Каква марка яйца купувате?

  • 2 607
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 596
Много ви благодаря,че ми отговорихте Heart Eyes
Аз също най-често от Пикадили пазарувам,жалко че нямам връзка за домашни яйца Sad
Но ще взимам купешки какво да се прави....и срока на годност задължително!

Мерси  bouquet

 На теб депресията нали ти беше минала, сега и за марката яйца се размисли Simple Smile WinkКупувам всякакви марки, само гледам срока на годност.

Да,тези мои състояния бързо минават!
Пък и депресия е силна дума.

# 16
  • Мнения: 4 017
Има едни яйца "от свободни кокошки" (така пише на етикета), но не си спомням каква марка са. Въобразявам си, че са една идея по-био от останалите.  Simple Smile  Ако има от тях-купувам. Ако не-взимам каквито има.
Зависи от датата на производство или срока на годност, които са отбелязани от опаковката.

И аз купувам от свобдоните Laughing (в Била ги има)
Ако не друго, поне жълтъкът им е по-жълт, в сравнение с тези от клетъчно отглежданите им посестрими Laughing

# 17
  • Мнения: 9 973
търся домашни или каквито намеря

# 18
  • Мнения: 2 960
купувам от Пикадили и винаги гледам до кога са годни!!Това е!!

# 19
  • Мнения: 1 596
Мерси  bouquet
Тъй като аз съм от късно захранващите майки с проблемни храни, искам да ви питам нещо.
Още не съм дала жълтъка,та смятам от утре(въпреки,че яде ДК от септември)
Та такава ли е схемата: по 1/4 жълтък през ден със зеленчуци(но колко време продължава това-месец,два...)
След това стигам 1/2 (колко време) и после 3 пъти в седмицата ли се дава цял?

Ми това ми е въпроса.... bowuu

# 20
  • Мнения: 15 379
Купувам "Яйца от свободни кокошки" от Пикадили.
mamma_mia, ако сте на държавна кухня, бъди сигурна, че вече сте се захранили със жълтък.Слагат го сварен и настърган в супите и е просто невъзможно да го отделиш.
Ако ще захранваш тепърва обаче, започни с трошички (буквално), щом имате проблем и всеки път увеличавай по малко, докато достигнете до цял жълтък. Жълтък давам средно 2-3 пъти седмично. Белтък още не съм му давала.

# 21
  • София
  • Мнения: 15 219
Съгласна съм със sourcherry Peace
И аз мисля, че щом детето ти се храни на ДК, вече е яло жълтък. Някаква диетична храна ли ме вземаш?
Ако все пак ще се захранвате с жълтък тепърва-не давай директно 1/4-до това количество трябва да стигнеш постепенно. Започваш с трошички и следиш за реакция, първите няколко пъти увеличаваш с малко и следиш за реакция. Ако няма такава-на възрастта на твоето дете може да си по-смела и в рамките на няколко седмици да стигнеш до цял жълтък.
Откакто Иво започна да се храни на ДК престанах да добавям допълнително жълтък в храната му. Така че-жълтък 3 пъти седмично давах докато се хранеше с домашните ми пюрета.

# 22
  • Мнения: 1 596
Моля да ми простите Confused
Не съм се изразила правилно.Нямам предвид,че детето има проблем и алергии.Исках да кажа,че го захранвам късно с проблемни храни Confused
Аз питах в кухнята като се записвахме дали слагат яйца,а те ми отговориха,че слагат яйчен меланж(стрити яйца).
Та по моя преценка реших да започна по-късно с жълтъка.Ето вчера стана на 1 и 5месеца и предцених да започна.
Значи казвате много е 1/4 за начало?

# 23
  • София
  • Мнения: 15 219
И в нашата кухня готвеха с яйчен меланж. Затова прецених, че няма нужда допълнително да давам жълтък.
Ако искаш да видиш как ще понесе на детето ти жълтък в натурален вид-дай му, захрани постепенно, но да си го кажем направо-то вече е захранено с него така или иначе.

# 24
  • Мнения: 1 596
Благодаря ти Виви,че толкова бързо ми отговори Simple Smile
Значи казваш,може да му давам по-мъничко допълнително и да следя за реакция!
А не да правя самата схема на захранване с жълтък?

# 25
  • Мнения: 2 111
Купувам яйца от свободни кокошки от Била.
3-4 дни давай по няколко трохички жълтък и на 5-6 ден можеш да дадеш 1/4.

# 26
  • Мнения: 61
Давам домашни яйца, а от скоро купувам био яйца.

# 27
  • Мнения: 1 596
Здравейте пак Simple Smile
Току що купих от Пикадили био яйца Flutter
А мога ли да му сложа във второто от кухнята? То е с месо: Пиле славянски гювеч?

# 28
  • София
  • Мнения: 15 219
Аз бих дала допълнително яйце в ден, в който детето не яде месо. През дните, в които не вземам храна от кухнята, примерно.
А супата каква е? Има ли яйчен мелатж в нея? Ако има-пак не бих добавила и жълтък.

# 29
  • Мнения: 1 596
Какво може да му стане? Sad

Общи условия

Активация на акаунт