Колко време трае оплождането на яйцеклетката

  • 61 033
  • 34
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 2
Искам да попита дали някой знае за колко време се опложда яйцеклетката

# 1
# 2
  • Мнения: 2 270
живота на яйцеклетката е 12 часа
на спермитата в благоприятна среда - до 5 дни
ама за колко време се опложда newsm78

# 3
  • Мнения: 544
Брей, никога не съм се замисляла  Thinking.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 361
оплождането на яйцеклетката се състои в това, че един сперматозоид пробива обвивката на яйцеклетката и прониква вътре, а ядрата на двете клетки се сливат. процесът е много бърз.
защо те интересува?

може би имаш предвид друго - колко време е годна за оплождане?

# 5
  • Мнения: 3 675
Самият процес трае секунди, предполагам/това е съединение на главата на сперматозоида с ядрото на яйцеклетката/, а самото транспортиране на зиготата до матката и последвало имплантиране - 7 дни.

# 6
# 7
  • Мнения: 9 814
Оплождане (на латински: Fecundatio), се нарича процесът, при който в яйцеклетката прониква сперматозоид. Започва да се формира нов индивид, това е началото на бременността. Зачеването е сложен процес. В месечния цикъл на жената, единствено по време на овулацията може да се осъществи зачеването. А овулацията е много кратък период от време. Шансът на жената да зачене се свежда в рамките на 12 - 24 часа.

Не винаги обаче нещата са толкова прости. За да се осъществи зачеването са нужни:

– годна яйцеклетка

– качествен сперамтозиод

– точното време

# 8
  • Мнения: 734
И аз не мога да зацепя въпроса...  newsm78 И аз мисля, че трае секунди, въпросът може би по-скоро е колко време сперматозоидът пътува до яйцеклетката - това зависи от доста неща и колко време яйцеклетката пътува до матката.. Не знам, авторката да обясни какво има предвид....

# 9
  • Мнения: 27 524
Точното време конкретно на въпроса ти е от час и половина до два часа  Peace

# 10
  • Мнения: 1 629
До няколко часа Party  до 12 часа максимум!

# 11
  • Мнения: 27 524
До няколко часа Party  до 12 часа максимум!

Абе, какви ги пишете  Joy

# 12
  • Мнения: 4 433
мисля че е до час Thinking

# 13
  • Мнения: 216
Спермата живее от 3-5 дни във влагалището( ако средата не е много киселинна, тогава умират по-бързо: първо мъжките сперматозоиди, после женските)
Яйцеклетката след като е отделена от яйчника живее 12-24 часа,
Сперматозоидите стигат до яйцеклетката( ако вече си овулирала) от 30 мин- 2,5-  часа. Веднъж като се срещнат става веднагически. Надявам се - отговорих ти на въпроса.   

# 14
  • Мнения: 6 713
Спермата живее от 3-5 дни във влагалището( ако средата не е много киселинна, тогава умират по-бързо: първо мъжките сперматозоиди, после женските)
Яйцеклетката след като е отделена от яйчника живее 12-24 часа,
Сперматозоидите стигат до яйцеклетката( ако вече си овулирала) от 30 мин- 2,5-  часа. Веднъж като се срещнат става веднагически. Надявам се - отговорих ти на въпроса.   



Седни си, отличен! bowuu Peace

# 15
  • Мнения: 216
Спермата живее от 3-5 дни във влагалището( ако средата не е много киселинна, тогава умират по-бързо: първо мъжките сперматозоиди, после женските)
Яйцеклетката след като е отделена от яйчника живее 12-24 часа,
Сперматозоидите стигат до яйцеклетката( ако вече си овулирала) от 30 мин- 2,5-  часа. Веднъж като се срещнат става веднагически. Надявам се - отговорих ти на въпроса.   



Седни си, отличен! bowuu Peace
Joy Joy Joy newsm03

# 16
# 17
  • Мнения: 3 621
Спермата живее от 3-5 дни във влагалището( ако средата не е много киселинна, тогава умират по-бързо: първо мъжките сперматозоиди, после женските)
Яйцеклетката след като е отделена от яйчника живее 12-24 часа,
Сперматозоидите стигат до яйцеклетката( ако вече си овулирала) от 30 мин- 2,5-  часа. Веднъж като се срещнат става веднагически. Надявам се - отговорих ти на въпроса.   
Седни си, отличен! bowuu Peace
Joy Joy Joy
Може би авторката е искала да попита за имплантирането, а то става май 3-5 дена след оплождането /а самото оплождане не винаги става точно в деня на акта/, така че както казва моя лекар само майката природа знае кога точно сме забременели, защото аз му твърдя че си знам точния ден на забременяване
П.П. Ако незададения въпрос на авторката е Кога да си направи тест? Моя съвет е да изчака поне ден-два закъснение и дано получи резултата който иска



# 18
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Сперматозоидите стигат до яйцеклетката( ако вече си овулирала) от 30 мин- 2,5-  часа. Веднъж като се срещнат става веднагически. Надявам се - отговорих ти на въпроса.   
Peace

# 19
  • Мнения: 1 674
каква тема само hahaha

# 20
  • Мнения: 1 629
По филмите нали дават, че като правят секс и после жената стои с краката нагоре за да плават по-добре сперматозоидите. И после си прави тест newsm78 това филмите са голяма работа Joy

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
егати темата ooooh!

# 22
  • Мнения: 3 092
По филмите нали дават, че като правят секс и после жената стои с краката нагоре за да плават по-добре сперматозоидите. И после си прави тест newsm78 това филмите са голяма работа Joy
ега ти филмите ....
И аз мисля че става въпрос за имплантирането .Нефертити ти е отговорила изчерпателно .
Не се подигравайте на момичето , стига де  Stop

# 23
  • Мнения: 216
Спермата живее от 3-5 дни във влагалището( ако средата не е много киселинна, тогава умират по-бързо: първо мъжките сперматозоиди, после женските)
Яйцеклетката след като е отделена от яйчника живее 12-24 часа,
Сперматозоидите стигат до яйцеклетката( ако вече си овулирала) от 30 мин- 2,5-  часа. Веднъж като се срещнат става веднагически. Надявам се - отговорих ти на въпроса.   
Седни си, отличен! bowuu Peace
Joy Joy Joy
Може би авторката е искала да попита за имплантирането, а то става май 3-5 дена след оплождането /а самото оплождане не винаги става точно в деня на акта/, така че както казва моя лекар само майката природа знае кога точно сме забременели, защото аз му твърдя че си знам точния ден на забременяване
П.П. Ако незададения въпрос на авторката е Кога да си направи тест? Моя съвет е да изчака поне ден-два закъснение и дано получи резултата който иска




Имплантирането става между седмица до десет дена след овулация и оплождане.

# 24
  • Мнения: 1 305
Чудесно. А сега да преговорим за овулацията.  Joy

# 25
  • Мнения: 1 428
 Thinking до сега не бях се замисляла  newsm78

# 26
  • Мнения: 27 524

Какво й е на темата? Поне спрямо всякакви подобни теми, свързани с бременността? Въпросът нито е глупав, нито темата. Просто малко жени вдявват за какво точно се пита  Grinning

По филмите нали дават, че като правят секс и после жената стои с краката нагоре за да плават по-добре сперматозоидите. И после си прави тест newsm78 това филмите са голяма работа Joy

Не виждам поводи за учудване, да, така се прави  Wink

Конкретният и основен въпорс на темата е:

"Искам да попита дали някой знае за колко време се опложда яйцеклетката"

И отговорът няма нищо общо с живота на сперматозоидите и (както неправилно се нарича яйцеклетката) овоцитът. Оплоденият овоцит е яйцеклетка  Peace

Да, сперматозоидите живеят от 2 до 4 дни в подходяща среда. Овоцитът - от 12 до 24 часа. След полов контакт спермата преминава през шийката на матката от 2 до 10 минути. Сперматозоидите се движат от 2 до 3 мм в минута. При достиг до блестящата обвивка на овоцита, самото сливане на главичките на двете ядра и конкретното оплождане трае от час и половина до два часа. Това беше и конкретното питане на авторката  Peace

# 27
  • Мнения: 712
И аз разбирам питането като Блонди. И мисля, че нейният отговор е най-точният. Оплождането не става веднагически. Необходимо е чисто технически време, за да могат веществата, които се съдържат в главичката на сперматозоида да "разядат" обвивката на овоцита и сперматозоида да навлезе в цитоплазмата, и ядрата да се слеят, и бла-бла-бла, нататък е ясно. Според дебелите книги - точно толкова, колкото казва Блонди.

# 28
  • Мнения: 6 713
Бе и аз не мисля, че темата е тъпа. Naughty Питането си е питане за зачеването. Какво толкова? newsm78

# 29
  • Мнения: 1 512
Добре че Блонди е отговорила на момичето иначе останалите отговори са просто  ooooh!

# 30
  • Мнения: 1 259
Индивидуално е за всеки...при едни за няколко часа, прид други до седмица(не повече).

# 31
  • Мнения: 1 629
Всички вземаме темата на сериозно! Това, че моят отговор е комичен, не означава, че не я вземам насериозно! Казвам каквото знам. Първият ми отговор беше по - ясен! Peace

# 32
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Спермата живее от 3-5 дни във влагалището( ако средата не е много киселинна, тогава умират по-бързо: първо мъжките сперматозоиди, после женските)
Яйцеклетката след като е отделена от яйчника живее 12-24 часа,
Сперматозоидите стигат до яйцеклетката( ако вече си овулирала) от 30 мин- 2,5-  часа. Веднъж като се срещнат става веднагически. Надявам се - отговорих ти на въпроса.   



Седни си, отличен! bowuu Peace
hahaha hahaha hahaha Joy

# 33
  • Мнения: 216
Допитайте се по-добре до медицинско лице в БГ, щом не ви харесва мнението на такова извън. Въпросът си е много добре зададен( за колко време сперматозоидат опложда отделената яйцеклетка, не за колко време се забременява след еякулация). Бих ви дала линкове към медицински жyрнали, но не ми се иска да правя компомис със паролите си.

# 34
  • Мнения: 216

Какво й е на темата? Поне спрямо всякакви подобни теми, свързани с бременността? Въпросът нито е глупав, нито темата. Просто малко жени вдявват за какво точно се пита  Grinning

По филмите нали дават, че като правят секс и после жената стои с краката нагоре за да плават по-добре сперматозоидите. И после си прави тест newsm78 това филмите са голяма работа Joy

Не виждам поводи за учудване, да, така се прави  Wink

Конкретният и основен въпорс на темата е:

"Искам да попита дали някой знае за колко време се опложда яйцеклетката"

И отговорът няма нищо общо с живота на сперматозоидите и (както неправилно се нарича яйцеклетката) овоцитът. Оплоденият овоцит е яйцеклетка  Peace

Да, сперматозоидите живеят от 2 до 4 дни в подходяща среда. Овоцитът - от 12 до 24 часа. След полов контакт спермата преминава през шийката на матката от 2 до 10 минути. Сперматозоидите се движат от 2 до 3 мм в минута. При достиг до блестящата обвивка на овоцита, самото сливане на главичките на двете ядра и конкретното оплождане трае от час и половина до два часа. Това беше и конкретното питане на авторката  Peace
Е това са вече абсолютни глупости, по късно ще ви пратя и филмче, ако щеш и на челна стойка да стоиш, няма значение, всичко зависи от цервикалната слуз.

Общи условия

Активация на акаунт