Изкараха ме мангалка....

  • 2 977
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте,
искам да споделя с вас нещо, което преживях вчера....
Тъй като имам здравословен проблем, който налага пиенето на лекарства в най-скоро време, които обаче са несъвместими с кърменето, ходих на лекар - да питам, да се посъветвам и т.н.
Казах, че бебето ми е на 10 месеца и основно се кърмим на поискване - така сме си от родилното. След като лекарката ме изслуша с явно скептична физиономия заяви, че този бум с кърменето не го разбирала, че да кърмиш детето си през час, по улици и пейки било циганска работа, само мангалките правели така и изобщо след годинка кърменето не било никак нужно, да не говорим, че създавало вредни психилогически зависимости - друг лекар преди месец ме убеждаваше, че синовете ми растат с едипов комлекс, защото съм кърмела до късно #Crazy.....
Стана ми много тъпо....Лекарката е невролог и ми каза, че педиатрията е нейна слабост и можела да ми изнесе сточасова лекция специално за кърменето и т.н. Отговорих, че аз не съм на същото мнение - не ми е нужно академично образование, за да съм майка и да чувствам какво трябва на детето ми.
Освен това, наистина ми се налага да пия лекарства - оказа се, че съм с някаква форма на епилепсия, без припадъци, но положението ще се влошава ако не взема мерки..... Все ми се струва, че нещо не е истина това, но....май ще трябва да го приема....И сега стигам до основната си болка - кърменето - не мога без него на този етап.....През времето без лекарства това ме е спасявало.....Незнам сина ми колко е пристрастен, но аз безумно се натъжавам от мисълта, че няма да го кърмя....Е, все някога ще стане, но.....искам да е по-дълго....
Просто си споделих, знам, че тук ще се ободря - винаги е било така.....
Напоследък влизам само да охкам във форума, но....добре че и за това малко ми отпускат фъндък Wink
Понеже знам, че ще ме утешите, предварително ви благодаря  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 217
Аз като чета глупостите на "лекарката" би ми се искало повече да съм "мангалка" отколкото като нея....помиярка.Разбира се,че най-доброто хранене за бебето е кърмата.Дано не ти се налага дълго да го лишаваш.

# 2
  • Мнения: 3 675
Според мен въпросната лекарка няма никакви познания по педиатрия.Всяка майка разбира се знае какво е най-добре за детето й.Ако трябва да се вземат лекарства на всяка цена, защо не пробвате с АМ.

# 3
  • Мнения: 1 674
това ми било педиатър 

# 4
  • Мнения: 2 467
Когато дъщеря ми беше на около година и два три месеца, се наложи да посетим Дерматолог. Жена, Доцент. Когато разбра, че още кърмя, кратичко ме попита "Да не сте от ромски произход?"   Mr. Green

# 5
  • Мнения: 2 829
Alexa, ти май имаш страшен "късмет" с лекарите на които попадаш Confused
Жалко че си се оказала с такъв проблем, ама дали диагнозата ти е поставена от същата "компетентна" докторка? Дали не може да потърсиш второ и трето мнение?
Ако лечението наистина е належащо няма какво толкова да го мислиш-рано или късно отбиването ще го преживееш и все ще ти е мъчно... Но пък на синовете ти им е нужно да имат здрава майка, кърменето е до време, но ти ще си нужна на децата си мнооого след като този етап от майчинството ти е отминал. По-скоро трябва да помислиш по въпроса дали и колко време имаш за отбиване и как точно да стане най-лесно и за двама ви.
Изказването на докторката ти няма да коментирам, няма смисъл, но неизбежно се замислих ако е толкова "компетентна" в областта на неврологията, колкото е в педиатрията и кърменето може диагнозата и лечението да не са правилни. Явно си имаш работа отново с човек със закостенели разбирания, който не е склонен да си обновява знанията, нито пък е склонен да вникне в психиката и в ситуацията на пациента си и да покаже разбиране или съчувствие, дори да не одобрява... Факт е, че ти кърмиш и независимо дали тя го одобрява или не ти имаш проблем с отбиването. Логично е един лекар да се опита да ти помогне и да те насочи, независимо от личните и чувства а не да те осъжда, обижда и да те кара да се чувстваш зле...
 Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 2 217
Ами, за съжаление, като невролог е доста добра-пък и изследванията се правят от други невролози - специалисти по ЕЕГ....Машината показва едно и също на няколко места - възбуден център в темпоралния отдел на мозъка....Това го имам отдавна, но е започнало да се разраства - да въвлича все повече неврони и един прекрасен ден може да стигна и до припадък, което е лошо....Засега се държа без лекарства, но незнам докога...Нямам срок, така че мога да отбивам плавно....Въпросът е как точно - дундьо от шише не пие изобщо, а с лъжичка да давам течности.....Нощем цоца по 4-5 пъти - не за да се нахрани всеки пък, а за да се приспи пак...И надава страшен вой ако няма цица....Безсънието ще ми се отрази много зле на положението и.....ей тъй незнам кво да прая Simple Smile

# 7
  • Мнения: 121
Ох, миличка Alexa незная какво да те посъветвам...  Sad
yanast е казала всичко, което ми мина и на мен през ума така че няма смисъл да я повтарям. Но знай, че ние сме тук и ще те подкрепяме в трудни момементи.  Hug

# 8
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Следващата стъпка е да се усъмнят в твоята ЕнтЕлегентност......тя уж е с висше, а още кърми  Mr. Green къде е връзката и аз незнам

По сериозния проблем незнам какво да те посъветвам. Пробвай да даваш течности директно от чаша или със сламка. Дай му да пробва кисело мляко, адаптета някакви, може да прояви интерес.

# 9
  • Мнения: 2 829
Днес едва ли ще ми остане време, утре май няма да се добера до компютър, но в петък ще се опитам да ти напиша малко предложения за плавно намаляване и спиране на кърменето. Ти засега гледай да не взимаш нещата много навътре, ще се справим с предизвикателството, сигурна съм, винаги има начин! Като начало-опитай да намалиш бройката на кърменията, като първо махаш тези, които Дани ще прежали най-лесно и като му отвличаш вниманието. Опитай да предлагаш мляко по други начини- с лъжица, със сламка, с чаша с мек накрайник или съвсем обикновена чаша, с биберон...
В лошото има и хубаво-обикновено баш около годинката бебоците имат един период, когато отбиването става сравнително лесно Grinning
До скоро!

# 10
  • Мнения: 860
Alexa ще си позволя да изкажа друга гледна точка,която може да не се хареса. Аз съм също за кърменето и се боря за това всеки ден но това е друга тема. При теб обаче нещата не са на добре от към твоята страна - твоето здраве е МНОГО ВАЖНО за да гледаш детето си и бих те посъветвала ако трябва да прекъснеш кърменето заради твоето здраве го направи, Епилепсията не е леко заболяване но пък се контролира и може да доведе до много неприятни ситуации вземи мерки час по скоро. Мамите са прави опитай някаква алтернатива да заместиш кърменето. Детенцето ти не е малко ще се справи и с заместители, а ти трябва да си здрава да го гледаш. Здравето на една мама е много важно, знам че го осъзнаваш и го разбираш но....неискам да пиша аз какво знам за епилепсията. Дано нещата се развият в по благоприятна страна и леки фази както са сега- но вземи мерки.Потърси не просто невролог, а невролог-епилептолог. Лекаря при които си била просто незнае явно какво говори.

Късмет!

# 11
  • Мнения: 9 486
Alexa , дала си прекрасен старт на детето си!  Hug
Но сега е време да обърнеш внимание и на себе си, а това не е егоизъм-ти го правиш и заради любимите си хора Peace
В момента си объркана,предполагам защото още нямаш нагласата за това...поживей с тази мисъл някой друг ден и намалявай постепенно кърменията-не фиксирай дати, и да слагаш срокове...
Аз самата след 2г и 8мес кърмене бях също толкова объркана и някак си не ми се искаше Tired...та кажи на онази "докторка", че има и по-големи циганки от теб Mr. Green
Желая ти успех и скорошно оздравяване Hug

# 12
  • Мнения: 690
Alexa, както са казали момичетатат преди мен - здравето ти е НАЙ-ВАЖНОТО! ВРеме е за отбиване и се погрижи за себе си. 10 месеца не са никак малко  Peace Късмет  Hug

# 13
  • Мнения: 961
Ужасно тъжна ситуация!  Hug
А това лекарско съсловие понякога се чудя от хора ли е или нещо друго! Ей това е, нямат подход тези хорица и едва ли скоро ще се научат да имат!
И аз си мисля, че отбиването е вид раздяла и човек има нужда от време, за да я преработи и приеме, и напълно те разбирам, колко ти е трудно и как сякаш ти идва изневиделица!
В случая си мисля, че плавното отбиване е най-добрият вариант от много гледни точки. От една страна бебчо ще има нужда от време, за да стане по-естествено и по-плавно отбиването. От друга страна чисто емоционално и ти имаш нужда от време, за да се настроиш това да се случи, да преминеш към друг етап на връзката с бебечо. Сещам се една приятелка, когато ми каза, че много тежко й е било, когато се е наложило да премине към АМ, но как постепенно се е научила да има връзка с детето си и чрез шишето, и че истински не е толкова страшно! Не на последно място доколкото съм запозната със заболяването ти, си мисля, че е от голямо значение да си много спокойна! Всеки стрес и напрежение носи негативни последици, а едно рязко отбиване ще е по-скоро това, а не грижа за теб!
Ей, пак се вбесих на тия доФтори! Как не ги е срам да те тормозят така?! Това за мен е крайно НЕПРОФЕСИОНАЛНО ОТНОШЕНИЕ! Та тия доктори би трябвало да са полагали клетва  ........ .. (#Cussing out)!
И не на последно място, не забравяй, че кърменето е само една мъничка част от отношенията и връзката ти с мъничкото човече, което тепърва ще расте и ще имате толкова много ценни и прекрасни моменти с него! Имаш толкова много неща, които можеш да дадеш и на трите си дечица, а и на всички хора които обичаш!  Hug
Стискам палци всичко при теб да се развие по най-добрият начин!

ПП Една мама от нашите отчетни наскоро отби едно много пристрастено кърмаче на годинка и два-три месеца, дано да се включи с препоръка. Ще потърся, къде беше писала и ще драсна пак!

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 675
Отношението на въпросната лекарка е най-малкото нечовечно. #Cussing out  Сигурна съм, че ще направиш най-добрия избор в ситуацията. 10 месеца кърмене не е никак малко, а здравето е най-важно. Много  пъти съм се замисляла, че ако се наложи да пия лекарства, противопоказни при кърмене, ще спра да кърмя. Пожелавам ти едно лесно отбиване и овладяване на положението с ЕЕГ-то. Hug

# 15
  • Мнения: 2 376
Тази лкарка не знае ли, че циганките след втория месец хранят с Пършевица 2% ? Joy hahaha
Според мен въпросната госпожа не може да те обиди, просто защото не ти е на нивото   bouquet
Гледай си здравето и детенце и не се впечатлявай, защото всичко е крайно, само човешката простотия граници няма. Успех!

# 16
  • София
  • Мнения: 2 217
благодаря ви момичета, ще чакам всеки отговор и съвет - всичко ще ми е от помощ. и ако майчето с пристрастеното кърмаче прочете ще се радвам на помоща й.  bouquet
Между другото днес си записах час при доц. Алексиев - той е епилептолог, нека се изкаже, току виж пък..... Simple Smile

# 17
  • Мнения: 4 205
Много съм впечатлена от репликата " за съжалениелекарката е добър специалист" Съжалението за кое е? Че не е некадърна, та да се отсвири със всичките й препоръки?  Че по една случайност си разбира от работата и препоръките й са адекватни, макар и да не съвпадат с желанията на човек с темпорална епилепсия? Дано доц. Алексиев каже 1-2 изречения....

# 18
  • Мнения: 199
Има и свестни лекари. Един офталмолог не пожела да ми капне капки за разширяване на зениците, като разбра, че кърмя. Дори след като други двама лекари му казаха, че няма проблем, той каза "Не, не искам да рискувам! когато спреш да кърмиш и след година да е, тогава ела пак"

# 19
  • Мнения: 228
Алекса стискам палци всичко да е наред след консултацията с доц. Алексиев. Най-важното е, както са писали момичетата по-горе е да си ЗДРАВА, за да може пълноценно да се грижиш за твоето малко съкровище...  Peace

# 20
  • Мнения: 60
През тези основополагащи десет месеца, ти си направила най-доброто за детето си. Отбиването винаги е труден период, аз не съм привърженик на дългото кърмене, опитвам се да отбия моя едногодишен син, с не особен успех и все пак с известна доза угризения. Момичетата са го казали макар и с други думи, синът ти има нужда не толкова от кърмеща, а преди всичко от майка, в добро здравословно състояние. Искрено ти желая успех и вярвам, че ще се пребориш.
 А докторката е добре да се съсредоточи върху нейната си специалност, такива любителски изказвария не й правят чест. Аз също не съм привърженик на дългото кърмене - смятам 8 - 12мес. за съвсем прилично, кърмила съм "на поискване", обаче моят син не си е искал по градинките с две изключения за 12 месеца.

# 21
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
благодаря ви момичета, ще чакам всеки отговор и съвет - всичко ще ми е от помощ. и ако майчето с пристрастеното кърмаче прочете ще се радвам на помоща й.  bouquet
Между другото днес си записах час при доц. Алексиев - той е епилептолог, нека се изкаже, току виж пък..... Simple Smile
и чудесен специалист.
може да не е наложително да започваш лекарствата. освен това обсъди с тях дозата. при Проф. Свинаров, лабораторията в Майчин дом, на 13 или 14 етаж правят лекарствен мониторинг (серумните нива), може да се окаже, че не е задължително да откажете всички кърмения ако все пак трябва да приемаш лекарства. казвам го като опция разбира се, не разбирам много от неврлогия.
освен това смятам, че трябва да смениш лекарката окончателно. даваш най-големия капитал на детето си, предпазваш го от редица заболявания (говоря и за късната възраст, не само за детската), а тя да говори така... позор!
от мен успех, стискам палци да си добре.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 217
Много съм впечатлена от репликата " за съжалениелекарката е добър специалист" Съжалението за кое е? Че не е некадърна, та да се отсвири със всичките й препоръки?  Че по една случайност си разбира от работата и препоръките й са адекватни, макар и да не съвпадат с желанията на човек с темпорална епилепсия? Дано доц. Алексиев каже 1-2 изречения....

Ех, защо така ме нападаш, казах за съжаление именно защото я признавам за специалист и не мога с лека ръка да изключа мнението й. Разбира се, че ако беше некадърна щях да я отсвиря, но тя все пак е невролог и не смятам, че репликите й за мангалката й правят чест - все пак не е специалист-педиатър, за да си дава любителското мнение по този въпрос, да не говорим, че и тонът и репликата са доста несполучливи за един лекар. Признавам мнението й по невро-въпросите - другото го споделих, защото ми докривя....Но, ако ще ме критикуваш защото съм се разстроила можеш да ми го спестиш - и без това ми е достатъчно всичко....Също така не ми поставяй диагнози - това ще направи доц. Алексиев наистина.....Ще се радвам неговото мнение да е друго ....

# 23
  • Мнения: 3 718
Аз чак сега разбирам, че СЗО е яко мангалска организация  Mr. Green
Те с тези препоръки за кърмене до поне 2 години направо искат всички да станем "мангалки"
Алекса, сериозно, разбирам как се чувстваш и никой няма право да те обижда заради избора ти да гледаш детето си по най добрия начин. Това говори лошо за личността на докторката ти. Е, могла е и човешки, възпитано да ти изкаже позицията си за кърменето, но пък тя явно се смята за много по еволюирала от "мангалките"
А иначе съм съгласна с това, което пише Янаст, няма да я повтарям. Помисли как плавно да започнете с отбиването за да си спестите и двамата стреса. Винаги ще ти е мъчно, възрастта няма значение. Но е по важно децата ти да имат здрава майка, старта си го дала. Стискам палци  Hug

# 24
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Наистина много ти се струпа в последните месеци, слънце Confused Притеснения около детето, сега и тези притеснения... явно има такива дупки в живота, които траят доста месеци, когато ти се изсипва всяка възможна гадост на главата и трудно се излиза от тях Confused
Хайде да не бързаме със заключенията обаче - първо не се знае дали наистина се налага да се взимат лекарства, второ не се знае какви ще са, отделно трябва да се проверят за съвместимост с кърменето (далеч не всички са несъвместими! макар че трябва лекар да прецени количеството през кърмата и дали ще имат някакъв ефект върху бъбреците на младежа, това определено трябва да се вземе предвид) и след това да се прецени има ли възможност да се реорганизира кърменето по някакъв начин, така че да не се налага прекъсване. Много е вероятно да има такава възможност - макар че едва ли се чувстваш много способна на това в момента, нека се надяваме на най-доброто Hug
Няма да коментирам репликите на лекарката - вероятно ако знаеше през какво премина и точно колко е важно да продължиш да кърмиш детето заради неговата ситуация, щяха да са по-различни (те в никой случай не й правят чест, дори да нямаше такива причини - но го казвам и за да може малко да се успокоят страстите в темата, просто конкретно вашата ситуация е уникална и трябва много внимателно да се претеглят нещата и от майчината, и от детската страна).
Ти нали си знаеш какво и защо правиш - това никой с никакви думи не може да ти го отнеме Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 2 658
искрено ти пожелавам и да се наложи прием на лекарства, да се намери достатъчно разбран специалист, който да намери подходящи, за да не спираш кърменето. Ако ли пък не, дано лесно да се отбиете.

# 26
  • Мнения: 4 205
В никакъв случай не те нападам. Дано наистина доц. Алексиев е на друго мнение.  Идеята в цялата работа е, че всички препарати за лечение на епилепсия са доста токсични и за повечето си пише изрично, че не са подходящи по време на кърмене. Натък следва да се прецени полза/риск за конкретната ситуация, която явно е доста сложна и която ти може би не си споделила при консултацията..

# 27
  • у дома
  • Мнения: 708
хедра, поздравления    bouquet  Peace чудесни ободряващи думи, веднага бих се хванала за тях!

Отдавана не пиша вече тук, кърмих моето само до 2г и 3м  Crazy за ужас на всичките ми лекари и познати. И съм благодарна на този форум за това, че ми помогнаха да бъда непукистка спрямо подобни приятелски и лекарски "компетентни" изказвания.

Алекса, вярвам че решение има, и то такова, че хем да  кърмиш поне още известно време, хем да започнеш да се лекуваш. Hug

Хомеопатия като вариант?  newsm78

# 28
  • Мнения: 156
Алекса, все пак не пие ли други течности от шише?- примерно сок или вода?  Полека ще започне и мляко да пие от шишето.   Дано да можеш още малко да го покърмиш  и с лекарствата да се изчака, но ако не се чувстваш добре, няма да имаш друг избор. Все пак дотук си се сравила. Вечер за успокоение ще се гушкате и ще смуче биберона-залъгалка.  Ще плаче, но ти ще си до него.   И аз кърмих до 10 месец. Сега е на изкуствено мляко, а преди това не пиеше нищо  от шише. Но лесно минахме  - все пак и от там тече мляко. В началото пиеше само по  40-50 мл, после по 100 мл, и така полека-лека увеличаваше количеството изпито мляко. Желая ти успех и кураж! Heart Eyes

# 29
  • София
  • Мнения: 2 217
В никакъв случай не те нападам. Дано наистина доц. Алексиев е на друго мнение.  Идеята в цялата работа е, че всички препарати за лечение на епилепсия са доста токсични и за повечето си пише изрично, че не са подходящи по време на кърмене. Натък следва да се прецени полза/риск за конкретната ситуация, която явно е доста сложна и която ти може би не си споделила при консултацията..

Аме нервно ми е просто , та затова ме впечатлиха думите ти.... Всъщност май се разпалих неуместно за твоя пост - сори...  bouquet

# 30
  • София
  • Мнения: 2 217
Алекса, все пак не пие ли други течности от шише?- примерно сок или вода?  Полека ще започне и мляко да пие от шишето.   Дано да можеш още малко да го покърмиш  и с лекарствата да се изчака, но ако не се чувстваш добре, няма да имаш друг избор. Все пак дотук си се сравила. Вечер за успокоение ще се гушкате и ще смуче биберона-залъгалка.  Ще плаче, но ти ще си до него.   И аз кърмих до 10 месец. Сега е на изкуствено мляко, а преди това не пиеше нищо  от шише. Но лесно минахме  - все пак и от там тече мляко. В началото пиеше само по  40-50 мл, после по 100 мл, и така полека-лека увеличаваше количеството изпито мляко. Желая ти успех и кураж! Heart Eyes

Ох, трагично е положението и с шишето и със залъгалката - нищо не иска, ама нищо! Айде денем някак иди-дойди, но нощем е кошмар - той си суче по 3-4 пъти и става война за цицата....
Ако трябва обаче - ще се справяме, нямам как.... Ако е истина диагнозата ми - не мога да си позволя да падна някъде занапред и да си пребия детето или най-малкото да им създавам стресови ситуации когато съм сама с тях. Не се чувствам добре, но с бебчо някак се "лекувам" по време на прилошаванията - те не са и чести, но....Никога не съм припадала, дори не ми е причернявало, но....перспективите били такива ако не се вземат мерки....Та тъй....Мисля обаче, че ще се покърмим още, някак чувствам, че ще можем...
Пак благодаря на всички и ще пиша какво е казал доцента - във вторник съм там.  bouquet

# 31
  • Мнения: 1 432
Алекса, бъди здрава   bouquet
лекарката не заслужава и коментар  Stop

# 32
  • Мнения: 316
АЛЕКСА, обърни внимание на своето здраве. Знаем, че когато спреш да кърмиш е кофти, но за ок. 2-4 седмици това състояние преминава; въвеждаш някаккъв примерен режим на хранене и ти се "отваря" повече време за себе си - това е много важно в момента. Късмет  bouquet

# 33
  • Мнения: 200
Аз като чета глупостите на "лекарката" би ми се искало повече да съм "мангалка" отколкото като нея....помиярка.Разбира се,че най-доброто хранене за бебето е кърмата.Дано не ти се налага дълго да го лишаваш.
       
          newsm10

# 34
  • София
  • Мнения: 2 217
За съжаление диагнозата е вярна. Ами, това е, ще се лекувам, а с кърменето ще се справим с помоща на спецовете във форума. Благодаря ви още веднъж за всичко!  bouquet

# 35
  • Мнения: 2 829
Алекса, кога ще започваш лекарствата? Говорихте ли с доктора дали и колко време е разумно да ги отложиш за да отбиеш Дани?
Ти опита ли да намалиш кърменията междувременно?
разкажи подробно да помагяме, за да стане всичко по-лесно!

# 36
  • Мнения: 4 434
Алекса, бъди здрава   bouquet
лекарката не заслужава и коментар  Stop
Peace Hug

# 37
  • Мнения: 636
И аз ще кажа, лекувай се и бъди здрава! Направила си много, много за детето си, сега трябва да направиш нещо и за теб самата! Ни виждам нищо лошо да те сравнят с циганка, що се отнася до кърмене. Никой няма да се обиди ако му кажат "Музикален си като мангал", нали?

# 38
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
За съжаление диагнозата е вярна. Ами, това е, ще се лекувам, а с кърменето ще се справим с помощта на спецовете във форума. Благодаря ви още веднъж за всичко!  bouquet
има вече много добри лекарства. трябва да се провери дали някои от тях не са съвместими с кърмене. имам предвид според периода им на полуразпад, проникването в кърмата... и т.н. може би бихте могли да оставите някое от кърменията... от друга страна малкия сладур е получил страхотна инвестиция от теб. по-малко от 1/5 от децата се кърмят до 6-ия месец бях чела някъде. не знам дали е така. извадката от нашия парк категорично показва и по-малък процент. така че си дала на сина си ценен капитал за цял живот.
така че и да се наложи да прекъснете, може би на теб ще ти е по-мъчно отколкото на него.
мисля че можеш да разчиташ на подкрепа, макар и виртуална... Hug

# 39
  • София
  • Мнения: 2 217
Ни виждам нищо лошо да те сравнят с циганка, що се отнася до кърмене. Никой няма да се обиди ако му кажат "Музикален си като мангал", нали?

 Joy Joy Joy

# 40
  • Мнения: 4 205
Е, мнението на лекарката е потвърдено 100% от специалист. Компетентна ли е в такъв случай? Заслужава ли епитети от сорта на "помиярка" и разни други обидни изказвания? Моля ви много да  поразмислите и да си вземете думите обратно!
Пък за вашата компетентност по отношение нейната специалност просто не бих искала да споменавам.

# 41
  • Мнения: 961
ra2, никой мисля не оспорва компетентността по отношение на епилепсията! Проблема е начинът, по който се държи с Алекса! Начинът, по който омаловажава кърменето като хранене, комуникация с детето, връзка, преживявания! На първо място Алекса е човек, който освен заболяването си е и много други неща, и е безотговорно, непрофесионално и т.н. да говориш неща от рода, които тази докторка е наприказвала и които нямат нищо общо с диагностицирането и лечението на заболяването!

# 42
  • Мнения: 9 486
Е, мнението на лекарката е потвърдено 100% от специалист. Компетентна ли е в такъв случай? Заслужава ли епитети от сорта на "помиярка" и разни други обидни изказвания? Моля ви много да  поразмислите и да си вземете думите обратно!
Пък за вашата компетентност по отношение нейната специалност просто не бих искала да споменавам.

Това, че мението й е потвърдено от др специалист /по отношение на диагнозата ЗА МАЙКАТА/, по никой начин не означава, че е компетентна относно "педиатрията", която и била любима специалност Naughty
Да не говорим за отношението към пациентката-за това е темата и изписахме 3 страници....и апропо никъде не видях цитираните от теб епитети Naughty
 Та за какво да си взимаме обратно думите? newsm78

# 43
  • Мнения: 1 290
Здравей Алекса,

може би трябва да ти пиша на лични, защото това, което ще ти напиша е много лично, но...
реших все пак да го пусна в темата ти, защото освен на теб може да даде кураж и на други момичета с този "проблем

В 6 месец от бременността ми ми поставиха диагноза - епилепсия.
Това се случи след като направих голям гърч.
Изписаха ми лекарства, съвместими с бременността и в малка доза, които се съгласих да пия само заради бебо, само за да не спра кислорода до него при евентуален нов гърч.
Родих нормално, без упойки, без нищо, което според невролозите е лудост.
Кърмих 2,2 год.
Както виждаш от лентичката ми съвсем до скоро.
Пиех през това време пак ниски дози хапчета
но... направих 5 гърча един след друг за около 6 часа. Което е страшно много.
Хоспитализираха ме за 5 дена и така отбих детето... Тоест приятелката ми, която го гледа през това време  Heart Eyes го отби.
Преди това правех опити за отбиване, но неуспешни.

Сподели с невролога си, че искаш плавно да отбиеш детето, тоест да кърмиш още известно време и ще измислят лекарства в нужната доза, за да не вредят на бебо.
Още повече, че нещата при теб явно са много по-леки

Желая ти от сърце "епилепсията ти" да не се развие повече от това което е и да я овладеете без това да пречи на най-хубавото майчинско занимание - кърменето

  bouquet

# 44
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
един букет за теб Gvendolin   bouquet
браво за смелостта, и за всичко, което си направила за детенцето. пожелавам ти дълги години здраве и много радости.
стискам палци и на алекса всичко да е наред.

# 45
  • у дома
  • Мнения: 708
Браво Гуендолин!  Hug   bouquet Много си смела!

 

# 46
  • Мнения: 4 967
Аз съм още една мангалка. С вас съм, момичета! И на мен ми предстои отбиване, също трябва да взимам лекарства, въпреки че при мен не е така животоспасяващо. Но пък и бебето ми е по-голямо. Всички знаем колко ни е трудно отбиването, на нас, не на бебетата.
Алекса, казали са ти го вече. Трябва да се погрижиш за себе си! Hug А нощното кърмене се маха лесно - 3-4 нощи с таткото примерно, ще пореве, но ще свикне.

Общи условия

Активация на акаунт