Как да отуча детето си да спи при мен?

  • 3 132
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
И при нас като при Никол, до 1,10г спеше сама без да я приспиваме и като махнахме решетката започна да приижда в спалнята 7-8 месеца спа при нас. Сега някой от двама ни я приспива, но когато се събуди през нощта идва в спалнята и ни събужда "не искала да е сама". Местенето в нейното легло след като заспи нямаше ефект, защото се събуждаше колкото и дълбоко да е заспала.

# 16
  • Мнения: 3 929
Ако позволява подредбата на стаята, преместете му леглото до вашето и така хем да е до вас и да не може да падне, хем да спи в неговото си легло.
Ние направихме точно така - сложихме креватчето му до нашата спалня и така хем си спи до нас, хем си е в креватчето. Аз предприех тази стъпка, защото го кърмех на поискване и ми писна да ставам посред нощите да го кърмя. Така си остана до ден-днешен. Смятам да го оставя, докато сам реши, че е готов да спи отделно. Искам да отбележа, че синът ми беше точно като твоя - спеше малко, даже почти не спеше освен през нощта, постоянно искаше да е с мене, да ме вижда и щом му обърнех гръб, надаваше вой.

# 17
  • Мнения: 8 769
Охооо, Бианка, честито ви!
Нашите деца и двамата все още продължават да идват в нашето легло....
Какво да се прави, хубаво им е при мама и тати. Разнасяме се по нощите, ту едното ту другот...
Съвет не мога да ти дам, защото при нас не е решен проблема, но пък мога да те "окуража" с обмяна на опит  Joy
Когато заспи пренасяте ли го в неговото легълце?

# 18
  • Мнения: 2 960
Веднъж ,като усетят "хубавото" е трудно да им покажеш  и докажеш ,че е по добре в тяхното легълце.Аз по тази причина от първите дни държа ,като удавник Mr. Green малкия да си спи в неговата кошара ,никакво приспиване на нашата спалня ,никакви асоцииции -наше легло-място за него Mr. GreenЗа сега съм удържала фронта  Rolling Eyesама като чета какво се случва след махането на решетките на кошарата #CrazyДа не стане и моята .. hahahaпосред нощите бумтара малкия при нас ooooh!

# 19
  • Мнения: 104
Мойта дъщеря често гостува на баба си за по месец - 2 пъти годишно. Дъщеря ми е  на 2г и 7м. Като се върнем в къщи ми е малко по трудно, но се зареждам с търпение...Постилам си мекичка подложка пред легълцето и и си подготвям одеяло и възглавница...Приспивам я като аз си лежа до леглото и й държа ръчичката, а тя си е вътре в нейното легълце...Ако се пробуди и ме викне през нощта пак така, лягам си до нея и и държа ръчичката или просто стоя до нея докато заспи или се успокои...Така е максимум 3-4 нощи, после пак си влиза в ритъм...спи си по цяла нощ в нейното легълце без да ме вика...Вече е голяма и започна да прави разлика между "у баба" и "у нас"...знае че у нас това е нейното легълце и тя си спи там.
Успех!

# 20
  • Мнения: 3 869
Детето компенсира някаква липса с това си желание да спи при вас. Когато се отдели в ранна възраст насила постепенно притъпява тази липса, но тя не изчезва. В зряла възраст се проявяват различни проблеми със себеусещането и отношенията с околните. По-добре вижте какво му липсва на детето емоционално и говорете с детски психолог или класически хомеопат. Може да е някоя от кризите на растежа, детето да приживява или пререаботва нещо ново... Най-общо е свързано с чувството му за сигурност в света (а света все още се свежда основно до мама и татко)

# 21
  • Мнения: 1 554
Детето компенсира някаква липса с това си желание да спи при вас. Когато се отдели в ранна възраст насила постепенно притъпява тази липса, но тя не изчезва. В зряла възраст се проявяват различни проблеми със себеусещането и отношенията с околните. По-добре вижте какво му липсва на детето емоционално и говорете с детски психолог или класически хомеопат. Може да е някоя от кризите на растежа, детето да приживява или пререаботва нещо ново... Най-общо е свързано с чувството му за сигурност в света (а света все още се свежда основно до мама и татко)

чак пък такъв проблем Rolling Eyes

записвам се да следя темата Grinning

за протокола ,сина ми от осем месечен спи в самостоятелна стая,и спи спокойно,а преди като беше при нас постоянно се въртеше и будеше Peace

# 22
  • Мнения: 63
според мен не е толкова страшно детето да спи при родителите си. И големият ми син спа а сега е щастлив в стаята си.Децата сами узряват за този момент.Малкият е на година и половина и още му е рано да го отделя но забелязвам че сам започва да иска да е при батко му

# 23
  • Мнения: 61
тони също иска да спи между нас надявам се този период бързо ше мине

# 24
  • Мнения: 2 622
Долепено легло до спалнята ще реши проблема,поне при нас беше така.От както са се родили винаги има дете в леглото ни Mr. GreenПърво се дразнех и ми пречеше,но с годините ми става все по-хубаво.Ароматът на малко дете е несравним и не бих се лишила доброволно от него.Пък и ми е приятно да ги усещам и да ги гушкам през ноща.

# 25
  • Мнения: 3 634
В началото беше много трудно.  Thinking  Той можеше да си спи сам в леглото, но аз неможех без него. После аз исках да се отделим, но той вече беше свикнал. После мъжът ми реши да го отделим, но всяка нощ ставаше, за да го донесе в нашето легло - липсвал му.  Вече е на 13м и си носи сам одеялото на спалнята като види, че се приготвяме за сън. Изобщо не ме интересува кое е правилно/грешно.

Понякога през нощта усещам как ме гали по косата и целува, гука ми нещо в ухото и после пак заспива. Много е приятно!  Mr. Green А като отворя очи сутрин и първото, което виждам е как двамата ми мъже спят прегърнати... Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 487
На 11мес. дъщеря ми спеше в друга стая вече Wink
Няма да го местиш при вас, колкото повече спи при вас,
по-трудно ще е отделянето.

Не съм съгласна с теб, защо ще трябва да го местиш, на такава крехка възраст. Според мен детето трябва да има сигурност и да заспива спокойно, пък било и с мама и тате. Wink. Вярвам, че до навършване на пълнолетие, ще се откаже от идеята да спи с родителите си.

# 27
  • Мнения: 2 090
Поне аз не съм се мъчила да го отучвам.Докато не махнахме решетката на легълцето си спеше спокойно там,после започна често да се примъква при нас.Доста време спееше в нашето легло.Няколко месеца след като тръгна на ясла започна да иска да заспива сам в леглото си,почувства се по-голям ли,незнам...Случва се понякога да идва пак при нас,но рядко,и то е предимно към сутринта.

# 28
  • Мнения: 666
Ще плаче ден-два и ще свикне. Ако наистина искаш да спи в своето си легло това е начина. Единствената причина поради, която плаче е защото се бунтува срещу промяната, харесало му е да се гушка при вас, но все пак и мама и татко са хора. Аз също хич не мога да мигна като спи между нас.

# 29
  • Мнения: 2 829
Моето дете си спеше на спалнята до нас от раждането си. На двамата с мъжа ми ни беше удобно и приятно така и не сме се опитвали да го променим. Около втората си година обаче детето беше готово да спи отделно. Първо-сам спря да се буди нощем за да суче (без абсолютно никаква намеса от моя страна), започна да проспива цялата нощ, спря и да пишка нощем. Освен това вече като се събуди не плачеше в просъница а просто сядаше в леглото и ни викаше, или направо ставаше и идваше да ни търси. Поръчахме мебели за детската стая, малкия се вълнуваше и радваше заедно с нас като пристигнаха и ги сглобихме, с нетърпение чакаше матраците и водеше всеки да му покаже каква нова стая си има. Преди около месец го преместихме да спи отделно в легло за големи. Стана мноооого лесно. Просто една вечер отидохме заедно и му обяснихме че вече ще спи там, защото е голям и си има стая. Всяка вечер лягам до него и го гушкам докато заспи. Отначало се будеше по веднъж всяка нощ и питаше "къде е мама" а аз отивах да го гушна за 5-10 минути докато отново заспи. Вече не се буди нощем. От първия ден му хареса да спи отделно и вече просто не желае да се върне в нашето легло. Мъжа ми отсъстваше от къщи 2 седмици и на мен много ми се искаше да си го взема пак при мен и да го гушкам, но малкия категорично отказа и сам ме водеше на неговото си легло.
Така че бих казала че няма еднозначно мнение и решение. За мен съвместният сън с малкото дете си е нещо много хубаво и не бих се лишила от това удоволствие. С второто бебе планирам пак да си спи при нас докато е готово да се отдели и да отиде при батко си!

Общи условия

Активация на акаунт