Помагат ли бебешките шишета против колики?

  • 1 985
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 128
Мили мами, кажете ми използвали ли сте шишета против колики и каква марка.Помагат ли наистина тези шишенца?
Благодаря Ви предварително!

# 1
  • Мнения: X
От коликите сигурно спасение няма! Шишета, масажи, топли кърпи - има ли колики тези неща могат да облекчат от части, но не спасяват сто процента, а това със шишетата е мнооооого яка реклама и по-скоро успокоение за родителите.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
И аз мисля като Pandora ,но все пак използвам Avent,защото са ми подарък,ако трябва да избирам незнам какво бих избр newsm78ала

# 3
  • Мнения: 663
Да и аз съм на същото мнение имам на Чико шишето и не намирам разлика с обикновените

# 4
  • Варна
  • Мнения: 632
Не! Аз освен да удавя бебчето с това шише (поради голямата дупка) друг ефект не видях.Да поясня,че става въпрос за шишето на Нуби против колики и с индикатор за температурата.А след няколко дни започна и да пропуска течност през системата против колики.Абе не ги харесвам аз тия шишета.

# 5
  • София
  • Мнения: 625
Всъщност наистина спасение от коликите няма......ама ако може да ги пооблекчим защо не?Аз ползвах на д-р Брайун/с тръбичката/и съм изключително доволна!

# 6
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Ами не знам реклама ли е само или истина,но аз ползвам Chicco ,имам една от тези извитите долу на гърлото и останалите нормални,ползвам ги с латексови биберони,но сега сменям със силиконови. Бебо е на 7 седмици,няма и следа за колики. На Аптамил е от първия ден.

# 7
  • Мнения: 3 334
От коликите сигурно спасение няма! Шишета, масажи, топли кърпи - има ли колики тези неща могат да облекчат от части, но не спасяват сто процента, а това със шишетата е мнооооого яка реклама и по-скоро успокоение за родителите.

  202uu

# 8
  • София
  • Мнения: 1 121
Ако смяташ  да кърмиш не ти трябват шишета. Най-доброто, включително от гледна точка на коликите си е кърмата. Успех!

# 9
  • Мнения: 128
Благодаря на всички за отговорите.Въпросът е там, че по медицински причини лекарите не ми дават да кърмя бебето за това още от първият ден ще бъдем с шишенца.За това ви зададох този вапрос.

# 10
  • Мнения: 1 205
Аз също знам, че шишетата не помагат а всичко е с рекламна цел, дори тези на Д-р Браун, просто до колко ще има колики си е доста индивидуално. Знам, че чая ня Хип за колили много облекчава болките на мъничетата.

# 11
  • Мнения: 2 657
И аз мисля като другите.Тези шишета са за наше успокоение.
Моят син имаше колики само една седмица.
А ина4е нашето шише е на Чико,което сега стой в шкафа и прешлясва.
То вси4ки шишета/3/ бяха на Чико,но по4ти не са ползвани,защото на мал4о не му харесваше биберона.Та сега сме на Камера.Само си се изръсихме за тези шишета.

# 12
  • Мнения: 2 498
Аз използвам на Чико, но си пием редовно капките против колики

# 13
  • София
  • Мнения: 1 621
Аз си мисля, че нищо не помага срещу колики- единствено търпение да си отминат с времето. ooooh!Ние купихме шише на д-р Браун, много ни го хвалеха приятели,че е ефективно срещу колики, но не и при нас. #CrazyМоже пък при вас да има ефект... newsm78

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Аз съм на мнение,че помагат Peace
Синът ми имаше страховити колики първите 2 месеца и  с шишетата на Др.Браунс овладявахме криво - ляво ситуацията  ooooh! Но аз ги ползвах с биберони на АВЕНТ, които също са п/в колики, т.е. гоних двоен ефект  Wink
Всъщност облекчават коремчето и "обират" въздуха да не влиза в бебешкото коремче.Иначе имам шишета и на АВЕНТ, от които като пиеше, ставаха големи балони и се вдигаше и шум, и той тъкмо се одреме, докато яде и се стряска  Sick
Мой съвет е, ако купуваш шишета на Др. Браунс да си купиш направо големи, защото бързо се увеличава дозата на млякото и малкото шише бързо умалява( Влади сега пие чай от него)! А, и не се плаши от многото джаджи на тези шишета, съвсем бързо и лесно се почистват
Успех в борбата с коликите

# 15
  • Мнения: 2 407
Аз ползвам на Др Браун и на Авент, но не мисля че помагат против колики!

# 16
  • Мнения: 5 577
Твърдо НЕ  no
Коликите са си естествен процес, минаващ когато му дойде времето (ако мога така да се изразя). Използвах капките САБ, обле4каваха, но временно.
Всичко ще си дойде на мястото от самосебе си.

Общи условия

Активация на акаунт