогне!
 Hug Hug Hug Hug Hug Hug

# 3
Благодаря на тези, които отговориха, но честно да си кажа очаквах да сте малко повече - свободни жени без комплекси и които не се страхуват от нищо, но каквото и да е.
Аз съм по-малка само на  33 /не че е малко де/ и съм заедно с този човек от 13 годишна, като 8 години гаджета и останалите до сега семейство, така че не съм съвсем за изхвърляне. Да, напълно осъзнавам, че си е в къщи заради мене и детето, което обожава, но май това не ми стига вече. Просто не това искам - някой в къщи и на всяка цена - та бил той какъвто и да е. Позабравила съм вече какво е личната свобода - толкова време се съобразявах той какво иска, че не знам аз вече коя съм. Защо да го правя, когато може би щастието е нещо просто, в смисъл без страхове, без съмнения, та даже и с цената на това да останеш сам. Загубих тотално самоуважението си в страх, че не съм харесвана, че не съм желана, че не съм обичана и когато ми каза че има връзка някак си просто ми олекна, колкото и да е странно това, но чак сега осъзнавам че това е защото винаги от това съм се страхувала и просто явно, когато го научих и разбрах че най-големия страх се е сбъднал, почуствах някакъв вид облекчение, че няма вече просто от какво да се притеснявам, облекчение че съм на дъното и от тук нататък мога да продължа както и когато поискам.

# 4
от 13 годишнаа ooooh!
Божеее,ето защо са тези чуденки в страхове в животът ти?
Виж няма възраст,в която някой да е изхвърляне....
Но искам да се извиня,ако съм те засегнала  bouquet
Все пак помисли струва ли си....
А от друга страна ...ако и той е бил от 13 год. с теб -това обяснява изневерите му...Които са може би чиста форма на любопитство.
Помисли да си дадете тайм аут...Интервал в който да преосмислите живота си и отношенията..  bouquet

# 5
И още нещо-
сега по задълбочено прочетох поста ти.
Ми ти наистина си ощетена...Ти имаш само него като пример..като мъж...Наистина си дайте почивка...и се увери,че не си за изхвърляне...Задоволи само егото си-жеснското...Заради това...
Но като помислиш...вие сте заедно цял един живот...Съзрели сте заедно,минали сте през пубертета,през гимназията...Ти си герой...И явно огромна любов ви е свързвала-щом сте просъществували..20 години..
Помисли...струва ли си раздялата-Но само когато си дадеш почивка от него ще знаеш за себе си-извинявай ако се повтарям...

# 6
  • Мнения: 2 660
Може би повечето от вас няма да се съгласят с мен, но моето мнение е, че бракът не бива да се разваля заради една приключила изневяра. По-важното е доколко се подкрепяте, колко те уважава, колко се грижи за теб в ежедневието, колко добър баща е на децата ти... Има и по-лоши неща в един брак. Животът е дълъг, пътища много, любовта и изкушението не са само по веднъж.
Надявам се, че разбираш какво искам да кажа. Гадно е, трудно се гради доверие отново, зависи и от неговото поведение. Но не е безусловна причина за раздяла.

# 7
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако се абстрахираш от изневярата, отговори си на въпросите: А ти искаш ли да си с него? Бракът повече ти дава или повече ти взима? Какво имаш сега с него, и какво би имала без него?
Той как се държи- мислиш ли, че наистина съжалява? Какво е обяснението му за изневярата- защо го е направил? А защо ти го издържаш- той не работи ли и не мисли ли да работи? В къщи нищо ли не прави?... Отговори си на въпросите и тегли чертата. Поне аз така направих. И си дадох още неопределено време. Аз съм в подобна ситуация- също на 33, с две деца и с мъж (от 16 год. заедно), с който уж се обичаме, но нещата не вървят. Въпреки, че няма изневери, пиянски истории или насилие... понякога хората просто не са един за друг. А ти чувстваш ли го като твоята половинка?
И знай, че и за най-верният мъж идва време, когато прави крачка встрани. Ако решиш да го смениш- не забравяй това.
И моля те, не казвай, че ти е бил единственият мъж в живота!

# 8
  • Мнения: 212
И моля те, не казвай, че ти е бил единственият мъж в живота!

Със сигурност и е бил единствения мъж в живота. След като е с него от 13 годишна и го обвинява че точно той и е пренесъл инфекцията значи няма друг мъж в живота й. Ако имаше други мъже нямаше да е толкова сигурна че той и е пренесъл инфекцията.

# 9
И какво лошо има ако и е единствен...Не мога да разбера Thinking

Познавам много такива момичета с дългогодишни връзки...и то с първият им мъж в живота...Не мога да разбера какво лошо има..
Единственото затруднение идва ,че след евентуална раздяла такива жени са много по-уязвими и несигурни...
Иначе нищо лошо няма да само с един партньор...
Така мисля аз!!!!!!!!!!!!!!!

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И какво лошо има ако и е единствен...Не мога да разбера Thinking
Защото не е добра идея да се обвързваш с първия мъж/жена в живота си. Може да е морално, но не е практично. Така по-често стават грешки с избора на партьор в живота, а нараняването е по-болезнено. Човек трябва да се наживее, преди да се обвърже за цял живот- това предполага по-отговорно отношение към брака. А ако се окаже, че не е за цял живот- да не се чувства толкова прекаран като авторката. Така мисля пък аз.
И сори за спама.

Познавам много такива момичета с дългогодишни връзки...и то с първият им мъж в живота...Не мога да разбера какво лошо има..
Изчакай тези момичета да станат възрастни жени и тогава прави заключения.

# 11
Рени,познавам ...буквално много такива момичета (изключвам бабите ми Mr. Green)-Някои от тях са ЖЕНИ по на 40-год.
Колко са щастливи те си знаят-с повечето  от тях съм си говорила...и трябва да ти кажа ,че половината не искат и да чуят за друг мъж...
И те пак са се  и наживели, и находели, и натанцували...и налудували. А какво значение има че са били само с един партньор-щом са се чувствали уютно....?И изобщо не става дума за морал ...а за усещане.
Съгласна съм само за това,че има риск в един момент любопитството да надделее...И това по-често се случва при мъжете..според мен...

И знаеш ли, тази тема ме заинтригува именно защото става въпрос за подобна връзка...
И какво предлагаш...двама влюбени,щастливи.окрилени младежи да се разделят просто понеже са си първите. Thinking
Ха ха ха -Извинявай ама е ...нелогично.Щом са се оженили ,значи са имали най-малкото чувства...А това ,че бракът им е в криза не е задължително да е заради това ,че се знаят от 20 години....
В същата криза може да изпаднат и хора с по-3-4-10 връзки зад гърба си.
А това кой колко ще страда пак си е строго индивидуално...Мисля,че за разбитото сърце и счупените мечти няма кантар...


п.п. Не се заяждам с никого-просто си защитавам тезата! Simple Smile

Последна редакция: нд, 02 ное 2008, 11:39 от ЛОЛО

# 12
  • Мнения: 6 694
И какво лошо има ако и е единствен...Не мога да разбера Thinking
Защото не е добра идея да се обвързваш с първия мъж/жена в живота си. Може да е морално, но не е практично. Така по-често стават грешки с избора на партьор в живота, а нараняването е по-болезнено. Човек трябва да се наживее, преди да се обвърже за цял живот- това предполага по-отговорно отношение към брака. А ако се окаже, че не е за цял живот- да не се чувства толкова прекаран като авторката. Така мисля пък аз.
И сори за спама.

Това ми е любимото клише (и аз сори за спама). Ех, що не беше толкова лесно. Н наброй партньори и н+1 вече е идеалният, както и ти. Навсякъде цари мир и любов и хората живеят щастливо до старини, само защото в разстояние на примерно 10 години на младини са пробвали и други ...................
Моето мнение е пък, че сексуалният опит няма нищо общо с отговорността, разбирателство, щастието и любовта.
Не омаловажавам секса, но ако само той стигаше ............. Щастливото съвместното съжителство е доста по-трудно от правенето на готин секс.

# 13
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А ако искате примери- погледнете статистиката.
Аз си казах мнението, вие не сте съгласни- ок... Не е нуждно да спамим, това едва ли ще помогне на авторката.

# 14
От къде да започна - да първия и единствения ми е, не че съм нямала възможност, защото съм хубавка и доста се заглеждат по мене, но никога се съм изпитвала необходимост от това.
Относно мъжа ми - не че не работи, но работи толкова колкото да си сипе бензин в колата, просто от години някак си бавно аз поех инициативата за всичко - за плащане на сметки, за почивки, за пазаруване, той просто някак си сякаш преживява покрай мене. Психоложката ми казва, че просто съм му иззела всички мъжки функции - но определено не е било съзнателно, просто трябва и да се яде, а пък аз си обичам лукса и след като мога и да си го изкарам, защо не. Иначе се грижи за детето, за роднините ми, прибира се в къщи, въобще пред хората изглежда идеален. От както разбрах за случилото се е доста мил, прави неща, които от години не беше правил - например казва ми ,че яденето е вкусно или ме щипе по бузката, но нещо взе да не ми стига. Аз искам сигурност, да мога да се опра на някой, толкова време сама се боря с живота, просто се уморих и искам мъж, не аз да съм в тази роля. Ако това не се беше случило щях да си го влача сигурно години още - не ми е тежало и никога не съм се замисляла, че това не е правилно и че въобще не съм щастлива. Най ме е страх за детето - то го обожава - на 12 години е и за него татко му е всичко, ако нямах дете щях да съм приключила въпроса още на първа база - не си падам по сапунените сериали и дългите и мъчителни драми.

# 15
  • Мнения: 6 694
Коя статистика?
И да сигурно едва ли ще помогнем на авторката с нашите спорове за първия и последния. Не мисля, че тя има проблеми с кой по ред е бил мъжът й, а с предателството.
Предателството се прощава доста по-трудно. Особено пък от жена, която се справя сама.

# 16
  • Мнения: 2 175
Скарлет,
втория ти пост звучи доста по-смислено. Определено си интелигентна, силна  и оправна жена..
Сама ще трябва да вземеш решението и няма да ти е никак леко..Лично аз, хич не обичам "вегетиращите" покрай някой мъже, ако ще и да са най-милите и любвеобилните на света. Смятам, че мъжът е този, който трябва да показва "пътя", а не обратното..И оправданията от сорта "кривнах" щото си прекалено добра, не ми минават..Това си лъха на много сериозен комплекс от негова страна, който незнам на тази възраст дали е "лечим". Ако вярваш, че може да се промени и да поеме малко той тежестта -опитай..Но ако имаш съмнения и терзания относно това -кому е нужно?

# 17
  • Мнения: 75
AZ LI4NO MISLIA CHE 3 GODI6NA IZVANBRA4NA VRAZKA NIKAK NE E ZA PRO6TAVANE KAK TE E GLEDAL V O4ITE TOZI 4OVEK I SE E PRIBIRAL PRI TEB I V TVOETO LEGLO PREZ TEZI 3 GOD.DA E KRIVNAL SAMO ZARADI SEKS-AIDE NE IZDARJAL 4OVEKA NO TOVA SA 3 GOD AMI AKO ONAIA NE E ISKALA OT NEGO DRUGI NE6TA 6TE6E LI DA PREKRATI VRAZKATA SI S NEIA-NE MISLIA SIGURNO VSE O6TE NIAMA6E DA GO ZNAE6 bash newsm61 Banghead.VZEMI ZIVOTA SI V RACE I NE PROPILIAVAI 6ANSA KOITO TI DAVA SADBATA ZA EDNO NOVO NA4ALO KOETO ZASLUZAVA6.USPEH,BADI SILNA smile3521

# 18
alikrasi, писането на кирилица е препоръчително Naughty

# 19
  • Мнения: 2 473
Виж, аз няма да коментирам твоя случай, макар че, ако трябва съвсем честно да си призная, стана ми жал за теб. Но не това очакваш ти, нали?
Мога само да ти разкажа моята история.
Понастоящем съм на 30, тогава бях на 24, детето - на две. С течение на времето с бившия ми съпруг максимално се отдалечихме един от друг, нямаше диалог /не че някога го е имало/, но без да сме се карали, почти не разговаряхме помежду си...
После дойде неговото предателство, после останалите неприятности и т.н. докато осъзнаването дойде като шамар отведнъж една сутрин: "аз не го обичам. ние не сме един за друг"
И така. През какво съм минала, само аз си знам. Считам, че разводът е едно от мъдрите неща, които съм правила. И досега не съм съжалявала, че го напуснах.

# 20
Благодаря ви, но наистина ситуацията е доста сложна и понеже напоследък съм оперирана от емоции я опростих на чисто практическо ниво до възможния минимум, а именно:
1,Няма лошо да дадеш втори шанс, но не с цената на всичко. Бях се вкопчила в този човек и не виждах нищо друго, дадох му всичко - внимание, любов, пари - имах някаква илюзия че имам идеалното семейство, пък сега виждам че не било така. Погледнато от тази гледна точка май не съм загубила нищо друго освен илюзията. Не съм от тези дето лесно може да им се вмени чувство за вина, но мога да си дам сметка, че определено нещо много сериозно е липсвало, включително и от моя страна, за да се стигне до това положение.
2. Искам само щастие /егоистично само за мене за момента/ и ако щастието е просто спокойствие ще си го осигуря по един или друг начин. В момента съм постигнала някакво ниво на вътрешна стабилност и за мой късмет не ми трябва нито неговото, нито на някой друг мъж одобрение, за да си повдигна самочуствието, което не е никак лошо.
3. Възнамерявам да изчакам 2,3 месеца, в които вече да мога реално да го преценя що за човек е и има ли надежда за някаква промяна /на фона на това което така или иначе вече знам/, която да ме удовлетворява и която да е в положителна посока. Ако има желание най-накрая и той да се погрижи за мене - добре дошъл, ако ли не приятно пътуване. Както вече казах по-горе щастието не винаги се измерва с това просто да си намерил някой мъж, а в това как те кара да се чувстваш, ако ли не - по-добре сам и спокоен.
Така ги виждам нещата и както му казах и на него - преди изгрев е най-тъмно, а дали като изгрее слънцето ще сме заедно вече не зависи само от мене. Твърде много неща в този живот до момента зависеха само от мене и бяха моя отговорност. Крайно време е да олекне малко този товар Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 023

заслужава ли си болката да спиш до някой, който в крайна сметка се оказва че не си познавал.


горе-долу и аз това се запитах.

рзликата е, 4е бях бременна и връзката ми беше на една пета от твоето отдадено време.

# 22
  • Мнения: 418
Възрастта ти е идеална за ново начало...с друг човек..на който ще имаш доверие,и ще усещаш че живееш с твоята половинка.....Пожелавам ти да го срещнеш..  bouquet

# 23
  • Мнения: 40
Моят съвет е да заминеш за известно време на почивка с приятелки (разбира се, ако имаш възможност),ако можеш да се позабавляваш, да се поотпуснеш. След това решението може и само да дойде. Не ти давам съвет от личен опит, но така си мисля.
Пожелавам ти успех! Hug

# 24
когато се стигне до момент ,в който двама души няма какво да си кажат всичко е почти обречено

# 25
Аз съм разведена и в момента живея с друг  човек,в началото ми беше много трудно,но осъзнаж че не е нужно да причинявам на детето си неща,които не искам.По страшно от безразличието и еднообразието няма,а когато и скандалите са на лице това вече е проблем. newsm78

# 26
Как да постъпиш ще прецениш ти,но имай предвид че рано или късно трябва да кажеш да на нормалния живот и на щастието Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 165
Моят първи брак, беше само 10 години / 2 г  съжителство и  брак 8 г / . Аналогичен случай - със табела частичен стерилитет на врата, аз се спуквам от изследвания и лечения, от ходене наработа , учене в у-тет и не знам какво си още. Един прост въпрост от страна на АГ то ме свали на земята ( не мога да ви опиша колко много обичах съпруга си и как от високо са пада най-болезнено ) - сигурна ли съм в мъжът си - за нея в семейството сме трима. Играели сме си на пинг-понг. Аз пия хапове, глобули и т.н , изчистя поредното гадно течение и хоп след 20 дена на ново. Първият път като го попитах в прав текс отрече. На вторият въпрос отговори - ами да - изневерявам ти. Седнах с подкосени крака. Да не споменавам възраста на момичето - цели 18. Та мисълта ми е - цели 6 месеца живях в агония - идва от работа, къпе се, яде ( една тъпанарка му готвеше - първо, второ и десерт ) и излиза без да се прибереповече до следващата вечер . И изречението и теб те обичам и ния обичам. Ту в нас, ту в тях. А аз - не обичам го - ще му простя. Оказа се , че на 6 месец не издържах -отслабнала, неядяща и ходеща като призрак - събрах му багажа. Викнах брат му с буса  и право .....Смених кллюча. След две години се разведохме. В сравнително приятелски отношения сме. С момичето живя две - три години. Видя, че нее свЕт. По едно време ми обясняваше каква жена съм ...но не му се вързах, колкото и да мечтаех точно за тези думи. Три години се влачих като робот - работа, излизане с приятели и  колеги. Мимолетни / мекс 4-5 месечни / връзки, носещи разнообразие  и повдигащи самочувствието ми , съответно сринато под земята. В един момент станах на крака, срещнах подходящият човек - най-важното - в подходящото веме. Създадох второ семейство, едно прекрасно дете...
Не ти разказвам това с цел - виж колко съм велика. Просто искам да ти покажа, че на края на тунела винаги има светлина. Просто трябва да имаш вяра в себе си. Макар и банално - това е истината. В момента знам много добре какво искам от една връзка. За да даваш, трябва и да получаваш. Не говоря за материялни неща ( макар и те да имат значение в този материялен свят ), аз обич, внимание, нежност. Неща като закуска в леглото. Не с цветя и рози..а просто поднесена с целувка.
Желая ти късмет и претегли внимателно нещата. Струва ли си да се носиш така по течението - да се заблуждаваш, че ще простиш нещо, което според мен / а май и ти така мислиш / е непростимо.
 Peace

# 28
:Просто искам да ти покажа, че на края на тунела винаги има светлина. Просто трябва да имаш вяра в себе си. Макар и банално - това е истината
Макр и не към мен да са насочени тези думи,искам да ти благодаря,понеже имах нужда от тях точно в този момент Hug

# 29
Днес искам да ви кажа на всички нещо хубаво - нещо за светлината, защото всички имаме нужда от това струва ми се. Има една теория - вече няколко пъти съм я чувала, че когато много силно искаш нещо и вярваш че можеш да го имаш - то се случва. Или казано по-български "внимавай какво си пожелаваш - да не ти се случи". Действа безотказно, обаче за към момента съм си пожелавала чисто прагматични неща, материални май се казват - работа, пари, коли - и си ги получих. Сега искам друго и пак вярвам, че ще го имам някой ден. Преди месеци, когато още не знаех нещата, които знам сега, се запознах с един интересен човек, който споделяше горната теория и той даже ми каза - напиши какво искаш на едно листче - носи го винаги с тебе и ще се случи. Днес се сетих за листчето и го прочетох, а там пишеше 1, Да отслабна /винаги съм се чувствала леко пухкава, а ми се иска да съм като Кейт Мос/ 2, Да спра цигарите и 3, Да съм щастлива. Е неведоми са пътищата господни както се казва - определих целите, но не определих средствата - сега съм с 15кг по-малко, т.е приближавам се към Освиенцим ама от тормоз и самосъжаление, няма да се учудя ако ми открият и още някоя болест та искам, не искам да трябва да спра и да пуша обаче пък края ще е хубав - ако не друго. Joy Какво мислите по този въпрос - май тази тирада беше по-подходяща за темата в какво вярваме!

# 30
Много интересно.То било много хубаво да си раведена/разделена.Я и аз да го направя и да дойда да списвам после тука.Само главата ми не побира един въпрос - себе си ли или другите лъжете, че да си самотна майка е по-добре.Аз бих Ви препоръчала повече време за разходки и развлечения пред списване по форуми.
Успех на всички  bowuu

# 31
Тоз последния пост нещо не го разбрах newsm78. Кой казва, че е хубаво да си разделен или самотен родител /май никой/, ама когато живота ти го сервира в този му формат, нормално търсиш изход от ситуацията и респективно надежда и точно затова списваме тук, а който си мисли че не е за тука да не чете просто.
А за разходките и развлеченията - няма лошо, ама аз лично нещо време и силица не ми остава за тях от работа, с която да задоволявам нуждите на семейството включително и на скъпия ми, благоверен понастоящем съпруг. Светлинката е в това, че осъзнаваш, че даже и да се скапеш от работа - благодарност явно няма - например мене ме окачествиха наскоро като "безчуствена кучка" и "шефчето", та и за това мисля да последвам все пак тая хубава ръководна насока - вечерки навън, танци- манци, нови хора, а после кой знае...............

# 32
  • Мнения: 2 175
Много интересно.То било много хубаво да си раведена/разделена.Я и аз да го направя и да дойда да списвам после тука.Само главата ми не побира един въпрос - себе си ли или другите лъжете, че да си самотна майка е по-добре.Аз бих Ви препоръчала повече време за разходки и развлечения пред списване по форуми.
Успех на всички  bowuu

Е..ти  и  "ограниченото" изказване.. Twisted Evil

# 33
  • на изток от рая
  • Мнения: 442
Що бе, Тами, тебе каква ти е болката? Че ние сме събрали сили да кажем "Ааа, стига толкова, дотук!", а ти още подаваш и другата буза?
Ами, да, хубаво е. Както казва Скарлет, понякога се налага да избираш от две злини по-малката.
Сега ми е добре така, за утре ще видим. Ама и на едно "днес" съм доволна, кой ти го дава?
Като мога да се усмихна на децата си, без да се преструвам, че между мама и тати всичко е наред, какво повече?!

# 34
  • Мнения: 157
Ей, Tami Hert... На мен пък ми стана мъчно за теб. Щом знаеш, че е хубаво да се разходиш малко навън, а кибичиш в нашия форум и "маструбираш" като гледаш агонията на самотните родители newsm78.....

# 35
  • Мнения: 157
А Скарлет, на теб бих казала, че няма нищо случайно на този свят. Може би е трябвало да ти се случи всичко това, за да започнеш нов живот, не като мъж, а като жена. Прегръщам те и успех!

# 36
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Само главата ми не побира един въпрос - себе си ли или другите лъжете, че да си самотна майка е по-добре.
Щастлива от избора си майка- това е истината!
По-добре самотна, отколкото зле-придружена.
Всъщност думата самотна е неуместна в случая. Това, че има някой до теб, не означава, че не си самотна. Респективно обратното- това, че вечер няма кой да ти вгорчава живота значи ли, че си самотна?! Напротив- имаш свободата да правиш каквото искаш. Освен това майката никога не е сама, защото има децата си- бащата е самотен родител.

# 37
  • Мнения: 2 660
... зависи колко "зле придружена".

За себе си още не мога да отговоря на въпроса кога е редно да се тегли чертата. Кое е важно, кое не, кое е недопустимо, кое го има във всеки брак....

# 38
  • Мнения: 2 473
пф...не знам дали да пиша тук изобщо, приличаме си по това, че и аз съм т.нар "самотна майка".
четох ви досега.
намирам, че може би сте прекалено предубедени и взискателни спрямо новият половин.
непрекъснато искате нещо в замяна... било да се разбира с децата ви, било отношение и т.н.
а вие давате ли нещо повече освен това, което би могла да даде всяка една средностатистическа жена, но без "ремарке"? освен че се превръщате във влюбени (или обсебени), ужасно страхуващи се жени, чийто очаквания просто може и да не бъдат оправдани? Считам, че вие неминуемо сте жертвата при тези условия.
просто искам да кажа, че лесно може да не усетите как сте затънали до шия в една игра,
която аз наричам "сделка или не", а резултатът може и да не е във ваша полза.
пф...намирам ви за прекалено сериозни. нищо лошо, разбира се.
от моя личен опит се осмелявам да ви препоръчам просто да намалите очакванията и да се забавлявате.
така и разочарованията на любовния фронт могат да бъдат избегнати.

# 39
  • София
  • Мнения: 17 281
Не може да намалиш очакванията и само да се забавляваш, когато имаш дете.
Лично мнение.

Така че, да, много по-взискателна съм сега, отколкото преди Иво. Намирам го за напълно нормално, няма как да съм с човек, който не би приел Иво или не би се държал добре с двама ни, само за да се забавлявам.
Да, прекалено сериозно гледам на тези неща, но не го намирам за грешка.
Какво - ще се появи някой мъж в живота ни, ще ни завърти главите, ще изчезне и аз ще лекувам две разбири сърца? С моето мога да се справя, но с детското?

# 40
  • Мнения: 2 660
Елизабет 18, разкажи за семе си. Имаш ли дете, колко е голямо, живееш ли с нов мъж.. Питам защото ми стана интересно изказването ти по-горе. Спорд мен така може да говори човек, който е случил с втория си партньор и бдителността е приспана, така да се каже.

# 41
  • Мнения: 637
Имам един брак зад гърба си и 7 годишна дъщеричка. Заради нея се съобразявах какъв мъж ще застане до нас в живота ни. Ясно е,че неможе да замени баща й, но да се разбират, уважават. Повече от година при нас живея един страхотен мъж / който си тръгна преди 24 часа, но това за друга тема / .Опитвах се да балансирам м/у двамата, но все единият се оказваше че дразни другият:
"Мамо, той ми спря детското " - писваше хлапето!!!
"Дъщеря ти само се лигави и реве..." - ме обвиняваше той !!!
Говорех с нея доста пъти, но напоследък я караха само на "здравей-здрасти" и "чао" и ми тежеше  Cry

Но когато снощи той ни напусна /негово решение/  - тя плака с глас за него, а тази сутрин ми казва, че иска да го гушне и да му каже да се върне
   Weary

# 42
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Имам един брак зад гърба си и 7 годишна дъщеричка. Заради нея се съобразявах какъв мъж ще застане до нас в живота ни. Ясно е,че неможе да замени баща й, но да се разбират, уважават. Повече от година при нас живея един страхотен мъж / който си тръгна преди 24 часа, но това за друга тема / .Опитвах се да балансирам м/у двамата, но все единият се оказваше че дразни другият:
"Мамо, той ми спря детското " - писваше хлапето!!!
"Дъщеря ти само се лигави и реве..." - ме обвиняваше той !!!
Говорех с нея доста пъти, но напоследък я караха само на "здравей-здрасти" и "чао" и ми тежеше  Cry

Но когато снощи той ни напусна /негово решение/  - тя плака с глас за него, а тази сутрин ми казва, че иска да го гушне и да му каже да се върне
   Weary
Sad
Няма ли шанс да се върне?

# 43
  • Мнения: 637
Не зная, в телефонен разговор преди малко - каза, че е взел решение и нещата приключват до тука - не желал живот с мене.
Причини - неизяснени !!!

# 44
  • Мнения: 418
Не зная, в телефонен разговор преди малко - каза, че е взел решение и нещата приключват до тука - не желал живот с мене.
Причини - неизяснени !!!



много интересно..даже не изтъква причини..не искал живот с тебе..значи май не е държал достатъчно на теб...за детенце разбирам...все пак малко или много е свикнала с него,колкото и да си "пречили"..ако държи на вас,ще размисли и ще се върне..така си мисля..ако не,явно си има сериозна причина за това което е направил..и ти не знаеш още...

# 45
  • Мнения: 637
Върна се, то моето стана като в !!!
Споделих болката си с вас тука и всякаш по бе по-леко, за което благодаря !!!

Вярвам искренно, че нещата ще се подредят така както ние го желаем !!!
Стискайте палци !!!
  Peace

# 46
  • Мнения: 2 175
Стискаме!  Hug Praynig

Опитай се все пак да си изясните всичко "очи в очи", за да няма после недоразумения..Какво го е накарало да си тръгне и защо се е върнал..трябва да си сигурна, че това няма да му е практика..
Успех!

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Върна се, то моето стана като в !!!
Споделих болката си с вас тука и всякаш по бе по-леко, за което благодаря !!!

Вярвам искренно, че нещата ще се подредят така както ние го желаем !!!
Стискайте палци !!!
  Peace
Това е много хубаво Hug Но не позволявай на моментната емоция да те заслепи. Все пак преди 2 дена ти е казал, че не желае да живее с теб...

Стискаме!  Hug Praynig

Опитай се все пак да си изясните всичко "очи в очи", за да няма после недоразумения..Какво го е накарало да си тръгне и защо се е върнал..трябва да си сигурна, че това няма да му е практика..
Успех!

# 48
Днес си влизам с истинското име - а не SCARLET, защото няма смисъл от игрички - както и предполагах от дълго време мъжът ми ми чете нещата, а предполагам и любовницата и тя - ама лошо няма, нека четат, нека се радват. От няколко дена съм в дупка - гадно ми е, плаче ми се. Няма страшно обаче - знам какво е - депресия или редуващи се състояния на върхове и спадове - ще се оправя някой ден, къде ще ходя. Днес ще пиша и да ми олекне малко от напрежението, че нещо доста го понатрупах. Откъде да почна - май от любовницата - май доста съм я подценила тая мома струва ми се. Сега се сещам за всички необясними неща - за озлоблението му към мене, за безразличието и си ги обяснявам. Физическата изневяра я простих - странно ама факт, обаче тази другата в чувствата май не мога. Би трябвало да съм доволна - в къщи си е, много мило се държи, иска да ми помага, но някак няма живец, изглежда като човек дето се е примирал със съдбата си и е с мене, защото така правят добрите съпрузи, от тях това се очаква. Явно на нея държи/или е държал/ много повече -  това не мога да преглътна по никой начин. Преди ползваше хубави парфюми, дъвки за свеж дъх, бельо и т.н., а сега вече тези неща нямат значение - трябва да го приема такъв какъвто е, и аз го приемам, но няма как да не усетя разликата. Питам се какво толкова има повече от мене - по-хубава ли е , по-умна, незнам и никога няма да разбера явно, защото като стане въпрос за нея, млъква и се озлобява, все едно аз съм виновна за това, че не са заедно. Не знам какво да направя - обичам го много, но не съм виновна нито за това, че съзнателно е решил да бъде с друга, нито за това, че после се е отказал. Единственото за което съм виновна и съжалявам е, че не послушах интуицията си преди няколко години, когато всичко е започнало, защото ако тогава беше решил да приключим, си мисля, че за всички щеше да е много по-добре отколкото сега.
Другото е за егото - май там най-силно ме заболя. Наистина си мислех, че като обичаш някой с цялото си сърце, няма никакъв начин той да не ти отвърне със същото - е оказа се грешка. Тук някои ме съветват - точно заради егото да действам на принципа клин клин избива, ама в моя случай не става. Докато съм с него няма да мога да бъда с друг - такива са ми принципите и той го знае много добре. Ако наистина не е щастлив с мене, а само преживява, защо тогава просто не ми го каже, не ме пусне така да се каже.
Не знам какво да ви кажа повече - много е объркана ситуацията, но аз поне знам какво искам - ако останем заедно - нека поне да сме щастливи, не заради детето, не заради роднините, заради нас самите, но ми се струва абсурдно невъзможно към момента.
И на всичкото отгоре си искам и бебето - това откъдето тръгна цялата история, то добре че не забременях и после да разбера какво се случва, че май по-гадно от това няма накъде. Тогава идея си нямам какво щях да направя Sad

# 49
  • Мнения: 165
Прочетох всичко дотук и проследих историята ти със съчувствие. Не искам да играя ролята на песимиста, но ще ти кажа на свой ред моето мнение - тази вашата история няма да я бъде. Много измъчено ми се струва всичко. Сякаш и двамата се опитвате да залепите някоя счупена ваза, но не с лепило, ами с плюнка - ами, не става! Колкото и желание да има. Нещо подобно е и моята история - 12 год. връзка (вкл.брак) - затова съм толкова убедена. С тази разлика, че при нас дори нямаше изневяра!!! Просто любовта изчезна, след това уважението, след това търпимостта... като дори се стигна до много грозни сценки, за които сега няма да разправям. Опитвахме (поне 3 пъти) нещата да потръгнат, но не се получаваше "естествено". Накрая се изморих. Та, мисълта ми е, че не трябва да стоиш с този човек заради голямата си любов към него в миналото, т.е. трябва да си 100% сигурна, че го обичаш и сега. Иначе залъгваш себе си, не някой друг. И между другото - многогодишната изневяра според мен не трябва да се прощава, при никакви условия!   

# 50
  • Мнения: 418
AMELIA75...толкова си млада за да търпиш всичко това...което прочетох в последния ти пост..какво като той не те оставя...задай си въпроса ,щастлива ли си с този човек и след всичко което се е случило..
пожелавам ти да срещнеш човек,който да те цени  bouquet

# 51
  • Мнения: 1 531
ако е направил грешка и я е осъзнал - прости! не прави и ти грешка и така да разрушите двамата това, което сте градили, съсредоточете се върху вас и хубавото без самонавиване Hug

колкото и д ае измъчено, колкото и усилия д аполагате - така трябва, най-много услислия в живота се полагат за отношенията с хората Peace

# 52
  • София
  • Мнения: 3 648
Амелия, в същата ситуация съм - моичкия уж се болр да я забрави, ама не го вярвам това. Вече на нищо не вярвам след толкова лъжи, след толкова не изпълнени обещания - такава слабохарактерност. Започвом да се чудя кого обичам аз всъшност - предишния или сегашния ми мъж, защото сегашния не е за обичане хич. Иначе и той е мил илюбезен, но до там - същия би бил с някой познат, като изключим, че не би се дразнел от него в някои ситуации. Като знам как понякога любовта просто се изчертпа, кое ми дава право да се надявам, че дори ида я забрави, ще ме заобича?

# 53
  • Мнения: 637
Пак влизам в тази тема, защото ми се иска отново да споделя с вас:
отиде си, върна се и ..... щеше да се постарае да бъдем истинско
семейство, искаше дете / неуспешен опит - при тези негови
скандали, имаше отрицателен ефект... Sad /.
И в крайна сметка - вече окончателно си взе багажа, мебелите
и се прибра при мама и тате. Живях с надеждата, че ще се промени,
че е готов да бъде съпруг и баща, но уви - излъганото камилче си
останах, той просто си е егоист, мисли се за безгрешен, за всичко
обвинява мене, луди скандали за дребни неща.....
И след всичко, което правех за него ме нарече "психично болна",
му показах вратата..............да, май е прав - луда съм, че търпях
такъв паразит в дома си !!!!!!
  Cry

# 54
  • София
  • Мнения: 175
smehulka, видях и другите ти публикации - радвай се, че си се отървала. Това вашето е било една много грозна история, цената за която си платила ти. Мисля си, че е за твое добро да го няма този пухльо около вас, за да можете да допуснете истински мъж в живота и на двете ви. Писала си, че не се разбират с дъщеричката ти, значи и тя ще е доволна. Дай си време, почини си и ще видиш, че това е един урок, който ще те заведе към нещо по-добро. Успех   bouquet

# 55
  • Linz
  • Мнения: 11 619
smehulka, явно не си е струвало... желая ти много късмет оттук нататък Hug

# 56
  • Мнения: 637
МЕРСИ !!!  Hug

Не мога да скрия, че болката още я има въпреки всичко.
Някак си не ми се иска да приема, че надеждата умря....
Обичах го до полуда, приемах го с всичките му недостатъци
/ че то и аз си ги имам, кой ги няма / и .... зрънце любов ще си
остане в сърцето ми. Снощи хлапето ми каза:
"Мамо, звънни му да излезем на кафе"..... онемях - все пак
двамата не общуваха много, но определено и липсва....
Спирам до тук - че то моето стана като в латино сериал !!!
 

# 57
  • Мнения: 2 473
smehulka  Hug
само не се поддавай на самосъжаление сега.
пълен напред!

# 58
Аз го разбрах по много особен начин. Моя съученичка ми се обади ( бях на работа в този момент) и ми каза : "Ела до офиса , че Еленка е при мен!!!" Качих се на колата и там съученичката ми обясни , че "жена ми" дошла при нея , знаейки за приятелството ни , казала и :"Нали все си искала да имаш дете и мъж като моя -ето ти ги!!!" и хукнала по стълбите. от тогава не съм я виждал. Така останах самотен татко с 4 месечно бебе и несигурна работа. Шока беше доста голям в началото , но с времето свикнах. Майка ми доста помогна.

# 59
  • София
  • Мнения: 433
Разбрах постепенно. Прибиране късно вечер, алкохол, разсеян поглед, пресилен смях, старание от моя страна да му казвам и показвам, че съм тук, че каквото и да се случи, ще съм зад него и ще го подкрепям, че ще го преодолеем, но...все същото... И някъде в тая въртележка разбрах, че най-важна съм си аз и че щастието ми не зависи от наличието на този човек, неговите настроения и прочее. Малко по-късно (разбира се) разбрах, че от много време е поддържал връзка с друга жена, пардон, ученичка и че не може нищо да направи по въпроса, влюбен е и толкоз. Помолих го да си събере багажа и се разделихме. Правихме някакви жалки опити да се съберем, но като не става-не става. Разведохме се по живо по здраво и в момента мога да кажа, че се разбираме по-добре, отколкото по времето, когато живеехме под един покрив. Което в моя случай означава: аз определям правилата относно отглеждането и възпитанието на детето, ако не е съгласен, сяда, обяснява аргументирано защо, аз давам моите контрааргументи и правим компромис...в полза на детето. Като предварително сме се разбрали, че съвместно съжителство в името на детето не е включено по презумпция в списъка с компромисите. Така че всяко зло за добро!

# 60
  • София
  • Мнения: 3 648
Браво, Лили, смятам, че сте постъпили разумно. Аз, обаче, някъде сбърках и моичкия си е в къщи още влюбен в друга. Всъшност, израза "моичкия" не е много подходящ всъшност. Май трябва да казвам "нейничкия".

# 61
  • София
  • Мнения: 433
Не си сбъркала, ама ич. Така сме устроени. Като живеем дълго време с един човек, свикваме с него. Приемаме го за наше притежание, собственост. Смятаме, че са ни длъжни за нещо. Че щом "сме се взели" е завинаги. Да, ама не! Щото, я се замисли - ти самата притежание ли си на някой друг, освен на себе си?!? Като си отговориш на този въпрос, ще дойдат от самосебеси отговорите и на другите въпроси, които те притесняват. Само кураж и по-малко тормоз, нали   bouquet Животът е хубав, стига да искаш да повярваш, че е така.

# 62
  • София
  • Мнения: 3 648
Така е , Лили, наистина така бях решила, но се оказа заблуда.

Общи условия

Активация на акаунт